Ulica Cloverfield 10

• Česko Ulice Cloverfield 10 (viac)

Len tak si idete v aute a zrazu do vás z boku napáli nejaký idiot. Prebudíte sa poudieraný, ale živý v podzemnej kobke, kde vám neznámy čudák povie, že ste práve vyhrali hlavnú cenu v životnej lotérii. Spomínaný neznámy čudák (John Goodman) sa volá Howard a je to skúsený „Prepper". To sú ľudia, ktorí tušia, že jedného dňa prestane fungovať svet, a tak sa na to pripravujú. Napríklad Howard si postavil a komfortne vybavil podzemný bunker. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočíva v tom, že ju našiel vo vraku havarovaného auta a presunul do svojho krytu krátko predtým, než Zem v plnej sile zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Emmett, jeho kamoš, ktorý mu so stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle sú podľa všetkého široko ďaleko jediní, čo prežili. Škoda, že mimo bunkra je vzduch kontaminovaný a preto z neho nemôžu von. Michelle ale tejto teórii veľmi neverí. Howarda považuje za magora, ktorý ju uniesol a pod zámienkou ju chce udržať v bunkri. Lenže dôkazov, že má tento apokalyptický vizionár pravdu, sa postupne objavuje stále viac... Rovnako ako dôkazov toho, že Howard je fakt riadny magor. (Cinemart SK)

Sfinkter

Komorní thrillery vyžadují přesné herce a neoblomnou logiku, divák si všimne jakéhokoliv detailu. Zatímco v hereckém projevu je snímek stoprocentní, v logice v mnoha místech pokulhává. Dokud se však děj odehrává v krytu, stojí rozhodně za zhlédnutí, i kvůli Johnu Goodmanovi, který podává vynikající výkon. Závěr už je loterie - někomu bude vyhovovat, někdo spíše mávne rukou. ()

Ryuuhei

Výborná hudba, skvělé zpracování, ale jako celek průhledné. Duševně nevyrovnanému týpkovi se nedá věřit nic a je dopředu jasné, že něco tají. A i když se nakonec ukáže, že věci jsou přece jen trochu jinak, než by se nakonec zdálo, stále to zůstává jen trochu nadprůměrným thrillerem. Napětí v druhé polovině parádní. Ale jinak? Nevím, nevím. A to propojení s originálním (a nesrovnatelným) Cloverfieldem? No, fakt, že si to studio vymyslelo až po natočení filmu, bylo vidět. Jelikož jinak bych jen těžko hledal spojitost. Ale tím lépe. Na konci jsem si mohl říct: „Že by?“ 60% ()

Lachtaan

Unylý děj samozvaného hororu mě celou dobu hodně mátl, bohužel spíše s tím negativním důsledkem. Absolutně nechápu, jaká je zde souvislost s Abramsovým Monstrem, které mě mimo jiné také vůbec nezasáhlo. Spojitost s prvky hororu a sci-fi se dostavují až v závěrečné patnáctiminutovce, která dělá s uspávajícího podzemního thrilleru prapodivnou variaci na Válku světů. Nicméně pan Goodman je ve své slizké roli perfektně přesvědčivý. ()

LUKICKK

Úžasný film, víceméně se to celé odehrávalo v krytu pod zemí a na to, jak krátce to působilo, tam bylo celkem dost zvratů, které rozhodně překvapily (ne vždy). Vcelku malé herecké obsazení bylo pro tento snímek zvoleno velmi dobře a každý herec si svoje odehrál tak, jak měl. ()

DragonnCZ

Výborně postavený sepsaný a vybudovaný snímek, který lpí na třech hlavních postavách a vystavuje nás skvělým napětím, dramatem a nedůvěry, až je skoro škoda toho přepáleného finále, kdy se odráží od původního vyznění filmu, ale k filmu tak nějak patřit musí. Naprosto jsem si tento snímek zamiloval a hltal ho a byl jsem napnutej co příjde dál. Trachtenberg se opravdu předvedl až sem čuměl s otevřenou pusou a Damen Chazelle tady skvěle spolupracoval na scénáři. Doprovázející herecké výkony herců ne třeba nějak zmiňovat, protože i ty byli na jedničku. Filmu uděluji potivých 9/10. ()

st.verka

Bylo to pěkně "ujetý". Celý film čekáte v čem že je ta pointa a závěr to úplně zazdí. Divák by si na závěr zasloužil opravdu něco víc. ()

elanius

(49/2016) / V tejto dobe už značne neoriginálny námet ešte naviac podkopáva aj docela nezáživné spracovanie s možno dvomi tromi zaujímavými scénami. A ani ten Goodman už nemá tú charizmu čo by film zachránila. Garantujem lepší zážitok pri hociktorom z nasledujúcich filmov: Room, Take Shelter, Hidden. (4/10) ()

uiu

Opět jsem se nechala napálit zdejším označením filmu. Hledala jsem horor. A tohle horor není, ale sci-fi thriller. Pro fanoušky survival dramat, konspirací, emzáků, zombíků doporučuji. ()

Zek

Nevím proč je napadlo udělat tohle jako pokračování Monstra. Hlavně bych to nechal jako Thriller nebo Horror a myslím si, že by to bylo daleko lepší. Dal bych klidně i čtyři hvězdy, ale po tom co hlavní hrdinka začala poslední půl hodinu filmu předvádět MacGyverovský kousky a nenapadlo jí přetáhnou hlavního padoucha tyčí po hlavě, tak dávám hodně slabé tři hvězdy. ()

Quen11

Trištvrtina filmu - parádne vystavaný klaustrofobický thriller plný skvelých nápadov, výborných hereckých výkonov, atmosferickej hudby a napätia. Finále pre mňa veeľmi rozporuplné, takmer zrážajúce tento inak skvelý film na 3*. Takmer. ()

_DAVE_

Tak tohle byl sice slušný, ale paskvil. Jako by se někdo nemohl rozhodnout, jestli natočit sci-fi, psychologický thriller nebo obojí dohromady. ()

venison

Hodně zajímavý nízkorozpočťáček (pokud nepočítám honoráře).. Krásné střídání žánrů od laciného béčkového únosového thrilleru, přes psychologické drama až přes vyspělou sci-finku.. Především překvapivé svým výbojem a dějovými zvraty.. Hlavní ženská postava mne zpočátku moc nenadchla, ale postupně jsem si k ní vybudovala vztah.. John Goodman byl peckovej! Velmi příjemná dusivá atmosféra.. Konec byl na můj vkus příliš klišoidní (proto "jen" 3*), ale celkově se jedná o vyspělý horůrek.. Na poprvé oslní svou zvratovostí, ale nevím, jestli by film mohl opakovaně divákovi něco více nabídnout.. ()

noriaki

Je to jeden z těch filmů, o kterém je lepší předem nic nevědět. Takže jen vzdám hold hutné atmosféře, paranoidnímu scénáři a skvělým hercům. John Goodman udělal sám minimálně polovinu dojmu. O tu druhou se postaral závěr, který sice s názvem hapruje, ale napětí a spád mu nechybí. K dokonalosti mi chyběl jen rafinovanější děj. ()

Pavlínka9

No ty kráso :) A to si tak pořád přemýšlím - bude to pravda - nebude to pravda...sakryš - co na tom bude pravdy :) :) Jako snímek je rozhodně lehce "volnější", je to takové "šokující" a celou dobu jsem nevěděla co si o tom myslet....Pro mě je ale stěžejní, že už jen představa, že jsem několik metrů pod zemí - tak se mi dělá zle...tudíž si nejsem jistá, jak bych to celkově rozdýchala :) :) Obsazení je skvělé, atmosféra je dobře matoucí a šokující situace s odpoštěním a kyselinou - to byl fakt šok...A ten závěr - já jsem to rozhodně nečekala a skvěle mě to překvapilo :) :) ()

Bobik9

Řekl bych, že to bylo stejně dobré jako jednička. Moc podobné si to nebylo, ale kvalitativně to sedí. Výborné psycho, to musím uznat. John Goodman je naprosto famózní! M.E.Winstead je neustále vykulená, ale vlastně nijak zásadně v roli nepřekáží. Bradleyho role je velmi úsměvná, ale potěší to, i když v dabingu se to asi ztratí. Trošku mi vadil boj těsně před koncem, to byla docela blbůstka, ale jinak kvalitní, dobrý film. ()

hroubek

Velká spokojenost. Dan Trachtenberg dostal výborný scénář a rozehrál s ním velké divadlo o třech postavách a jednom místě. A já mu to žral skoro až do konce. Trachtenberg má řemeslo v malíku a budování napětí a atmosféru mu nedělá žádný problém, což také ve filmu předvede. Film má velmi silnou zvukovou stránku. Všechny ty zvuky se zarývají hluboko pod kůži a znepokojivá hudba od Bear McCreary(hudba k The Walking Dead) k optimismu moc nepřidává.Hlavní jsou tady herci, kteří hrají skvěle. John Goodman je zde naprosto démonický. Chvíli srší radostí, aby nás o několik vteřin později vystrašil, takovým způsobem že z něho budeme mít velký strach. Goodman svou postavu zahrál velmi dobře. Mary Elizabeth Winstead má po dlouhé době pořádnou roli a využívá jí naplno. Krade si spoustu scén pro sebe a samotný konec patří jen jí. John Gallagher mě zaujal, jelikož jsem ho ve spoustě filmech neviděl, a jeho výkon se mi dost líbil. Na filmu se mi líbilo, jakým způsobem fungují dané zvraty, které vždy dokáží překvapit a naprosto změnit situaci. Líbilo se mi to napětí, jaké je mezi postavy, hněv, a to jak se mění polohy filmu. Ze všeho nejvíce mě mrzela poslední desetiminutovka, která kdyby tam nebyla, tak by film působil mnohem silněji. Samotné propojení s filmem Cloverfield mě přišlo až moc okaté, a vážně by mě stačil jeden nebo dva krátké, přesto úderné záběry. Ulice Cloverfield 10 je povedený klaustrofobický snímek s výbornými hereckými výkony. ()

Yoda sama

Fakt chytrý spôsob, ako si rozbehnúť potenciálne univerzum, ktoré by mohlo držať aj niekoľko filmov bez potreby nadväzovania či prehlbovania mytológie. Napríklad do neho zasadiť psychotriler o sile troch hercov a napínavého spádu. ()

bizz_mjc

Často se u "druhého" Cloverfieldu nadávalo na naroubovaný závěr, ale co dodat, když při něm křivka napětí, ač trošku trošku Goldmanově postavě ubere, ještě vystoupá. Těším se na další film z Clov-univerza. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)