Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (16)

Začátek konce (2019) (S01E01)

Nejsem znalec knih, ani her, ale na seriál jsem se skutečně těšil a konečně je to tady. Henryho Cavilla jsem nikdy moc v lásce neměl, jako Geralt funguje ale suprově a veškeré bojové scény v jeho provedení jsou úchvatné. Jsem rád, že se hned ze začátku dostane na řádnou akci a nesetkáváme se s typickou šablonou, kdy se z osmi dílů první dva nic neděje. ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Právě proto, že vůbec nemám sebemenší ponětí o celé mytologii kolem Witchera jsem v tomto díle trochu tápal, takže si budu muset leccos dohledat. Také se zde oproti pilotu dost šetří bojovými sekvencemi a ty si mě pro svou preciznost natolik získaly, že chci hned další. ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Výhodou každé jednotlivé epizody může být rozmanitost v tom, která ze tří hlavních dějových linií tentokrát vévodí. Ve třetím díle mě ovšem kromě proměny Yennefer nezaujalo téměř nic. Konec sice nabídl poměrně slušnou akční scénu, v porování s bojovou sekvencí z pilotu je ale dosti zanedbatelná. ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

Odmlčel jsem se od Zaklínače na tak dlouho zejména proto, že jsem v seriálu hodně tápal a utrpělo tím poměrně skoupé hodnocení. Rozhodl jsem se tedy si nejdříve přečíst knížku, a i když i té jsem potřeboval nějakou chvíli sednout na lep, hned je s ní seriálová adaptace jasnější. O to je také lepší pocit z náhody, že čtvrtý díl zrovna pojednává o povídce, kterou jsem četl včera. ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Marigold je postava, s níž se nemůže ztotožnit vůbec nikdo a v pátém díle ho bylo až příliš. Setkání Geralta s Yennefer je ovšem tím největším pozitivem Touhy v láhvi a jejich sblížení seriálu nijak nevadí. Ba možná naopak. ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Obával jsem se, že už mě Witcher opravdu zajímat nebude, scenérie Kanárských ostrovů, kam se štáb pro tyhle momenty vypravil, mě avšak natolik učarovaly, že k nim dračí příběh hezky pasoval. Soundtrack se mi už pomaloučku vrývá pod kůži. ()

Před pádem (2019) (S01E07)

To časové skákání bylo jednou z nejtěžších okolností, kvůli nimž mě Zaklínač ze začátku příliš nelákal na své další epizody. Už se přes něj dá místy přenést, ale doufám, že ve finále sezóny od něj bude upuštěno. ()

Něco více (2019) (S01E08)

Škoda, že všechny části první série nebyly výpravou tak úžasně zaopatřeny. Hned bych na Zaklínače zhlížel jinak. I tak jsem ale ohromně natěšený na příběhy následující. ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

Nejsem fanoušek Zaklínače, nemám nahráno, přečetl jsem jen první knížku, abych předloni pochopil první sérii a jelikož dál jsem se mimo letošní animák Vlčí sen neponořil, asi budu tápat i tady. První díl ale naštěstí i přes pár logických lapsů pro laiky disponuje skvělými akčními sekvencemi a dominuje podmanivou hudbou. ()

Kaer Morhen (2021) (S02E02)

Historicky první modrý díl Zaklínače, který dává předzvěst, že s letošní sezónou bude klasická fanouškovská netflixácká masa ještě více nespokojena, protože nezná ten komplexní svět kolem witcherů, elfů, démonů a dalších potvor. Já jsem si ale poněkud užil i druhou epizodu, Kim Bodnia je můj velký oblíbenec z Mostu a Vesemira si dává s přehledem. ()

Ztráty (2021) (S02E03)

Zpočátku série jsem se obával, že mi Witcher letos nebude tankovat už od začátku, nikoli až po přelomu jako předloni. Teď se ale potýkám s opačným, nečekaným problémem - koukal bych stále dál a dál, ale čas mi nehraje do karet. ()

Tajné zprávy z Redanie (2021) (S02E04)

Postava Yennefer mě skoro až iritovala v první sezóně, tady ale dostává smysluplnou linku i pro her a knih neznalé (přečetl jsem jen tu první a příliš mě neoslovila) a prozatím jsem spokojen se všemi postavami. ()

Ukaž jim záda (2021) (S02E05)

Už jen pro ten nezasloužený propad v hodnocení tu musím nechat trochu rebelských 5 hvězd, protože Witcher má své kvality, alespoň skrze precizní výpravu a efekty. Navíc se mi u něj nemálokrát zastesklo po něčem středověkém a vyvstalo mi na mysl jednou znovu okusit Last Kingdom. ()

Milý příteli (2021) (S02E06)

Je to letos hodně o kecech a zřídkakdy o potvorách, což je veliká škoda, protože když už se objeví, tak za ty neflixácké prachy stojí opravdu za to. Holt si budeme muset počkat na nějaký další animovaný prequel/sequel/spin-off - cokoli, co nám doručí nekompromisní akční řežbu jako letošní Vlčí sen. ()

Voleth Meir (2021) (S02E07)

Já jsem letos Witcherovi opravdu držel palce a snažil se všechny přesvědčit, že se o takovou transformaci vysokých očekávání v naprosté zklamání nekoná, závěr série mě ale bohužel utvrzuje v tom, že laik, světem Zaklínače nepolíben, by měl tento seriál raději úplně vynechat. ()

Rodina (2021) (S02E08)

Největší hate je ve finále druhé řady jednoho z nejočekávanějších seriálů roku 2021 směřován na akci a jakési vibes Jurského parku zásluhou prapodivných bazilišků, jestli já ale na Zaklínači něco opravdu obdivuju, tak je to nádherný vizuál a každý moment, který si pro sebe kradou i jen v dialozích neustále omílané příšery, já fakt žeru. Zbytek už je ale bohužel jen trochu více než nesmyslná omáčka, která toho bude muset hodně vysvětlovat v následující řadě, abych ji byl vůbec schopen dokoukat a nezhanit. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá