Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Luicy

Na zfilmovanou verzi Zaklínače jsem se moc těšila, ale po zhlédnutí celé série mám dost smíšené pocity. Obsazení, až na pár výjimek, je prostě děsný. Vím, že v dnešní době by se neměly dělat rozdíly a že je teď hrozně in všude cpát černochy... ale proč sakra dělat fantasy revoluci i tady do zaklínačského světa? Tmavá Calanthé chovající se jak buran ze Skellige, cikánka Triss, černí elfové, černá Fringilla a další nesmyslnosti mi akorát potvrzují to, že tvůrkyně seriálu je naprostá ignorantka knižní série. Kompozice příběhu je zmatená a dost mě mrzí, že se příběhy s Geraltem (které mohly být přesnější a lépe zpracované) zkracovaly kvůli dějové lince s Ciri, aby tam prostě byla. Celé je to dost uspěchané a vůbec by mi nevadilo, kdyby tam nebyla linka s Yen a Ciri by se objevila až v druhé sérii. Škoda. Zároveň by mě zajímalo, kam šly všechny peníze, protože efekty často působí velmi lacině a směšně. O příšerách a nevkusně vypadajících čočkách ani nemluvě. Abych to však stále neshazovala, tak musím pochválit obsazení Geralta - hrál to docela slušně a je vidět, že se Cavill dost snaží. Sice to není nic světaborného, ale věřím, že se to v dalších sériích zlepší. Také hudba není k zahození, avšak soundtrackům ze hry Zaklínač 3 to nesahá ani po kotníky. No a nakonec bojová choreografie. Ta byla dle mého názoru výborná a rozhodně to byla zajímavá podívaná. ()

M.i.k.e

knížky jsem nečetl a hru jsem nehrál,takže vlastně největším vyznamenáním pro tuhle sérii může být to,že jsem si oboje pořídil a brzy se na ně vrhnu.Zaklínač se sice velmi pomalu rozjíždí a během prvního dílu mi to přišlo jako mix Trůnů z výprodeje a Xeny/Herkula,který navíc trpí stejnou chorobou jako GoT - tj.přehršel postav,kdy některé uvidíme jen jednou,některé na začátku a pak až po několika dílech atd.Tady je to navíc umocněno tím,že není úplně jasné kdy se co děje a to,že seriál skáče v čase divákovi dojde až někdy ve třetím-čtvrtém díle.Nicméně pokud tohle divák na startu přetrpí,nabídne mu Zaklínač jednu z nejlepších fantasy posledních let.Není to možná až taková výhra vzhledem k tomu jak málo jich vzniká,ale pořád lepší něco než nic... 80% ()

Lischai

Neobratný storytelling, nevkusné až hnusné kostýmy (tisíc variací na koženku pobitou plíšky, generické fantasy pytlovité hadry a Nilfgardská gumo-zbroj jako vrchol všeho), papundeklové rekvizity, divné CGI a hudba opajcovaná z videohry. Atmosféra osciluje mezi snahou o temnou fantasy a seriálem Xena: Princezna bojovnice. Za mě velké, velké meh. ()

Vyhy

1.série - 3. série 100 % Přiznám se, že jsem knihy četl tak dávno, že ani nevím, zda se seriál drží přesně dle předlohy. Hry jsem nikdy nehrál. Tím pádem si užívám seriál jako samostatně stojící piliří a mě to jednoduše neskutečně baví. Henry se do role Zaklínače skvěle hodí a ani jednu epizodu jsem se nenudil. Škoda, že do další série vstoupíme s přeobsazením... ()

Attta

Netflix opět nezklamal. Parádní obsazení, skvělá hudba a příjemná atmosféra. Henry Cavill to drží hodně nahoře, ale i poskládané příběhy do docela zajímavé časové linie, která se ke pěkně prolne díky čemuž konec série získá na epičnosti. Cením i jemné odchylky od knížky, které nejsou uplně mimo a baví mě. ()

ProNotor

Nejsem fanda hry ani knihy, něco málo o tom vím a něco jsem slyšel a zjistil od totálních magorů do Zaklínače a tak jsem hodnotil podle svého a nenechal se ovlivnit dojmy z diskuzí, jak co mělo být a nemělo být. Já jsem byl spokojen, samozřejmě, že to mělo své mouchy, ale jinak pro mě super, dobré tempo, boje, kouzla, vývoj postav, někdo byl zmatený z přeskakování v ději, já jsem se docela pěkně orientoval. Takže zatím za průměrných 5*, uvidíme, co pro nás nachystají v dalších sériích. ()

BarryLyndon

Jsem hrozně naštvanej na casting a výpravu, proč ? Protože se v první řadě kritizovat ten slaboučký scénář! Za tohle by se měl postavit ke zdi i korektor který tam přidal jedno interpunkční znaménko. A jenom to ilustruje, že je shorunnerka slabá jako stoosmnáctkrát vylouhovaný čaj. Opravdu se směju tomu, že to příběhově podpořil Sapkowski, lol to určitě ten by posvětil adaptaci husitské trilogie od Toulové za kamion Zubrowky. Jako vážně kdo dokáže něco natočit tak aby tam Lars Mikkelsen a Kim Bodnia vypadali jako necharismaticti idioti ? Umění už fakt...   Seru smíchy z romance mezi Yen a Geraltem, to už snad i to Stmívání mělo uvěřitelněji napsanou romantickou chemii.   Tady je fakt 90 % vlastní nezajímavý vaty a ty hlavní dějový linky a myšlenky tam pak pošlou jednou větou aby to jako bylo jasný úplně všem. To je snad ještě větší simplifikace než byla u historických událostí v Českém století. Měli jste na jednu knížku celou řadu, 8 hodin vy dementi a jsou to docela úzké díly na fantasy...   Nářky nad RNG jsou hrozně funny jako cvičení z ostrovtipu. Ale upřímně bych neměl problém s někým jako je Kevin Hart v roli Marigolda.   Nejhorší je, že tohle se mělo jedna k jedné měřit s Pánem Prstenů nebo Hrou o Trůny a ve skutečnosti je to nejlepší z Witchera daleko horší než to nejhorší z Hobita nebo poslední série GoT.    Z toho kladného co bych k tomu napsal je 90 % pro Cavilla, ten z toho bude mít hrozně bolavý záda jak to tahá na bedrech a uvidíme ten průser bez něj u prequelu. A 10 % bych dal za Triss, která se tam pořád zoufale nehodí, ale snad jako jediná z vedlejších postav četla knížky a dokonale vystihla její tragičnost a snaží se to uhrát i přes vymletý dialogy. ()

C0r0ner

Je to dokonalé? Ne. Ale co je? Zatím nic s čím jsem se setkal. Je to splněný sen každého fanouška fantasy a především Zaklínače? Kurva, jednoznačně! Pro nečtenáře to tedy musí být mrdník, ale to je mi upřímně jedno. Když se to srovná s první řadou GoT, tak tady máme o několik koňských délek přesvědčivého vítěze. Kikimora, elfové, dryády, souboj se strigou, znamení, ghúlové, draci, trpaslíci, čarodějové, špičková kouzla (bitva na Soddenském pahorku over the top), obecně parádní řežby a bitvy, rating 18+, killcount, jakému se rovná máloco... Zatím to není absolutní spokojenost, ale jsme taky zatím, kurva, jenom po první sérii. Letos jsem si nedokázal představit, že ještě někdy bude něco lepšího než GoT a hned za půl roku tu máme žhavého kandidáta. Nemůžu se, kurvafix, dočkat další řady! 100% Update po druhé sérii, který bude tedy obsáhlejší, přičemž se možná budu někde opakovat vůči původnímu komentáři. Po prvním díle paráda, po druhém až pátém absolutní zklamání a zhnusení, po šestém až osmém lehké napravení reputace. I tak ale z minulých sta procent snižuji o půl hvězdičky dolů a vyndávám z TOP 10. A teď to důležité - proč? Sapkowski stvořil jeden z nejlepších fantasy světů všech dob a přidal k němu jedny z nejlepších postav a jeden z nejlepších dějů vůbec. Tady tedy moje první výtka - proč se toho tvůrci prostě nemůžou, kurva, držet? Nabízí se srovnání s GoT, ze kterého jsem byl nadšen až do konce. Proč? Protože zaprvé ty poslední knížky neexistují a zadruhé už čtyřka a pětka stály za hovno. Na rozdíl od Zaklínače, kde je všech sedm knih kurevsky dokonalých. Takže držet se jich by znamenalo naprostý úspěch. Pár alterací by samozřejmě nevadilo (viz špičkový Divoký hon v posledním dílu), ale základ prostě musí zůstat věrný předloze! Po skončení celé série však mám naději, že se to ještě podaří napravit... Teď pár plusů - monstra, ta jsou dokonalá (Černoboh!), tam není o čem; souboje, interiéry i exteriéry, Kaer Morhen; cokoli týkající se magie - v těchto momentech jsem na vrcholu blaha. Následuje ambivalence - casting. Geralt dokonalý, Ciri taktéž, Yennefer ok, Triss perfektní, Vesemir v pohodě, Francesca perfektní, stejně tak Emhir. A pak tu máme multikulti mrdky, vůči kterým bych se rád vymezil. Sapkowského dílo je inspirované slovanskou mytologií a zároveň (jako každý jiný autor fantasy na světě) čerpá z Tolkiena, který vytvořil neměnné základy co se týče lidí, elfů a trpaslíků. U těch lidí bych byl ještě schopný přivřít oko, dejme tomu, i když ti zaklínači jsou fakt strašní, ale černí elfové? To je fakt, kurva, dno! Je to hnus, popření a dehonestace jak Tolkiena, tak i kompletní mytologie Germánů a Slovanů. A to je prostě špatně. Takových literárních klenotů, jako je Zaklínač, nabízí kompletní historie literatury sotva pět, a takhle to domrdat! V první excelentní sérii jsem to byl ochotný prominout výměnou za dokonalou sérii. Tady už to musí ven. Je to podobná zhovadilost, jako kdyby existovalo nějaké fantasy zasazené do Konga dejme tomu roku 1000 a potulovaly se tam bandy bílých. To je prostě kategoricky špatně a já se s takovými nesmysly nikdy nesmířím. Tak, srdíčko vylité, doba je zkurvená, a já budu doufat, že se to v příštích sériích zlepší. 90% Update po třetí sérii. Nad čím jsem dřív zavíral oči, mě sere čím dál víc. Casting (Margarita Laux-Antille, Falka, Milwa...) je místy k pláči. Postavy se teleportují sem a tam, rozdělují se a zase potkávají na jednotkách i stovkách kilometrů, s předlohou si to vytírá prdel ještě víc než v předchozích sériích (Marigold a Radovid k blití)... A to je tu pořád Cavill. Nic proti Hemsworthovi, ale důvod a příčina jeho angažování mluví za vše. Bojím se dalších sérií a zamačkávám slzu, když si pomyslím, co ti zmrdi z Netflixu asi tak udělali s top 3 fantasy všech dob. Po třech řadách bídných 50%. () (menej) (viac)

detektiv

Ze Zaklínače jsem byla opravu nadšena. Ačkoliv jsem nečetla knihy ani nikdy nehrála hru, seriál mě vtáhnul do děje a i když asi nechápu všechny odkazy, dokázala jsem v jednotlivých příbězích relativně brzo zorientovat. Různé časové roviny narozdíl od mnohých hodnotím kladně jako zajímavý vyprávěcí prvek, který nutil diváka neustále přemýšlet o jednotlivých scénách v kontextu celého příběhu a dodával vyprávění dramatičnost. Henry Cavill je jako hlavní postava výborný a ostatní herci ve vedlejších rolí mu zdatně sekundují. To, že se občas chová jako bručoun nebo působí odtažitě beru jako součást jeho charakteru. Rozhodně se těším na další sérii a pro mě to byl jednoznačně nejlepší fantasy počin za celý rok 2019. ()

Amroth666

Absolutní překvapení, protože Zaklínač a všechno okolo něj šlo vždycky mimo mě. Tenhle seriál se fakt povedl a dost mě překvapil. Nějaký pasáže z těch prvních osmi dílů tam byly dost kecací nebo jinak nudný, jinak ale parádně zpracovaný. Takže sem zvědavej na pokračování. ()

Kwaichi

Počin od Netflixu sa v univerze zaklínača nestratí. Ak by som to mohol zoradiť, úplne top a stále neprekonané ostávajú Sapkowského knižné predlohy. Nasleduje kvalitné herné spracovanie od CD Projektu a hneď za ním nasleduje nový seriál od Netflixu. Ďalej pokračuje všetko ostatné spojené so zaklínačom. Aj keď sa v príbehoch o Sivom Vlkovi dobre orientujem, nednotlivé epizódy mali náboj, ale chýbala im taká výpovedná hodnota a atmosféra aká bola dosiahmutá v hrách a knihách. Ak opomeniem porovnanie, čo môžu divákovi ponúknuť ostatné platformy, seriál celkom ušiel a dobre sa naňho pozeralo. Najviac som si však vychutnával záverečné titulky obohatené o Dandelaionove hrdinské piesne. ()

fugazi

Henry se fakt snaží, ale hra z roku 2015 má hezčí grafiku, líp zní, je líp nasvícená a hlavně, líp zrežírovaná, než tahle laciná, extrémně ukecaná taškařice ... 4/10 ()

PavelVanekArt

Jak jsem tomu nevěřil tak nakonec dobrý. Sem tam špatný efekty a divný scény, ale na druhé straně solidní akce, podání příběhu, cool postavy co jsou fajnově zahraný, hudba, kostými a veškerá technická stránka je vysoko nad průměrem. Netflix odvedl dobrou práci. Ne skvělou, ale dobrou. Ve druhé sérii budou muset přidat. 4* a.k.a 85% ()

Gaaron

Season 1 Cavillovu Geraltovi jsem od prvních fotek naprosto nevěřil a byl si jist jeho selháním... přiznávám a jsem o to radši, že mě přesvědčil a dostal na svou stranu během prvních vteřin seriálu. Nakonec je Cavill skvělý Geralt a tým kolem Lauren Schmidt vybudoval skvělou adaptaci, která má "Sapkowski" feelingu až na půdu. Prostřední epizody (3 - 5) jsou naprosto famózní, bohužel závěr série pro mě shodil řetěz, nicméně budoucnost vyhlížím s důvěrou, věřím, že se tvůrci otrkají a vyléčí dětské neduhy. A zbaví se až přílišné "levnosti", která sympaticky upomíná starý polský seriál, ale nakonec je jí až moc. 8/10 ()

Matrinx

(Mezi / / spoiler) Na můj vkus se seriálový Zaklínač až příliš vzdaluje od své literární předlohy - ještě jsem schopen pochopit dodání příběhu Yennefer a bitvy o Soddenský pahorek (tam měla předloha mezeru), ale editace té "strašně nedůležité" příběhové linky Ciri je na mě už příliš. Mění časovou posloupnost jejího příběhu z knih a navíc ho dále edituje, mění důležité reálie a přidává i postavy, které v něm nemají co dělat. /Doppler Myšilov uprostřed nesprávně barevných dryád v Brokilonu po pádu Cintry vs. krásně drzá a bezstarostná Ciri se poprvé potkává s Geraltem v Brokilonu dávno před pádem Cintry, pravý Myšilov na konci odvádí Ciri zpátky do Cintry ke Calanthé, která je živá a navíc připomíná vážně královnu, nikoliv vůdkyni pirátů./ Ve výsledku poslední scéna v osmé epizodě nezapůsobí tak, jak by měla, protože série k ní nevytvoří správně podklady. Jako další problém bych viděl strašně chaotickou skladbu seriálu, kde vedle sebe staví různé časové roviny a na časové skoky nijak diváka neupozorňuje. Navíc dlouhé časové úseky kvůli tomu tak nevyzní - výcvik čarodějky musí určitě zabrat mnoho mnoho let, ale ze seriálu můžete získat pocit, že na to vlastně stačí nějaký rychlokurz, Yennefer měla vše hotovo za pouhých pár epizod. Obzvláště ten, kdo nikdy nečetl povídky o Zaklínačovi v tom musí mít díky tomu docela bordel. Nesedí mi také casting seriálu, sice bych řekl, že Superman je docela důstojný Geralt a připomíná i herního Geralta, Yennefer a Marigold jsou také dobří, ale to je asi tak všechno. Opět mi tu dělá problém Ciri, nepodařilo se do seriálu vsáknout její povahu z knih. V předloze to byla taková drzá svéhlavá trubka ze zámku, v seriálu je to jen nějaká nevýrazná ustrašená Karkulka s modrým pláštěm, která pobíhá kdesi po lesích. Jasně, z části to způsobuje i to, že je seriálový příběh jinak časově usazený (její příběh), ale po sečtení je to stále chyba. Dále mě vážně štve seriálová Triss Merigold - většina jejich cílové skupiny mají tuto postavu zafixovanou jako zrzavou bělošku a v seriálu z ní udělají černovlasou mulatku (a poprvé jí uvidíme v epizodě se strigou, kde správně být neměla). Jako WTF? Sice chápu, že je dneska strašně moderní barevná vyváženost, ale vedle ní bylo ještě spoustu jiných bílých pláten. Asi jí chtěli odstavit z cesty Yennefer, nejzásadnější ženě Geraltova knižního života - aby právě ona měla volnou cestu k hodnosti sexsymbolu tohoto zpracování, kdyby byla herní sexsymbol Triss správně udělaná, mohla by mít Yen problém :) Jinak fakt nevím... Měl bych pro Vás doporučení - pokud jste ještě nečetli povídky o Zaklínači, dejte se do nich ještě před projekcí tohoto seriálu. Existuje i parádní audio zpracování, hlavně první povídkové knihy - Poslední přání, které namluvilo hned několik lidí, Geralta například mluví ten samý člověk, jako v dabingu prvního herního dílu. Užijete si to mnohem víc a nejspíš se i více zasmějete :) ()

Pajky3

1. série Předně musím říct, že nejsem nečetl knihy a ani nehrál hry ze světa Zaklínače, ale i tak jsem se na něj těšil. Vím, že v mém okolí ho dost lidí mělo rádo a vždy na něj jen pělo chválu. Ze začátku to byl možná trochu chaos, protože se odehrávalo několik dějových linek v různých časech a bez vysvětlení, takže to došlo až při sledování dalších dílů. Víc mě určitě bavily epizody, kdy byl Geralt (a jeho výpravy) hlavní postavou a ne pouze někým, kdo se zrovna nachází ve stejném světe. I proto mě třeba závěrečná bitva tolik nenadchla. S Cavillem a jeho obsazením nemám vůbec problém a jako Witcher mi seděl úplně v pohodě. To mi přijde mnohem nešťastnější rozhodnutí obarvit slovanské příběhy na černo a snažit se mě přesvědčit, že Danek byl zamýšlenej jako stokilovej černoch. Ale chápu, že je třeba zavděčit se dnešní, politicky korektní době. Kromě toho jsem vlastně spokojenej a docela se těším na další řady. Obzvlášť, když jsem slyšel, že předloha je ještě zajímavější. Navíc první série se ukázala jako slušný hit, takže věřím, že na tu další Netflix přisype ještě nějaké mince navíc. 2. série - Naprosto chápu frustraci fanoušků knih či her, protože jsem si to sám už tolikrát prožil při sledování něčeho, co jsem nejprve četl nebo hrál. Myslím, že tohle je snad poprvé, kdy těžím z neznalosti předlohy, protože pokud nemáte s čím srovnávat, tak vám to tak špatný nepřijde. S ohledem na to mi přijde, že druhá série funguje jako docela slušná fantasy a dobře utíká, navíc je i o něco přehlednější než prolínání časových rovin v řadě první. Možná mohlo být víc akce a víc monster, na druhou stranu třeba výcvik Ciri nebo celkově zpracování Kaer Morhen se mi líbilo. Jen ta Yennefer mi přišla trochu moc do počtu v téhle řadě, i když závěr samozřejmě slibuje zlepšení do budoucna. Myslím, že u příští série se ukáže, jestli fanoušci dokážou tuhle verzi přijmout nebo ne, pokud totiž výrazně neodpadnou, tak bude Netflix pokračovat v tom, co zatím předkládá a nebude mít důvod žádný důvod se držet blíž předloze. 3. série - Poslední série, kde máme Henryho Cavilla jako ústřední postavu Witchera a myslím, že výměna hlavní postavy nebude tak jednoduchá, jak si tvůrci myslí. Navíc tvrdit, že tenhle příběh je o Ciri a že ona je hlavní postavou mi přijde pouze jako snaha odvrátit pozornost od odchodu Cavilla. Ale zpátky k třetí řadě, která podle mého názoru docela slušně fungovala. Hlavně se mi líbilo, že měla směřování a vyprávění se zbytečně netříštilo na mnoho vedlejších linek. Nebyl jsem nadšen z toho, že jí Netflix rozdělil na dvě části. Na druhou stranu mi přišlo, že to fungovalo, protože to nabídlo "finále" a poté i trochu pokračování a nevytvořilo to laciný cliffhanger. Tak uvidíme, co bude dál a jak se Witcher popere se změnou tváře, protože Cavill bude chybět. ()

epicek

K tomuto univerzu jsem přičichl pár let zpátky s třetí hrou a od té doby jsem jeho velkým fanouškem. Knihy pomalu ale jistě doháním, ale v době sledování první série už jsem měl první dvě za sebou. Nemůžu se proto považovat za někoho, kdo by byl extrémně pohoršen a proto jsem neskutečně spokojený s tím, jak to dopadlo. Velký vliv na to bude mít i to, že jsem měl opravdu nízké očekávání a místy až obavy. Některé věci se tomu samozřejmě vytknout dají, ale mě ani jedna z nich nevadila tak, že by mi to zkazilo celkový zážitek. Cavill hraje Geralta naprosto fantasticky i přes minimum slov v některých pasážich, Yennefer byla velmi podceňovaná a nakonec z toho vylezla skvělá castingová volba a její origin story nebyl vůbec špatný. Místy to studiově opravdu působí, ale celková atmosféra vás i tak dokáže strhnout na svou stranu. Jsem opravdu rád, že tohle vzniklo, jelikož je to další vstupenka do nového fantasy světa pro ty, kteří to doposud neznali a budu jen rád, když Sapkowskeho svět nabere další fanoušky. Pro mě obrovsky příjemné překvapení a natěšeně vyhlížím druhou sérii.Na zkrácení chvil je tu Zaklínač 3. Toss a coin to your Witcher ()

LasT_Olt

Dvě věci předem. Zaprvé, předlohu jsem přečetl všehovšudy třikrát a jsem velký fanda. Zadruhé, už od oznámení jsem se na seriál těšil a snažil jsem se být objektivní - neřešil jsem kokotiny typu Ooo Triss nemá červené vlasy! Yennefer není bledá! Geralta hraje Superman!. Ne.Tohle všechno jsou maličkosti, které se dají snadno přejít. Po shlédnutí prvních dvou dílu jsem byl značně nesvůj. Konkrétně epizoda s Torquem v Dol Blathanna je udělaná fakt nedobře. Pak se to ale stočí, za třetí a čtvrtý díl se tvůrci vůbec nemusí stydět. Sedmá epizoda potom trpí na tom že v ní skoro není Geralt, jinak je zbytek série dost slušný. Je tam spousta skvělých postav z knih - Marigold, Triss, Yarpen, Borch,Renfri a s vybranými herci jsem povětšinou neměl žádný problém. Kdybych měl zmínit věci, které mě vyloženě serou tak bych určitě zmínil uspěchanost. Právě druhá epizoda je hooodně ožebračená vůči knize. Je to zajimavý jelikož Otázku ceny se podařilo udělat skvěle a to měli stejné množství času. Asi nejvíc škody seriálu dělá Yennefer, jelikož v knihách je podle mého vždy spíš vedlejší postava(román o Vlkovi a Vlaštovce. ne o Vlkovi,Vlaštovce a Yennefer) a prostor, který je ji dán v první sérii by se dal líp využít u Geralta nebo Ciri a jí dát prostor až v další sérii. A poslední věc je Geraltův vztah k Marigoldovi. Jejich hádky a diskuze jsou to nejlepší na knihách, ale v seriálu je Geralt často až zbytečně chladný a agresivní. To jak ho seřval v Hranici možností mi skoro zlomilo srdce...to by Geralt v předloze Jaskierovi nikdy nikdy neřekl. Snad se to zlepší v dalších sériích, které už naštěstí pro tvůrce nebudou podle povídek, ale podle románu, tudíž budou mít jistější půdu pod nohama. Podtrženo, sečteno - je to depresivní, krvavý a v rámci mezi kvalitně zpracovaný fantasy seriál. Lepší než GoT? Rozhodně lepší než poslední dvě série GoT. 8/10. ()

SHI-SHA

Nebýt Mandaloriana, tak řeknu, že byl Zaklínač seriálovou událostí roku. Mando byl ovšem ještě o poměrně velký kus lepší. Prvotní nadšení postupně vystřídalo zklamání z castu, který často hloupě nerespektuje knihy. Taky není příliš dobře vysvětlený vývoj postav (viz Yennefer - ta se vycvičila někde off-screen?). A nemůžu si pomoct, původně uvažovaný Mads Mikkelsen by se mi líbil víc. Přes ty všechny moje plky šlo o perfektní podívanou a jsem rád, že se konečně Sapkowského sága podívala důstojně na televizní obrazovky. ()

campix

Ačkoli to tak ve finále nemusí tak vyznít, ale já jsem se seriálovou adaptatcí Witchera více méně spokojený. Knihy jsem nečetl a hru jsem nehrál, a tak jsou vyposlech, že první série je založena na povídkách, které předcházejí hlavnímu příběhu knih a her, žě originy některých postav jsou zcela smyšlené a přidané autory. V tomto světle vidím sérii jako parádní seznámení se světem a jeho hrdiny. Na druhou stranu se díky dějovým a časovým skokům jedné o hodně neucelenou podívanou, která je velmi zmatečná. Některé chování postav je pak velmi divné v závislosti na tom, že není úplně zřejmé, že se skočilo o 12 let tím či oním směrem. Je vidět, že by tvůrci chtěli ještě trošku více peněz, toho se ale do druhé řady nebojím. Natočeno by to mohlo být zručněji, protože některé kamerové úhly jsou úplně mimo. První díly mě sice navnadily na středověkou rytířskou podívanou, ale následně se z toho stal prapodivný guláš, který ale očekávám, že bude dávat více smysl v dalších sériích. Herecké obsazení docela kvituji. Hlavně pro Cavilla je to výhra, protože hrát nabušeného řezníka bez emocí je pro něj rozhodně fajn. Uvidíme, co přinese další série. Já tady vidím hodně velký potenciál, ale také hodně práce. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá