Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Endurion

Lauren Schmidt a ostatní tvůrci tohohle seriálu vejdou do historie jako největší mamlasové v dějinách televize. (Dokonce větší než D&D.) Dostali práva na jednu z nejslavnějších a nejoblíbenějších značek v žánru fantasy, obří rozpočet (těžko by si za adaptaci někdo dovolil vypláznout víc peněz než Netflix), rozsáhlou seriálovou stopáž, knižní předlohu, která svojí povídkovou strukturou přímo vybízí k seriálovýmu zpracování, hry, co dávaly klíč k vizuálnímu pojetí světa, a navrch Henryho Cavilla, jednoho z (právem) nejžádanějších herců svojí generace, co do toho šel jenom z lásky k předloze. Nemohli si přát jednodušší a vstřícnější podmínky, a přes to všechno to oni dokázali, s prominutím, takhle pos*at. Knižní předlohu jsem četl tak dávno, že si z ní nepamatuju téměř nic, neměl bych proto problém se od ní oprostit a přijmout změny, pokud by dávaly smysl; Sapkowskýho knihy nejsou žádná bible a maj svoje mouchy. Jenže změny, co tam zanesl tvůrčí tým, jsou tak bizarní a objektivně špatný, že mam chuť je poslat do prváku scenáristiky na FAMU, aby jim vysvětlili aspoň základy, jak se to dělá. Tu zmatenou a hnusně natočenou novodobou Xenu jsem zvládl vidět do druhý epizody druhý série, pak jsem si řekl, že si radši zahraju kvalitní adaptaci Zaklínače od CD Projektu než abych se dál trápil u týhle netflixácký zhovadilosti. Pan Cavill to nejspíš vnímá podobně, v jeho další kariéře mu přeji jen dobré. ()

janosss odpad!

Sám neviem, kde začať kritiku tohto pre mňa tak znechucujúceho seriálu. Scenáristi a tvorcovia seriálu očividne knihy, ktoré sú údajne predlohou, nečítali, keďže jediné, čo má „Zaklínač“ spoločné so Zaklínačom Andrzeja Sapkowského, sú mená postáv a názvy oblastí. Herecké obsadenie a výkony sú podľa mňa príšerné, ani jeden z hercov nemá ani vzhľad a už vôbec nie charakter, ktoré má postava v knihách. Ani tak ospevovaný Henry Cavill do hlavnej roly Geralta z Rivie nepasuje nielen čo sa týka vzhľadu, no aj jeho charakter je len nechutnou paródiou Geraltovho charakteru z kníh. Vďaka tomuto seriálu Henryho považujem za obyčajného „nenásytného“ pokrytca, keďže tvrdí, že je fanúšik pravého Zaklínača, no aj tak bol ochotný 3 série hrať hlavnú rolu v tomto odpade. Na choreografov pravdepodobne peniaze nezvýšili, na kostymérov takisto. Seriál je len odporná „woke“ propaganda, ktorá kompletne ničí logiku sveta Zaklínača, ktorý vytvoril Sapkowski. A k slovám Lauren Schmidt: „Naše spracovanie nemôže uspokojiť každého.“ by som dodal len toľko, tu nejde o spokojnosť či nespokojnosť ľudí, ide o zneužitie originálneho umeleckého diela na odporný účel. ()

Orbitus

Co na tom hodnotit? Je to kravina, s knihami to nemá nic společného a jediné co to tahá dopředu je Henry Cavilll. Dehonestace skvělého knižního díla. I když popravdě Amazon a jeho likvidace Tolkienova světa je ještě horší. ()

Thalin

Snažila jsem se na celý seriál nahlížet jako na docela novou a jinou věc. Jinak bych se asi neustále vztekala, protože knížky mám moc ráda. Cavill se fakt snaží. Ale vzhledem k tomu, že on jako jediný má páru v čem hraje, četl knihy a hrál hry a tak má o tom světě nějaké povědomí, tak ani jeho výkon to nijak nezachrání. A není divu, že od toho projektu dal ruce pryč, protože ho to muselo frustrovat a štvát zároveň. Byly epizody, které mě bavily, u kterých jsem schovávala obličej v dlaních, i takové, které si už prakticky nevybavím. Druhá řada se od druhého dílu prakticky nedala sledovat, jak si s ní slavná Lauren a spol vytřeli prdel. Ale i tak se na tu třetí podívám. Neodolám zjistit, co ještě podělali. ()

Kucin odpad!

Ty pičo to je sračka!!! Nevím jestli mě a ostatní fandy uráží více absolutní ignor předlohy a vymýšlení vlastních dějových sranců nebo snaha o uchlácholení aspoň těch méně náročných tím že vytáhnu pár památných vět/okamžiků jebnu je do seriálu prohlásím s obrovskou pompou jak jedu podle knih a přitom pokračuju v té OBROVSKÉ KUPĚ HNOJE GRCEK A SRAČEK JAKO DŘÍV!!! Henry moc dobře věděl proč se zavčasu zdekovat. Tady je špatně úplně všecko. Nebudu si krátit život vztekáním se mohlo být i hůř. Vždyť to má pod palcem Netflix. Věřte že černí elfové jsou to nejmenší čeho jsme se mohli v téhle extrémně moderní a pokrokové platformě dočkat. ()

Radim98

Jedna hvězdička Henrymu Cavillovi za nečekaně dobré ztvárnění Geralta a hlavně za to, že se nebál ten projekt opustit, když viděl, kam to směřuje. Mimo jeho postavy je to zoufalý počin zoufalé showrunnerky - skutečný autorský odpad, jaký se často nevidí. Perfektně to zachycuje aktuální polohu a směr celého Netflixu a jejich tvorby (s výjimkou Stranger Things). Při zhodnocení kvality produkovaného obsahu a impertinentní cenové politiky, kterou aktuálně poskytuje nezbývá, než popřát Netflixu všechno nejhorší a rychlý pád zpátky na zem. Unsubscribe :) ()

dlouheBidlo

První série je nadějná. Dobře uchopili předlohu, která je, přiznejme si to, infantilní pro děcka od 8 do 11 let. Ve známost vešla jen díky počítačové hře. Hezká výprava dobře zpracované postavy. 75%. Druhá série už slábne, i když se na ní dá také dívat, taková pohádka na dobrou noc řekněme 65%. Třetí série už je jen nastavovaná, nudná, zmatená, bezobsažná katastrofa 45%. ()

ronyyy

První série se ještě jakž takž dala, ale to, co se točí teď už je prostě bolest a předpokládám, že odchod Cavilla to pohřbí úplně. Mrzí mě to, protože hry jsem milovala. ()

Nigfire

Zatím jsem viděl tři epizody a jsem velice mile překvapen. Některé povídky jsou zpracovány moc pěkně přestože jsou dost zkrácené. Nicméně povídka se sylvánem byla osekaná až moc. Na druhou stranu jsou zde i věci navíc oproti knížkám a ty jsou hodně podařené. ()

Majestic

Musím říct že jsem byl zpočátku k celému seriálu nového Zaklínače skeptický, nicméně jsem se konečně dočkal a musím říct že jsem velice, ale velice mile překvapen. Ozvučení, Henry, kompozice scén, vše parádně udělané a na seriál fakt docela super. Je vidět že se tady dolarem nešetřilo a velice se těším na další epizody. A těm co, seriálové zpracování Zaklínače neustále srovnávají s herní adaptací, bych rád připomněl, že nový seriál má být podobný hlavně knižní předloze nikoliv výborným hrám z dílny polských CD Projekt. Všiml jsem si ale, že tvůrce seriálu dost inspirovaly hudební motivy, které byly právě u této herní adaptace, za což jim u mě patří dík a vůbec mi to nevadí... naopak 👍👍👍 ()

A.L.F

První řada skvělá, držela se povídek i správně “špatně” posloupného času v nich. Druhá série jede na půl plynu (60%) a třetí série už je úplně mimo. Najednou z toho čiší lacinost, postavy neustále vysvětlují to, co divák vidí a stále více jde vidět, že obsazení Ciri nebylo dobré. Třetí série 50%. Dokoukal jsem to jen proto, že mne zajímalo ukončení linky Geralda, což neproběhlo. Průměr 63%. ()

KimCid

Díky za to. Polský seriál byl děsný,knihy miluji a po hrách jsem se bál že to nebude ono.Ale naštěstí se tak nestalo a já dostal co jsem chtěl. ()

Solitude

scenar a casting posobia akoby scenarista a reziseri ziadnu knihu ani nevideli ale precitali si len akysi kratky suhrn na styl skolaka co ma precitat knihu a napisat citatelsky dennik ale nechce sa mu tak opise par viet z netu a zvysok si akosi domysli. taky ziak si zasluzi za 5 pripadne 4 ak ho ma ucitel rad. pre toho kto knihy cital, pripadne hral hry to cele posobi ako nevydareny fan fiction. herci sa snazia ale co z toho ked je vsetko ostatne odflaknute.... je to v zasade len farebnejsia a drahsia verzia polskeho serialu Wiedzmin. hanba ()

Arutha

Po pozretí 4 častí môžem s kľudným svedomím nechať 5 hviezd tak ako po prvej časti. Vôbec nechápem ako niekto môže dať tomuto seriálu odpad, áno mne sa tiež nepáčil čierny elf, nedáva mi to zmysel podľa mytológie ale zvyšok? Hral som len wild hunt, knihu som nečítal ale kamera je super, bitky sú celkom slušné, je tu veľa rozhovorov, ktoré niekoho, kto očakáva neustálu akciu môžu nudiť (to asi nebude môj prípad - keďže v hre je tých dialógov oveľa viac a v knihe určite tiež), je to vcelku vtipné, drsné a dej to má tiež. Tak potom čo je problém? Ľudia už asi očakávajú od seriálov nemožné, asi by bolo najlepšie ak by si každý svoje predstavy natáčal sám :D A to zrovnávanie s GoT čo je úlne iný druh fantasy je tiež smiešne, zvlášť po ukončených ôsmych sériach. Za mňa skvelá práca, dúfam, že to tak bude pokračovať. ()

Andy_Warhold odpad!

Velmi solidní dílko, jehož největším kladem je solidní scénář, který například na rozdíl od Pána prstenů respektuje dílo mistra, zde specificky Sapkowského. Musím složit hold scénaristům, kteří rozumně a (na dnešní Holywoodské poměry) logicky propojili původní povídky a následnou pentalogii. Výprava a lokace by možná mohly být o něco lepší a je vidět, že je spoření vede např. k opakovanému využití několika interiérů ale není to nijak tragické. Herci jsou obsazeni slušně, ale takový herecký koncert jako předvedli někteří představitelé v GoT tu rozhodně nečekejte. Kladem jsou zcela určitě bojové scény, které potěší každého fanouška fantasy soubojů na meče. Solidní 3* a pro ortodoxní Sapkowského fandy co usínají s fotkou Sabriny Glevissig a bojí se, že ve vzduchu nevisí jenou lustry asi i 4*. Update: Po 2 a 3 serii uz bohuzel nic vyse naplati. Zaklinac je vymatlana, zjednodusena woke sracka. Skoda kazde minuty…. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá