Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

KasaK

Po šesté episodě: TV show, která se tváří výpravně, a výpravná není. Podivné, až chaotické vyprávění s nudnými, nic neříkajícími postavami a ještě horším komparzem a kulisami. Je to rozpočtem nebo neschopnou produkcí? Uvidíme dál, v 2. sérii. Zatím tři ★★★ a to jen proto, že jsem si knižní předlohu nesmírně užil, která vystupovala v osobitém kontrastu k tehdy frčícímu Tolkienovi a jeho Středozemě. ()

FandaF

Občas zbytečně ukecané. Občas obsazení čmoudů... WTF? Čmoud v nablýskané rytířské zbroji... Úlet. A pár dalších rolí taky s čmoudy. Do tohle žánru fakt nepatří :( Ale jinak seroš, OK. Hlavně nádherná Yennefer Ashman z Vengerbergu (Anya Chalotra) :) ()

PanPyzamo

Zaklínač je vynikající hra, ovšem bude i seriál vynikající? Bohužel ne, ovšem příjemně překvapil a není vůbec špatný. Překvapivě je skvělý. Dát Henryho Cavilla do role Zaklínače byla podle mě dobrá volba, ale co nebyla příliš dobrá volba je bez urážky herečka Triss, která je černoška. Nejsem žádný rasista nebo tak, ale prostě postava Triss má být bílá a za tím si stojím. Na druhou stranu nejvíce nejspíš potěšila Yennefer. Její dějová linka byla nejlepší a naopak nejhorší dějovou linku měla Ciri, která měla občas nudné části. . Celkově se ale jedná o skvělý seriál, který můžu doporučit. 1. série - 8/10 2. série - 7/10 Celkový verdikt: 7,5/10 ()

Pan.Antonin

1S) Fanoušek herní ani knižní série nejsem (nečetl jsem, ani nehrál), fantasy však mám docela rád a tenhle seriál vypadal lákavě. Ten začátek však byl velkým zklamáním. Předloh neznalý divák je zmaten, děj nejenže neustále přeskakuje z místa na místo, ale odehrává se i v několika časových rovinách, což však divák, který se se Zaklínači dosud nesetkal, odhalí tak v polovině první série. Do toho to není ani moc zábavné, blížilo se to spíš nudnému zážitku, některé postavy jsou vyloženě nesympatické a že by byl Cavill nějaký velký tahoun, to se také říci nedá. Kdo však vydrží, dočká se ve druhé půlce zlepšení a naděje směrem k další sérii. Druhá polovina mnohem lepší než první. Nakonec z toho vyšly v součtu tři hvězdy, které odpovídají i mému celkovému dojmu. Na závěr hodím jednu dobovou kritiku hry Járy Cimrmana, která seriál dokonale vystihuje. "Děj vyprávět bych nesvedl, autor vracel jej hned do minulosti, hned zase zpátky, takže jsem brzo nevěděl, kde vlastně jsem." -----------2S) Druhá série se mi v celku líbila o trošku víc než začátek první, přesto jsem čekal ještě daleko víc. Tentokrát už to není vypravěčsky chaoticky rozhozené do několika časových rovin, což je spolu se zlepšenou technickou stránkou jasný plus, nicméně tvůrci ještě mají co vylepšovat. Bylo by třeba ještě uhladit některé vyprávěcí dějové linky, aby dávaly divákovy smysl, rozvrhnout děj do epizod tak, aby vyvrcholení bylo na konci a ne v prvních šesti minutách (jako u epizody 6), zlepšit akční pasáže, a hlavně více integrovat do děje jednotlivé příšery, které si svým povedeným designem rozhodně zasloužily více času na obrazovce, než dostaly. Další věcí, která se mi nelíbila, je herecké obsazení ostatních Zaklínačů, zejména Hulku Hoganovi podobného Vesemira bych obsadil jinak. Na závěr pak konstatuji, že jako neznalci předlohy jsou moje hodnocení trochu jiného charakteru, než kdybych ji znal. Osobně většinou nemám rád, když filmaři předlohu mění, takže pokud ostatní uživatelé nekecají (proč by to dělali :-D) a změn je tam hafo, tak si vy, kteří jste ji četli/hráli, od mého hodnocení můžete odečíst hvězdičku. -------- 3S) Kdyby třetí série skončila šestým dílem, tak bych ji asi označil za tu nejlepší. Do té doby to mělo drajv, dělo se dost věcí, hlavní trio se hezky doplňovalo, oproti druhé sérii se zlepšilo obsazení vedlejších postav (jen ohnivý mág Rience byl horší) a šestá epizoda měla slušné grády, takže i přes (pod)průměrné politikaření v Redanii a horší využití monster jsem byl spokojený. Jenomže pak přišly poslední dva díly, kde sedmý byl až příliš zdlouhavý a nudný, a osmý díl nebyl tím pravým finále, sérii nedokázal dějově uzavřít a působil jak nějaká epizoda z prostředka. Vzhledem ke klesající sledovanosti a odchodu hlavní hvězdy jsem zvědav, jak se to bude dál vyvíjet. ()

KoudyTheAlko

Po první sérii teda musím říct že moc nevím. Je to takový přeházený, bez hlavy a paty a celkově sem čekal o dost víc. Nilfgardský brnění vypadá jak ... Černí elfové.. Proč jen musíte všude na sílu strkat černochy.. Dělá to pravej opak než by zastánci práv černochů chtěli. Působí ve svých rolích jako šašci pro parádu.. Já se do hry zamiloval, knihy sem dosud nečetl a seriál mě moc nenadchl. Za velké plus musím zmínit český dabing, který je na velké úrovni a předčí podle mě v klidu anglický originál a pěvecký výkon Ondřeje Rychlého píseň "Toss a coin to your witcher" poslal na jinej level, a tak jak se mi líbila anglická verze, tak česká se mi snad líbí ještě víc. ()

Willynka

Prvních pár dílů je čistý informační chaos plný podivného CGI a ještě podivnějších dialogů, kde si ani znalec lore neví rady. Ze slovanského náboje nezbylo nic a příšerek je na Zaklínače vcelku poskrovnu, což bych odpustila, rozpočet a tak. Všechno je šedé a špatně viditelné. Nicméně s postupem času seriál graduje jak náladou, tak svébytností a já si to náramně užila. Jsem ráda, že si oproti GoT našel vlastní cestu a není to jen tupá náhražka s nálepkou slavné značky, casting se mi nakonec kupodivu hodně líbil, byť samozřejmě množství černochů na zcela nepatřičných místech (ten černej elf, tyvole) bylo chvílemi dost úsměvné. Na druhou řadu a Divoký hon se těším, mám totiž takové tušení, že scénáristé už nebudou tolik tápat a ta pravá pecka konečně přijde. Tři a půl. ()

Tomko87

Som prevažne knížný a až potom herný fanúšik. No niekedy som žasol nad tým, ako to Neflix znásilnil. Od debilne danných časových línií až po adaptácie knižnych častí. No na druhú stranu, Cavil neni márny zaklínač. Uvidíme čo zo seba vytrieska z 2 série. ()

kolly13

Nadšení z knihy se přenáší do filmu a čtenář porovnává, co vše je jinak oproti skvělé předloze. Gerald a Yennefer bezchybní (nikoliv výběr Ciri). Magie, kostýmy a prostředí skvělé. Ale zbytečně natahované scény (někdy až nudné), vynechání Geraltovy dominance a úbytek času příšer oproti planým dialogům je silnou kaňkou. Těším se na další pokračování a snad se do toho více tvůrci opřou. PS: scéna s trigou se pro mne stala legendární. ()

Skillakappa

Do doby než přišla druhá série jsem bral Netflix Zaklínače jako lehce nadprůměrný seriál. Jako 'Zaklínače' jsem ho přestal brát od poloviny první série, ale stále si stál za tím že se na to dá koukat. Druhá série tento pocit pohřbila... ()

Nairren

Seriál je pro mne velkým zklamáním. Začal bych klady - výborné efekty, příšery, kulisy, prostředí, ucházející hudba. Negativa ale těžce převládají. Scénář není dobře napsaný, z nepochopitelného důvodu se tvůrci místy odklonili od knižní předlohy, ať už se jedná o postavu Yennefer, Calanthé nebo Marigolda. Nejhorší je ale obsazení herců a jejich herecké výkony. Za prvé a to je potřeba si na rovinu říct - ve fantasy říši zasazené do mírného podnebného pásu, připomínající středověké Polsko či Německo, prostě nejsou černoši. Ani hispánci nebo lidi arabského vzezření. Takže u Fringilly, Vilgefortze, Yennefer nebo některých elfů a dryád, to prostě nebyl dobrý výběr. Ale horší je že je to záměr, v duchu hyperkorektní dnešní doby, měnící literární reálie, aby někomu nebylo ukřivděno. Jako poslední bod bych zmínil nulovou chemii mezi Geraltem a kýmkoliv dalším. Marně hledám něco mezi ním a Yennefer nebo ním a Triss, (mimochodem taky brutálně špatný výběr herečky). Takhle znásilnit knižní předlohu, strkat do seriálu za každou cenu moderní trendy, to se jen tak nevidí. ()

Sharlis

Dandelion, najvacsi lamac zenskych src je hrany osklivym kokotom, udelali z neho buznu a lize sa tam s chlapom... takze toto je asi odpoved na to aku ma tento serialovy zaklinac uroven. Tiez tvorci ocividne netusia, ze priserky i svet zaklinaca je inspirovany stredovekou europou a slovanskou mytologiou, pretoze priserky vypadaju jak z hviezdnej pechoty. Politika a intrigy su hrozne zle stvarnene, nudia. Kostymy jak z nejakeho anglickeho serialu o kralovne. Ciri podrezava krky zaklinacom na Kaer morhen, jop to je to "jemne" odbocenie od povodneho pribehu... Vo finale totalne dojebany zaklinac, hollywoodska politicka korektnost v plnej sile. Magia je stvarnena uplne smiesne a carodejky su tlste cernosky. ()

frankiiee

Milujem zaklinaca , cital som knihy hral hru, jedna z mojich najoblubenejsich , ale to co z toho spravil netflix , z toho mi je smutno , videl som prve dve serie a podla toho co som cital o tretej, tak ju a ani ziadne dalsie uz neuvidim. ()

Super8martiN

Já si nemůžu pomoct, ale to nevidíte ty plytké rozhovory, které vyčerpávají snad všechna dialogová klišé, které existují? A tady se ani nedá vymlouvat na to, že to zpracovává Netflix, protože i taková teenagerská "blbost" jako je Sexuální výchova (seriál) (2019) má lepší scénář, než tohle. To ani nemluvím o otřesném obsazení a zneuctění knižní předlohy, zvládl jsem to do začátku druhé série a více času ztrácet nehodlám. Pokud milujete hry a nebo dokonce knihy, tohle nebude pro vás. Pokud hledáte nějaký průměrný Netflix seriál na nedělní večery, tak vás to možná kvůli výbornému Cavillovi a zábavnému Marigoldovi chytne. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá