Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Doomcourier

Tak nic, žádné velké zlepšení se nekoná. Tvůrci se sice poučili a udělali lineární příběh, jenže po první skvělé epizodě se všechno začalo kazit. Naprosto nechápu, proč se Lauren Schmidt nedrží předlohy a vymýšlí naprosto stupidní zápletku, která přináší spoustu nelogičností a kazí to celkový dojem. Joey Batey společně s Cavillem jsou na druhou stranu opravdu skvělí a tahaj seriál neskutečně nahoru. Docela mě mrzí, že to dopadlo takhle. Dal bych 2*, ale protože mám svět Zaklínače opravdu rád, tak tu třetí * přihodím. ()

EIa

No jasně, pojďme z druhé řady udělat fanfikci Zaklínače. V první sérii navnadíme i fanoušky směsí povídek a ságy a v druhé sérii vylepšíme to, co Sapkowski nezvládl. (spoiler alert) Zabijeme Eskela, protože who cares, ten byl v sáze jenom do počtu; a taky necháme Ciri povraždit nějaké další zaklínače, protože who cares. Třináctá z pahorku nebude Triss, ale Yennefer, protože má větší příběhový potenciál a koho Triss vůbec zajímá. Tyjo, Yennefer a potenciál, co jí vymyslet úplně novou linku?? Sapkowski ji totiž děsně odfláknul. Když jí sebereme magii, tak sice nebude čarodějka, ale kurnik, kdo potřebuje Čarodějku, když může mít Tragickou Hrdinku? Taky do toho kromě knížek zamotáme počítačovou hru a zapojíme lišaje a taky rovnou monolity, což je... hm... něco, co na diváka bude působit hrozně důležitě a tajemně. Protože to Sapkowski taky nezvládl. A z Ciri necháme zrodit nové zaklínače, protože by diváci moc a moc brečeli, kdyby to s nimi bylo stejně beznadějné jako v knihách. A přivedeme na Kaer Morhen prostitutky, jo!! A v chrámu kněžky Melitelé, který prakticky vynecháme, protože koho zajímá, že tam Ciri prožila první milostné zkušenosti, uděláme bojovou scénu "jeden útočí,  zatímco zbytek tancuje okolo, a aby se to zakrylo, bude tam detail vyražené stoličky". Wtf. Já myslela, že tohle jsme překonali v nultých letech. Ať jenom nekritizuju, Kaer Morhen se mi líbilo, Marigolda jsem si zamilovala, což je od knih dost pokrok, protože tam jsem si ho nedokázala představit ani vzdáleně sympatického, Yennefer sice vůbec nebyla knižní, ale i tak se mi moc líbila, a casting Geralta a Ciri byl skvělý. (Navzdory tomu, že Ciri mělo v téhle době být cca třináct, a ne dvacet.) A Calhir, ten byl jak z mé fantazie. A výpravnost celého příběhu často přebíjela i moji nespokojenost s dementností příběhu (umocněnou o to, že v originálu zápletka dementní nebyla). A ještě musím uznat, že Netflix umí skvěle vyobrazit politikaření, které mě v knížce prostě jenom nudilo. Jakože, jsem schopná přiznat, že to byl docela dobrý seriál. Pořád si ale myslím, že kdyby byl seriál interpretací předlohy, tak by to bylo skvělé. Není mi jasná arogance scénáristy, který si myslí, že může předělat kultovní příběh k nepoznání a především, může v něm nechat absolutní nelogičnosti, pitomosti a aaargh, a lidi mu to prominou. Je mi líto, ale ne. ()

kesty

Prvé dva diely ešte celkom ušli. Ale už tam bolo badať, že to celé smeruje úplne iným smerom, než by sa mi páčilo. Knihy som nečítal. Ale politika ma výsostne nezaujíma (hlavne keď prvá séria bola o niečom úplne inom a tvorcovia mali k dispozícii fantasticky prepracovaný svet a lore okolo Zaklínačov a príšer) a to, ako sa seriál snaží byť náhradou Game of Thrones je tak veľmi do oči bijúce, až to bolí. Keď si k tomu pridám nesympatické a zle nacastované postavy (Fringilla, Nenneke, Triss a bohužiaľ aj Ciri, ktorá má len dva módy - ufňukaný plačko ktorý nič nevie, alebo extrémne premotivovaná ženská), v drvivej väčšine mizerné akčné scény (súboj Geralta s chernobogom je vyslovene nasmiech, tam neplatia žiadne zákony fyziky a logiky; detto súboj midgetov a 2-metrových obrnených Nilfgaardanov...), nudné CGI monštrá (hlavne v druhej polovici seriálu) a extrémnu SCENÁRISTICKÚ ODFLÁKNUTOSŤ AŽ RETARDOVANOSŤ (polovica scén nedáva zmysel, dialógy sú miestami otrasné, všade sú nejaké barličky, alebo sa vecí dejú v štýle deus ex machina, posledná epizóda je už čistý výsmech...), ide o obrovský fail, kvôli ktorému mi je nesmierne ľúto Henryho Cavilla, ktorý seriál ako jediný ťahá hore. Hanba. ()

peetrejr

Druhá séria Zaklínača od Netflixu ma uspokojila. Pekne sa nám dej posunul vpred. Postavy si zachovávajú svoje charaktery a Henry Cavill vyzerá v úlohe Geralta ako doma. Zrejme sa seriál striktne nedrží knižnej predlohy ale nemôžem súdiť lebo som ešte nemal tú česť čítať ju. Trochu mi vadí keď sa sem tam, mihne niekto, kto tam trochu nesedí. (kto videl pochopí) Witchera nemôžeme brať ako nejaký brutal vážny seriál. Ja sa pri ňom príjemne zabávam a baví ma jeho pestrosť bez, ktorej by fantasy, nebolo fantasy. Oproti prvej sérii sa dej vyvíja svižnejším tempom a je o dosť zaujímavejším. Niekdy dejová línia z Arethusy je strašne nudná a možno aj zbytočná. Jednoducho pozerať sa na mágov ako sa hádajú nie je moja parketa. Ja mám radšej keď Geralt zapojí svoj talent na zabíjanie príšer a to vytvára v skutku dobrú a zároveň brutálnu akciu. Avšak to by nebol Netflix keby z originálneho nápadu nevyťažil čo najviac. Presne preto vyjde The Witcher: Blood Origin , ktorý dúfam nepoškodí meno Zaklínačovi ako takému. Zistenie že toto ešte nekončí ma celkom pobúrilo, lebo toto nie je Breaking Bad, kde bola prvá séria na nič a ostatné boli takmer majstrovské diela. Tu, boli prvé dve série dobré. No lenže má byť tretia séria a to už tento rok (2022). Čo mi dáva otázku: bude to stáť za to? Nepokazí to úplne do základov celého Netflixového Witchera? Alebo to naopak vybije všetkým dych a vylepší Witchera(najmenej pravdepodobná situácia). Nuž, uvíme neskôr. Tak zatiaľ “Toss a coin to your witcher; O Valley of Plenty; O Valley of Plenty, oh-oh-oh; Toss a coin to your witcher; A friend of humanity.” ()

KHkomiks odpad!

Ještě horší než první série a o dost! 😅 Radši si přečíst knížky. Tohle se točí jenom kvůli sledovanosti a až na obsazení Henryho se na to nedá dívat. Po třech epizodách asi stačilo...a slyšet Geralta, jak soudí Nivellena a ještě mu doporučit sebevraždu...to by Geralt z Rivie v knížce nikdy neudělal. Z Eskela, nejhodnějšího zaklínače, je tu zase nesympatický agresivní floutek, i když za to asi může i ta rostlina,co mu roste ze zad. Neneke tmavá jak čekuláda a dělající stupidní grimasy a ten její asijský gastro podnik, to je také vrchol ! 😅 Všechny myšlenky z knížek, Geraltova filozofie, to všechno je tu překopáno. Věřím , že z toho musí být i Cavill špatný, když je fanouškem her i knížek. Sapkowski si stěžoval na hry a seriál chválí, že by za tím byly prachy? Děs a bída... ()

Kopi1

No, čím začít...Jak už tu čtu nadávky na nedodržování knižní předlohy, tak musím říct, že mají pravdu. První sérii jsem si užil více, nejspíše proto, že jsem četl jenom první díl (a moc jsem si ho nepamatoval). Po zhlédnutí první série jsem přečetl celou ságu a opravdu se to knih moc nedrží. Občas zde jsou nějaké věci, že se někdo s někým sejde nebo zachrání, ale je to udělané naprosto odlišným stylem (vlastně si tvůrci dělali co chtěli a to tak u 95% celé série), Je to škoda, na druhou stranu tomu i docela rozumím, že tam potřebují přidat a pozměnit více věcí, aby to bylo asi více atraktivnější? Příběh se podle mě moc táhnul a moc se neposunul, ale i přesto je to prostě furt Zaklínač a Henry mě prostě baví a dokázal bych se na jeho Geralta koukat furt. Produkce hezká, ale přiznám se, že jsem tedy čekal více, např. velkých bitev apod. Na to, že rozpočet byl asi dvojnásobný, tak jsem ho moc nepocítil. Upravená dějová linka Yennefer se mi nezamlouvala, elfové mi zde přišli až moc velkým středem pozornosti a přišlo mi, že žádný význam tu neměli. Kaer Morhen a ostatní zaklínači ale velmi dobrý. No a finální epizoda mě moc neuchvátila. Cením ale kameru, hlavně při akci nebo tréninku, je vidět, že na ni měli větší důraz a všechny nestvůry vypadají parádně. Fanoušci knížek si ale budou dál stěžovat, ostatní si to užijí. I přes velký odklon od knížek se na to koukám se vztyčenou hlavou a chci vědět, co s tím udělají příště, už teď se ale o to bojím, co vše si tam vytvoří, protože nás čeká ještě kus cesty, když tahla řada měla být adaptací pouze na knihu Krev elfů. Svět zaklínače mě ale prostě baví a nebudu ho mít nikdy dost. ()

gaggu

Tak teda nevím, kde se stal problém.. Měla jsem přehnaný očekávání nebo se to tentokrát nepovedlo? Pro mě spíš druhá možnost a nejspíš pro každého fanouška literární verze. Klidně to mohli nazvat jakkoliv jinak, jen ne Witcher, protože to moc s předlohou nemá společného. A když ti nevyhovuje příběh, tak si vymyslím prostě jinej :D Co mě vážně nejvíc rozčilovalo, že z některých postav udělali úplně nezajímavý loutky. Třeba Yenn, která je (a byla v předchozí sezóně) panovačná, arogantní, odměřená a celkově svá je tady jak nějaká kamarádská pipka s každým koho potká a její fuck za každou druhou větou už fakt není vtipný, jako to bylo 3x poprvé. Ciri, které má být kolik, 14? Je za každé situace perfektně nalíčená a má rozumy jak dospělá ženská. Čekala jsem u ní takovou tu dětskou naivitu, vzpurnost, paličatost, ale pořád pod tím vším mladou dámu s dítětem v sobě. Místo toho tady poslouchám, jak hledá nový smysl života (ve 14!). Díky tohle ne. ()

jirkis

U první série byla docela výhoda znát knížní předlohu, u druhé série tomu tak není. Lépe pro ty, co ji nezají. Je to takový guláš. Pro fanouška knih je to zklamáním. Osm dílů není moc, dokonce díl nepřesáhne ani 50 minut, kvůli závěrečným titulkům a přece se člověk dokáže zanudit. Ne jen, že je to plné změn, ale celkově tomu chybí náboj.  Za mě je nejlepší díl první.  Prozatím tedy 50%. První série je tedy lepší a to možná i díky povídkové předloze. Jakmile příběh zabíhá do ságy, scénáristi to nedokážou pořádně uchopit... ()

lemonova

Takže v čom bol vlastne problém? Ja som ich mala s touto sériou hneď niekoľko. Problém č. 1: Celé mi to prišlo viac ako konverzačka než ako dobrodružná záležitosť: stále sa riešila nejaká "politika" namiesto boja s príšerami a nejakej adrenalínovej akcie. Problém č. 2, ktorého sa len tak ľahko nezbavíme: tá všadeprítomná rasová korektnosť... Hrozne mi to prekáža. Predstavte si seriál z prostredia Japonska, v ktorom by tretina hlavných postáv boli blond severské tváre a druhá tretina  Indiáni.. je to skrátka nepredstaviteľná hlúposť. Alebo si predstavte Froda, ktorý vyzerá ako Samuel L. Jackson. Toto nie je o predsudkoch voči iným národom.. Jednoducho každá fantasy vznikla v nejakom prostredí a rozmanitosť vyplýva z rozmanitosti týchto prostredí. Nahádzať vrámci kvót všetky národnosti všade neprináša rozmanitosť, ale úplný opak: všetky seriály sa začínajú drasticky podobať. Problém č. 3 Naozaj treba aj do takýchto historických záležitostí napchať slang ako Bronxu? Každé desiate slovo vychádzajúce z každých úst bolo f..ck. Knihu Sapkowskeho som nečítala, ale silno pochybujem, že jeho postavy hovoria takouto rečou. Ak hej, tak sa scenáristom hlboko ospravedlňujem.. ()

veronica 01

Prostě strašný! Nemám nic proti tomu, když se filmové/seriálové zpracování v něčem liší od knižního originálu, ale tohle je kompletně jiný příběh. Taková fanfikce na Zaklínače a ještě navíc špatná. Z původní knižní série se nám tu zachovala snad jen jména postav, názvy království plus jedna klasická zaklínačská povídka (ale i ta je celkem překroucená). Děj většiny téhle série se navíc točí okolo postavy, která v knihách nebyla vůbec! A co sakra ty monolity? Proč? Ale abych si jen nestěžovala, tak bojové scény a scény s monstry byly celkem fajn. Postava Marigolda to dokázala trochu vylepšit, stejně tak skvělý Cavill. Zrovna kvůli Henrymu je mi líto téhle promarněné šance, protože on je pro tu roli naprosto perfektní! Ráda bych se zeptala tvůrců, jestli se po tomhle fiasku skutečně ještě cítí na dalších pět sérií? Já bych to na jejich místě raději zabalila. ()

Swannie

Disclaimer: Nečítala som knihy ani nehrala hry (zatiaľ). Druhá séria bola o level lepšia než prvá. Ciri konečne začala rozprávať a na moje prekvapenie boli všetky dialógy podstatne lepšie, než v prvej sérii. Nediali sa takmer žiadne vyslovene "cringe" momenty - veľký úspech. Napriek tomu je writing slabý. Dej síce odsýpal a bol natoľko zaujímavý, aby ma dohnal dopozerať všetky epizódy a prekvapiť plot twistom v závere, no bolo v ňom niekoľko nelogických, chabo vysvetlených alebo uponáhľaných vecí - riadne ma iritovalo, ako sa postavy (najmä Yennefer) presúvali na veľké vzdialenosti ako lusknutím prsta. To všetko by sa dalo prežiť a odpustiť, za najväčšie mínus však považujem extrémne plytko vyobrazené postavy. Za dve série nemám obľúbené ani neobľúbené postavy, osudy všetkých (s výnimkou Geralta a Jaskiera) sú mi pomerne ukradnuté. Napriek tomu, že majú tie postavy zaujímavý príbeh a prežívajú náročné veci, nijako s nimi nesúcitím, neprežívam to s nimi, pretože tvorcovia nenechávajú emócie dostatočne doznieť. Yen mala viac chémie s Jaskierom než s Geraltom. Chválim však prvú epizódu, tá bola veľmi dobre napísaná aj zrežírovaná a Kristofer Hivju si za svoju charizmu v zvieracej podobe zaslúži ocenenie. Potenciál by to malo, napriek tomu sa Witcherovi nepodarilo vymaniť sa z netflixovsky priemernej tvorby. Veľká škoda. ()

anatheman

Jsem fanouškem Zaklínače s tím, že jsem četl všechny knihy a hrál všechny hry. Nemám nic proti tomu, když si seriál některé věci vyloží po svém. Naopak zde vnímám, že zde byla snaha o pomyslné ucelení Krve Elfů, aby mohla působit jako regulérní seriálová sezóna. Proti tomu v podstatě nic nenamítám. Nejsem si zcela jist, co se mohlo pokazit, ale mě tahle série zkrátka moc nebavila. Jednotlivé epizody postrádaly náboj a některé vedlejší linie se nevyznačovaly požadovanou šťavnatostí. Je pravda, že v samotné románové trilogii jsme svědky střídání několika různých linií, přesto mám pocit, že by pro seriál bylo výhodnější, kdyby se víc soustředil na to, v čem je nejlepší - na Geralta, Ciri a Yennefer. Což je tedy přístup, který byl tak úspěšně využit v první sérii. Zvlášť musím poznamenat, že Freya Allan je jako Ciri naprosto úžasná. V přechozí řadě jsem byl ještě skeptický, zde se však holka předvedla v plné síle. Přesunu se ještě k jednomu negativu, a tím je poněkud chudší výprava a někdy vážně otřesné efekty. Ne, že by to tak extrémně vadilo, ale tento nedostatek občas zkrátka pocítíte. Sérii tedy uděluji tři hvězdy s tím, že v potenciální třetí budu jistě pokračovat. Bylo by však vhodné poučení tvůrců, aby nám pak mohli naservírovat takovou pecku, kterou byla série první. ()

P.J.2

Jak tak koukám tak jsem jediný, kterému se druhá série libila možná o trochu víc než první. Herní předlohu uctívám jako modlu ale knižní adaptaci od Sapkowského už moc ne. Četl jsem první knihu a na další se nechystám jelikož mi nesedí Andreuv styl psaní. O to víc si seriálové předlohy vážím a baví mne. Konec druhé řady mě dost navnadil a já se těším na další. ()

Wallis3 odpad!

Lórén Šmejdka Hisrichová si asi plní vlhký romantický sny, vzala postavy z nějaké předlohy a vytvořila si svůj vlastní Fan Fiction mišmaš čehosi,  co se nedá pozřít. Když už se teda vyjebala na předlohu,  no dobře,  ale proč z toho neudělala něco koukatelnýho? Co se musí vyzdvihnout,  tak je výprava a hudba a alespoň Marigold svýma pubertálníma kecama trochu pobavil, ale to je sakra málo. Cavill ani nehraje jen s tím stejným výrazem odříkává text,  občas zvedne obočí. Spiš to vypadá,  že má zácpu nebo zoufale hledá divadelní nápovědu! Některé postavy jsou hrozně přehrávající xichty  (Nenneke) , příběh samotný nebaví, je divný, přeplácaný,  tvůrkyně prostě přestřelila. Kdesi v rozhovoru Schmidt prohlásila,  že druhá série musí být skvělá,  aby mohla vzniknout další. No, Lauren Schmidt,  první série byla příšerná,  ale tohle je vyloženě utrpení.  Takže si svoje tvůrčí pero vraž do prdele, vytáhni ho krkem a zahoď někam,  kde ho už nenajdeš! ()