Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa WathanajX k tomuto seriálu (18)

Série 1 (2019) (S01)

Tak a mám to za sebou. Upřímně jsem čekala od seriálu, na který poslední dobou všude narážím a který se drápal i po Hře o trůny trochu víc ale nakonec to tak šílený nebylo. Klady: I když jsem před v průběhu i po zhlédnutí seriálu pořád dokola opakovala, že Henry mi prostě do hlavní role nesedí, nakonec jsem se s ním smířila. A pravděpodobně to bylo také mé jediné smíření se s hereckým obsazením snad jen ještě kromě Marigolda. Nakonec si mě získal svým šermířským uměním (škoda že toho nestihl ukázat víc) a tím vším ostatním co stihl za sérii předvést… Dalším velkým plusem byly bojové scény dotažené k naprosté dokonalosti. Jen škoda že jich opravdu nebylo tolik. Snad se v příští sérii dočkáme. Já hodně dám na hudbu a musím říct, že tady byla hodně povedená zvlášť píseň o Bílém vlkovi. Celkově byla atmosféra taková, jak jsem si jí představovala. Krajina, hrady, města to všechno bylo skvělé. Zápory: Tak zaprvé pořád dokola jsem omílala trapně a levně vypadající CGI efekty úrovně, kterou jsme mohli vidět deset let zpátky u mnohem horších filmů a seriálů, než je tenhle. Tohle bylo fakt něco hrozného. Výběr herců pro některé postavy byl také šílený a zoufalý. Nechápu proč proboha se alespoň v něčem nemůžou tvůrci držet knih. Když má někdo vypadat tak, a tak proč to měnit. Ale k černým elfům atd. jsem toho řekla už dost. Příběh tu bohužel měl na mnoha místech dost děr a prostě občas nedával smysl. Jako úplné šílenství mi přišlo míchání tří různých časových linií a doufání, že se v tom divák prostě nějak vyzná. Ne nevyznal. Flashbacky až na jednu výjimku špatně použité, nesmyslně načasované anebo nesmyslné úplně. Hodnocení: (nakonec 4*) za skvělé bojové scény, hudbu, prostředí a závěrem i za Geralta ()

Začátek konce (2019) (S01E01)

Přiznávám, že jsem kdysi tuhle počítačovou hru milovala. Bohužel jsem se ale nedostala více ke knižní předloze. Žánrem je mi tento seriál velice blízký, a i když nejsem nikterak spokojená s výběrem hlavní postavy, přesto jsem to musela vidět. Také bych ráda sama nějak zhodnotila tohoto nového konkurenta Hry o trůny. Klady: Atmosféra je tajuplná správně temná a prostředí dokonalé od krajiny až po město. A i když to hned na začátku nerada přiznávám, i Henry Cavill se zatím jeví jako jedna z těch lepších voleb. Zaklínač je přesně takový nemilosrdný zabiják, jak ho známe ze hry a zatím na veškeré bojové scény je opravdu radost pohledět. Tady je znát náročná příprava a ta se rozhodně vyplatila. Dialogy až na maličkosti ujdou. Zápory: A máme to tu hned na začátku. Nevěděla jsem, jestli jen špatně vidím, nebo je ta příšera opravdu tak umělá. CGI efekty tady udělaly pěkných pár kotrmelců, a to je opravdu škoda. Kde se stala chyba těžko říct, ale vážně mi to občas nepřipadalo jako efekty, na který by v dnešní době měli být tvůrci hrdí. Co považuji za další mínus je vhození diváka do někomu naprosto neznámého světa a nechat ho ať si zkusí si v tom udělat pořádek sám. Ne tak takhle to u mě bohužel nefungovalo. První díl mi přišel jako šílený přeplácaný chaos zatím nedávající valný smysl. Postavy přicházejí a odcházejí, aniž bychom se o nich vůbec něco mohli dozvědět, a to je dost velká škoda. Uvidíme co dál… Hodnocení: (slabší 4*) za slušnou atmosféru a bojové scény ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Za mě po slušném začátku obrovský propad. Jako někdo, kdo nečetl knížky jsem zatím absolutně mimo o co tu vlastně jde. Co jsme v druhém díle dostali? Pokřivenou sviňku se zatím absolutně nezáživnou dějovou linkou a opravdu příšernou parodii na elfy. Jako vážně takhle si tvůrci představují elfy? Jako nějakou trapnou kříženinu se skřety a jedním skřetem dost tmavého odstínu. Fakt nechápu tu snahu mnoha tvůrců v poslední době prostě vecpat černochy všude kam se podívám i když tam vůbec nepatří, nezapadají a akorát to celý vypadá dost divně. Jo vážně děkuju je to sice hezké takové rasově neutrální, ale prostě ne tohle ne. Zaklínačova linka taky nic moc i když musím přiznat, že jsem se spojením postavy Marigolda a Geralta docela bavila teda až do chvíle, než oba narazili na mluvící kozu. Bohužel musím říct hodně špatný díl. Snad tahle nudná část znamená, že třetí se už alespoň trochu rozpohybuje a také doufám alespoň v nějaké vysvětlení děje. Hodnocení: (slabší 2*) ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Naštěstí se mé očekávání naplnilo a po děsném druhém dílu tu máme opět dobrou podívanou. Co mi ale pořád vadí, že se stále jako knižní neznalec ztrácím snad úplně ve všem. V ději v postavách v rasách ve všem. Určitě si budu muset knížku přečíst i když si myslím že po jejím přečtení budu asi tvůrce nesnášet ještě víc. Ovšem jako někdo, kdo zná alespoň trochu hru jsem se konečně dočkala souboje Geralta se Strigou. I když no čekala jsem děsivou obludu a tahle skutečně děsivá byla ale v jiném slova smyslu. Když se Striga objevila poprvé spíš jsem se smála, než abych se bála. A bohužel tu opět působily mizerné efekty, takže ve výsledku tu seriálové zpracování Strigy vypadalo daleko hůř než herní zpracování, a to se bavíme už o trochu starší hře. I ten souboj jsem si představovala trochu jinak, ne že se Geralt bude většinu času válet po zemi. A promíchání souboje s nějakou úchylnou čarodějnou plastikou mi přišlo dost mimo. A upřímně si mé sympatie Yennefer asi nikdy nezíská ani jakoukoliv změnou vizáže. Tahle postava a její dějové linka mi spíš dost lezou na nervy. Hodnocení: (4*) ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

Ne, ne, a ne tak teď už v tom mám vážně šílený bordel. Tak já nevím snažili se tvůrci držet knihy a seriál udělat jen pro pravé znalce? Protože zatím mi to tak připadá. Nebo se snažili osekat knížku natolik, aby tomu porozuměl i ten co o knihu či hru ani nezavadil? No mám dojem, že se jim bohužel nepovedlo ani jedno. Tenhle díl jsem několikrát přetáčela zvědavá, jestli mi něco neuniklo. Bohužel. Normálně mám flashbacky v seriálech ráda, protože spoustu věcí vysvětlují tady to samé, ale tvrdit nemohu. Flashback takhle blbě načasovaný, že prakticky až dokonce nikomu nedojde že se o flashback jedná je naprosto k ničemu, a navíc ani pořádně nic nevysvětluje jen vám to v hlavě udělá guláš tak jako mě. Popravdě vůbec nedokážu po tomhle dílu jednotlivé události správně časově zařadit. Co mě zmátlo ještě víc byla dějová linka s Yennefer navíc opět zcela nezáživná. Už si ale začínám na Henryho po kouskách zvykat i když mi to bude asi ještě chvíli trvat, protože jsem jedna z mnoha, kterým jako Geralt prostě nesedí. Hodnocení: (3*) ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Tak se nám to dalším dílem tak nějak hezky odlehčilo. Akorát, že to tak nějak dohromady prostě zase nedávalo smysl. Hlavně to až skoro násilné seznámení Geralta s Yennefer. Tím že nějak postrádám znalosti k tomu abych určila, kolik času vůbec v seriálu uplynulo, se ztrácím například v tom, jak dlouho se Geralt s Marigoldem vlastně znají. Troufám si říct, že to (pokud mohu zatím ze seriálu soudit) na nějaké velké přátelství nevypadá, a proto mi snaha Geralta ho za každou cenu zachránit připadá trochu divná. O nějaké chemii mezi Geraltem a Yennefer se navíc nedá ani trochu mluvit. Dialogy tady válí sudy z kopce dolů a co chvíli zavadí o nějaký ten obrovský kámen. K smíchu je opět černý elf a další nová černá tvář zprzněné dryády oblečené jako amazonky ze sekáče. Ale abych to zase tak nekritizovala, musím říct, že jsem se v závěru alespoň trochu nasmála. Hodnocení: (3*) ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Když se řeklo výprava za drakem říkala jsem si, že by to mohlo být docela super a vlastně jo ušlo to. Abych hned zase nezačínala zápory tak musím pochválit skupinku všech cestovatelů a především trpaslíky. I když tedy díky nim a drakovi jsem si myslela že se chvílemi dívám na Hobita. Sledovat seriál v českém dabingu se ukázalo jako skvělá volba, protože slang, který zde trpaslíci používají mě ohromně bavil. Konečně i příběh Ciri začíná mít nějaký spád a snad jsme se konečně zbavili i toho divnýho elfa. A jo taky jsem si už zvykla na Henryho, kdo ví, čím to bude. Buď opět skvělými bojovými scénami nebo tím, že se čím dál tím více objevuje bez košile… Kdo ví. Ale teď ty zápory. Na draka jsem se vážně těšila ale musím bohužel říct, že mě opět jako všechny příšery v seriálu zklamal. Za jeho příšernou podobu můžou opět velmi špatné efekty, na kterých tvůrci nejspíš šetřili, jak se jen dalo. Z téhle stránky doufám v nějaké zlepšení do druhé série, protože tohle je opravdu zoufalství. O trochu menším zoufalstvím je opět vztah Geralta a Yennefer. Když jsem si v půlce dílu na ty dva začala zvykat a konečně mi přišli jako fajn dvojice tak nás na konci tvůrci opět zalejou ledovou sprchou a máme zase utrum. Hodnocení: (3*) ()

Před pádem (2019) (S01E07)

Tak konečně tu máme zase jeden z těch povedenějších dílů. I když nám dějová linka s Ciri zase skočila dolů z útesu. S ní už snad definitivně skočil i ten elf. Bohužel jsme se nedočkali více Geralta což je dost škoda, ale alespoň začínají věci dávat smysl i neznalcům knížky jako jsem já. Dostalo se nám vcelku povedeného flashbacku i když na to že jsme díl před koncem série je to vlastně jen omílání jedné události pořád dokola i když teď už i z pohledu Yennefer. Její příběh mi z hlediska časové posloupnosti ale pořád nedává smysl. Když nad tím tak přemýšlím tenhle díl byl vlastně jen takovou menší rekapitulací, která je ale téměř docela zbytečná. Kousíčky příběhů, o které jsme byli v tomto dílu obohaceni jsou buď skoro zbytečné anebo měly být zmíněny již dávno. Tyhle události by perfektně zapadaly do prvního dílu, ze kterého by se stal tím pádem jeden z nejlepších úvodních dílů, jaký jsem kdy v seriálu viděla. Bohužel. Snad nás chtěli tvůrci jen trochu víc napínat před velkolepým finálem. Můžu jen doufat. Hodnocení: (slabší 4*) ()

Něco více (2019) (S01E08)

„Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Dobře mi tak.“ A já ve finále konečně mohu říct – paráda! Škoda jen že trvalo celou sérii, než jsme se dopracovali ke skvělému dílu. Yennefer se mi konečně začala jevit i jako zajímavá postava která má ještě hodně co ukázat. Bitva u Soddenu byla dokonalá i když mírně chaotická ale konečně tu mágové ukázali své schopnosti ve vší parádě. Tady za mě rozhodně spokojenost, napětí až do konce, a i když byl děj mírně předvídatelný, stejně jsem si nad tím ukousala nervozitou pár nehtů. Bohužel nám tu opět ale nějak chybí Geralt, kterého akorát příhodně pokoušou a celý díl proleží v haluškách. To, jak vypadaly potvory, co ho k haluškám dostaly už nebudu komentovat. Nad tím už jsem se navztekala dost. Geralta jsem spíš čekala s plnou parádou na bitevním poli (jenže to jsem si opět neuvědomila chaoticky namíchané dvě časové linky...) a že by to byla paráda ho tam vidět, ale on kulhá po lese a hledá Ciri na kterou už jsem málem i zapomněla a která nesmyslně vybíhá do lesa, aby slova proroctví z prvního dílu dávala smysl. Sice dojemné setkání ale takové… no prostě divné. I přes to si finální díl zaslouží plné hodnocení. Všechna čest konečně zaklínač, jak má být. Hodnocení: (5*) ()

Série 2 (2021) (S02)

Já chudák malá netušila, že po tom, co jsem zkritizovala některé části první série na ně budu po zhlédnutí tohoto paskvilu ještě hodně ráda vzpomínat. Klady: Nakonec si říkám, že vlastně ty první díly nebyly až tak k zahození. Alespoň na začátku se seriál držel z části předlohy a měla jsem tak pocit, že se skutečně dívám na Zaklínače. Musím také uznat, že přeci jen mě Ciri na rozdíl od první série vážně potěšila a jsem za ní nakonec moc ráda. S obsazením jsem se ale smířila tak maximálně s motorkářem Vesemirem, ale se zbytkem ať jde Netflix někam, a to neodvolám a hotovo. Co ale chtě nechtě pochválit musím je podoba tohoto fantasy světa. Kaer Morhen je snesitelný i mnoho dalších lokací. A Geralt? No Henry Cavill se snaží a je to utrpení se dívat, jak moc se snaží ale do jeho finální podoby prostě musela ta kráva, co to zpatlala kecat tak dlouho až v některých zásadních situacích Geralta prostě nepoznávám. Zápory: Kdyby někoho zajímaly detaily, nechť směle spěchá navštívit můj profil a začte se do komentářů k jednotlivým dílům. Zde pro úsporu shrnu jen to podstatné. Za prvé kromě prvních pár dílů je tato série naprostým pohrdáním knižní předlohy. A proč? No, jelikož se zde nachází postavy, které tu jednoduše nemají co dělat, probíhají tu události, které nejsou vůbec podstatné a tvůrci si hrají s chováním a obecnou logikou postav, jak se jim zachce. Monolity, pitomé nestvůry, pitomá Baba Jaga, pitomí elfové atd. To vše tu nemá své místo, postrádá to logiku a ve světě zaklínače se děje mnoho zajímavějších věcí a není tak třeba tento seriál "obohacovat" všemi těmito nesmysly. Za druhé nám tu opět spoustu věcí přebývá. Jako je neobhajitelné množství zaklínačů, stupidních dialogů, nesmyslného a nezáživného politikaření nebo snad dějové vaty bez logiky, kterou tvůrci nacpali druhou sérii k prasknutí. Sem patří i Yennefer a její ztráta schopností nebo také můj oblíbený bard Marigold, kterého někdo ukradl a vyměnil za ubohou verzi přisprostlého pitomého opilce. Za třetí souboje. Nevím, co mě pobavilo víc. Či Yennefer ohánějící se klackem, nebo to, jak Geralt jen ta náhodou při boji zapomíná meče? V první sérii jsem si v mnoha pranicích libovala a nezapomínala je kladně hodnotit. Chudák Cavill trénoval zbytečně. Je to až děsivé, jak parta tvůrců, většinou nezkušených v čele s pitomou Lauren si nedokáží přečíst knížku a na takto solidních základech stavět ale místo toho stvořili s prominutím sračku, která nemá právo nést název Zaklínač. To si raději měla vymyslet vlastní debilní svět s Babou Jagou a černými elfy a raději se nepouštět do tohoto pro ni očividně náročného díla. Je mi smutně až nasraně, a i když po posledním díle pláču nad mou sbírkou knížek a v ruce pevně svírám svůj zaklínačský medailon snad už jen kvůli Henrymu se budu snažit dokoukat co nám naservírují dál… Hodnocení: (2*) za snahu Cavilla udržet Geralta Geraltem, pěkné lokace a prvních pár dílů ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

Po velmi zdařilém finále jsme se konečně dočkali pokračování. Před zhlédnutím další série jsem se rozhodla maličko se vzdělat o světě Zaklínače a přečíst si nějakou tu knihu. No větší blbost jsem teda udělat nemohla… Nečetla jsem zatím úplně vše, ale jakmile jsem některé již zfilmované povídky v knize poznala začala jsem (jak jsem předpokládala) tvůrce víc a víc proklínat. Totéž platí i u prvního dílu tolik očekávané druhé série. No neříkám, že by byl vyloženě špatný ale za bůhvíjak skvělý bych ho také nepovažovala. Dočkali jsme se další povedené povídky alespoň co se knižní podoby týče. Ta se tvůrcům jakž takž podařila dostat smysluplně i do seriálu ale zbytek? Zvláště čtenář dokáže docela jistě rozeznat rozdíly mezi knihou a seriálem. Co mi tu o dost víc, než v první sérii vadí jsou ty nesmyslné kecy, které lezou každou chvíli postavám z úst. Omáčka a zase omáčka. Nejen co se zmíněných dialogů týče ale ani některé chování se k postavám prostě a jednoduše nehodí. Spoustu postav nepoznávám. Ať už se jedná o zmíněné chování nebo vzhled…prostě jen stěží uvěřit, že se dívám na Zaklínače podle dokonalé knižní předlohy, a nejen o nějakou moderní slátaninu. Začátek je pro mě malinko zklamání. A to jsem vynechala vše, co jsem opět měla na jazyku ohledně efektů apod. Podle hodnocení se obávám dalších dílů a dalšího zklamání ale jsem zvědavá, a tak i přes všechno pokračuji dál. Hodnocení: (4*) ()

Kaer Morhen (2021) (S02E02)

Těšila jsem se a moc. Kaer Morhen skutečně ta pevnost zaklínačů v čele se samotným Vesemirem? Pevnost jako taková mě i celkem potěšila, kdyby se tedy jejími chodbami neproháněly prostitutky jen aby se seriál dokázal alespoň trochu tvářit jako že je pro dospělé, ale proboha, co to zase bylo za obsazení? Už jsem si tak nějak zvykla na prapodivné elfy, z nichž jsem po první sérii měla noční můry, ale co to sakra má být za zaklínače? Obsazení Vesemira bych ještě snesla i když má představa byla opět někde jinde sice z něj nemuseli dělat takovýho slizouna ale dobře budiž. A co se týče zbytku skupiny je mi s prominutím opět na blití. Tady se zase Netflix skutečně ukázal. Místo pár zaklínačů, kteří by odpovídali tomu, jak bylo psáno v knize tu máme skupinku jinak se to prostě říct nedá – kreténů. A tato skupinka nejen, že se tak chová ale i tak vypadá. O vzhledu zaklínačů se dá říci asi jen každý pes jiná ves. Ono se to teď prostě nosí knížka ne knížka. A Eskel? Je třeba tady něco dodávat? Asi škoda slov… myslím, že to uživatel Colby Sawyer popsal naprosto dokonale. O Yennefer a její dějovou linku jsem se vážně nebála bylo mi naprosto jasné, že se zase celá dokonale posere. Opravdu bych si přála vidět zdroj, u kterého tvůrci čerpali inspiraci, protože z knížky to evidentně nebylo. No druhý díl a zatím mi zkazili mou oblíbenou povídku, představu o Vesemirovi a dalších zaklínačích a zase a opět dějovou linku s Yennefer. Čekám, co se posere dál už se věru nemohu dočkat… Hodnocení: (2*) ()

Ztráty (2021) (S02E03)

U této epizody nutno přiznat, že jsem chvíli překlikávala mezi 3 a 4 hvězdičkami. Chvíli mi trvalo, než jsem se nakonec rozhodla pro 3 a proč? Tak jednoznačně mé váhání způsobilo to, že se zatím podle mého názoru jednalo o další slušnou epizodu, která mě dokázala alespoň trochu nadchnout dalším, co jsem očekávala, a tím je výcvik Ciri. Musím se ale přiznat, že jsem Ciri celou první sérii skutečně nemohla vystát. Teď se konečně dostávám do fáze, kdy jí budu mít asi raději než Yennefer, pokud se tedy seriál bude ubírat stejným směrem jako doposud. Ale budiž její výcvik se mi zatím zdá jako jeden z mála světlých bodů seriálu. Jinak je to pořád velká bída. A tím se dostávám k hlavním důvodům, proč jsem se nakonec zastavila na tříhvězdičkovém hodnocení. Na zaklínače si samozřejmě kromě Geralta budu asi ještě dlouho zvykat ale jsou tu i jedinci, které si na konci série možná i oblíbím. Ale nepředbíhejme. Zatím mi začíná být hlavně Yennefer i dost líto, jelikož je její část opravdu šílené ale šílené utrpení a bohužel mi zatím dojem ze seriálu dost kazí. Nejvíc k smíchu byla závěrečná scéna, kdy Yen jako pravý dřevorubec pohrdá sekáním hlav a raději srazí pár kůlů a dvojka prchá na jediném koni široko daleko přímo před zraky ochromených mágů, jejichž síly jsou na chycení těch dvou očividně krátké. Asi byly zaraženi dřevorubeckou náturou Yen jinak fakt nevím, co to mělo znamenat. Tady už scénáristé asi vyhodili knížku z okna jelikož kromě Geralta a Ciri si nějak nevzpomínám že by se něco z tohoto dílu v knížce vyskytovalo…Hodnocení: (3*) ()

Tajné zprávy z Redanie (2021) (S02E04)

Konečně mám pocit, že jsem se koukala na slušný díl. Dočkala jsem se dalšího děje, který alespoň z nějaké části i když ne úplně dokonale odpovídá knižní předloze. A tou je příchod Triss na Kaer Morhen. V knížce mi tato postava působila dost sympaticky a musím říct, že až na detaily se mi zamlouvá i v seriálu. Doufám, že se dočkáme i dalších událostí, které v předloze spojují Ciri, Triss a Geralta. Uvidíme. Konečně se také do děje vrací i další postava kterou si jistě spousta z nás oblíbila v předchozí sérii a tou je nikdo jiný než Marigold. Nebudu lhát upřímně jsem na něj nějak dokázala zapomenout a z mého počátečního nadšení z jeho návratu bylo takové spíše šklebení se, protože v první sérii byl Marigold vtipný zvláště ve spojení s Geraltem. Nevím tedy čím to je, jestli Yennefer nebo čím ale tady mi připadá spíše směšný než vtipný a nějak nemám pocit, že se dívám na jednu a tu samou postavu (opět). Na mém oblíbeném zpěvákovi se tvůrci také dokonale vyřádili. Asi by jim někdo měl říct, že přehnaně sprostý neznamená nutně vtipný. Chudák malej hubatej. Když opět nad touto dějovou linkou přimhouřím oči a zacpu si uši, tak mi alespoň nebude kazit dojem z druhé strany příběhu, což je opět Ciri, Geralt a ostatní. Jelikož touto částí jsem byla nestydím se říci potěšena. Milým překvapením byl také Graham McTavish. Nakonec to nebyla až tak špatná epizoda. Hodnocení: (4*) ()

Ukaž jim záda (2021) (S02E05)

Po předchozí epizodě opět mírný propad. Marigold jo ten to dokázal na začátku nějak zachránit aspoň že tak. Jinak je ve spojení s Yennefer naprosto k uzoufání a obávám se, že jestli to takhle půjde dál přestane mě bavit i tahle postava. Co se týče dalšího děje tak Geralt hledá odpovědi s tím divným mágem, jehož jméno jsem si nikdy nedokázala zapamatovat a jehož přítomnost mi vadila i v první sérii. Tahle část by se i přes to dala ohodnotit velmi, a to opravdu velmi slušně. Ovšem kdyby dávala smysl a nebyla opět jako většina vymyšlena za pochodu scénáristy. Jelikož jsem ještě nestihla přečíst některé knížky mohu se mýlit a ať mě někdo směle opraví, ale kde v knížce byl nějaký pitomý monolit, ze kterého pitomě lítaly pitomé potvory? Nevím já si vážně nevzpomínám. A jelikož jsme opravdu na míle daleko od knížky nedává tahle část opět smysl a tvůrci s mizernou fantazií se nás snaží odvést od pitomého příběhu a chtějí nás uchlácholit novými nestvůrami. No děkuji pěkně. Triss a Ciri se zatím dostávají do nějaké divné halucinace, kterou jsem moc nepobrala a ze které vzejde nějaké pitomé proroctví?! Tady se už vážně ztrácím má omluva. Stejně jako ve vizích Yen a jejich významu. Mám v tom opravdu hrozný zmatek, ale na rozdíl od první série nečekám nějaké velké závěrečné rozuzlení ale čím dál tím větší katastrofu… Hodnocení: (3*) ()

Milý příteli (2021) (S02E06)

Nemůže to někdo hodnotit za mě? Já už na to vážně nemám nervy. Minulý díl jsem byla natěšená, že se konečně z Ciri stane zaklínačka a ono prd. Zatím s Geraltem chodí lesem a zastaví se u řeky. Nic divného jen kdyby najednou si Geralt neřekl vlezu beze zbraní do řeky a Ciri nechám na břehu to bude taková neutrální půda tam bude v bezpečí. Ale jejda… já nevím jak ostatní, ale já nevěděla, jestli mám nad tou debilitou brečet nebo se smát. Jako vždycky jsem se nakonec smála stejně jako nad tím, že Geralt udělal z Ciri návnadu což by NIKDY neudělal a pak si jen tak mimochodem vzpomene kde, že to má kurva meče!? No tady už jsem vyloženě chcípala smíchy. Nad směšnou podobou té pitomé nestvůry jsem už jen kroutila hlavou. Děj zavede Geralta s Ciri do chrámu, který aspoň můžeme trochu porovnat s knihou. Jenže počkat budova nesedí, její umístění už vůbec nesedí a co se to do háje zase stalo s Nenneke!? Proboha ať mě už někdo zbaví utrpení od obsazování Netflixu pitomých herců do pitomých rolí, které k nim totálně nesedí. Boha jeho! No nic jdeme v ději dál kde konečně dojde k opětovnému setkání Geralta a Yennefer, které je ale tak ledové, že mi z té mrazivé atmosféry naskočila husí kůže. Mimochodem jsem si musela pustit ještě dodatečně předchozí díl, jelikož jsem neměla ani tušení kde se tam Yennefer tak najednou vzala. Narozdíl od Ciri ji ale v maskérně mohli aspoň trochu namalovat, aby nevypadala spíš jako mladší sestra Ciri a působila vzhledem k ní trochu jako autorita, kterou v knížce rozhodně je. Smutně jsem také zavzpomínala na první sérii a na dokonalý souboj v Blavikenu. Tohle byla jen nějaká trapná strkanice, ve které bylo tolik zpomalených záběrů a tolik umělých efektů, že se mi z toho až zasekal počítač. Tohle je plýtvání potenciálu Henryho Cavilla a jeho šermířského umění. Zbytek dílu je taktéž k smíchu. Stejně jako totálně nezáživná a zcela zbytečná dějová linka s elfy nebo to, jak statečný Vesemir bojuje s Riencem za pomocí zlomeného koštěte. No já tleskám! Škoda, že si druhá série alespoň nedokázala udržet kvalitu soubojů z té první a místo toho nás cpe idiotskými rozhovory a elfy snažící se o baby boom. Hodnocení: (2*) ()

Voleth Meir (2021) (S02E07)

Při psaní komentáře jsem se na chvíli zasekla. O čem vlastně psát? Tak nějak si všímám, že opakuji neustále jedno, a to samé pořád dokola. Ale když už jsem s tím začala tak se to budu snažit alespoň nějak dokončit. Začala bych asi tím, že na rozdíl od knížky zde doufám, že už nebudeme mít s prapodivnou Nenneke tu čest a že jsme se jí už konečně zbavili. Kromě toho, že Yennefer divně zdrhla divným portálem na divné místo aby "obětovala" Ciri se prakticky opět nic tak zajímavého neděje. Děj skáče sem a tam z místa na místo stejně jako postavy. Opět nesmyslně a trošku taky nepochopitelně. Jak to všichni dělají nevím. Naštěstí Geralt, ani nevím jak, najde Marigolda kterak zakládá kapelu s hlodavci a konečně je tato dvojka opět pohromadě. Naštěstí také převážně pro dámské publikum Marigold svléká košili a je aspoň chvíli i na co koukat. Příležitost ke koupeli dá dvojici dohromady i s naší partou starých známých trpaslíků. Musím říct, že nezklamali. Já jsem za ně byla opravdu ráda, protože konečně jsem se smála, a to ne ze zoufalství ale proto, že s těmihle chlapíky je vždycky legrace. I když teda jako praví trpaslíci moc nevypadají ale co. Jen je škoda, že tady se jedná o další odklon od knížky, na který jsem se moc těšila a to sice, že výprava s trpaslíky byla tady úplně o něčem jiném a my tak přišli a další skvělou povídku. Co se týče děje jinde, a to konkrétně kolem Fringilly, tak tady mě pobavil její nápad s ochromením a zabíjením vojáků. Scénáristé asi hodně koukají na AHS jako já. Je tam totiž jedna scéna, která je této tak podobná až je to do očí bijící. Graham McTavish (jméno jeho postavy si nepamatuju) mezitím vaří guláš, což je to jediné, co jsem z děje kolem něj chytila asi tak to bylo zajímavé. Mezitím Ciri s Yennefer kvapem letí k Cintře, kde Ciri opět dělá díry do země. To bleskově letí přímo vesmírnou rychlostí omrknout skupinka vojáků (přesuny postav jsou čím dál tím zábavnější a hlavně rychlejší). Přímo až hystericky jsem se smála kterak se Yennefer chopila větve a neohroženě s ní k všeobecnému pobavení mává všude kolem sebe. Její neschopnost v této sérii je tak donebevolající, že je mi jí až opravdu líto. Ale nezoufejme najednou z ničeho nic, kde se vzal tu se vzal Geralt za doprovodu své pidi družiny. Nic proti trpaslíkům ale tady už jsem opravdu smíchy brečela z toho, jak se chrabře za doprovodu dramatické hudby vrhli na vojáky. O konci tohoto dílu jsem měla podobné pocity. Geralt s Yen se najednou ocitají u chaloupky na kuří nožce a já se jen divím se, že tam nepotkali i Ivánka, jak křičí ke mně čelem a k lesu zády. Jako komedie tahle série dobrá ale smích mě jisto jistě přejde až se vrátím opět ke knížkám. Ale jak říkám aspoň jsem se v tomto díle bavila. Hodnocení: (3*) ()

Rodina (2021) (S02E08)

No od první série se jaksi svět Zaklínače nějak smrsknul. Já si totiž jinak neumím vysvětlit to jejich neuvěřitelně rychlé cestování. Postavy si pro ulehčení děje nesmyslně lítají sem a tam aniž by to bylo alespoň trochu reálné. Elfové fňukají fňuk fňuk nikdo nás nemá rád búú máme špičaté uši béé. Jak ještě daleko můžou tvůrci zajít, než konečně s touhle zasranou komedií skončí. Já už opravdu nevím, co k této zbytečné dějové lince napsat. Je mi z téhle nesmyslné a ubrečené části seriál dost blivno. Neuběhlo ani deset minut dílu a už se pomalu plazím po podlaze nad debilitou Yennefer ale bohužel i zaklínačů, Marigolda nevyjímaje. Po baráku jim běhá Ciri posedlá Babou Jagou a Marigold si v klídku vyspává kocovinku a mele nesmysly, Yen vaří, kdo ví co a posílá Marigolda za Geraltem s kamenem?! Skupinka zaklínačů je tady vykreslená jako parta neschopných idiotů, která ani po vypití veškerých lektvarů nedokáže najít démonku v těle Ciri. Ale pohoda spousta času jen zase nesmyslné dialogy o hovně…  Mezitím je Ciri na Baba Jaga tripu a sní si o bále. Pak se náhle opět objevuje ten pitomý monolit (my se ho snad nezbavíme) a z něj opět překvapivě lezou pitomý verze dinosauro-bazilišků. S nimiž si pitomí zaklínači nedokážou poradit, přestože zabíjení takových pitomých potvor je jejich denní chleba. Geralt místo toho, aby něco dělal, když mu doslova za zády umírají kamarádi stojí a čumí a mele na Ciri kecy patřící spíš do seriálů pro náctileté. Vážně celou dobu jsem čekala, že odněkud vyskočí Vin Diesel poplácá Geralta po rameni a s velkou vážností prohlásí "rodina". Na závěr vší té debility přichází Yen, která svůj slavný dryák, jež celou dobu míchala rozbije a podřezává se což Ciri nakonec zachrání?! Tady už končí veškerá logika seriálu, s jehož slavnou předlohou si tvůrci opakovaně vytřeli – vy víte co. A aby toho nebylo málo elfové běhají po městě a páchají dětský holocaust a na závěr nám seriál předhodí nečekanou postavu, která hlásá, že je otcem Ciri?! Tady jsem už asi zkolabovala, jelikož mi v té neskutečně nudné směsici politikaření nesmyslných dialogů apod. uniklo, kdo že to vlastně je a proč se jeho odhalení tvářilo jako taková senzace…Nevím, co mě dělí od odpadu. Hodnocení: (1*) ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá