Na vyrovnanie účtov nie je nikdy neskoro. V zúfalej snahe platiť pravidelne účty a prežiť kvôli svojim najbližším, sa trojica kamarátov odhodlá riskovať všetko a prepadnúť banku, ktorá ich pripravila o peniaze.... (Continental film)

Willy Kufalt

Může to na někoho působit z mé strany jako nadhodnocování, ale za sebe si ani rychle nevybavím, kdy jsem se naposled dokázal tak výborně pobavit u současné americké žánrovky. Rozhodně překvapení... a že éra loupežních komedií už dávno pominula? Jo, tak o to víc potěšil vcelku povedený stylový návrat s příjemnou atmosférou, dobrým scénářem i režií, několika retro odkazy a hlavně třemi nestárnoucími sympaťáky v hlavních rolích, z nichž nejen Michael Caine opravdu s léty zraje jako víno. Moderní grafické nápady neruší, naopak též skvěle fungují v souladu se svižným nádechem této milé záležitosti. V rámci žánru za mě nadprůměrný kousek s velmi dobře zvolenou kratší stopáží, který mě pobavil natolik, že jsem dokázal relativně přehlídnout všechna klišé či občas i menší předvídatelnost. 75% ()

Rocky62

Ve skrytu duše jsem doufal, že trio dědků zapomene na artrózu, v čemž jim snad pomůže kamarád Alzheimer a rozjedou poslední respektive jedinou loupež ve velkém stylu. Bohužel těmto komediím se senilním ansámblem asi není přáno, neboť to vždycky dopadá víceméně špatně. V 96 minutách se objeví cca 3 skutečně vtipné scénky a jinak kromě nudné přípravy na loupež, která ač provedena celkem chytře, nenabídne film zhola nic. Možná by pomohlo, kdyby si dědoušové promítali před natáčením Heat :-) ()

Arsenal83

Morgan Freeman je vizionár. Napríklad v Drvivom dopade hral černošského prezidenta ešte v časoch, keď Obama maximálne dával okurku na sendvič v McDonalde. V Amistade síce hral bojovníka proti otroctvu, čím dobu veľmi nepredbehol, ale už svojím menom dáva najavo, že sloboda nebola vždy samozrejmosťou. Ale pozor je tu Shawshank. Presne ako v tomto filme, hraje zločinca, zlodeja či vraha to je jedno. Každopádne som si urobil prieskum a zistil som, že naozaj veľa černochov v USA sedí v base. A to niektorí dokonca nedobrovoľne. A v takej Afrike je väčšina uväznených osôb tiež čiernej pleti, čo je nehorázna diskriminácia. A to je zhruba tak celá myšlienka, ktorá mi pri tomto filme napadla, a to je kariéra pána Freemana. ()

heyda

Příjemná jednohubka pro celou rodinu, kterou z průměrnosti vytahuje především skvěle vybrané trio herců. Zcela zasloužených 75%. ()

Flego

Trojica seniorov je zhnusená, že ich systém okradol o dôchodkové úspory a rozhodnú sa vykradnúť banku... Lenže tu nejde iba o lúpež, ale hlavne o skvelú pohodu a zábavu. Nenápadný film so šarmantnými hercami, ktorí si to náramne užívajú, vyniká slušným tempom, jemným humorom a atraktívnou hudbou. ()

BMW12

Komedie, která neurazí ani nenadchne. Je to taková pohodička se starou partou hereckých es, u filmu si odpočinete, zabavíte se a nemusíte u filmu přemýšlet. Ideální film na nedělení odpoledne. ()

honajz

Takový malý velký film. Vůbec nejde o heist komedii a nějaké vykradení banky, ale určitou kritiku amerického sociálního a zdravotního systému a snahu tří důchodců dožít své životy se ctí a v určitém stylu, ne jako žebráci na dlažbě. Líbí se mi charaktery postav, jejich repliky a mezi ústřední trojicí to skutečně herecky jiskří. Film je vtipný, optimistický, dělá si srandu z bankéřů a policajtů, ale také oslavuje rodinný život, přátelství, lásku, porozumění, prostě všechno to, co dělá lidský život tak nějak snesitelným. A to vše prosím bez uplakaného sentimentu, snahy o kapesníčky divaček a sladkobolných klišé a řečiček. ()

hrona

Nuž tedy čekal jsem větší nářez při tomto obsazení. Pánové jsou super, ale ten příběh je až moc tuctovej a obyčejnej, zkrátka chybí tomu ,,drajv,, Pravda, jsem zhýčkán, takovými těmi uau efekty, také celou dobu na ně film připravuje, ovšem ve finále se vlastně vůbec nic převratného nestane a celková gradace snímku je spíše v posledním tažení, stejně jako sami hlavní představitelé.. Tahle herecká partička by si přeci jen zasloužila lepší námět. Ne že by se divák nepobavil, úsměvných situací je tu dost, ale........ tři a půl hvězdice směrem dolu je myslím tak akorát. ()

Deschain

Je to radosť, vidieť v kine film, v ktorom hrá hlavnú úlohu deduško Michael Caine. Aj Stan Getz potešil. (Cinema City Aupark - 22.5.2017) ()

SOLOM.

Tato předělávka filmu (Ve velkém stylu) z roku 1979 si své fanoušky jistě najde. I zde se potkáme s trojicí staříků, kteří jsou v těžké životní situaci, kteří se do ní nedostali svou vinou, ale špatným systémem. Vysedávání v klubu seniorů a pojídání zlevněných věcí je už nebaví, stejně jako sledování akčních letáků v supermarketech, aby měli vůbec co do žaludku. Proto se rozhodnou vykrást banku, která jim chce vzít střechu nad hlavou, ale mají i jiné problémy. Na rozdíl od starého filmu se skoro celý příběh točí okolo příprav a trampotách, do kterých se staříci dostanou. Sem tam vypotí nějakou tu srandovní hlášku, občas tempo příběhu lehce skřípá, ale díky velmi slušnému hereckému obsazení se to dá určitě přežít bez újmy na zdraví. ()

Necrotongue

Na film jsem se těšil kvůli hereckému obsazení poměrně hodně, ale narazil jsem. Scénář byl plytký jako Balaton a přitom by se z námětem dalo slušně pracovat. No nepovedlo se a snímek byl silně utahaný, šťastný a předvídatelný, takže hvězdičky přišly jen za tři pány v hlavních rolích a za nesmrtelnou Ann- Margret. ()

kajda.l

Existují filmy, moderní především, které ani skvostné herecké obsazení z (pod)průměru vytáhnout nedokáže. Film sledujete, neuráží vás, ale po projekci jediné co si řeknete je: "Proč jsem na to vlastně koukal?". Zbytečnost, která nežije, ale události se v ní dějí proto, že to tak Melfi napsal. Respektive opsal... ()

luka4615

Svižná a velmi povedená komedie, která téměř po celou dobu drží kvalitativní laťku vysoko nad průměrem. Going in Style má tento úspěch založen především na ústřední trojici tvořenou Morganem Freemanem, Michaelem Cainem a Alanem Arkinem. Chemie mezi nimi je takřka neuvěřitelná, pročež u jejich scén či gagů budete "řvát" smíchy, což se umocní zejména u scény v obchodě, kde si staříci zkouší první "loupež". Je velká škoda, že režisér Zach "Scrubs" Braff neudrží skvěle načrtané tempo a styl až do konce, jelikož pár minut po finální loupeží začne snímek lehce "uvadat" a nebezpečně se propadat do hlubin filmového průměru. Nebýt tohoto atributu, nebál bych se snímek Going in Style označit za jednu z nejlepších a nejpovedenějších komediálních záležitostí tohoto roku. Ale nebojte, i přesto všechno se jedná o skvělou a zábavnou podívanou, pročež si, stejně jako já, tuto trojici matadorů zcela zamiluje. Skvělá práce! „Worst comes to the worst, we get caught, we get a bed, three meals a day, and better health care than we got now.“ ()

Morholt

Braff si zřejmě myslel, že když má k dispozici tak ostřílenou sestavu, nemusí se ani moc snažit a bude stačit herce občas jen mírně nasměrovat. Copak o to, Freeman, Caine a Arkin se evidentně bavili, ale pro mě to bylo místy utrpení. Vtipu, či nedej Bože gagů, jsem se prakticky nedočkal. Ten odlehčený styl sice mohl být fajn, ale občas to chtělo přitvrdit muziku, což platí zejména pro loupež, která měla být vrcholem, ale byla naprosto jalová. Stejně jako příprava, následné vyšetřování či odhalení toho, jak to bylo celé geniální. Těch 40% je spíš z úcty k přítomným veteránům. ()

mm13

Len by ma zaujímalo, ako sa pri sledovaní musí cítiť dôchodca, ktorý sa potýka s podobným pálčivým problémom, ako hrdinovia tohto snímku. Ponoriť sa do toho a rozpitvať to do dôsledku, bude desať odpadov! málo. S rovnakým námetom sa núkalo ísť inou cestou, kráčať v objatí iného žánru. To by bola katarzia... Ale veď dobre, nech sa páči - Hollywood. ()

Lacike

Dalsia komedia, ktora dala priestor sa znova poriadne predviest niektorym hereckym legendam. Tentokrat sa zapletka toci okolo vykradnuti banky, co sa vzhladom na okolnosti ukaze ako opravnene rozhodnutie a nakoniec sa dockame aj posolstva o tom, ze spolocnost by sa mala postarat o svojich starsich. Film ma svizne tempo, viacere vtipy su dostatocne vydarene a ustredne trio (Caine, Freeman Arkin) doslova exceluje. V par neskutocne zabavnych vystupoch sa predvedie aj Christopher Lloyd, ktory znova dokazuje, ze nikto nevie zahrat zmäteneho dedka lepsie ako on. Obcas film zahra aj na vaznejsiu strunu a aj po tejto stranke film funguje. Prevedenie lupeze je tiez uveritelne a nasledne alibi zabavne. Nastastie z tejto party dôchodcov nerobia ziadnych supermanov. K uplnej dokonalosti mi chybala este väcsia kadencia vtipov. Napriek tomu som spokojny a bavil som sa viac ako u nedavneho filmu Last Vegas. 7/10. ()

ScarPoul

Je fajn vidieť, že ešte tri herecké legendy dokážu utiahnuť na svojich ramenách celovečerný film. Ale od tvorcu, ako je Braff, ktorého filmy mám naozaj úprimne rád, mi tento príde ako prehliadka zaužívaných klišé bez osobitosti. Čo v zásade zamrzí, lebo to hádže film do nevýrazných vôd, do ktorých asi nebudete vstupovať tak často, ako tvorcovia predpokladali. Je to fajn film. Ale na jedno pozretie. Nedostatkov je tam veľa a týkajú sa hlavne réžie a scenáru. Arkin rules! ()

malylada

Tři staříci si potřebují obstarat prostředky na důchod a inspirací jim přinese bankovní loupež, která se samosebou vydaří. Je vždy fajn vidět tuto starou gardu, jen škoda, že dvě třetiny filmu se nese ve vlažném tempu. Scénář hercům příliš nepomáhá se rozjet do vyšších obrátek a místy některé utahané dialogy, pasáže nudí. poslední půl hodina dostává naopak rychlý spád, který filmu prospívá a když si člověk odmyslí velkou jednoduchost a banalitu vyústění závěru, je to docela fajn. Nicméně si nemůžu pomoci, že jsem s tímto obsazením dostal prostě málo muziky.......5/10 ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin