Loupež století

• Argentína El robo del siglo (viac)

V roce 2006 se skupině nenápadných zlodějů pod vedením Luise (Guillermo Francella) povedl heroický kousek, když dokázali vyloupit pobočku banky Banco Río v Acassusu v Argentině. Dodnes je tato loupež považována za jednu z nejsmělejších v historii, kdy tým lupičů musel předvést nejenom neobyčejnou zručnost, ale i důvtip, sehranost a profesionalitu. Natočeno podle skutečné události. (C0r0ner)

Flego

Podobnosť s lúpežou, ktorú opisuje skvelý španielsky seriál La casa del papel môže byť náhodná a možno aj nie, v každom prípade sa argentínski filmári nechali inšpirovať. V každej krajine sa totiž dejú veľké bankové lúpeže a nie je tomu inak ani v Argentine. Tvorcovia si vzali na mušku skutočný prípad, ktorý sa stal v ich krajine a natočili sviežu heist žánrovku. Filmu dominuje dôvtip a šarm, je dobre natočený a podporuje ho úžasná hudba. ()

Gilmour93

Důvtip scénáře Leeova Inside Mana, dbalá elegance Dannyho skorotuctu a bezva finty Belmondova klaunství. Do všech těchto sejfů se to snažilo dostat, ale vždycky chybělo poslední numero číselné kombinace. Možná by pomohlo více momentů, kdy uruguayský lázeňský švihák cvičí s policií i rukojmími a nebo kdyby se konec tak nerozplizl svým přesahem do dramatu. A mimochodem, argentinští čučkaři by se měli od nás naučit, že když se dělá tunel, nemusí vznikat žádná suť.. ()

Rockerman

Myslím, že nebude mnoho diváků, kteří by nefandili té bandě gaunerů, protože jsou to vesměs sympaťáci a plán huliče trávy Fernanda byl opravdu geniální! Ani se nechce věřit, že jim to tak vyšlo a krachlo to, jak už to tak bývá, když se do toho zapletla žárlivá žena. Úžasně zábavná krimikomedie, která je natočena podle skutečnosti, ale zde je to podáno v úsměvném až komediálním stylu. Možná to na pět hvězd není, ale já se bavil všech 114 minut a tak není co řešit. ()

dakarin

Zajímavá a svěží komedie plná nápadů. Velmi dobrý casting, každopádně rychle ubíhající příběh se zajímavými scénami, vcelku uvěřitelný a přijatelný. Zase ten nenápadně se již dříve vetřelý úhel pohledu, že by nebylo vůbec těžké zcela fandit zlodějům - ale to jen na okraj. Rozhodně zajímavý počin z Argentiny, doporučuji ... není zlé ani těžké ... ()

Razzor_82

Svižná Argentinská heist movie podle skutečné události. Pět looserů před životním krachem jde loupit do banky. Herecké obsazení je dobré a finty k získání odměny jsou nápadité. Přesto samotná vykrádačka působila dost komicky bez špetky napětí. Postarší strýcové se chovali jako děti. Na sobotní deštivé odpoledne film jak dělaný. 6/10 ()

• Ve skutečné loupeži, když tým speciálních sil konečně zaútočil na banku, sedm banditů sledoval akci živě v televizi, zatímco počítali peníze a jedli pizzu. Přitom si mysleli, že je to živé vysílání. Televizní stanice pustily zásah operace s 30minutovým zpožděním, protože předpokládaly, že gang bude sledovat zevnitř banky, a nechtěli je upozornit, že se blíží razie. (Piercee)
  • Podle zpráv se této záhadné bandě zlodějů, která v národní televizi ztrapnila argentinskou policii, ušlo v hotovosti a cennostech téměř 20 milionů amerických dolarů. (Piercee)
  • Ve skutečné loupeži, když gang rozdělil kořist, akcie nebyly všechny úplně stejné. Bolster, Beto, Vitette a Araujo dostali všichni víceméně stejné miliony. Zalloecheverría a Luis Uruguayan dostali méně, protože se připojili mnohem později. To bylo předem připraveno a nikdo z toho nebyl naštvaný. (Piercee)