Stylová hvězdně obsazená kriminálka, pojatá jako korejská variace na hollywoodský koncept známý z Dannyho parťáků se stala nejen hitem letošního roku, ale má namířeno i na první příčku žebříčku divácky nejúspěšnějších korejských filmů všech dob. Skupina profesionálních zlodějů a podvodníků z Koreje má spadeno na diamant v hodnotě dvaceti milionů dolarů, který je uschován v přísně střeženém trezoru vyhlášeného casina na Macau. Ovšem i pokud se akce zdaří, není vůbec jisté, v čích rukách nakonec lup skončí. (Filmasia)

Adrian

Oddychova blbinka, ktorej hravost je v spravnom pomere viac uprimna, ako krcovita. Non-unisex heist v azijskom baleni, ovsem s popisom pod ciarou "go global". Panazijske zoskupenie pred i za kamerou vykazuje slusne tmelivo v potrebnych zanrovych ingredienciach. Aj takto specificky nespecifikovane moze vyzerat v sucasnosti (november 2012) komercne najuspesnejsi korejsky flak. 7/10 ()

MartinezZ

Vzdávám to. **, a to jsem shovívavý. Dvě party jakýchsi zlodějíčků, jejichž minulost je jaksi propojená mnoha vzájemnými jakýmisi sviňárnami, se snaží ukrást nějaký diamant z kasína, což celé trvá první hodinu a, teď zaspoileruji, celé se to podělá, protože všichni naletěli. Členkou jedné ze skupin je ještě tajná policistka a do toho skupinka okolo okradeného, celé se to přesouvá do Hong-Kongu, kde se už všichni snaží napálit a okrást snad všechny navzájem a policie je do toho honí, ale nezapomeňte, že i ti jsou úplatní a ke konci se to zvrhává v lavinu už nesmyslných smrtí naprosto všech včetně zásahovky, všichni se do toho nahánějí a řeší staré křivdy. V 90% filmu jsem to chtěl vypnout, protože jsem tak od konce první čtvrtiny filmu netušil, o co vlastně pořádně jde, díky propletení osudů. V mnoha případech mi přišli herci stejní, takže doteď nevím, co tam vlastně dělala jedna z těch tří mladých ženských, proč jedna mluvila anglicky, proč tam byla ta postarší alkoholička, která si zcela mimo smysl vesmíru nabrnkla toho zloděje (jednoho z mnoha), proč se do toho pletlo v takovémto filmu úplně na hlavu postavené skákání a poletování ála kung-fu ála Tygr a drak a vůbec. ~ Dlouho, skutečně dlouho jsem neviděl film, který by byl TAK překombinovaný a nesmyslný, že kdyby hned při faux pas v kasínu všichni umřeli a byli pozatýkaní, byl by to alespoň ucházející film. Právě po tom kasínu totiž měl film končit a druhá hodina měla být případným druhým dílem, přepracovaným. Do teď nevím kdo byl kdo. V některých asijských filmech mi to nevadí a orientuji se, tady mi, typicky evropansky, skoro všichni splývali a kdyby dva herci hráli pětirole, nepoznal bych rozdíl. ~ Víte co? Strčte si ten diamant... i s drátama. ~ Hovno dvě hvězdičky, ~~~ PS: Tohle má s Ocean's filmy společné jen to, že to bylo natočeno na kameru a v textu scénáře se vyskytuje slovo "kasíno". ()

JFL

Vyprávění Zlodějů vlastně představuje encyklopedii populárních žánrů – jeden žánr se plynule přelévá do druhého a každý z nich je ohlodaný až na kost. Pasáže charakteristické pro zastřešující žánr jsou tak prokládány komediálními výstupy, procítěným melodramatem, generačním hašteřením i nádechem romantiky a až v poslední třetině se styl snímku přepne do akčního thrilleru. Vrcholem je dlouhá závěrečná konfrontace několika zainteresovaných stran, jež vyústí v sáhodlouhou přestřelku s dech beroucí choreografií, odehrávající se ve zdánlivě obyčejném interiérovém i exteriérovém prostředí. - více v recenzi pro A2 ()

Niktorius

Tvůrci Zlodějů zřejmě nechtěli, aby jejich dílo vycházející z divácky vděčného námětu bylo označováno za nenáročnou zábavu, a tak se ho rozhodli hned na několika rovinách znáročnit. Bohužel dost nešťastným způsobem: 1) Ve filmu je příliš velké množství postav, ty ne vždy dostanou zasloužený prostor, jsou vzájemně zaměnitelné a i když některé zavčas umřou, je v nich stále zmatek. 2) Aby film působil mezinárodně, jsou do něj krom hvězd korejských obsazeny i nějaké čínské a japonské. Některé "vtipné" dialogové scény jsou přitom založeny na tom, že postavy mluví různými jazyky a vzájemně si nerozumí. Takže divák, který má málo naposlouchané východoasijské jazyky a těžko slyší rozdíl mezi korejštinou a japonštinou, bude opětovně uvržen v chaos. 3) Spolupráci jednotlivých členů zlodějského týmu poznamenávají jejich vzájemné sympatie a antipatie. Ty většinou pramení z jejich minulých zážitků, jež jsou vcelku nahodile odhalovány ve flashbacích. 4.) Vyprávění zamlčuje některé důležité události, které jsou odhaleny až ex-post. 1 + 2 + 3 +4 => Uměle komplikovaný film, který se poměrně těžko sleduje, ale za zvýšenou pozornost neodmění diváka ničím jiným, než rutinní žánrovou podívanou, která ani přes stylistickou vybroušenost nemá čím ohromit a která upřednostňuje lákadla kulturně specifická (známé tváře, špičkování několika asijských národů) před těmi univerzálními (situační komika, akce). ()

neoBlast

To nejlepší co může korejský blockbuster předvést je zde, krásní mladí lidé, spektakulární kamera, scénář podle mustru (v dobrém slova smyslu). Začínáte-li s korejskou kinematografií, proč nenaskočit na vlak s šikmookou obdobou Clooneyho party chmatáků. Tento velkofilm hraje na jistotu, ale pozornost během líného odpoledne si zaslouží. 70 % ()

8. Filmasia: Korejské hody s Kim Ki-dukem

8. Filmasia: Korejské hody s Kim Ki-dukem

28.11.2012

Po loňském ročníku Filmasie, který přinesl rekapitulaci tvorby a osobní účast Bonga Joon-hoa (Vzpomínky na vraždu, Matka, Mutant), se letos Filmasia (30.11. - 2.12. 2012) zaměří na dalšího ze… (viac)