Debbina 8

• Slovensko Debbina osmička (viac)
USA, 2018, 110 min

Réžia:

Gary Ross

Kamera:

Eigil Bryld

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Helena Bonham Carter, Rihanna, Mindy Kaling, Awkwafina, Richard Armitage, James Corden (viac)

5 rokov, 8 mesiacov a 12 dní…Presne tak dlho plánovala Debbie Ocean (Sandra Bullock) najväčšiu lúpež svojho života. A presne vie, čo musí spraviť – zostaviť tím z najlepších expertiek vo svojom odbore. Spolu s parťáčkou Lou Miller (Cate Blanchett) získali do svojej skupiny – šperkárku Amitu (Kaling), pouličnú podvodníčku Constance (Awkwafina), najlepšiu priekupníčku na kradnutý tovar Tammy (Paulson), hackerku Nine Ball (Rihanna) a módnu dizajnérku (Bonham Carter). Cieľ je jasný - $150 miliónov dolárov v diamantoch – presne tých, ktoré budú na krku svetoznámej herečky Daphne Kluger (Hathaway) a tá bude stredobodom pozornosti najväčšej udalosti roka, bál MET Gala. (Continental film)

silentname

Reálne som sklamaný. Myslím, že to mohlo byť oveľa silnejšie. "Ocean´s 8 má dobré momentky ako krimi film, má dobré herečky, ktoré tomu dávajú maximum a fungujú ako dobrý tím. Myslím si, že vizuálne vyzerá super, je elegantný a ako celok to nenudí a nepôsobí otravne. Kde to teda celé padá? To je asi najväčší problém filmu. Osobne poviem, že podľa mňa film nie je skoro vôbec žiadnou komédiou. Tej to chcelo oveľa oveľa viac. Mám pocit, že človek to pozerá skôr s prázdnym výrazom, než by sa reálne na niečom smial. Aspoň ja a rovnako aj moja manželka sme to cítili rovnako. Ku koncu sa nájde pár dobrých momentiek a je super vidieť si baby vizualizovať svoju budúcnosť v balíku, no neviem čo viac sa tu zachytilo dobre. Príprava na akciu je okey. Reálna akcia je okey. Riešenia problémov sú podľa mňa takisto okey. Čiže najpotrebnejšie elementy, ktoré majú držať našu pozornosť a priniesť najväčšiu mieru zábavy sú reálne spracované len okey. A to je podľa mňa veľmi málo. Do tejto sféry to chcelo oveľa viac. Myslím si, že si film môžete pozrieť a ostať celkom spokojný, no rozhodne to neprináša nič nové a určite očakávania boli vyššie, než sa reálne dostali. Ako výsledok je to pre mňa okey film s dobrými hereckými výkonmi, super výpravou a dobrým záverom. Nenudí, no nejako výrazne nezabaví. Zvážte si pre a proti a rozhodnite sa. Hodnotenie: C+ ()

Fiftis

Zoberme si najprv scenár, ktorý samozrejme zásadne pripomína prvý film s Georgom Clooneym. Tvorcovia do šablóny dosadili osem žien a s myšlienkou tiež radikálne zmeny už radšej nič nepridávali. Nutné ale povedať, že sa im stávka na istotu vyplatila vo všetkých ohľadoch. Dobre vymyslený plán zločinu nepotrebuje inovácie a tiež obsadenie slávnych žien Hollywoodu, ako už sme si za posledné roky zvykli rodovo vyvážené, prinieslo želaný efekt. Vybrať Sandru Bullock do úlohy Debbie bol skvelý ťah, herečka známa napríklad z komédie Slečna drsňák nestráca ani po päťdesiatke šarm. Navyše naozaj evokuje príbuzenecký vzťah s Clooneym, čo nie je tak ľahké nájsť. Okrem nej uvidíme Cate Blanchett v úlohe Lou, elegantnej ženy, ktorá pančuje vodku. Blanchett je extrémne charizmatická herečka a v žiadnej snímke sa nestratí. ()

TheEvilTwin

No tyvo*e, hodnocení fakt nelžou, ono to je fak strašně podprůměrný film, co si zaslouži ony 2 hvězdičky, s naprosto "hvězdným" obsazením. Komedie to není ani náhodou, dobré vtipy v celém filmu nebyly, a průměrné tak maximálně 2. Docela vklidu je ten příběh a celkový plán na krádež, ale to je tak vše.... znovu už se na to asi nepodívám.... ()

Morien

Chm. Asi nejvíc mě tam štvala ta Anne Hathaway, škoda, že v roli nezůstala původně obsazená (jestli jsem ty zákulisní drby správně pochopila) Jennifer Lawrence. A tedy ne že by ve mně normálně hollywoodská produkce vzbuzovala pocity důvěryhodnosti, ale tady jsem ani na chvíli nevěřila, že by to tak šlo provést či snad dokonce že je to plán chytrý. A za všechno může scénář, který působí hodně začátečnicky, všechno říká a skoro nic neukazuje, nikdy nemá navrch nad divákem a ve výsledku postrádá takový ten "smooth" pocit, který by zoufale chtěl mít. Asi jako když se při plánování heistu děvčata těší na to, že uvidí Lea, ale nakonec se před kamerou producírují jenom profesionální plastové "celebrity" typu Kardashianky. A co teprve moře balastoidních scén, jako když jedna parťačka učí druhou používat Tinder. What? Why? ()

Morholt

Na mě neudělali dojem ani Dannyho par´táci a ztratili se mi v záplavě všech podobně laděných heistovek. A s tímhle se to má zrovna tak. Je to prostě jen další geniální loupež odehrávající se v přesně vytyčených mantinelech, která ničím nepřekvapí. Pokud může film na něco sázet, tak jsou to herečky na čele se Sandrou Bullock, která zraje jak víno. Především díky nim Debbie a spol. vyšplhaly v mých očích na lehký nadprůměr. 65% ()

• Celosvětová premiéra proběhla 5. června 2018 v New Yorku. (Varan)
  • Stejně jako ve filmech Dannyho parťáci je pohlaví všech členů party stejné jako pohlaví hlavní postavy. V Dannyho parťácích se tedy jedná o pohlaví mužské. V Debbie a její parťačky pak o pohlaví ženské. (honza.kuzel)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (viac)