Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

ManusiaLiar

Niektoré série boli pozerateľné, ale napríklad štvrtá a piata bola doslova utrpením a diely som preklikával. V každom diely každej série je minimálne jeden taký WTF moment, že nechápete, či to mal byť vtip, alebo scenárista bol nafetovaný. Každopádne tam nie je žiadna normálna postava, všetci sa správajú ako retardovaní, jediný normálny bol asi John, aj keď aj o ňom som niekedy pochyboval. Občas sa dalo pozerať na Aliciu a na Sherry a aj to bol možno dôvod, že som to zvládol až do poslednej série. V skratke, väčšiu nelogickú tuposť bez pointy som už dlho nevidel. ()

filmmovier

Mám takové zvláštní tušení, které se pravděpodobně dříve či později naplní: a sice to, že tomu ty čtyři hvězdy ode mě nezůstanou moc dlouho a že mě to asi časem přestane bavit, a to i přesto, že tenhle seriál má mnohem víc potencionálu než původní TWD. Co se týče postav, tak si nemůžu nijak zvlášť stěžovat - z Kim Dickens se stane zatracená drsňačka, to dojde snad každému (a já se těším, až se to stane) a Alycia Debnam Carey vydrží doufám co nejdéle, protože jinak bych neměl důvod to sledovat :D . Ne, vážně, oceňuju i ten nápad přesunout děj do města (LA super) a ta pravá zombie apokalypsa se snad slušně rozběhne a virus rozšíří, zatím mě to musím říct, zrovna dvakrát nezaujalo. I když pilot a druhý díl byli výborné, ostatní nic moc, i tady se (celkem brzo) hraje na "celej díl se tam nic neděje, natáhneme to, aby jsme měli hodinu, na konci dáme zvrat a dáme titulky, na začátku dalšího to vyřešíme a zase budeme natahovat" Tenhle přístup mi vadí už dlouho i u TWD, ale ty prostě mám chuť dokoukat pokud možno až do finále a bojím se, že tady to úplně nepůjde, pokud se s tím něco neudělá. I přesto je ale Fear the Walking Dead docela působivým dramatem a zůstává jedním z těch silnějších, zajímavějších a kvalitnějších seriálů s největším potenciálem za dlouhou dobu, takže věřím, že zklamán nakonec přeci jen nebudu, byla by to zatracena škoda. A na poměry AMC i celkem kvalitní a obstojný dabing, Hana Ševčíková to jistí. 75%. ()

arbitr

Méně sympatičtí herci, až na poslední díl celkem nuda a tak si myslím, že novou sezonu už nechám bez povšimnutí. Přece jen ten pravý TWD je jen jeden. ()

geklon

Příběh dle mého názoru bude stejně rotzažený a ze začátku natažený, tak jako u Saula. U mě zatím vévodí atmosféra, která evokuje kurevskej průser. Je otázkou jestli chci koukat na ještě jeden tým přeživších. Zatím žádná velká bomba, ale to snad ani nikdo neočekával. ()

Zek

Abych řekl pravdu, tak jsem se dost nudil. Chybí tu napětí, všechny postavy mi přijdou nezajmavé a bylo by mi upřímě úplně jedno, kdyby na konci první série všichni umřeli. Původní Walking Dead jsou o dost lepší. Dám seriálu ještě šanci u druhé série, ale hodnocení první zatim 50%. ()

MikyAff

Téměř celá první série je pro mě neuvěřitelným zklamáním. Měla jsem prostě moc velká očekávání, to je nejprimárnější chyba. Je velká blbost očekávat na začátku apokalypsy nějaké větší akce a zvraty? Jediné, co mi nutí se těšit na pokračování je poslední díl, kdy se to už konečně rozjelo aspoň trošku dle mých představ a opravdu jsem zvědavá, co tvůrci vymyslí zajímavého na Abigail, pokud se tam hrdinové vůbec dostanou. Velkou reklamu tomuto seriálu dělá právě originální Walking Dead, nečekám že bez spojení s ním by to mělo nějaký velký ohlasy. K tomu všemu se nedá říct, že by mi to zatím odpovědělo na nějaký otázky k TWD. ()

fabecc1222

První odnož původního seriálu, vznikající v době, kdy se ještě netušilo, jak velký Zombie svět tu postupně vznikne, měla v původním námětu znázorňovat časově události, které jsme v původním seriálu neviděli, o což se blahé paměti postarala převážně první řada, a postupně se seriál začat postupně přeměňovat, nejprve jako sběrač pro odpadlíky z původního seriálu, až po rádoby filozofické drama o smyslu života (to opakovaně), až po marné scénáristické snahy udržet v ději alespoň jednu původní postavu (taktéž opakovaně). ()

Darill

V hyperpolitickykorektním světě se nic nestalo... Aneb tahle rozvleklá podívaná, kde hlavní postavě nikdo nevěří, i když se najdou pro jeho tvrzení jasné důkazy, láká k dalšímu sledování opravdu jen díky "the Walking Dead" v názvu. ()

vyfuk

1. série: Neuvěřitelné. Asi tak bych popsal první sérii Fear the Walking Dead. Jediné co tady můžu vypíchnout bylo, že příběh je originální a má to, co TWD chybělo, a to nějaká prohlídka světa, který upadá do apokalypsy. To je právě to, co tenhle svět potřebuje. Rick si někde v pohodě spinká a ostatní musí bojovat o holý život. Zbytek bych chtěl asi věnovat lidem, kteří nad tímto seriálem brečí. A co jste čekali? Že tenhle seriál bude o tom jak nějakej Abdul a jeho bílá rodina si budou hrát na Ricka a jeho průbojnický kamarády? Že tohle bude kopírka původního TWD? A to žijete kde? Jako ty tvůrci na to někdy jsou blbý dost, ale tohle je naštěstí nenapadlo. Tenhle seriál má právě to, co rozjetému předchůdci chybí. A jestli se vám to nelíbí, tak prosím. Podle mne tahle jedna šestidílná série měla víc do sebe než poslední dvě šestnáctidílné série TWD. Přineste druhou série? 2. série: Kdybych měl celkově nějak zhodnotit druhou sérii, tak asi v celku pozitivně. První půlka, ale dle mého stála za nic a vlastně se tam nic extra nedělo. Druhá půlka už nabrala nějaký obrátky a je docela sranda, že si všichni stěžovali jak je vlastně celej seriál na hovno. A co je lepší? Normální Walking Dead? Tak to určitě. Já vím, že každej máme vlastní názor jo, ale ten kdo mi řekne, že poslední dvě série Walking Dead byly lepší než alespoň tato jedna, tak to asi nemá v hlavě v pořádku. V původním Walking Dead se v podstatě nic neděje a postavy se tam chovají jako po lobotomii a postrádají schopnost komunikace. Je to smutné, ale druhá série Fear the Walking Dead byla lepší než poslední dvě série jeho staršího bratříčka. ()

Georgex

Pilotní díl byla jízda, která měla skvělou atmosféru a ukazovala tak trochu jiný pohled na svět řídící se do spárů zombie. Ona svým způsobem celá první série byla z tohoto pohledu zajímavým počinem, přestože plná nesympatických herců, které bych nejradši nechal sežrat první chodící mrtvolou. Druhá série bohužel spadla do rutiny známé z původního seriálu, ale vzala si z něho pouze to špatné a šíleně nudné. Moje hodnocení 35%. ()

Angus

Konečně nějaká změna! Walking Dead sleduju dá se říct z povinnosti, každý díl je prostě stejná rutina jako minulý, jsem zvědav na další sérii ale Walking Dead je oproti tomuhle prostě NUDA! Tohle má úplně nový, svěží nádech, který mě hrozně baví! A jelikož má na mnohem lepší hodnocení dávam 5* a Walking Dead snižuji na 3*. ()

kenkaku

1.série: *** No... ať to neprotahujeme. Každý ví a zná na čí popularitě se tento seriál veze. Nevěřím, že je někdo kdo objevil tento seriál jako blesk z čistého nebe. Předpokládám tedy, že KAŽDÝ bude srovnávat co to vlastně vidí. Já osobně viděl zklamání. Brutálně nevyužitý potenciál a hlavně nudu jako prase. Prakticky "za něco" stojí až tak poslední dvě epizody série (jen díky nim jsem zvedl z dvou hvězdiček na tři). A to tu vůbec ani nezmiňuji neskutečně nezajímavé a protivné postavy (vysmaženec je tou zcela největší). Když se nad tím zamyslím, jediný kdo mě zaujal byl Rubén Blades (pamatuju ho z Predatora II). Tedy závěr? Snaha producentů jak vyždímat nějaké ty dolárky, dokud to ještě jde . Nic víc. 2.série: ** série se nafoukla na téměř trojnásobek a podle toho také vypadá náplň. Rozvleklé a užvaněné ještě víc než posledně. Postavy prostivné uplně stejně (ne, nezvyknul jsem si) a do všeho se přidávají dva otravné elementy. Flashbacky z minulosti - normálního života (abychom jakože poznaly postavy) a dějové skoky (několikrát jsem měl pocit, že jsem něco určitě vynechal protože děj střihem poskočí tak dopředu, že se musím sakra soustředit abych pochopil co se děje, kam a proč). Pokud to půjde takhle dál, hodnocení půjde dolů. 3.série: *** Série jde nahoru. Jen nevím, jestli je to fakt nebo jen placebo, protože třetí řáda FTWD je lepší než poslední (sedmá) TWD. Což není nic jiného než klasický příklad rčení "mezi slepci jednooký králem". Řada je nevyvážená a kolísá kvalita epizod. Řada prakticky vykrádá původní sérii (recykluje nápady) a přitom ji degraduje. Je to škoda. Potenciál série měl být v nevypočitatelnosti. Ne v šablonovitém chování a idiocii. Každopádně i tak je o lepší než poslední TWD :/. 4.série: * Brutální sešup. Nejen kvalitou, ale i provedením. Seriál se rázem změnil. Každá epizoda má jiné tematické titulky, první polovina je o reprezentovaná skoky v čase (aby ten bordel a změny zamaskovali) a jsme připravováni na "nové FTWD". A ty nejsou opravdu, ale opravdu nic moc. Za něco stojí max poslední 3 epizody. Takže i když se celkem mile vyměnilo osazenstvo, je to nejhorší série. 5. série: ** malinko se kvalita zvedla, ale jen díky první polovině řady. Je tam pár osvěžujících momentů (radioaktivní zombie) a děj “jede”. Ta druhá je čistý odpad. Nejhorší jsou experimentální epizody “točíme deníček”. 6. série: *** Série má tunu fenomenálních nápadů (ponorka), ale selhává na zcela retardovaném scénáři (na 3x vyhrocené finále není problé) a nelogického chování postav (asi nejhorší je schyzo-morgan a Alicia). Díky tomu jsou jednotlivé epizody nevyvážené a hodně záleží na tom v jaké míře mě zrovna scénárista kreativistický průjem. Navíc mi přišlo, jako by každá epizoda byla točená podle vzoru nějakého filmu (inspirace specifickým stylem je občas více než zřejmá). 7. série: ** První polovina řady má alespoň atmosféru (i když debilní scénář), v druhé polovině už zůstane jen ten debilní scénář. Druhá polovina obsahuje jedny z nejhorších epizod co jsem ve FTWD viděl. A zázračné zmrtvýchvstání jedné staré protivné rašple je doslova trapná zoufalost. Je vidět, že seriál prostě už nemá herce co by o něj stáli, tak debilně twistuje. 8. série: * Víc žumpoidně to ukončit nešlo. Naprosto nechutně idiotský scénář, “okořeněný” několika zmrtvýchvstání. Z celé řady fungují max 2-3 epizody v první polovině. Prakticky čím více se seriál blížil ke konci, tím byl scénář horší a horší. () (menej) (viac)

JamesSi

Kostel. Kopie Johnyho Deppa z devadesátých let hledá Glorii. Gloire je zombie. Johny tedy musí utíkat bez trička po ulici a pak ho srazí auto, protože běžel po silnici a zapomněl, že existují chodníky (bojím se, že většina Američanů neví, jak chodník funguje, neboť od šestnácti jezdí každých deset centimetrů autem). INTRO. Rodina Johnyho Deppa (sestra, rodiče) ušetří 300 dolarů za to, že si opraví kohoutek sami a jí bez lepku. To je jim, bohužel na nic - vypukla zombie apokalypsa. Johny Depp se chová k policii velmi slušně a proto je pošle do řitního otvoru, když se zrovinka pokusí se navštívit ho jeho rodinka. Mezitím nějaký tlustý Tobias (TT) vypočítá zombie apokalypsu za pomoci internetu a nikdo mu nevěří. Každopádně celý pilot na mě působil průměrně. Pár stupidních rozhodnutí, občas dobře nasvícená scéna, ale nic víc. Herectví stojí za pár halířů. A jak všichni víme - halíře nemají už žádnou hodnotu. Pořekadlo: Pokud máte modrý kód, nůž do kapsy přijde vhod. ()

misstake

Fear the walking dead věren svému názvu naznačuje a buduje očekávání. S přibývajícími díly stupňuje, až se pozvolna mění ve Walking Dead. Jako předkrm v mezičase, kdy se WD nevysílá, dobrý. ()

Lukoboss

Jestliže jsem TWD dal 3* za celej průběh, kde byly perfektní série/epizody, tady musím jít s hodnocením níž. Už jenom zařadit spin-off, potažmo prequel, do vysílání v průběhu původního seriálu, se mně zdálo zvláštní, ale dobře, je to rozhodnutí, se kterým těžko něco uděláme. Každopádně toto se nepovedlo. Postavy jsou mně nesympatický, děj není ničím zajímavej, je to celý takový pomalý a přijde mně, že celkem k ničemu. Možná se to nějak rozjede, ale tím si nejsem jistej. Velká většina seriálů má totiž 1. série zdaleka nejlepší a pak už se to vyplňuje vatou a vaří se z vody. EDIT 5.10.2016 Po druhé sérii vůbec s hodnocením nemůžu hýbat, protože se to nijak nezlepšuje. Když už dorazí nějakej lepší díl, tak v dalším se zase najdou jiný blbosti a nesmysly, kdy si jako divák říkáte, proč to neudělali takhle, proč se chová tak debilně nebo proč nešel tam a tam atd. Já chápu, že je to seriál se zombíkama, ale i tak to přece musí mít nějakou logiku. EDIT 12.10.2019 Po šesté sérii snižuju hodnocení na 1*. To, co z toho scénáristé a spol. vytvořili, to je absolutní výsměch všem divákům! Logika nikde, neustále všichni melou jenom o tom, že oni myslí na budoucnost, na zítřek, na dobrou a fungující komunitu, proto nebudou nikoho zabíjet a i toho největšího hajzla je možný "přeučit" a přivést ho na správnou cestu. Začalo to být tak tupý a nudný, že už se na to dívám jen ze setrvačnosti - tohle nemůže dopadnout dobře. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)