Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

Steven47

No to bylo něco. Bohužel ne v pozitivním slova smyslu. V podstatě podobná písnička jako u druhého dílu – zbytečně natahovaný příběh, kterému chybí zajímavé postavy. Přesto mě dvojka bavila o poznání víc. Asi to je tím, že napoprvé to člověku tolik nevadí. Dalším faktorem je určitě postava Grindelwalda. Přeobsazení Deppa chápu, Madse jsem kvitoval a určitě odvedl nejlepší práci, jakou mohl. Přesto to prostě není ono. Jeho pojetí je chladné a skoro až nevýrazné – ten kontrast je o to větší, když nahradil zrovna Deppa, který ať je jaký je, tak má unikátní a výrazné osobní kouzlo. Největším problémem je však příběh, který prostě nefunguje. Všechno se děje strašně nahodile, dost věcí film divákovi ani nevysvětlí a ten se tak musí smířit s tím, že to tak prostě je. Postavy jsou až na výjimky nevýrazné – bavil mě akorát Mlok, špatný nebyl ani Albus. Odstřižení Tiny nechápu a štve mě to. Jako romantická linka nám tu tedy zůstal Jacob a Queenie, kterým to prostě nežeru a Jacobův příběh měl skončit prvním dílem. Řemeslně je film zvládnutý dobře, ale to je vlastně jediné výrazné pozitivum. Za nejlepší scénu považuji útěk z vězení, kde film ukázal, že při práci s FANTASTICKÝMI ZVÍŘATY dokáže fungovat. Možná by se jim mohl věnovat víc, když je má v názvu *mrk*. A poslední poznámka patří hudbě. Krásná ukázka toho, kdy film nedokáže jinak zaujmout a chce diváka uspokojit nostalgií ve snaze zachránit rozpadající se značku propojením s úspěšnou sérií. 4/10 a jsem zvědavý, jak tohle chtějí smysluplně uzavřít. ()

Vidly10

Rowlingová kdysi vytvořila fiktivní svět, který si zamiloval celý svět reálný. O to víc bolí, když sama stojí za filmy, které fanoušky odrazují. Po neúspěšné dvojce přichází s něčím téměř stejným a jen o trochu méně nudným. Jakákoliv nápaditost, logika nebo originalita v tomhle filmu naprosto chybí a je až ironické, že tento svět ztrácí své kouzlo. Sice máme konečně potvrzené některé twitterové výkřiky paní autorky, ale způsob, jakým vám to podává, je plochý a nezajímavý. Emoce? Nehledejte. 140 minut a já necítil nic. Možná až na jednu scénu na začátku s jedním zvířetem. Což je mimochodem jediné zvíře, které tady má nějakou roli jen proto, aby mohli použít název Fantastická zvířata. Opravdu až na pár chvil, které tvoří asi pětinu filmu, je film nezajímavý, nudný a plochý a mě to jako fanouška značky mrzí. Jsem upřímně zvědavý, jak se studio postaví k pokračování, protože si to neumím představit. O to více, když má Ezra Miller opět a zase problémy s výtržnictvím. Ve finále jsem na nějakých 4/10 a bolí to. ()

Blackhand47

U prvního filmu byl člověk zhnusený, u druhého znuděný, protože se v něm absolutně nic nedělo a tentokrát tu máme opět natahovanou nudu, která k tomu navíc anuluje chyby nadělané v minulém díle. Ne, že by tentokrát dějové linky nikam nevedly, ona je zbytečná první polovina filmu a mohlo by to začít v momentě, kdy Brumbál v Bradavicích partě říká, že je vše akorát horší. Pasáž, kdy Theseus skončil ve vězení byla absolutně navíc a k tomu strašně cringe. Humor tu tentokrát nefungoval, hudba jako by k filmu neseděla, ale pozor filmařské hledisko je opět lepší než u minulého filmu. Jo, hezky se na to kouká, ale to i na západ Slunce a ten vám na rozdíl od tohoto filmu nepřinese zhnusení. Pokrevní pakt je vyřešen extrémně jednoduše, Credence (pardon Aurelius, jehož linku upravili, aby dávala více smysl) je ještě zbytečnější než v prvních dvou filmech a to se dá vlastně říct o pomalu všech postavách. Btw, taky vám přijde naprosto debilní, jak nechali Yusufa Kamu chodit ve třicátých letech v Německu? Se divím, že jej nezastřelil nějaký kolemjdoucí nacista. Hodnocení: 20 % ()

higuain

Po nepříliš úspěšné dvojce se trojka odkládala, aby se více zapracovalo na scénáři a výsledkem je ještě větší scénáristický zmar. Já vím, že pokud jde o HP a wizarding world, tak člověk vždy musí trochu přivírat očka nad logikou některých věcí, ale tolik nesmyslů, co bylo zde, to snad nebylo ani v Prokletém dítěti. Nějaká elementární logika zde nefunguje nejen v jednotlivostech, které by se daly snadněji přehlídnout nebo odpustit, ale vlastně v celé kostře příběhu. A když nefunguje příběh jako celek, může ho alespoň částečně zachránit jen nadstandardní zpracování. Jenže to by u kormidla nesměl být rutinér Yates, který snad nikdy nedokázal pořádně zachytit atmosféru HP světa (všichni tři jeho předchůdci v tomhle směru odvedli lepší práci než on). A tak to nezachrání ani Howardova hudba (která držela nad vodou už předchozí film) a povětšinou fajn herci, i když tady mi někteří taky lezli krkem a ve vší úctě k Madsovi, Depp se do role Grindelwalda hodil líp, resp. jeho pojetí mě bavilo víc. Jestli má tahle série pokračovat (a to je taky otázka s červeně zvýrazněným otazníkem), tak prosím jedině se zásadními personálními změnami, počínaje režií. PS: The Secrets of Dumbledore je další nesmyslný název filmu, co téměř vůbec neodráží jeho skutečný obsah. ()

Trevor

Trojka nakoniec nepadla v kine, toho času chodiť doň je stále menej a menej...na veľkom plátne to vďaka efektom mohlo aj toto pokračovanie vytiahnuť u mňa o niečo vyššie, avšak doma mi to pripadalo ako nekonečný príbeh. Ale aspoň sa mládeži dostalo dostatku korektnosti, rasizmu voči postavám bielej farby pleti a ak by náhodou voľby nedopadli niekde tak ako ich predostrú médiá tak budú vedieť že voľby zmanipuloval kúzlom Dumbledore...k dokonalosti chýbali už iba užívatelia, ktorí by posielali sovy so svojimi zaručene pravdivými informáciami o dianí v zákulisí politiky...mohlo to dopadnúť aj horšie ale zázrak sa tentokrát nekonal. ()

kajas

Jejej. Jednička ani dvojka nebyly žádný zázrak, ale potterovský svět je pro mě i po letech natolik fascinující, že jsem samozřejmě musela dát šanci i třetímu dílu, tolik proklínanému kvůli přeobsazení hlavního záporáka. A vězte, že výměna Johnnyho za Madse je vážně ten nejmenší problém. Pořád tady totiž máme asi tak dvacet nezajímavých a nevýrazných postav, které vypouštějí z úst nezajímavé věty a které dělají nezajímavé věci. A tak si třetí hvězdičku vysloužilo... nové zvířátko čchi-lin. ()

Aleee89

Sotva tři hvězdy. Fantastická zvířata prostě nejsou Harry Potter. A bohužel i v rámci série jako takové jde kvalita dolů. Nemá to tu akci, napětí, není tam to něco, co vás připoutá k obrazovce (dívala jsem se s přestávkami). Taková standardní fantasy, u které už ale za týden nebudu vědět, o čem přesně to bylo. ()

M.i.k.e

mám rád svět Harryho Pottera, líbily se mi první Fantastická zvířata a nijak extra mi nevadil ani druhý díl, jakkoliv na něm byl znát kvalitativní posun.Trojka bohužel tenhle sešup potvrzuje a i když se tu toho děje celkem dost a film se snaží o nějaké závěry, všechno to přebije chaotičnost a fakt, že Brumbálova tajemství vůbec nefungují po emocionální stránce.Ať už se na plátně dělo cokoliv, působilo to na mě děsně unyle a sterilně, což je něco na co nejsem v tomto světě zvyklý.Čím dál tím víc je na téhle sérii vidět, že nevznikla podle knížek a je mnohem těžší něco smysluplného vytvořit z ničeho, než osekat knížku. Vizuální stránka a triky jsou samozřejmě fajn, nicméně ty má dneska každý druhý film a u série jako je tato je to spíš samozřejmost, než něco za co se musí chválit. Jelikož sem viděl v kině dabovanou verzi, které k celé bezkrevnosti solidně přispívá, dám trojce šanci ještě v originále.Naděje, že to bude výrazně lepší si ale nedělám...60%  PS : hodnotit Mikkelsena jako náhradu za Deppa moc dobře nejde,protože prostoru tu má zoufale málo na to aby něco pořádného předvedl. ()

Vyhy

V zásadě to není katastrofa, jenom je to nezajímavé. Celou trilogii hodnotím stejně, protože každý film na mě podobně působí. Příběhově slabé, moc postav, které jsou vám dá se říci ukradení a vlastně je vám jedno, co se tam děje. Ale má to hezký vizuál, občas se mihne nějaké to fantastické zvířátko, a časté nostalgické pomrknutí na hlavní sérii s Harrym je příjemné. Navíc Jude a Eddie jsou skvělí a baví mě. Co se týče Grindelwalda, je mi to asi jedno, ale Johnny mi seděl do role víc. Pokud bude čtyřka, rád se podívám, ale v tuto chvíli je mi jedno, kdy (jestli) bude. ()

Figu

Jako fakt mě to přišlo - ááá reklama, Johnny papík, Mads na scénu, klapka, áááá akce! Takže se toho vlastně po "pauzičce" moc nestalo... Vynaložit takový kvantum času a vyrobit takovou další digitální ukolébavku pro moje očka... Nevím nevím, asi bych zavelel áááá klapka, konec a rozpustil bych tenhle soubor čarodějů s hůlkama a kufrem do světa poznání za jiným dobrodružstvím... I tak nebudu zlej, vím že to je pro fanoušky. 55% ()

atomn

chcu romcom s brumdibálem a grindelwaldem, chcu bystrozoří války, chcu přesahy do současnosti, chcu potkávat mladý kantory z bradavic, chcu všecko, co tenhle bohatej a zajímavej svět nabízí. netušim, co má tenhle snímek společnýho s fantastic beasts, nic v něm nefunguje a jeho syžet nikoho nezajímá. jedna hvězda za úvodní dejt dvou sexy soků. ()

Rocky88

Albus Buznál? Tak to mi ho vyndej a vymáchej ve hnisu. Proč by někdo chtěl dětem vykládat, že bejt buzna je v pořádku? Mimo tuhle zmrdovinu ve filmu nejde o nic. Vyprávění bez konceptu, postavy otravné, nuda na všech frontách a jeden nesmysl za druhým (co se dělo po Mikkelsenově zvolení je jedna z nejpamátnějších chujovin, jakou svět kdy viděl). Nejzbytečnější filmová série všech dob. Hvězda za Bhútán. ()

Streeper

Celá série Fantastických zvířat je pro mě velká průměrná jízda. Vždycky se ráda znovu podívám do kouzelnického světa, ale je to prostě...meh. Mads Mikkelsen mi v toli Grindwalda vůbec nevadí, naopak mi do téhle role sedí daleko více než Johnny Depp. Je mi líto, že ho přeobsadili, bylo to vůči němu nefér, ale do Grindewalda mi stejně moc neseděl. Mads mi tam sedí více. Zápletka Brumbálova tajemství nic moc, nedomyšlený, za mě úplně zbytečné pokračování, kdyby tenhle film trochu lépe zpracovali a celou sérii uzavřeli bylo by to úplně nejlepší. ()

Nach

O něco málo lepší, než Grindelwaldovy zločiny, přesto tři hvězdy a více ani ň! Kouzelnický svět Rowlingové nebyl filmově snad prázdnější. To, čím jsem se kochal v Harry Potterovi, zde jakoby regresivně se vrátilo do utlumené magie, kterou v ulicích pomalu ani nevidíte. Někam snad až k seriálu Čarodějnice školou povinné, což není dobrá vizitka pro HP svět. Děj je oproti minulému přímočařejší, což je jen dobře. Bohužel se ale jde odnikud nikam. Mlok Scamander se stává vedlejší postavou, protože tvůrci pochopili, že jej už není kam směřovat ani profilovat a hlavní úlohu si tak postupně krade Brumbál v podání excelentního Jude Law. Jenže ani to tuto sérii nezachrání. Bohužel je to z velké části prázdná bublina, která slibuje velké věci v budoucnu, ale v přítomnosti se neději vůbec nic zajímavého. Ještě jeden malý palec nahoru za pekaře, který jako jedna z mála postav mi skutečně nakonec přirostla k srdci. 65% ()

ProNotor

Pro mě to byl zase pěkný kouzelnický film, nebyl to sice jeden z těch nejlepších, ale ani nejhorší. Příšerky opět krásné, člověk nikdy neví, čím ho překvapí. Děj obstojný, těším se na další pokračování. Snad se dostanou na tíženou kvalitu a budu moci opět zaplesat nad parádním snímkem z kouzelnického světa. Tento díl hodnotím pěknými 4mi *. ()

bourec

Budu se opakovat, ale není to ani zábavný, ani napínavý. Zbytečný, a to doslova. Souboj dvou kouzelníků s hůlkama na thajský nudle prostě zábavnej ani být nemůže. 40%. ()

Sinn

Doslova netusim, co se tam delo. 90% casu byla obrazovka tak cerna, ze jsem registrovala jen letajici kouzla a nudila se. Skoda. ()

C0r0ner

Náš plán je nemít plán, náš scénář je nemít scénář. Věci se dějí bez logiky, postavy se objevují, mizí, převlékají pláště, vše také bez jakékoli logiky. Jediné pozitivum je, že to nenudí, ale pořád ještě je to bezobsažné, prázdné, nablýskané nic. 30% ()

epicek

Po druhém díle jde človek s tím nejmenším možným očekáváním a proto to za mě nedopadlo tak špatně, jak to na první pohled může vypadat na zdejším ale i celosvětovém hodnocení. Rukopis Rowlingové tady konečně připomíná to, čím byla geniální v HP sérii, ale jde hrozně vidět, že to po ní Kloves dost zkracoval. Nejvíc samozřejmě tím trpí postavy, které ve většině případech nemají dostatečný prostor a potom působí hrozně ploše a do počtu. To se ale nedá říct o Brumbálovi, který je opět výborný a nový Grindelwald v podání Madse je skvělý, ačkoliv pro srovnání by bylo zajímavé vidět tady i Deppa. Každopádně kouzelnický svět to má teď nahnuté kvůli klesajícím tržbám a já bych moc chtěl, aby se to ukončilo důstojně. Our war with the muggles begins today!  ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)