Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

BrunoCZ

slabší, tuctovější, děj přespříliš komplikovaný, ale přesto všechno stále poměrně zábavné a vizuálně famózní ♣ ()

ORNN

Nie som veľkým fanúšikom ani kníh, ani filmov inšpirovaných tvorbou J. K. Rowlingovej, avšak prvý diel vo mne vzbudil pomerne veľký entuziazmus a chuť vrátiť sa do jej sveta naspäť. Bohužiaľ výsledok a celkový dojem, ktorý na mňa zanechalo pokračovanie Fantastic beasts má len málo spoločného s jeho predchodcom. Nudný, rozpačitý, chaotický. Asi tak by som pár slovami označil film, ktorý mal z môjho pohľadu obrovský potenciál na to, aby prekonal celú ságu o Harry Potterovi, a pritom zlyháva v úplných banalitách - stopáž je neskutočne natiahnutá a načŕtava viac otázok, ako hocijakých odpovedí, konania postáv sú často nelogické, ba priam iritujúce a sľubné herecké obsadenie vôbec nedostáva toľko priestoru, ako by si zaslúžilo. Za mňa jedno z najväčších sklamaní roku 2018. ()

verbalek

Harry Potter jsem už hodně okoukal, tak alespoň nějaké pokračování, kvalitou to sice nesahá Harrymu ano po kotníky, ale nemůže být každý den posvícení. Prostě to beru jak to je. Díky ()

patient333

Za mňa lepší diel ako jednotka, teda aspoň som pri tom nezaspal. Celkovo je to však také nevýrazné a mám pocit, že to je totálne lazy writing. Bam tam zabijme toho, tam toho ale tamten vlastne neurobí nič lebo neviem prečo..a moja obľúbená časť je kde, ženská opustí týpka lebo chce byť s ním a tak sa pridá k maniakovi, ktorý chce všetkých takých ako on zabiť --> make sense to me. Do toho 324 mien a celkovo je to film čo chce robiť zvraty pri ktorých postavy nie že konajú nelogicky, ono to ani z emocionálneho hľadiska nedáva zmysel. Snáď na tretí pokus im to výjde. ()

Mazmen

Ne že by to bylo špatné, ale zklamalo mě to. Děj filmu mě vlastně vůbec nevtáhnul a nijak nezajímal. Jak to celé zkončí mi bylo tak nějak ukradené... ()

r140xx

Opět je příběh filmu velmi slabý, ale velmi pěkné efekty. Myslím, že nostalgie po HP a jeho postavách dává filmu jeden z mála důvodu k dokoukání. Za mě je to povedenější než jednička, ale ani zde se emoce nedostavují a spoustu efektů pro efekty. ()

clot

Čekal jsem mnohem víc. 134 minut rozplétání rodinných vztahů kde nikdo neví kdo vlastně je a k tomu pár vykradených nápadů ze starších filmů mě rozhodně nenadchlo. ()

dansimon

Inu, JKR neví kdy skončit a má tendenci sérii natahovat a žít ze zájmu skalních fanoušků. Druhý díl byl o dost slabší než ten předcházející. V podstatě polovinu filmu se nedělo nic - kdyby divák usnul, nic by se nestalo. Myslel jsem si, že na konci dojde k souboji Brumbála s Grindelwaldem, ale ani k tomu nedošlo. V podstatě byl tento díl trailerem na finálovou bitvu. Slabý film zvedá jen Johny Depp a Jude Law, který mi v roli Brumbála fakt sedí. Hodnotím 60%. ()

Maddos02 odpad!

Film nemá co nabídnout ...co se týče příběhu ,který je nudný a zbytečně dlouhý ,tak vás maximálně uspí . Musím říct,že mě nikdy moc nebavili filmy o kouzelnících ,ale tohle je prostě odpad . Pokud čekáte hezké grafické prostředí,tak opravdu u tohohle filmu chybí . Graficky je to splácané na hrozně nekvalitní úrovni . Na tuhle dobu opravdu po grafické stránce také propadák . Vím,že je to moc kritiky ,ale prostě to tak cítím po shlédnutí filmu . Když je film dobrý a má dobrý příběh a herce dokážu to napsat,ale u tohohle filmu nemůžu napsat nic co by bylo dobrého . Omlouvám se,ale nesleduji ulici a podobné hovadiny ,tak možná proto nemůžete pochopit můj názor . ()

Lukas222

Absolútna, čistokrvná nuda. Toto písala J. K. R.? Mala by sa vrátiť nazad k detským knižkám, pretože dospelé fantasy absolútne nezvláda. Ani jedna dejová linka nedáva zmysel. Tá 1* je za zvieratká - inak by to bol odpad. ()

MatrixChose

Tak tohle je vazne pruser. Nuda, chaos v postavach, ani po konci filmu jsem nevedel, kdo je kdo, mimo Kredence. Ale porad nevim, proc ho Brumbal zavrhl. Zvirata temer nikde, akce taky. Jak me jednicka prijemne prekvapila, tak tohle byla artkricka sprcha. ()

Ubi123

Mňa ako skalného fanúšika Potteroviek veľmi prekvapilo, kam sa táto séria začína uberať a aký charizmatický a zaujímavý záporák sa vyvinie z Grindelwalda. V takejto polohe vidím Johnyho Deppa asi prvý krát a veľmi mu sadla rola akéhosi diktátora a manipulátora pre túto sériu príbehov. Samozrejme ocitlo sa tam veľké množstvo zvratov a postáv, ktoré tam v podstate ani byť nemuseli a len zbytočne predĺžili stopáž filmu. Jednou s týchto zbytočných postáv bola postava Lety, ktorá si toho na pľace veľa neužila a autorka scenára ju takpovediac vyškrtla hneď na začiatku. Nechcem komentovať J.K. Rowlingovú veľmi kruto, ale jej scenáre sú veľkým prekliatím a žiaľ aj možným odsúdením tejto série. Tak isto nám nič nové nepriniesol ani samotný režisér, ktorý nám ukázal už svoje staré triky. Veľmi zaujímavou a komickou postavou bol Nicolas Flamel, o ktorom si myslím, že ešte o ňom budeme počuť v ďalších pokračovaniach ale taktiež sa vrátil náš milovaný tajnostkár Dumbledore, ktorý je taký tichý vojak v poli ako to bolo v Harry Potterovi. Pevne dúfam, že sa autorka scenára porozpráva s niekým ako písať scenár k filmu a ďalšie časti budú podložené na zmysluplnom scenáre. Ako som spomínal som skalný fanúšik a táto časť sa mi aj napriek všetkému páčila na 3* a vyrovnala sa ba dokonca občas predčila prvú časť. ()

hujerita

Neviem, čo k tomu dodať, prespal som to, aj som sa stihol oholiť a nič my z toho neutieklo, asi ma to nebaví, či čo. Celé to tak nejak išlo mimo mňa. ()

Jirkacek

K filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny napsala scénář J. K. Rowling, autorka legendárního a nejlepšího kouzelníka všech dob Harryho Pottera, jejíž kniha této fantasy podívané navíc předcházela. Už tento fakt mne lákal ke shlédnutí a mé rozhodnutí uspíšilo, když jsem se dozvěděl, že zvířata velmi volně na kouzelnickou ságu navazují. A opravdu bylo vidět, o čí rukopis se jedná. Nechápu, že někdo dokáže něco takového vymyslet, že existuje bytost s takovou fantazií a ještě to dokáže sepsat na papír a publikovat. Paní J. K. Rowling má prostě můj obdiv, horší názor mám na režiséra Davida Yatese, kterému se moc film nepovedl. Jak ubíhala jedna minuta za druhou z tradičně velmi dlouhé stopáže, čím dál méně mne film bavil a moc jsem mu nerozuměl. Navíc se jednalo už o druhý díl a jak v tom prvním, tak v tomto druhém jsem se často ztrácel a ději jsem nerozuměl. Po kouzelném prvním dílu se v druhém objevily nové postavy a zápletky, přičemž se vše roztahovalo do šířky i hloubky, což mi přinášelo velké problémy. Musel jsem hodně napínat mé mozkové závity, abych správně poskládal střípky do správného obrazu. Po prvním díle jsem doufal, že vše bude gradovat v dalších letech, ale to nic nemění na mém zklamání. Vždyť i úvodní Harry Potter byl zábavný, originální a dokonale si připravil půdu na své pokračování. U zvířat tomu tak ale nebylo, co se však naštěstí nezměnilo, byl další fantastický svět plný originálních nápadů, vychytávek a kouzel. Jen ten děj značně pokulhával a byl takový neuspořádaný, roztahaný, velmi často nezajímavý a pro mne často nesrozumitelný. Humor z prvního dílu se také vytratil, ještě že zůstal zajímavý kufr, do kterého se vlezl celý fantastický svět zvířat, o které pečoval hlavní hrdina Newt Scamander jako Mlok. Děj druhého dílu začal tam, kde ten první skončil, to znamená scénou s mocným černokněžníkem Gellertem Grindelwaldem, jehož si zahrál Johnny Depp. Na konci prvního dílu byl chycen Mlokem, aby hned na začátku druhého pomocí lsti utekl, což přineslo do našeho obýváku velkolepou akční podívanou, trvající několik minut. Po úspěšném útěku se schoval v Paříži a začal shromažďovat své stoupence, z nichž většina vůbec nic netušila o jeho skutečných cílech čili vyhladit téměř všechny obyčejné lidi, aby na zemi mohli žít jen kouzelníci. Tyto plány se snažila přerušit tajná kouzelnická policie, ve které sloužil i Mlokův bratr a také starý známý Albus Brumbál, o němž se v jedničce Fantastických zvířat sice mluvilo, ale teprve teď dostal tvář Judea Lawa s jeho charismatem, šibalstvím a příjemným nadhledem. V tomto díle byl tedy mnohem mladší, než v Potterovské sérii, ale i v mladším věku měl své tajemství - on sám nemohl Grindelwalda zničit, protože na škole oba spolu uzavřeli pokrevní dohodu a přátelství. Namísto sebe tedy Brumbál vyslal do boje s Grindelwaldem Mloka, kterého si opět zahrál Eddie Redmayne. Ten začal čaroděje stopovat, což jej přivedlo do francouzského hlavního města, kde se pak odehrál zbytek celého filmu. Kromě toho se objevila další postava z jedničky, tajemný a zasmušilý Credence, který byl považován za mrtvého. Ve dvojce bledý mladý muž pátral po svém původu, což mi komplikovalo přehled postav ve filmu. Ve Fantastických zvířatech: Grindelwaldových zločinech bylo totiž rozehráno mnoho zápletek, mnoho hlubokých témat, jakým je právě hledání identity nebo rozhodování, kam se má člověk postavit a jakou cestou se vydat, což vedlo k velké nepřehlednosti. Ubylo také fantastických zvířat, které byly velkým oživením filmu a patrně tím nejzajímavějším aspektem, který se v celé sérii objevil. Akce a fantastické efekty naštěstí nechyběly, přičemž jejich dokonalé technické provedení opravdu velmi oceňuji a obdivuji. Bohužel akce byly jen občasným zpestřením dlouhých monologů a dialogů mezi různými postavami, ať už těmi dobrými či zlými. Druhý dál mne tak zklamal ještě více než ten první co se týče děje a docela mi zamotal hlavu novými postavami. Vlastně se mi líbil hlavně ten úžasný svět netradičních zvířat, to byla fakt nádhera, ale to mi prostě nestačilo, ten příběh nebylo to pravé ořechové, jak se říká. Proto ode mne film Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny získal v uvozovkách pouze tři Grindelwaldovy hvězdy ***. () (menej) (viac)

Dalajlada

Nudné, natahované a otravné. A to mluvím o těch lepších vlastnostech tohoto filmu. Po dvou hodinách ukrutné nudy jsem opravdu hořce litoval. Na to, že to má být o zvířatech, to o zvířatech není. J. K. Rowling evidentně nevěděla co psát, tak to vyplňovala naprostými zbytečnostmi a snažila se mermomocí spojit sérii Harryho Pottera s tímto filmem. Film pak působí jako sled scén, které moc smyslu nedávají a občas se mezi to přihodí záběr na nějaké to fantastické zvíře, když to teda o nich je. Takhle zavatovaný a nelogický film jsem dlouho neviděl. I výkony herců šli do háje, protože pokud Vám vata sahá až nad hlavu, tak se moc hrát nedá. ()

mariannda

Docela nuda pro HP fanouška, jakým jsem. Dvě hvězdičky jen za nostalgii v podobě Bradavic let minulých a celkem obstojného Brumbála za mlada. SPOILER. Nějak mi uniklo, že by měl kdy Brumbál bratra Aureliuse. Není to snad sestra Ariana? Ta měla taky takovou nějakou podobnou výbušnou povahu, ale předpokládám, že toto je nová postava, o které se dozvíme později, možná se i dozvíme, proč nám ji v HP zatajili. Tak nějak ale nevím, jestli to chci vědět, je mi to asi docela jedno. Čekala jsem od těchto filmů víc. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)