Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

storm23

Film začíná ve svižném tempu. Kamera se třese a mění záběry tak rychle, že tak trochu tu akcii nestíháte sledovat, ale to byl předpokládám záměr - chaos. Poté bohužel následuje hodina a půl nudění. Film nemá žádnou gradaci a pokud nejste fanoušek JKR a nemáte načteno, tak v žádném případě nemáte šanci se s nějakou postavou (kromě hlavního hrdiny) sžít a jejich osud Vám je volný. Za mě, první díl rozhodně lepší. Jo a ještě dodám, že ta kamera byla místy opravdu tragická, při některých záběrech v interiéru se klepala tak výrazně, že jsem si myslel, že s ní kameraman běhá někde po schodech... ()

Keywee

Film dalece předčil má očekávání. Myslela jsem, že to bude špatné...a bylo to ještě horší.😩Děj filmu na 5 minut a zbytek krááááásné efekty. To už mě ale bohužel nenadchne. ()

BR23

Som Potterhead ale... Predstavte si film kde je pôvodných 5-6 hodín stopáže okresaných na niečo cez dve. (tak mi to pripadalo) Kde v úvodnej časti je zavraždené bábätko pomocou Avada Kedavra, ale neskôr sú nám predstavované roztomilučké zvieratká, kde scény (obsah scén) sa ťahajú ale následujúci skok na dalšiu scénu nám ukáže už zase nové prostredie, novú situáciu a vy chvíľku tápete o čo vlastne ide (skratkovité), kde občasné pomrkávanie na Pottera narušuje dej beastov (napr. vyobrazenie McGonagalovej predsa ničím nesúvisí s osudmi Mloka alebo Grindiho, častá lokácia Rokfortu tiež a pod... ). Tak ako v jedničke aj tu niektoré scény boli čisto pre efekt, resp. efekt pre efekt... inak nemali význam (použitie Grindelwaldovej dýmky vôbec nebolo nutné, ten zlatý prach, ktorý Mlok rozfúkal na ulici, to v tej knižnici na ministerstve a pod... skrátka v inak sivom deji (rozmýšľal som či som počas filmu neoslepol na farby) tie točiace sa efekty pôsobili nasilu, v úvodnom úteku hl. záporáka som sa úplne stratil: blesky, dážd, vietor, tma, veľká rýchlosť a nekonečne veľa strihov...) Predstavte si film s názvom- Fantastické zvery "A" Grindelwaldove zločiny- dva odlišné filmy, ktoré v jednom pôsobia nesúrodo. ()

radinpr

Po shlédnutí traileru jsem měl jistě očekávání, s kterým jsem do kina šel no a když jsem z kina odcházel, byl jsem nad svou mírou očekávání spokojen. Pokračování této filmové série bylo zdařilé, vizuální efekty spolu s kouzelnými bytostmi byly nápadité, měli svou originalitu a skvěle se na ně dívalo tak jako i na akční scény, které se mi zdály být lépe zpracované než v prvním díle. Líbilo se mi i propojení děje se zvířaty , což je správné , když už má film titul Fantastická zvířata . Film byl nabytý spoustou nových postav ,kde každá měla nějakou tu spojitost s hlavním dějem. Herci zahráli skvěle své role, Jude Law jako Brumbál byla výborná volba. No a samozřejmě se vyskytly i nějaké ty EPIC moments , jako třeba když začala hrát známá hudba z HP při návštěvě do Bradavic . Objevilo se tu dost zajímavých odkazů na předešlé díly z HP a světa kouzel, které potěší určitě každého fanouška , jako například Nicolas Flamel a dokonce i jeho kámen Mudrců, který vykukoval ze skříně , nebo známí testrálové či lidská podoba hada Nagini. Možná byl tento filmový počin takovým tím ,,doplňkovým,, filmem, jež náš má přichystat na další díl, takže se žádným pořádným závěrem se tu nepočítá . Otevřený konec ale ničemu nevadí , fanoušky alespoň víc navnadí a přinese zdrcující informaci , která je v rozporu s historií, kterou známe z Harryho Pottera. Takže sám jsem zvědavý, jak se tato situací v dalších dílech vysvětlí a myslím si, že se máme určitě na co těšit . ()

SeeSaw

Dvouhodinová Potterovská cestománie plná kouzelnických lokací, bytostí a formulí, Rowlingovských plot-twistů a menších či větších easter-eggů, která po cestě bohužel vytrousila tu pravou Potterovskou magii. Co se formulí týče, měla se Fantastická zvířata držet již od prvního dílu některých fungujících prvků z Harryho Pottera (např.: delší build-up pro hlavní zápornou postavu). Yates se místy až křečovitě snaží navodit malebnou atmosféru prvních Potterů, ale moc se mu to nedaří. Stejně jako u HP, se měl Yates chopit kormidla až když se má děj opravdu vyhrotit a divák se bojí o přežití svých oblíbených postav. Zde by tedy bylo lepší využít někoho kdo má cit pro seznámení s novými postavami a ukáže nám tentýž svět ve více kouzelném světle. Příjemným překvapením jsou tu herecké výkony. Redmayne, Depp a Law jsou tahouny a pokud Rowlingová a Yates dají do kopy slušné finále, ještě se možná máme na co těšit. Neztrácím zájem o Wizarding Wolrd, ale mrzí mě, že tvůrci dávají do kopy film z předčasných twistů a easter-eggů a mrhají tak potenciálem. ()

Nubligo

Achjo a je to tu po zprznění světa Star Wars i můj druhý od děcka milovaný fantasy svět dostává těžké kapky... 2 díl zvířat je bohužel jen nesnesitelně dlouhá výplň a ždímačka peněz.. ve filmu se v podstatě nic nestane, furt jsou nám servírovány nesmyslné zápletky, které nejsou ani moc dobře logicky poskládané a působí dojmem zbytečného nafukování filmu.. čekal jsem souboj Brumbála z Grindewaldem, boj o moc zatím sváděný na dálku, bohužel nic z toho jsem nedostal.. namísto toho jsem sledoval velmi křehké vztahy 4 hlavních hrdinů, semtam nějaké roztomilé zvíře, Kredence, který furt hledal a nenacházel, a na konci filmu absolutně nesmyslné zběhnutí jedné z hrdinek, ještě nesmyslnější linku z výměnou dětí, když k tomu navíc přidám někdy absolutně debilní dialogy nemůžu hodnotit jinak než 1hvězda.. ještě že ve třetím filmu už není kam uhnout a scénáristi budou muset šlápnout na plyn, pokud jich teda nebude 5.. a to by by byl teprve průser, přijde mi to, že v poslední době se točí delší filmy, na více dílů, ale nedělá to ty filmy zajímavější.. vybral bych minimálně 3-4 série kde to filmům dost škodí.. namátkou mě napadá Hobit (tenká knížka a 3 nesnesitelně natažené filmy, kdyby to byl jeden film dal bych 90% protože jsou 3 a jsou nechutně natažené dávám hodnocení okolo 60-70) to stejné Fantastická zvířata první film super, druhý měl gradovat do souboje Grindelwalda s Brumbálem a hotovo.. ()

matko2351

Cital som recenzie a bol som pripraveny na hotovu katastrofu, ale ono to nebolo take zle. Po pravde to bolo dobre. Som fanusik Pottera, ale toto je nieco ine. Tu si nemozem predlohu precitat. Musim len ticho sediet, bud s nadsenim alebo sklamanim v ociach. Ale pre mna slabe 4 hviezdicky. Tesim sa na dalsie casti. ()

agent_R.M.

Co říci..Vizuál dobrý, příběh takovej aby navnadil na dalších X dílů...mě osobně bavil jako odreagování (a taky že nemusím vidět opět HP :)). Vysoce hodnotím zasazení do začátku 20 století, které funguje dle mého názoru opravdu vynikajíc!!!Takže vlastně je to takto: bud na to jdete a líbí se vám to, z nějakého důvodu; anebo na to jdete a nadáváte. U té druhé skupiny mám pouze dotaz "proč na to vlastně jdete?" :) ()

f.AJimMy

Dávám 3 hvězdy jelikož by nebylo fér dávat 4 jako předchozímu dílu který se mi líbil o fous více :) Ale fanoušci kouzelnického světa J.K.R si určitě příjdou jako já na své :) Budu doufat že toto byl nejslabší díl pentalogie :) ()

pavel2315

Šel jsem na to do kina s přítelkyní a moc jsme se těšili na film. Bohužel jsme byli hodně zklamaní. Ani jeden z nás nepochopil, jakou kdo hraje úlohu. Celý film byl hodně zmatený a nedával hlavu ani patu. Johnny Deep tam teda vůbec nezapadl do filmu, pořád jenom mluvil a nic pořádného neudělal! Doufal jsem, že to bude více rozvinuté! První díl pro mě byl lepší. ()

Tobias_Sin

Myslím, že první díl se mi více líbil především tím, že zvládnul pracovat s velkým množstvím postav a každá měla dostatek prostoru. Právě toto mi chybí u tohoto dílu, kde je postav snad ještě více a bohužel není dost času na jejich vnímání. Ostatní bylo výborné - děj, efekty, hudba, herci. I když uprostřed se děj trochu vleče, nevadilo mi to a moc se těším na další pokračování.. ()

Coumway

Film pri ktorom som bol zošťatý a zosratý po uši a v kine som isiel s brmbolcami ovešanou riťou a potom Ked som prišiel domou tak mi odpojili káblovú televíziu....ta já platím satelit devatsto korun a televíziu stopadesiat...kto vypau tu káblovú televíziu? ()

RedRose991

Ako fanúšika Harryho Pottera ma film príjemne prekvapil. Rowlingová pokračuje v prekvapivom odhaľovaní rôznych skutočností a spájaní vecí a udalostí, ktoré by človeku nikdy nenapadli. Ten, kto nepozná svet Harryho Pottera (a to aj z kníh) pravdepodobne ale nedokáže film naplno oceniť a pochopiť. Občas sa človek stratí v spleti udalostí, myslím, že vzhľadom na dĺžku filmu v ňom Rowlingová jednoducho nedokázala vysvetliť všetko, čo chcela. Tak či tak je film podľa mňa kvalitný, dobre spracovaný, nechýba ani napätie a už sa teším na ďalšie časti. ()

Thoth

Film by se neměl jmenovat „Fantastický zvířata: Grindelwaldovy zločiny“, ale „Grindelwaldovy pseudozločiny – díl první“. Film byl v podstatě natočen spíš proto, aby mohl natočen druhý díl. V minulém filmu fantastických zvířat se dalo vcítit do hlavních postav, daly se pochopit základní vztahy mezi hlavními postavami Scamanderem, Kowalskim, Queenie a Porpentinou. Empaticky jsme se vžili do kůže pronásledovaných a zabíjených magických zvířat. V Grindelwaldových zločinech tato témata šla spíše stranou. Byly do filmu zataženy další vztahy postav (např. z rodiny Lestrangeů), které byly docela zmatečné, člověk musel v záplavě nových postav přemýšlet, kdo je s kým, k čemu má jaké vztahy v minulosti. Ve scéně v Bradavicích došlo např. k poměrně špatně pochopitelnému přechodu ze současnosti do minulosti Bradavic… Uzavřu to – film byl citově plochý. Totéž se týkalo „akcí“ ve filmu. Ty zde sice nechyběly, ale byly spíš roztroušeny po celém filmu. Hlavní střet s Grindelwaldem neslaný nemastný – od zločince jeho kalibru (navíc s bezovou hůlkou v ruce) bych čekal, že své protivníky smaže během chvilky z povrchu země. Nestalo se tak. Film nakonec skončil tím, že z Credence z minulého filmu se vyklubal potomek Brumbálovic rodiny, Grindelwald bez újmy žije dál, plánuje nový světový řád a tentokrát se mu snad postaví i sám Albus Brumbál. Jak to dopadne – počkejte si na druhý, nebo třetí, nebo čtvrtý, nebo pátý díl… Přitom by se určitě dalo celé téma Grindelwalda uzavřít jedním, lépe zpracovaným filmem. Minulá Fantastická zvířata – 5 hvězd. Tento film 3 hvězdy (kvalita do 60 %), a to jen z nostalgie k Harrymu Potterovi. ()

pierrek22

Mexická předražená telenovela. Tak tohle mě moc nebavilo. Je to vlastně úplně to samé co jednička. Jen občas dochází ke zvratům typu "nejsem tvoje sestra, ale bratr ze sedmého kolene tetiny strany" a ten konec stejně ujetý. Na konci vůbec nevíte kdo je vlastně kdo, protože Rowlingová při psaní scénáře nejspíš ujížděla na celostátní mexické televizi. Nedivil bych se, kdyby se v posledním díle zjistilo, že Grindelwald je vlastně Hitler a přeběhlice Queenie Eva Braunová. Závěr filmu by tomu nasvědčoval. Navíc film obsahuje tolik postav a mini příběhů, že nezbyl čas na příběh hlavní. Johny Depp je pro mě nejnudnější záporák v dějinách HP. Celkově mě filmy od Davida Yatese nebaví. Filmy nemají tempo a je z nich zajímavý leda začátek a konec. Ostatní je konverzační nuda. ()

woody.birch

Tohle se fak nepovidlo. Grafici zjevně odvedli spoustu práce. jenže není to málo? Nakonec i ten vizuál je tak nějak přepálený. Všechno tak nějak děsně přehnané. Jednička měla aspoň pokus o nějakou dějovou linku. Tady není ani to. Spousta různých scének a výsledkem je nula. Ne, že by se člověk vysloveně nudil. Jenže je to úplně fuk. Přirovnal bych to k muzice, kterou si pustíte při úklidu a je vám celkem jedno, co to je. Vlastně ani pořádně nevím, proč je v podtitulku "Grindewaldovy zločiny". Co vlastně provedl kromě toho, že utekl při převozu z vězení? Díky provedení za dvě hvězdičky a přemýšlím, jestli to není moc. ()

Novik

No .. v podstatě tady bylo už vše řečeno. Skvělý úvod, (byť teda značně nepřehledný), dějová linka Lestrangové, závěr .. a to je tak vše, zbytek je dějová vata která buď nedávají smysl a nebo je to nezajímavý (dlouho jsem se takhle v kině nenudil). Dost mě vadilo že Depp a Law se moc neohřáli, ale později mi došlo, že vlastně tyhle 2 postavy budou mít dost prostoru v dalších dílech. Což mě dostává k tomu co další díly ... děsí mě představa že tímhle utahaným stylem budou dalších 3 nadcházející filmy. Ale uvidíme, pořád jsem zvědavý na ten velkolepý souboj .. Viděno v kině. ()

Darthorias

Prvé Fantastické zvery nás zaviedli naspäť do sveta Harryho Pottera ktorý sa ale odohráva dejovo pred druh svetovou vojnou , a druhé Fantastické zvery sa snažia pokračovať a ťahať príbeh dalej avšak už to nieje ono . V prvom filme boli zvery na prvom mieste a zápletka v pozadí tu je to presný opak zápletka je prvá a zvery velmi upozadené . Ale vzhladom toho , že sa máme viac venovať Grindenwaldovy sa to dalo očakávať číže pre mňa to sklamanie ani nebolo . Možno mi ale vadí ten fakt , že sa film volá Fantastické zvery osobne si myslím , že keby tuto časť dali z názvu preč a namiesto toho by sa film volal Grindenwaldove zločini nechalo by to o dosť lepší dojem vzhladom na celkový dej filmu. Príbeh ma prekvapivo svižné tempo a ani si neuvedomíte , že už je pomaly koniec za čo dávam velké plus pretože som sa v kine nenudil ani minútu . Vývoj niektorých postáv oproti prvemu filmu ma dosť preklapil a zároveň nadchol na dalšie pokračovanie . Spoiler!!! tá Grindenwaldova vízia ktorú ukázal ostaným o tom , že pride dalšia vojna sa do príbehu perfektne hodila hlavne ked chce aby sa k nemu pridalo viac čarodejnikov zo strachu pre ťím čo príde . To čo ma však dosť prekvapilo a zároveň znechutilo je tajomstvo Kredusovho pôvodu , neprekážalo mi že chcel vedieť kto je ale to čo sme sme zistili je pre mňa riadna BLBOSŤ pretože tomu furt akosi neverím . len dúfam že to bude vysvetlené hned v dalšom pokračovaní . hodnotím na 80% ()

vyhnalek

Je to barevné a hejbe se ;-) Musím uznat, že film táhne vizuální stránka. Výborně zpracované triky, drobné gagy v pozadí. Tentokrát se podařila i konverze do 3D a stojí za to si připlatit. Co je však naprosto odbyté se samotný děj filmu, kdy se neustále vynořují nové postavy (občas se snahou pomrkávat na fanoušky Harryho Pottera), ale samotný příběh je ve stylu, musíme jít tam s tím, abychom mohli natočit další krásnou trikovou scénu. Tak trochu mi to připomnělo Hvězdné války - Epizodu 1. ()

r3musko

Aj keď je to nabúchané akciou a kúzlami, to podstatné - príbeh, tomu chýba. Bolo to chaotické, pribudli nové postavy, každá s vlastným komplikovaným pozadím a ja som sa v tom úspešne stratil. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)