Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

galaxy84

S velkým očekáváním většinou přicházejí velká zklamání. Snad nám Grindelwaldovy zločiny zatím jenom zametly cestičku pro lepší pokračování, které nás ohromí více (alespoň příběhem), než tento pokus. ()

dr.Queen

Jako fakt ať se na mě nikdo nezlobi,ale nechápu proč to vzniklo,Harry byl fenomén,ale toto je ,hovadina,ne hovadina,kravina,blbost.Teď trošku polemizuji,jestli Rowlingova napsala Pottera. ()

OLDA8

Jak někdo může tomuto snímku dát jenom *** a méně. Fascinuje mě,že lidí nechápou děj a podle nich je film zdlouhavý! A potom si čtěte,že snímek Čarodějnice je nejlepší horor 21. Stol. Teď by se člověk měl probudit,ale nejde to.... 2 Fantastických zvířat, je spádový snímek, s akcí od začátku, až do konce. Výborné herecké výkony. Pozoruhodné zápletky. A zjištění, že i v kouzelnickém světě jsou, špatné a pokleslé vlastnosti. Snímek pochopí fanoušek, který si dá 1+1 dohromady a výjde mu skvělý film. - A na závěr Voldemort je chladná, záporná postava,ale Grindelwald je lstivnější s nádechem sarkasmu a bezohlednosti. ()

krivulak

U minulého dílu jsem ocenil, že Yates konečně začal používat mozek, a zpracoval film jako krásný, rodinný film zaměřený na filmové triky a CGI, že opustil nesmyslné scěny z HP7.1 a HP7.2. Tuto myšlenku jsem si udržel až do první scény tohoto pseudodíla - hned úvodní scéna probíhala ve stylu černočerné tmy a míhajících se světel velmi kvalitně indukující epilepsii. Byť nemám žádné sklony k řečené nemoci, radši jsem oči přivřel. A pak se objevilo to, co mi dokonale zvedlo krevní tlak do nebezpečných výšin. Obrovský nápis přes celé plátno nesoucí titul filmu "The Crimes of Grindelwald". Musel jsem hodně napínat oči, abych si všimnul drobounkého nápisu "Fantastic Beasts:" vlevo nahoře. Bohužel od tohoto nadpisu se odvíjel celý film. Veškerá zvířata šly absolutně do pozadí, když se objeví, jsou uměle roubována do zápletky i na nesmyslná místa, jako je Ministerstvo kouzel a jiné. Celou dobu jsem přemýšlel, jak omluví návrat Jackoba Kowalskiho na scénu pokračování, a musím říct, že jsem byl velmi překvapen. Takhle dementní výmluvu musel vymyslet buď génius, nebo magor. Hihihi, hahaha, ono to na mě jako na jedinýho nepůsobilo a blá blá blá. Nicméně, i to jsem překousl a pokračoval dál ve filmu. Dosti obrovský problém je, že vztahy a nuance mezi lidmi jsou velmi vágní, a pokud není člověk Potterovec a nezná celou tu maškarádu, nemá šanci pochopit, kdo vlastně má s kým co, proč a za kolik, a tím ho děj, už tak natahovaný zbytečnými scénami, bude mást a nudit. A vůbec se nedivím. Když už jsem si myslel, že to nemůže být horší, stalo se to horším, jak jinak. Trapná scéna vysvětlování záporáka, proč je největší světec, návrat nepravděpodobné osoby, která se předtím mihla v ději a kvazipoutavá scéna velkého závěrečného boje se zlem. Pak odhalení, že člověk, kterého jsme celou dobu měli za někoho, je ve skutečnosti někdo, kdo v knihách neexistuje a nedává smysl. Šmik, pokračování v dalším díle. Jednou z věcí, která mi také vadila, byl recyklovaný soundtrack. Všiml jsem si toho díky tomu, že mě soundtrack v jedničce uchvátil, obzvlášť skladba "Newt says goodbye to Tina". Když jsem si začal všímat, že ten soundtrack se hodně podobá tomu z jedničky, vlastně až příliš moc, přišla "dojemná" scéna s Newtem a Tinou, a bum! Moje oblíbená písnička v naprosto stejném podání. Nic nového. To mě opravdu dost znechutilo. Co se týče hereckého obsazení, Jude Law mi do role Brumbála absolutně neseděl. Brumbál byl vždy zobrazovaný jako velmi moudrý a prozíravý pán, a takovou povahu Law nevyzařuje. Připadal mi trochu jako zastydlý hippies bratranec Brumbála. Možná to je tím, že jsem ho pár dní předtím viděl jako Doktora Watsona. Bylo to poprvé po dlouhé době, co jsem šel na předpremiéru a už jsem si zas vzpomněl, proč to nedělat. Ach jo. První díl mě uchvátil, díval jsem se na něj třikrát a pokaždé se mi líbila jemnost zpracování, světlost a celkově odpočinkový charakter filmu. Čekal jsem rozčarování z pokračování, čekal jsem zklamání, ale nečekal jsem znechucení. Půlku filmu jsem se nudil, rádoby nejdramatičtější scéna byla opravdu těžce nepoutavá a nezajímavá. Byl jsem docela rád, že film skončil. Abych pravdu řekl, hodně si rozmyslím, jestli půjdu na pokračování. 42% () (menej) (viac)

Prepperka

Určitě tenhle film stojí za to vidět v kině, a nejlépe ve 3D. Je to pastva pro oči. Scénář místy pokulhává, ale stále je to ještě dobré. Nejvíc mi na filmu vadil Depp. Jako by nedostal prostor, pouze mechanicky plnil co měl. Výraz jak v Transcendenci (která se mi nelíbila). Ale jako celek to nebylo špatný, nenudila jsem se, a hlavně to pokoukání úžasný. Edit: Tak s odstupem pár dní přece jen měním svoje hodnocení ze 4 hvědiček na 3. Je spousta lepších filmů, a samotné pokoukání nestačí. Ty dialogy jsou ještě prázdnější než se na první pohled zdá. ()

LEFTFLANK

Sága pokračuje... a možno nie. Fenomén Potter sa nekoná a možno je to aj dobre. Chvalabohu séria nenesie také strašné bremeno a tak si ide svojou cestou, ktorá nie je vždy priama a pekná ale aspoň svojská. Čarodejnícky svet hlavne v dospelom podaní je o čosi temnejší, neviem, ja to tak určite vnímam, všetky tie knižné serepetičky, ktoré museli jednak spĺňať kritérium detského/adolescentného diváka t.j. vo filme aj nejaké to PG13 áno, to musí spĺňať asi aj fantastic beasts ale to skôr vo fyzickej forme (krv a pod. srajdy) mne ide skôr o tú psychologickú, kde sa už nebojíme či sa malému Harrymu zadre trieska do zadku, ježííšku, ale či tam sakra zdochnú či nie (i keď záverečná scéna tomu dosť zavarila - tá patrila práve do tých trápnych chvíľok filmu ale je ich dosť málo dovtedy takže ok). Na tom filme ma tiež teší jedna vec a to - jeden film FB dokázal odhaliť viac tajomstiev - vyjaviť ich napovrch ako asi 4-5 filmov z potterovskej ságy dokopy! čo je fajn, keďže sa nejaké veci ujasnia a nemusíme byť naťahovaní ďalších 10 filmov kto je kto, resp. čo urobil, nabudúce môžme a to dúfam čakať konečne konflikt väčších rozmerov a nie nejaké handrkovanie, čo ma na potterovi neskutočne vytáčalo navyše dosť detinské ako inak -.- . Toľko k rozdielom, čo sa týka ensáblu a formy je to jednoducho štandard, nie sú tam prekvapivé extrémy, po filmárskej stránke to ide ako hodinky, ako som písal minimum trápnych scén, síce čas neubehol veľmi rýchlo ale tempo sa nijak nezasekáva, zvlášť tomu napomáhali odhalenia jednotlivých postáv, čo hnalo dej dosť dopredu. Herecky je to tiež tak nejak štandard, nemožno tu čakať oskarové predstavenia ale ani ma tam nikto neiritoval, asi na to nebolo dosť času, postáv je tu fakt požehnane, čo som chcel pripomenúť, že vlastne ústredným prvkom filmu ani nebol samotný Newt ako hlavná postava ale duo Grindelwald-Dumbledore a hádanky okolo toho, Newta a jeho "príšery" sú častokrát viac rozptýlenie a možno aj vata ale vcelku výživná. Na film som išiel do kina lebo ma neuveriteľne navnadil trailer. Nečakal som samozrejme veľa, ale dostal som máličko čosi navyše. Jednoducho priemer ale oproti potterovi ma to omnoho viac baví, univerzum je rozvetvenejšie jednak na postavy a jednak na lokácie, keď sa nešmotlíme stále na jednom prerastenom Bojnickom zámku, ale striedajú sa lokácie, k spominananému Rockfortu, určite je tam cítiť nostalgiu aj tie flashbacky boli fajn, ale iba na pár scénok, na celý film otrava. Trochu prehnane dávam 4* ale nebol som veľmi sklamaný takže to trochu zo subjektivity dvíham o jednu navyše. ()

lupulus111

Film který má za účel napodobit nefunkční matici?? dafaq? Nemít za sebou historii Harryho tak by po tom neštěkl ani Troška.. Animace 10/10 scénař to by k tomu byl spíše potřeba richterova stupnice, protože se jim to nějak rozpadá... režie asi ze Slovenska? Pre pana... dám 40 % a to jen kvůli rozmanitosti zvířat. Příšernost. ()

KcarlosK

Tak už i kouzelníky dostihnul trend ždímání prachů na jméně a dřívější slávě. Líbilo se mi jen finále. Jinak jsou to vážně 2 hodiny nudy a samé kecy v kleci. Jak tohle chtějí roztáhnout na 5 filmů...? ()

goauld

No.. Harry Pottera už bylo dost, tak je potřeba dát prostor zase někomu dalšímu ;-) Už by to chtělo nějakýho pořádnýho "záporáka"... Co třeba Drake Malfoy?? Ten zatím žádnou samostatnou hlavní roli nedostal... No možná pro něj (někdy) Rowlingová taky "něco" napíše ;-) Jinak zde máme klasickou "Potterovskou" podívanou, plnou kouzel a roztodivných zviřátek. Nicméně děj je poněkud "zamotanější" a celkem tomu nedá ani -rozuzlení- od toho černocha na konci tohoto velkodíla. (já nevím, ale pro děti to asi moc nebude, když i dospělý má celkem problém se v tý přehršli postav a jejich provázanosti orientovat) Jinak jak již zde někteří konstatovali - další "odbočka" od ságy Pottera je splněna. Soudružka může být ráda, že jí na kontě opět přibydě nějaký ten milionek liber za autorské práva a dětičky se mohou kochat světem fantazie dosytosti. ()

majorzeman13

Efektní,působivý úvod filmu. Mezi tím je to takové utahané,ukecané,přehršel postav a příbuzných odkud jsou atak podobně..... Konec slibuje lepší přinejmenším nadprůměrný film né tento slušný,solidní dobrý hollywoodský blockbuster !! Depp i Law hrají skvělě,ale na druhou stranu jsou na plátně né moc dlouho hlavně Jude Law jako Brumbál ! Po technické stránce parádní,ale příběh,děj,scénář ´= špatný zlý,mdlý ,banální,jednoduchý !! ()

kacacze

Nebylo to špatný, popravdě jsem na všechny charaktery téměř úplně zapomněl a pamatoval si pouze hlavní postavu, takže jsem do filmu šel „na slepo“. Ze začátku to vypadalo slibně ale po 15 akčních minutách se tempo zpomalilo a tak upadla výrazně i má pozornost. To trvalo vždy do doby než se na obrazovce objevil Grindewald, který je za mě určitě nejlepší postava, společně s Brumbálem, který stejně jako Grindewald měl jen pár scén, ale rozumím že si to nechávají vše do 3 dílu kde vypukna pořádná „kouzelná přestřelka“. Co se týče kouzel nebylo jich málo, ale zase žádné ohromující které by mě donutilo si stoupnout se nekonalo. (nepamatuji si jméno hlavní postavy říkejme mu Flynn Carsen, kterého mi tak připomíná), každopádně zvířata, které se zde vyskytly hráli adekvátní roli takže nepřekáželi a milovníky CGI mohli i potěšit. Hlavní zápletka na konci je určitě zajímavá a myslím si že 3 díl má skutečný potenciál a doufám že to bude menší uspávačka. Za mě jasné 3 hvězdy a budu doufat že uvidíme nějáké to pořádné kouzlo. ()

C.A.T. odpad!

Absolutně přepíč*ná slátanina bez duše. Vyrostla jsem na Potterovi a mám obrovskou slabost pro Johnnyho Deppa,ale tenhle film byl úplně zbytečný. ()

JankiCZ

Jakožto velký fanoušek světa vytvořeného J.K.Rowlingovou jsem tetno snímek nemohl vynechat. Bohužel jsem z toho neměl tak dobrý pocit jako z prvního dílu. První polovina mě v podstatě nudila. Je zjevné, že se jedná pouze o jakýsi předěl mezi prvním a třetím dílem. Objevilo se zde poměrně hodně nových postav a vztahů mezi nimi, ve kterých jsem se už začínal ztrácet. Co se týče efektů, ty jsou pěkné. Velký fanoušek ocení o něco větší propojení, než v prvním díle, se světem Harryho Pottera. Herecké výkony normální. Oceňuji také návrat do Bradavic, kde při prvním záběru hraje původní hudba Johna Williamse. 60% ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)