Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Djzub

Pro fanouška série HP je to fantastický film se spoustou navazností na Harryho. Johnny je tam v roli zaporaka skvělej. A velmi mě překvapila postava N. Flamela, který je úžasně ztvárněn. Tento film doporučuji všem fandům kouzelnického světa. Kdyby šlo, tak dám i více hvězdiček :-) ()

Kekik

Po fantastickém prvním díle jsem do kina šla s velkým očekáváním a odešla s velkým zklamáním. Po celkem efektivním úvodu se příběh rozběhl zcela jiným směrem, než jsem předpokládala. Byla jsem velmi zvědavá, jak do příběhu zpět zakomponují Jacoba a Credence. Takové vysvětlení mě tedy neuspokojilo. Grindelwaldovy zločiny- ehm, jaké to vlastně byly? Dialogy mezi Mlokem a Porpetinou hodně vázly. A ty nové rodinné vztahy mě nepotěšily vůbec. Jen doufám, že další díl kvalitou naváže na ten první, a že vysvětlení současné situace bude uvěřitelnější. ()

anawi

Jestli se mi jednička líbila a bavila mě, dvojka mě nudila. Nejlepší je úvodní scéna a zbytek už je jen zbytečně natahovaný. I necelá hodina by byla příliš dlouhá. ()

filiperros

Po sympatické a skvělým spádem oplývající jedničce je třeba upřímně říct, že někdy to prostě neklapne. Překombinovaný příběh je těžko dobře odvyprávět, když se filmové zkratky dělají kopytem, dialogy se vetsinou omezují na prostý popis aktuálního dění a střihy neintuitivně skáčou ze scény do scény a připravují tak diváka o pocit vtaženisti do děje. Situaci nezachrání ani velkolepý vizuál, který je stejně překombinovaný jako scénář a navíc trpí takovými kroky stranou, čili totálními nezdary, jako je vysavač na ministerstvu kouzel, jehož vizualni zpracovaní nejspíš dali stejnému studentovi jako ultrakočky s modrýma očima nepasujícíma na jejich hlavy. Přesto přese všechno to celé nějak - asi kouzlem (haha) - drží pohromadě. Díky provázanosti se zbytkem potterovského univerza, díky tomu, ze tam je Brumbál a trocha Bradavic, díky Nicholasi Flamelovi a jménu Lestrange a vytuněným pointám na konci, který se sice někomu nemusí líbit, ale pozornýmu divákovi mohly dojít už v průběhu. Na sérii, která vznikla jen proto, že J.K. spolu s WB správně spočítali jak ještě řádně vyholit na odkazu kluka s jizvou, si vede dost dobře a do příště dává mezi postavami Johnny Deppa a Jude Lawa těšit na velké finále. A tak se těšim. ()

dragonfire

Tenhle díl je oproti prvnímu radikálně slabší, nicméně správná akce dílu nechybí. Nějak mi tam ale nesedí Depp, a to říkám se slzou v oku jakožto jeho velký fanda. Nepamatuju si, kdy naposled mě jeho role nezaujala, ale bohužel, vše je jednou poprvé. Zároveň mě mrzí, že už to není tak moc o magických tvorech, ale na druhou stranu, cením zobrazení Bradavic. Po Harrym Potterovi je to příjemná, nostalgická vzpomínka. Zároveň cením Nagini, Brumbála a Nicolase Flamela, který byl zmiňovaný v Kameni mudrců. Snad bude třetí díl na úrovni toho prvního, nebo klidně i lepší. Svět čar a kouzel je celé moje dětství a byl bych opravdu rád, kdybych mohl udělit pět hvězd. ()

Camel91

Fantasy tématiku mám rád, dříve jsem nesnášel Harryho Pottera a ted jednou za rok jsem ochotný na něj kouknout, Harry má o proti svému následovníkovi no resp předchůdci jedno velké pozitivum.. udrží mě v pozornosti, když koukám na Fantastická zvířata dokáže mě od filmu rozptýlit létající beruška venku na balkoně, oba filmy jsem dokoukal, ale absolutně nevím co se tam dělo a proč, jen vím že Law hraje mladého Brumbála, hrál tam Jony Depp Grindelwalda u kterého mi nějak utekla motivace, hlavní hrdina je celkem sympatický, nesmím zapomenout film se mi líbí prostředím. Nebráním se si film pustit někdy znovu, ale obávám se, že zase mě bude někde něco rozptylovat. Na první díl jsem se koukal už 5x a v úvodu jsem vždy koncentrovaný, ale závěr vždy zaživa prospím a najednou vidím titulky ()

Koral11

Jak už mě jednička nebavila, tak tady to není o nic lepší. Nějak jsem moc nepobrala účast toho.. ,,Kredence´´ ( má zajímavé jméno ) Co mě probralo bylo těch pár scének z Bradavic. Fanoušek Harryho Pottera zajisté ocení účast, či nějakou zmínku na nějaké jméno, které už ve slavnější sérii viděl, či zaslechl. Nu jenom.. ten vetchý Flamel.. :D ()

Kusbi

Bohužel dost nudné. Úvod filmu zaujmul a navnadil, ale bohužel poté se až do závěrečné scény řešily nepodstatné věci, které příběh nikam zvlášť neposouvaly a závěr filmu to už nespasil, byť se jednalo o silnější moment filmu. Oproti prvnímu dílu určitě zklamání. Johnny Depp mě jako záporák bavil, ale jinak je ve filmu spousta nesympatických a nudných postav (zejména pro mě absolutně nesnesitelný Kredenc). ()

Larikazka

Ikdyž měl tento díl slabší zápletku bavil mě. Eddie Redmayne alias Mlok si mě získal. Johnny Depp byl dost přesvědčivý a Brumbál též. V čem jsem se ztratila byla všechna ta jména. No uvidíme, co přinese třetí díl a jestli bude aspoň lehce nadprůměrný jako tento. ()

Tezuka

Na tenhle snímek jsem byl velice zvědavý, protože jsem se o Geretha Grindelwalda kdysi do hloubky zajímal a přál jsem si, aby na jeho vzestup k moci vyšel nějaký film. Velkou měrou k tomu přispěl fanouškovský minifilm, který je volně ke zhlénutí na youtube a ve kterém je velmi dobře sehraná bojová scéna mezi mladými bratry Brumbálovými, jejich sestrou Ariane a právě mladým Grindelwaldem, jež si byl s Albusem velice blízký. Ze svého úhlu pohledu hodnotím film se smíšenými pocity. Jsem samozřejmě rád, že J. K. Rowling rozjela sérii o minulosti před Harry Potterem a Voldemortem. Johny Depp jako Grindelwald mi vůbec nevadil, i když při pohledu na něj se mi chce spíše smát než se bát. Z čeho jsem však zklamaný je to, že Grindelwald zde nedostává příliš mnoho prostoru a název "Grindelwaldovy zločiny" je skoro až zavádějící, protože se toho tu o nich most nedovídáme. Ústřední roli opět vede Newt (Eddie) se svými přáteli, a to mi přišlo jako zbytečné přesycení děje. Jsem toho názoru, že Newt se svými přáteli už neměli v tomto ději figurovat a hlavní pozornost měla směřovat na Grindelwalda. Tím by se to celé zjednodušilo, zpřehlednilo a mělo by to jistě daleko větší ohlas. Myslím si, že je to určitě škoda, protože Grindelwaldova minulost je opravdu zajímavá, ostatně to byl nejmocnější černokněžník před Voldemortem, který by ho ve svém prime timu možná dokázal i porazit. Ve třetím pokračování už by mohla přijít ona legendární bitva mezi Brumbálem a Grindelwaldem v roce 1945, která je považována za největší bitvu všech dob. To bych si strašně přál vidět. Pro zájemce posílám odkaz na výše zmíněné fanouškovské video, vřela doporučuji, protože to zvládli opravdu mistrovsky! https://www.youtube.com/watch?v=OGHBwk0quxs ()

KyleReese

Splácanina špatných digitálních triků, ve kterých se často nejde ani orientovat a prapodivného příběhu, který slouží jen sám sobě. To je můj dojem z pokračování Fantastických zvířat, jejichž první díl byl příjemným příspěvkem do rodiny filmů ze světa Harryho Pottera. Druhý díl nemá žádný vývoj postav, rozuzlení je vám jasné nepříjemně brzy, hrdinové se často chovají jako nesvéprávní imbecilové a celé to má nádech psychedelické historky. Alespoň ten Redmayne je pořád fajn a zástupci zvířecí říše jsou k popukání, na rozdíl od trapného albína s očníma čočkama od Raybanu. Ten nebyl vážně děsivý, ale k smíchu. Kéž by se stal zázrak a kvalita třetích Fantastických zvířat se fantasticky zvedla, protože jinak půjdou úplně do kopru ()

LoArmistead

Tenhle film má obrovsky rozdílný hodnocení. Někdo dá 5 hvězd, někdo jednu. Pravdu mají oba. Kvalita filmu a váš dojem z něj totiž stoupá úměrně tomu, jak moc velkej Potterofil jste. Pokud to má někdo tak, že kdysi dávno viděl filmy HP, od tý doby o ten svět nezavadil a teď si pustí druhý Zvířata, bude mu to nutně připadat o ničem a blbý. Pokud někdo světem HP žije, baví ho jeho komplexnost a hloubka, bude tenhle film milovat. Je to asi jako kdyby se zfilmoval Silmarilion nebo Oheň a krev. Fanoušci Tolkiena resp. G. R. R. Martina budou nadšený, zbytek diváctva bude mít přesně stejný výtky, jako ke Zvířatům. Já mám svět HP rád, takže mě film dost bavil. Líbila se mi i řemeslná stránka. Pěkně se na to kouká, efekty povedený, výprava a kostýmy skvělý, ty 20. léta potterovskýmu světu vůbec sluší. Z Lawa coby Brumbála jsem měl strach, ale zvládl to velmi dobře. Depp perfektní, Redmayne a Waterston velmi dobří, Fogler a hlavně ALISON SUDOL opět nejlepší na plátně. Budu se opakovat, ale u Alison Sudol coby Queenie do sebe zkrátka všechno parádně zapadlo - herečka dokonale ladí s postavou a s prostředím filmu. V ničem jiném jsem jí nikdy neviděl, ale věřím, že v roli jiných postav z jiné doby a jiného světa může být klidně poloviční. Ve Zvířatech jí ale nelze platonicky nemilovat. ()

sehnalkakac

Já se jako přiznám, že tak nějak jsem nepochopila o čem to vlastně celé je a proč se to tak hajpovala skrz Harryho Pottera....Absolutně nic si z toho filmu nepamatuju a nic mě neoslovilo. Ztráta času v kině, kdybych ovšem neměla popcorn. ()

Bogrant

Rozťahaný film, rozťahaná séria, a to sme v podstate ešte len na začiatku. V druhom jej poňatí sa opäť hráme s vizuálom, s trikmi, hráme sa so zvieratami, ale akosi sme sa zabudli pohrať so scenárom. Grindelwaldove zločiny sú pekná nuda, ktorá postráda akciu, ešte lepšiu nápaditosť či sýtosť farieb, proste to, čo zdobilo potterovskú ságu. Všetko je moc nasilu pozlepené dokopy, riadiac sa heslom, zodpovedajme jednu otázku, položme tucet ďalších. Väčšina postáv je nevyužitá, nové pribúdajú bez toho aby sa vytvoril vzťah ku starším a čo je hlavné, už teraz sú málo záživné a toho vysvetľovania ich rodokmeňov bolo na dve časti až príliš. Trojku menej prekombinovávať a filozofovať a možno sa to ešte zachráni. Presne v tom bode, kedy ma pomaly prestal baviť HP, ma totiž prestávajú baviť aj FB. ()

Krnac

3/10 Zaujímavé nové prvky aj dobrý vizuál ostali ale film ako celok je strašne jednoducho zabudnuteľný a po roku si spomeniete len na cirkusové vystúpenie hadej ženy, vylepšenie sveta v kufri a finálnu bitku. Dokonca aj na lokality s HP filmov som si mal problém spomenúť lebo sa tam dej iba zastavil a dokopy nič sa tam nestalo. Celý scenár je len usmernenie príbehu pre 3. film a nič iné. ()

Holly_Molly

Fantastická zvířata: Nevyužitý záporák (alenetakmocjakovjedničce) ... Záměrně vynecham ty retardovaný zápletky ala "mexická telenovela" a přejdu k tomu, co mě sere nejvíc. Grindelwald! Bezpochyby nejlepší postava a jediná zajímavá věc v týhle sračkoidní sérii a přitom je jí tu tak zoufale málo! Gellert si se všema vytře prdel na začátku kdy vezme čáru a pak so objeví až prakticky na konci, kde si ovšem znova se všema vytře prdel a kdo mu ukáže záda, toho nekompromisně spálí na popel. Je to prostě frajer a zaslouží si mnóóhem lepší film... ()

DeJiF

To jsem takhle projížděl náhodné filmy na ČSFD i tu jsem narazil na film Grindelwaldovy zločiny, který jsem po mnoha záporných recenzích a naprosto průměrném prvním díle rovnou odepsal. Nu a dnes jsem se asi moc nudil nebo nevím, tak jsem si řek, že se na to tak ze srandy podívám. Za prvé by se to nemělo jmenovat Fantastická zvířata, kterých tu je asi jako vlasů na chemoterapii a jsou tu prostě navíc a už vůbec by to nemělo mít podtitul Grindelwaldovy zločiny, protože za celý dvě hodiny nedozvěděl co že teda vlastně ten Brumbálův ultymátní gayo-pokrevní snoubenec vlastně udělal. Celý prostředek filmu je pak ohromná zásoba fanservisu, který do vás Rowlingová láduje jako já do sebe čokoládu, protože nevím asi si řekla, že předchozí film byl moc originální, tak sem musí dát trochu víc těch starých, nudných, ohraných postav aby se dvanáctileté fanynky, co píšou fanfikce o tom, jak žijou s Harry Pottrem, pominuly blahem. Navíc tu máme víc absolutně nepochopitelných postav, o kterých jsem se nic nedozvěděl, absolutně jsem nezjistil cože teda jsou vlastně zač a když pak přišlo velké finále A. K. A. zmatenější a retardovanější "Luke I am your father", které by se dalo shrnout asi takhle: "A hele moje sestra, to znamená, že ty jsi její bratr, nenene můj bratr je mrtvý, vyměnila jsem ho za random dítě, protože můj bratr byl uřvané děcko, takže v tom případě on je můj nevlastní bratr, ty jsi můj bratr a tvoje máma je svoje vlastní babička s pralevého kolene a sedmé paty" A následný Grindelwaldův proslov o tom, jak jsou mudlové loupáci a že je musí zničit, tam jsem již pomalu usnul, takže jsem naštěstí zameškal odpornou CGI bitvu dvou plamenů, kterou jsem si pak zpětně pustil znova. Příšerné, zbytečné a z tohohle přeceňovaného magicky retardovaného světa to jen ždíme poslední zbytečky nostalgie, které na mě, jakožto nefanouška Harryho Pottera příliš nepůsobí. A teď mě omluvte jdu navštívit svoji pratetu, kteráž je však ve skutečnosti mým pradědou strýce mé snachy. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)