Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Corpsegrinder

Překvapivě slušný, 75% Marvel filmů se mi nelíbilo ale i tak jsem zde dokázal fandit a trochu zainvestovat do příběhu. Efekty dobrý, pořád se něco děje, samozřejmě je to hloupý až to bolí a často to nedává smysl ale sune se to dopředu tak rychle že jsem se nechtěl nad ničim pozastavovat. Zakončený je to asi nejlíp jak jen mohlo, bohužel si ve filmu nechali hodně z těch nejnezajímavějších postav (mohlo jich zařvat víc) a tak se v budoucnu jako obvykle těšim tak akorát na Guardians. ()

Gogo333

Od filmu jsem měl velká očekávání, bohužel nebyla vůbec naplněna. První hodina je děsně nudná, druhá docela zábavná a třetí zklamání. Čekal jsem epický souboj a ona to spíše rvačka, hlavně složení dívčího týmu bylo dost trapný. Škoda, že to nebylo více epičtější, když šlo o takové finále, takhle to vyznělo dost naprázdno. Nakonec jsem rád, že jsem kino nestihl a koukal jsem doma. Aspoň extras s vystřiženýma scénama na BD potěšilo. ()

Mafiapau odpad!

Patetický film ze všech stran. Indukční sporák cringe, politická agitace nejvyššího levelu, bílý muž špatný a debilní, potřebuje být korigován strong female charakterem, a fekální ftípek. Je dobře že S. Lee v době vydání tohoto "počinu" se už rozkládal v hrobě, jinak by se sám říznul kdyby vyděl takovou snužku hoven. Pak tu máme takové filmařské pravidlo, že když v sérii filmů uděláte příběh o cestování v čase, každý hned ví že jste nevěděli o čem psát.. ahoj X-Mene.. Další v podstatě nulo-obsah, ovšem to bylo přežitelnější než-li Ultron. Samozřejmě tato série mě dokázala jen jedno, z Marvelu se stali pedofilové využívajíci děti pro zdroj příjmů.. Nikdo jiný kromě mentalních dětí co chtějí fetovat dopamin a vést se na virální vlně na takovéto sratchkomrtkoviny nekouká.. Konec nedává absolutní smysl, a film si sám na*ere do huby, když bylo řečeno už v prvních 30-ti minutách filmu, že právě ten konec co se stalve filmu, se stát prostě nemůže. Odpad všech odpadů. Ps. ukradený design stroj času z filmu "Timeline" ()

xmatysekx

Endgame jsem shlédl v Nizozemsku, s nizozemskými titulky. Byl to opravdu jiný zážitek než v Čechách. Bylo do určité míry skvělé, že tam byla atmosféra jako na stadionu - lidé skandovali, když jejich oblíbený hrdina udělal něco hustého, smáli se a tleskali povedeným gagům. To bylo trochu horší, protože oni si to přečetli v titulkách dřív než to hrdinové řekli, což jsem pak přes smích neslyšel. Takže vtipné to asi bylo, ale nevím jak. Co se týče těch hustých věcí, tak těch je tam nad míru. První třetina filmu sice byla poměrně táhlá, ale nutná. Přinelsa i tak na plátno věci, které jsem od Marvelu ještě pořádně neviděl. Každý hrdina se představil zároveň i jako člověk. To jsem čekal. Nečekal jsem ale, že druhá třetina filmu bude až tak moc protkaná odkazy na předešlých 12 let filmů, což mě ale potěšilo. Třetí třetina už bylo takové shromažďování celého vesmíru a epická bitva zakončená rozhřešeními životů jednotlicých postav. Některé skončí lépe, některé hůř. ()

Jespi

**Bez spoileru** Poslední díl velkého uzavření jedné kapitoly Marvelu byl natočený těžce pro fanoušky, a to je samozřejmě dobře. Z obecného hlediska obsahuje mnoho kýčů, trapných dějových sledů nebo neskutečných klišé. To je však úplně jedno, protože fanoušci dostanou přesně tu popkornovku, kterou očekávají. I přes neskutečnou tří hodinovou stopáž musím říct, že se tam všechno semlelo rychle a samotný film by vystál klidně na další dva díly. Blik, to je vyřešeno, blik to se posralo, mrknete a jsme tam, mrknete a máme hotovo, mrknete a je konec. Film se snaží uzavřít 11 let rozvoje příběhu, takže musí vše zplácat dohromady, takže se lítá zleva doprava, lituju těch lidí, kteří si odešli na záchod, protože kolikrát přišli o takovou scénu, že museli mít posraný komplet zbytek filmu. Všechny hlavní teorie, fanouškovská přání a různé otázky byly zodpovězeny a zato patří filmu alespoň 20 hvězdiček. Jakoby režiséři trávili desítky hodin u videí typu TOP 10 NEZODPOVĚZENÝCH OTÁZEK, všechno tam je, všechno víme, hodně přání bylo vyslyšeno. Určitě se objeví nějaký hnidopich, který i přesto udělá TOP 10 POŘÁD NEZODPOVĚZENÝCH OTÁZEK, každopádně to budou blbosti, detaily. Russovci jedou na vítězné vlně a film překonává Infinity war snad ve všech ohledech, příběh, humor, zápletka, emoce, to všechno tam je. Lidi v kině během filmu 5x tleskali 2x skandovali, ženské brečely a myslím, že nejeden chlap (včetně mě) měl minimálně mokré oči. Jo a jeden malý spoiler, který neuškodí, ale ušetří čas. Potitulková scéna není, čekat nemusíte. (Parchanti neskutečný, dobrých 95% sálu čekalo) ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////****VELKÉ SPOILERY, KDO FILM NEVIDĚL, NEČÍST*** Jelikož si všichni četli jak Chris Evans chce s rolí skončit, každý očekával jeho smrt. Ano, musím uznat, že nezabít ho byl mindfuck jako prase, ale způsob jakým jeho linku zakončili a vlastně zajistili jeho konec v marvelu je opravdu neskutečně kýčovitý a strašně uspěchaný. Během 30 vteřin jde cap. do akce, zestárne, hodí joke, je se svou životní láskou konec. Jakoby věděli, že jeho smrt by nevyvolala takové emoce, tak ho raději zakončili emočně nostalgickým happyendem. Co je ovšem totální výbuch, to je Tony Stark. Nevím jestli mám být nasraný, že tohle byla jasná sázka na slzy diváků a bouřlivou reakci, nebo šťastný, že Tony vše zvládl a už může v klidu odejít. Každopádně, všichni věděli, že tohle bude styl G.R.R. Martina víc, než proklamovaný Cap. Amerika. Za co bych nejradši filmu odebral hvězdičku je kýčovitá scéna, když malého třesoucího se chlapce ochraňuje "svaz silných nezávislých žen," ale nechám to filmu za to, že Brie Larson dostala minimum screentime a svou OP silou nezkurvila celý film. Za co patří Marvelu obrovský klobouček je vyřešení cestování časem. I když se tam lítalo jak na letišti, dějové linky dávaly smysl, ani jednou jsem se neztratil a což o to, byly vcelku logické!! To je snad nevýdaný děj v kinematografii obsahující rozsáhlé cestování časem!! Kam se hrabe píč... alá Terminator: Genisys. TAKHLE se to dělá vy cucáci. PS: spoustu blbců tady nepochopilo cestování časem. Jednoduše, jakákoliv akce v minulosti vytvořila novou časovou linku, novou realitu a ta původní zůstala netknutá. () (menej) (viac)

Blondsky

Endgame je dílo, které střídá tolik žánrů a překvapivě to funguje. Všechny postavy dostaly krásnej vývoj a závěrečná katarze některých postav snad všechny potěší. Je to nádherný uzavření jedné ságy, které ale má spoustu chyb. Proto se doporučuji jen unášet labutí písní původních Avengerů. ()

Warle

Určitě k tomu mám několik poznatků, co mě dost štvalo a kdyby se nejednalo o zakončení 10 leté éry, tak to tomu všechno bez kompromisů vyčtu. Ať už to je slabší a pomalejší start nebo množství nelogických a nevysvětlitelných scén (které nebudu spoilerovat). Ale na druhou stránku to je skvělá emocionální ždímačka, u které nezůstane jedno oko suché, i přes 3h stopáž to rychle utíká, herecky to šlape, nahláškované to je tak akorát a i proto to je trochu víc, než jen důstojné a rutinnérské zakončení. I když je fakt, že jsem čekal trochu něco jiného. Je super, že trailery opravdu nic důležitého neukázaly. Určitě si to ještě minimálně 1x zopáknu. 85% a dalších 5% za Thora s Big Lebowski faceliftem. ()

vorry

Pozor spoiler Na Endgame jsem se těšil okamžitě po konci Infinity war. Čekal jsem od filmu snad ještě víc, ale oproti první části mi film přišel velice natahovaný (při některých momentech to bylo k dobru), na můj vkus v něm bylo až příliš mnoho humoru (což spousty fanoušků jistě ocení). Film se věnuje hlavně originálním avengerům, jelikož jedna éra končí..Závěrečná bitva o vše je monumentální, ačkoli lehce nepřehledná a možná by jí svědčila lehce delší stopáž. Konec poté uzavírá spousty neskutečných let od marvelu. AND I...AM IRON MAN! Ps: Tlustý big lebowski thor chvíli baví, ale ocenil bych, kdyby se ještě do skvělého finále dokázal vysportovat. Hodnocení se o tu jednu hvězdu možná zvýší po druhé návštěvě kina. ()

Elyonka

Konec, který si tahle 22 dílná sága rozhodně zasloužila. Pro mě je to konec jedné dekády. Nádherné rozloučení a jsem ráda, že jsem to viděla v kině.:) Těším se až si po čase udělám nějaký maraton. Pro mě tímhle celý Marvel Univers končí a co bude dál už mi je vlastně jedno. Konečně znám konec a osud Kamnů nekonečna a to mi stačí.:) P.S.: A jo bulela jsem u toho jak želva skoro celou dobu.^^ ()

merit1

- Dvadsať minút pred koncom mi priateľ povie, že potrebuje veľmi, ale fakt veľmi na záchod. Bez váhania mu odpoviem: “Ak chceš, kľudne môžme odísť.“ - Chceš pripomenúť minulosť ? Máš rád skratky ? Si scenárista a nemáš žiadny nápad ? Cestuj v čase !!! - Tmavé nebo, hluk boja, odhodlanie, zrážky na život a na smrť. Ide o všetko. Ale ... o čo vlastne ? O veľryby v prístave. Lenže tie sa rozpadli na prach. - Pred kinom: “Pôjdeme zajtra ešte raz ?” malá pauza a odpoveď znie: “Nepustíme si radšej Lebowského ?” ()

Patrik256

Rozpočet_ 356 miliónov dolárov // Tržby_ 2.797 miliardy dolárov // Tržby v ČR_ 152 614 916 // Diváci v ČR_ 910 729 // Tržby v USA_ 858.3 milióna dolárov ()

tterez

Ubrečená, vysmátá a spokojená. Moje dojmy z kina byly vesměs fakt pozitivní. Závěrečná scéna byla trošku moc, ale čert to vem. Nejlepší byl tradičně Thor a racoon. Tři hodiny utekly jak voda a my se bavili. 95% ()

mclenin

Viac než 10 rokov poctivého a pracného budovania filmového komiksového univerza zhmotnené do veľkolepého dvojdielneho (IW + EG) vyvrcholenia a ukončenia jednej éry. A to nie je málo. Už tým patrí MCU absolutórium bez ohľadu na objektívne (ne)kvality posledného dielu. Endgame nie je dokonalý film a má svoje nedostatky, počnúc schémovitosťou, končiac logickými lapsusmi, ale ... je to nádherná rozlúčka s jednou dekádou (presne taká akú si dotknutá postava zaslúžila) vyšperkovaná hudbou, vtipom, príbehom ako takým, a to takmer až do dokonalosti s hviezdnym obsadením takého ranku, že to asi dlho neprekoná žiadny film. 3 hodiny divákovi ujdú ako lusknutím prstov. 5 * dávam nie len za tento kúsok, ale komplexne za celú prácu MCU od r. 2008 až do súčasnosti. ()

kobe6

LGBT Cpt. Marvel byla paté kolo u vozu a její přítomnost mi trhala žíly...Black America už jen zavřšil zklamání roku :D ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý