Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Stranger885

Epické vyvrcholení a výjimečná společenská událost, k níž se dlouho žádný jiný snímek ani nepřiblíží. Něco takového budeme vyprávět svým dětem, protože právě 22 komiksových filmů od Marvel Cinematic Universe dospělo k vrcholu své mnohaleté práce. Obrovský hit na poli kinematografie, ale i s tím spojeného merchandisingu Vás nadchne, rozesměje, očaruje a klidně Vás nechá odejít ze sálu kina s bednou kapesníků. JE KONEC. Bylo to nevyhnutelné. ()

Mikino00

Komornější, osobnější a to silnější film, který je velkým loučením pro starou partu a nevšedním diváckým zážitkem. Velkolepé finále pak jen potvrzuje mimořádné kvality filmu. Něco podobného tady dlouho nebude. ()

geimz

SPOILERY: Oceňujem tajnostkársku marketingovú kampaň, vďaka ktorej som po úvodných 15 minutách nemal ani tušenie, akým smerom sa bude Endgame vyvíjať.Problém však vidím v použitej ultimátnej scenáristickej barličke - cestovaniu v čase. To sa tvorcovia natoľko upísali do kúta, že sa nedalo prísť s ničím zmysluplnejším? Takto sa otvára pandorina skrinka plná nevysvetliteľných (a nevysvetlených) paradoxov, a zvrátiť sa dá takmer všetko (okrem toho, čo scenárista považuje z akéhokoľvek dôvodu za nezvratné). Odhliadnuc od hrátok v čase sú však ostatné aspekty filmu prvotriedne, dramatické scény fungujú, a že ich nie je málo, humorné väčšinou (ocenil by som menej Thorovej sebaparódie) a aj napriek trojhodinovej stopáži tvorí Endgame relatívne koherentný a konzistentný celok (aj keď ani zďaleka nie tak, ako Infinity War). Je to solídne ukončenie jednej veľkej ságy, u ktorej by som možno čakal na konci väčší death count, menšiu predvídateľnosť a viacej riskovania, no rozlúčenie s postavami je to dôstojné. ()

Yardie

Obvykle hodnotím filmy druhý den, aby se to trošku rozleželo, zchladlo nadšení či zklamání a hodnocení tak bylo racionální. Zde to ovšem potřebovalo dnů krapet více, protože jsem nevěděl, jak s tím naložit. Ale už nastal čas. :-) Bylo to jiné, než jsem očekával a odlišné od dosavadních filmů z MCU. Čekal jsem epickou ultimátní akci a řežbu ve stylu IW. Dostal jsem něco naprosto jiného. V jedné části drama, poté takovou legráckovou odlehčenou potkávací část, boj a finální smutnou část. A musím říci, že to ovšem nebylo špatně. Ty tři hodinky utekly jako voda. Je to jistým způsobem zklamání, protože akční řežby tam bylo poskrovnu a navíc si myslím, že se nepovedla, krom husí kůži vyvolávajícího nástupu na bitevním poli. Ale na druhou stranu jsem dostal silnou dramatickou část, kdy to bylo o lidech, ne o superhrdinech. A bylo to působivé, pohlcující. Možná to v podobném duchu mohlo jít i dále. Ale nešlo... Poté přišla vtipnější, odlehčená pasáž, která měla také něco do sebe, dostali jsme nové záběry starých věcí, setkali se s některými důležitými osobami hrdinů z minulosti, umně se mihly v podstatně všechny důležitější postavy z celého MCU. No a samozřejmě překvapujícího Big Thora. :-) Akční scény tentokrát opravdu slabé, kromě již zmíněného nástupu na bitevní pole, to byla síla. Jinak nepřehledné a nic moc. Ale nebylo tady toho mnoho. A finální část, kde se již hrálo na city. Takže celkově to ve mně nechalo opravdu silný dojem a přesto to, že to není čistých 5 hvězd, takových 90%, je to prostě parádní zakončení celého dosavadního dění. Ve finále tedy vítězí silný dojem nad mírným zklamáním. Takže jubilejní dvoutisící hodnocení stálo za to! Howgh! ()

suzanne1997

Nebýt mého vždy akčního a tentokrát velmi neodbytného bratra na tento film bych se asi sama od sebe do kina nevypravila. Cestou domů jsem přemýšlela, čím asi ve svém komentáři začnu a co rozhodně nesmím vynechat, přitom jsme s bráchou akčně probírali náš tříhodinový filmový zážitek. Začnu asi tím, že ve mě zanechal rozporuplné pocity, na jedné straně je vždycky zpracování, to se s každým dalším filmem zlepšuje, animace, efekty a celá scéna nenechají diváka na pochybách, může jen konstatovat, že zpracování bylo excelentní. Na druhé straně je vždycky děj, dialog, to co ovlivňují herci a tvůrci tohoto příběhu. A tady začínáme lehce pokulhávat, tím netvrdím, že by to bylo nějaké zlé nebo špatné, ale ... V první řadě jsou tady ty tři hodiny, už po dvou, co po hodině, jsem se dívala na hodinky, jak dlouho to ještě bude trvat, ten film se zdál nekonečný. I přesto nemůžu proti prvním dvěma nic říct, ani čtvrt křivého slova, protože všechno fungovalo, film dokázal, když ne úplně, tak alespoň z poloviny vtáhnout diváka do děje, mnohdy rozesmál a já se bavila. Jenže potom přišla ta krapet podle mě horší část, zhruba půl hodiny před koncem z toho vznikala neuvěřitelná zpatlanina, o které jsem už v sále před bráchou prohlásila, jak může někdo nějakou takovou zmatlaninu napsat. V neuvěřitelně krátkém úseku se stalo tolik věcí, že by to vydalo nejméně na polovinu dalšího filmu, jakoby neměli co napsat, čím to nadstavit, tak vymysleli tohle. Snažili se nacpat co nejvíce věcí do necelé půl hodiny a svými kroky, si alespoň podle mě, například můj bratr tento názor nesdílí, si v otázce Avengers a jejich pokračování sami vykopali hrob, k tomu brácha poznamenal, že je otázkou, jestli se pohřbí. Tím, co udělali s řadou hlavních hrdinů, kteří tohle všechno táhli a dodávali tomu ten správný náboj a šmrnc, sami sebe podkopali. Ještě teď nevím, jak film hodnotit, po stránce zpracování bomba, skvělé, po stránce děje, tak tam už váhám, tři části po dvou hodinách by to spravily, prostě ten film rozdělit na dva a klidně ještě půlhodinku, hodinku přidat, podle mě by mu to vůbec neuškodilo. Věnovat se detailům třetí třetiny a především rozvést posledních dvacet minut, vymyslet jiný konec, prostě ten film neuseknout natvrdo, ale pohrát si s ním, nechat ty oné, bez kterých to prostě dál nepůjde odejít jiným způsobem, třeba se stáhnout nebo předat své zkušenosti dál. Proto je mé hodnocení, jaké je, ne proto, že by se mi to nelíbilo, ale proto, že by šla spousta věcí udělat jinak a pro diváka, alespoň podle mě, mnohem lepším způsobem. S mým názorem nemusí všichni souhlasit, podle hodnocení tady to byl, je a bude trhák, ale je můj, nikomu ho nevnucuju, píšu ho tady především pro sebe, až se za pár měsíců podívám, jak jsem tenhle film hodnotila, přinejmenším budu mít pro své hodnocení i vysvětlení, přesto budu ráda, když se ozvete vy, kteří se mnou souhlasíte, bylo by fajn vědět, že nejsem jediná, kdo nebyl na sto procent spokojený. Film položil řadu otázek, tak uvidíme, co bude dál. () (menej) (viac)

Milky.

Proč tahat politiku do komentářů? Protože ji tahají filmaři do filmů. A já před tím nebudu zavírat oči. Marvel a Disney byli odjakživa "kam vítr tam plášť". Od té doby, co se začalo prosazovat LGBT a multikulti, Marvel to vzal za své. Už Wakanda byla až absurdně pro-fekete a co vstoupila militantně-feministická Brie Larson na scénu jako C.Marvel, šlo to do sraček. Avengers Endgame je vyvrcholením nejen 11leté ságy Tonyho Starka, ale stejně tak i neomarxistické propagandy za posledních pár let. Mno, zhodnotím alespoň film, chápu, že pro nerdy to bylo stříkando-grando (o čemž svědčí po týdnu promítání pozice 33. nejlepšího filmu na csfd), ale zas taková diskotéka to není. Jak se v nějakém filmu vyskytne cestování v čase, tak je problém. Endgame se snaží tvářit strašně chytře a dospěle, co se týče cestování časem, ale scénář vás nejdřív ohromí chytrým kecáním o cestování časem a pak si s váma vytře prdel, protože popře snad polovinu filmů za posledních pár let a v důsledku i sám sebe. Ale když ono se na to tak dobře kouká, že? Samotný film je vcelku zábavný, snaží se tvářit komorně a celkem mu to vychází, dokonce je vám i líto postav, ale jak se Russovci snaží natočit epické superfinále, všechno jde do digitálního a předvídatelného konce. Z povinnosti je natočený nový efektní team-shot, hned na to se z povinnosti vůči "moderní době" objeví i female team-shot a všechno jde do kopru. Finále je hotový digimrdník, kde logika postrádá smysl (Marvelka utíkající s rukavicí potřebuje team na podporu a pak letí skrz dav nepřátel místo toho aby to vzala vrchem a přistála až v cíli), poměry sil se mění podle toho jak zrovna potřebuje režisér aby to vypadalo dobře (Captain Marvel, nejsilnější hrdina Marvelu se není schopná pobít s Thanosem, jehož ruku udrží Captain Amerika jen tak, ale nemá problém sejmout sama o sobě celou jeho loď, protože to vypadá dobře, v Infinity War Thanose skoro sejmou i s rukavicí, ale tady je i bez rukavice prakticky neporazitelný). Po tomhle filmu Brie Larson získává pozici nejhorší postavy Avengers, protože má být nejsilnější a tak se i tváří, ale není schopná vlastně pořádně ničeho. Hlavně, že má cool účes, který mladá levicová mládež ocení. Naprosto zbytečná postava. Proč šla Nebula na planetu, kde potká sama sebe a všechno posere, jsem sám nepochopil a očividně šlo pouze o účel scénáře. No a konec sám o sobě mě úplně přikoval do sedačky, bohužel jinak než bych chtěl. Co jsem pochopil ještě méně byla Pepper, která truchlení přejde pouhým "It's gonna be alright", ale Spiderman se tváří jak by mu umřel táta.. Že se Wakanda tváří jako nejdůležitější část Marvelu už jsem přešel, ale že už i Asgard má černou královnu, to je na pováženou. Naprosto do xichtu plivající závěr, kde se zestárlý Captain America úplně vykašle na svého nejlepšího a nejvěrnějšího kámoše, který tvořil obrovskou část jeho příběhu, a jako svého nástupce jmenuje jakéhosi černého Falcona (který vlastně štít ve vzduchu naprosto nevyužije), mě přesvědčil o tom, že Marvel nemá cenu dále sledovat jako předtím. Stal se hlasnou tvorbou židovsky-neomarxistické propagandy a na dnešní mládež to bohužel funguje. K tomuto filmu se hodí nálepka "White Genocide" a čekám, kdy mě na csfd zabanují. Hvězdičkami film hodnotím bez politických názorů a jako takový mě zklamal. Jo a fakt, že Thanos nikoho osobne nezabije je tak trapný, že nechápu Marvel, že jej vlastně vůbec nechal projít. Jako sorry, ale nejtvrdší záporák yet a není schopný vlastně udělat rozdíl a dosáhnout svého natotata.....tady to Marvel ztrapnil jak pecka kokos. () (menej) (viac)

cingi.t

Spoiler alert. Napočítala som dvanásť ľudí, ktorí sa počas tohto filmu pozreli v kine na mobil s tým, koľko to ešte bude trvať a to som sedela v siedmej rade. Okrem toho, pár ľudí (počínajúc mnou) výrazne zívalo na filme ovenčenom rekordmi. Toľko k tomu, že 45 minút patetických pohľadov tam bolo úplne zbytočných. Je pravda, že prvé Marvelovky nasadili latku príliš vysoko a tie novšie na to kvalitne doplácajú. Bolo to lepšie ako jednotka, ale podivuhodne nechalo toto ukončenie viac otázok, ako prvá polovica Nekonečnej vojny. Napríklad: Čo je s Lokim? Mal jeho útek vplyv na jeho smrť? Čo je s Gamorou? Nemohla tá z minulosti zostať v budúcnosti? Nemohol Thor zachrániť svoju matku?.a mnohé iné, ktoré vychádzajú z faktu, že Marvel len zneužil myšlienku cestovania v časte, znásilnil ju, vytiahol z nej čo potreboval, pričom ignoroval 75 % informácií a tak vytvoril čiernu dieru plnú nerovností a otáznikov. Samozrejme, že Marvel sa moc logikou vecí nezaoberá, dôležité je to hrdinstvo a happy end. Scenár by mohlo písať aj pubertálne dievča a znelo by to inteligentnejšie. Príliš mnoho hluchých scén a prvoplánoveho humoru už akosi pasuje k Avengers. A teraz plusy. Hudba (always), Tonyho prístup a podotknutie na fakt, že by mohli byť Prevangers (what a brilliant idea), pupkatý Thor (did not expect that, still hot), podotknutie na fakt, že Captain America je sprostý (that was an obvious fact), Chadwick a jeho harpuna uhaha ma proste pobavilo, keďže je to dávno čo som na neho trúsila sarkastické poznámky v kine. That´s all folks! Znova to vidieť nepotrebujem. Preferujem menej rozprávkové úmrtia Starkovcov. (napríklad mečom sira Ilyna Payna). 3,5* ()

Sygauras

Tak jsem se ještě jednou na čsfd vrátila, abych i já završila svoji cestu a rozloučila se stylově z nejvíc očekávaným filmem v celém vesmíru a nejvíc nevětším filmem všech filmů a všeho možného i nemožného. Ne, nebude to hezké počtení, protože zůstanu ve svém nadávacím a odsuzujícím módu, díky kterému my do pošty už nablilo tolik lidí že se to ani na 9 rukou nedá spočítat. Endgame mě zklamal. Zklamal mě tak že mu to nechám sežrat za všechny ty roky čekání a taky mě neskutečně nasrala už samotná cesta do kina + atmosféra v kině. no ale napřed k filmu. U Infinity war jsem psala že jsem prožila nějaké orgasmy a že si neumím představit jak moc velkolepé bude zakončení. Více už jsem se mýlit nemohla. 5 pytlů nepochopitelných náhod, cestování v čase, zahození "lóru" okolo kamenů, přeplácanost postav, zbytečné tlačení na emoce, degradování mé nejoblíbenější postavy, návrat Lokiho, smrt postavy která nemusela být, a velký Hókaj, který byl na pěst, ....... atd. Budu spoilerovat a je mi u prdele že to někomu vadí. Naučte se být normální lidi a ne posraný děcka co brečí u debilit. Milion lidí tady píše něco o brečení, a dojetí a já nechápu proč a z čeho se jim to dělo. Víc emocí jsem zaznamenala u filmového My little ponny než tady u této mazaniny. Scénu Kapitána ve výtahu my muselo vysvětlit pár lidí protože jsem ji nijak nepochopila - myslela jsem že prostě Steve využil své znalosti toho že je organizace nacucaná hydrou a prostě řekl to nejlepší co mohl aby z toho vyšel bez boje a zbytečného ovlivňování minulosti, ale to ne, to má jakési kořeny v komiksech které mě nezajímají a nečetla jsem je a je mi tak ukradené že to byla nejvíc nejlepší scéna u které půl kina ucvrklo do trenek. Z mého milovaného Thora (a byla jsem jedna z mála které se líbily i Thorovy sólovky) udělaly vyžrané depresivní prase, které vypadá jak nějakej vyhulenec co mu pochcaly tepich (ha ha ha) a jeho celý progres v MCU tak odešel za mého tichého pláče do kopru. Motivace Tonyho, který nechtěl nic dál dělat mi přišli asi nejlepší v celém filmu a být to čistě na mě, tak bych se do toho nijak nemotala anechala bych všechny brečet v koutku, protože mi nepřišel ani sobecký ani nijak jinak postižený a chtěl mít konečně klid, ale Kapitán Amerika, Ant-man a Black Widow, mu přijdou brečet na rameno a on se nechá ukecat. Krysa zachrání svět, světluška zbije Thanose, Hókaj má tupé jak idiot, Buckyho definitivně kvůli rasové korektnosti odsunuly stranou, Z Hulka udělaly trapné směšné "cosi" z brejlema, a ženská týmovka zachraňuje malého Spider-mana, protože musíme ukázat že i ženy jsou silné a hrdinské. Kolotoč časových anomálií mě sere v každém filmu a jestli to teda až tak dobře pobírám - opět mi to muselo pár lidí vysvětlit - tak těmadle změnama rozmrdaly asi 8 jiných realit a tu svoji taky, protože je všechno úplně jinak než tak jak by to asi mělo být. Chtěla bych tady popsat ještě dalších asi tak 8 000 věcí které mi vadily u kterých jsem měla problém, ale nechám si už jen jednu na závěr. Film jsem chtěla vidět v kině tak jako každý, ale viděla jsem jen první a druhou třetinu a pak jsem vstala a odešla do vedle se nacházející kavárny a počkala jsem až film zknčí, protože jsem na něm nebyla sama. Proč jsem odešla ? Už začátek mě neskutečně nasral, protože neplatím 300 korun za to abych v kině (KINĚ !!) vyděla 30 minut reklam a taky proto že jsme měly kliku na to že 70% kina bylo obsazeno chovanci ústavu mentální retardace, protože tleskaly a hulákaly a pokřikovaly u každé pičoviny která se na plátně oběvila. Takovým lidem bych rozkopala rypáky a doživotně zakázala kino, protože je to zkriplená badna debilů, kteří si neuvědomují že do kina chodí taky normální lidi a ne stejně dementní vykriplenci jako jsou oni. Tahle otravná atmosféra - kdy mi dokonce jeden chtěl fakt dát pár facek jen proto že jsem si dovolila mu říct ať drží hubu že přes to jeho kvákání není slyšet film (kdybych tam byla sama mám asi rozbitou hubu) - může za to že jsem z kina odešla asi po cca 2 hodinách a závěr filmu viděla až o 3 dny později z kinoripu staženého z uložto. Ani mě to vlastně nemrzí. Chtěla bych toho napsat tolik a zároveň mi ten film nestojí za to, stejně jako bych chtěla moc věcí vysvětlit ale nebudu se stresovat. U mě to má Endgame za 3 hvězdy. Slabé 3 hvězdy. () (menej) (viac)

Ant_Antony

Sladkobolný happyend... Hlavně se zavděčit všem a nic neriskovat. Ukázat, alespoň na vteřinu, všechny herce (i ty, kteří s námi už nechtěli v sólovkách spolupracovat) a ať to zase tak moc nestojí, vydělá to tak jako tak... A to jsem u IW hořekoval, že víc na ruku divákům Disneyovských pohádek už Marvel jít nemůže... BTW: takhle "zničit" Thora, to MCU neodpustím... PS: díky bohu za Silvestriho - za mne nejlepší score k Avengers za celou dobu (což je btw u mne za dvě hvězdičky, a ta jedna za RDJ)... Rozplývat se nad tím, jak je to skvěle natočený, napsaný ba dokonce nadčasový, je (bohužel) hloupost... Vše, co nám zde Marvel nabízí, už tu v jeho filmech bylo (např. opakovaná oběť za kámen duše, včetně hudebního tématu a "twistu")... Ano, je to završení (nikoliv vyvrcholení) nějaké éry (dříve na to stačila trilogie, teď dvanáct let)... Ale ten hype okolo MCU už mi vážně leze krkem - tím chci říct, že fanoušci, dokonce i diváci, nejsou sto film objektivně posoudit a ještě před prvním teaserem jej posílají do kosmických (mnohdy nezasloužených) výšin... ()

aLPaC

Fantastické zakončení této 11 let dlouhé ságy. Příběh začíná tam, kde Infinity War končí. Narozdíl od Infinity War a vlastně defakto všech Marvelovek se však tento tří hodinový opus věnuje spíše jednotlivým postavám, jejich psychologii a emocím než akci. Akce je tam všehovšudy jedna obrovská na konci, což asi každý čeká, ale kromě té nic výrazného. Touto cestou bych také chtěl pochválit scénáristy, protože způsob, jakým se rozhodli v tomto finále jít mi naprosto vyhovoval. I přes ponurou přítomnost však nechybí humor a hlášky, kterými opět oplývá hlavně Tony, můj nejoblíbenější Avenger. To, co v tomto filmu celkově Robert Downey předvádí je naprostá fantazie a některé scény s ním hlavně v prostředku filmu jsou obrovsky fajn. Jsem zvědavý, kam se bude Marvel ubírat dál a jaké další hrdiny nám nabídne, například Tom Holland coby Spider-Man je prostě neskutečnej sympaťák, takže nemám strach, ale přeci jen, když si člověk na ty hrdiny za ta dlouhá léta zvykne, nerad se s některými loučí. Jo a když si přečtete, kdo všechno tady hraje, asi neznám film s hvězdnějším castem. ()

Phily3

Bohužel, závěr jedné velké série se nepovedl. Hlavní důvody jsou dva. Zaprvé je to velmi chabá zápletka, která se snaží neutralizovat výhru "zla" v předchozím dílu nejhloupějším možným způsobem. Nechci spoilerovat, ale v zásadě se dá tato dějová linie použít pro jakékoli pokračování příběhu, pokud se předchozí závěr postavám nelíbil, což je ohromná škoda potenciálu. Druhý důvod je snaha tvůrců o rozloučení se s pokud možno všemi postavami, což film a zejména jeho závěr neúměrně prodlužuje až do absurdních a zatím nikdy nepoznaných výšin. Je mi to líto, ale po skvělém Infinity War pro mě byl tento film dost velké zklamání. ()

Ollie235

,,You could not live with your own failure, and where did that bring you? Back to me." Nadšení z Infinity War opadlo a stále se nemohu zbavit dojmu, že to s hořkým závěrem předchozího dílu mohlo klidně celé skončit. Nicméně přišel monstrózní Endgame, který se snaží vše zvrátit. Ve výsledku mohu s klidem říct, že mi ty tři hodiny utekly a až na pár dílčích pasáží jsem se nestíhal nudit. Problém je v tom, že mě to tentokrát minulo emočně. Předchozí díl mě svým vypjatým koncem poměrně překvapil, což Endgame již bohužel nedokázal a očekávaná hra na city tak nepůsobila natolik silně, ba místy až nuceně. V ostatním to naplňuje veškeré aspekty epického závěru ságy, jen jsem po tak vysoce nastavené laťce prostě čekal o něco málo víc. ()

ProgLaney

Nádherná podívaná, dříve by mě nenapadlo, že někdy něco takovýho bude možný vytvořit a jsem rád, že jsem "byl u toho" :). Spousta akce i emocí a stopáž je překvapivě naprosto v pořádku - uteče to rychle a nechcete, aby to skončilo. Sledoval jsem bez dechu celou dobu, jednoznačně superepický završení. ()

ApsidalTill

Lepšie 3D IMAX som ešte nevidel, naopak podobne naleštených hlúpostí bez originálneho scenára, sme tu už mali na tony. Obdivujem síce sebavedomie trojhodinovej rozprávky, avšak nebyť humoru (Kladívko + Strážcovia) išlo by o oveľa väčší prúser. ()

bobstock

Téměř až ideologický prodej panďůláků z Marvelu. Za filmovost musím přidat plus, protože je to opravdu epické hnojiště digitálních triků za tuny a tuny peněz, militantní styl Silvestriho jsem také poznal a chválím. K vyplnění ultra dlouhé stopáže potkáte všechny, o kterých jste si mysleli při uplakaném popkornu, že již prdí do hlíny a hle vše není tak jak se zdá, rozhodně ani nevěřím těm kecům v názvu ´´Endgame???´´ Bych si přál moc. :) 75% ()

mira007

Moje první Avengers a hned si připadám jako mimoň, protože nechápu jak tohle může být nejvýdělečnější film současnosti a už vůbec mi hlavu nebere tak vysoké hodnocení na CSFD. Sice nejsem příznivec blockbusterů zfilmovaných komiksových hrdinů, ale přesto jsem dokázal ocenit Spidermana z roku 2002 ( to už je sedmnáct let? ) nebo první Transormery, ale tahle tříhodinová slátanina , kdy první hodina je neskutečně nudná zvlášť když neznám předchozí filmy ze série, mne minula. Hrozná slátanina , které dám dvě hvězdy za cestování časem, které na chvilku bylo zajímavé a za šok, že jsem viděl Roberta Redforda, který se tu mihnul. A to asi nadhodnocuji, protože ač nejsem žádný morous, tak tohle mne fakt nebavilo. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý