Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

majec4

Videl som to pred dvoma dnami a stale som si nie isty hodnotenim. Mozno je to tym, ze som uz presyteny tymito komixovymi filmami, lebo za par rokov ich bolo vyprodukovanych fakt mnoho. Alebo to je len tym, ze ine filmy boli o cosi lepsie? Nieco mi tu proste chybalo. Mozno by som uvital vacsiu hrozbu, lebo jej schopnosti su uplne iny level a chcelo to fakt nieco vacsie. Zo zaciatku to malo slusne tempo, dej som hltal, ked to ale spomalilo, tak som si zacal vsimat tie emancipacne kecy a trochu ma to vyviedlo z rovnovahy. Mozno som tym mimo, ale mne to vtedy prislo omnoho naivnejsie ako ine komixy. Humor, fungoval, dej okolo Furyho a SHIELDu bol osviezujuci, a Flerken proste nemal chybu. Soundtrack a celkovy look filmu boli tiez super, takze bavil som sa, ale cakal som asi viac. ()

Blue.Shark

Captain Marvel je jednoznačné překvapení i ve vodách standardně nadprůměrných zážitků od Marvelu. Už jsme si zvykli, že jejich blockbustery nejsou nikdy vyloženě průšvih, ale zároveň dostáváme často pořád dokola to samé jako přes kopírák. V tu chvíli řekla sošná Brie Lasrson "ne", a pokud neudělala krok kupředu, tak alespoň do strany. Od začátku jsem měl strach, jak do vesmíru Avengers Captain Marvel zapadne, ale byl jsem stoprocentně spokojen s vysvětlením. Ačkoliv celý film vyloženě táhne Samuel L. Jackson (mrk) a kočička, hlavní super-postava je rovněž sympatická a rozhodně působí odlišným dojmem třeba od takové Black Widow. Její drsňácký přístup podporuje i rozjetější soundtrack. Fajn. Samotná zápletka filmu nevybočuje z řady ostatních Marvelovek, ale je svižně a zábavně podána, takže se najednou rýsuje konkurent třetího Thora, i když ze sebe nedělá komedii. Asi nejpříjemnějším překvapením je velmi osvěžující vypuštění nadměrného vztahového balastu - ta ženská prostě jde zlikvidovat nepřítele a hotovo. Žádné zachraňování, unášení, nevěra a podobné blbosti. K tomu všemu je film hodně komorní, takže (hurá!) neuvidíme žádné scény, kde se řeže 500 hrdinů s 689 antihrdiny. Spíš pěkně přehledné(v rámci možností) bojové scény několika málo lidí. Další plusové body za kočičku a máme hodně dobrý výsledek. Marvel nám podává stokrát viděné, ale nyní jinak a lépe. A i když si podle mě zaslouží spíš horší 5, na ČSFD je to pořád 5. ()

Echelon1

Čakal som, že to pôjde na 4*, ale nie. MARVEL je stále typický MARVEL a vplyv Strážcov galaxie sa odráža v mnohých momentoch aj tu. Ak sú tieto filmy náznak sľubovaného smeru MCU do vesmíru, viac mimo Zem, obavám sa o kvality ďalších filmov. Niektoré momenty boli super (aspoň v kine) a prišlo mi to po asi 3/4 času ako celkom originálny origin (hlavne vďaka minulosti hlavnej hrdinky). Záver mal ale kŕčovité vsuvky, pretože MARVEL nevie nájsť správnu hranicu medzi odľahčením a kravinou. Nasledujú SPOILERY Kozmická mačka je vhodná tak do Mužov v čiernom, max. do Strážcov galaxie, nie sem. Naprostá retardácia filmového vkusu. Čo mala byť tá strata Furyho oka? Akože som čakal nejaký zvrat, alebo čo, keď v CA:WS zaznelo:"Keď som naposledy niekomu veril, prišiel som o oko." a oni z Furyho ikonického prvku spravia bezvýznamnú humornú vsuvku? Divák mimochodom ani nevidí, ako dostali späť ten tesseract, čoby jeden z najkľúčovejších prvkom celého MCU. Nie, toto proste nejde. Nezachráni to ani op cool hrdinka, ani masy výbuchov a efektov. A to nie som v takýchto prípadoch náročný divák. ()

holyterry

Asi díky tomu že jsem do kina šla s ne moc dobrým míněním tak se mi to celkem líbilo (65%). Nejdřív jsem ani na tento film nechtěla jít ale poté mi bylo řečeno že když chci jít na Endgame bude lepší abych šla. A také hlavní důvod proč jsem změnila názor byl takový že mě zajímalo jak náš Nick Fury přišel o oko. Plusy filmu: Logo Marvel udělané z cameí Stana Leeho a následné poděkování jemu samotnému mě skoro rozbrečelo. Konec se mi velmi líbil a probudil mě. Goose jsem si zamilovala. Není to skoro vůbec feministické (naštěstí). Obsazení bylo povedené a nijak zvlášť mi nevadilo. Hrající Nirvana ke konci filmu mě donutila zpívat. Náhlý obrat (dobro se stane zlem a zlo se stane dobrem) se mi velmi líbil i když to bylo velmi náhlé. "Mladý" Fury je taky dokonalý a vtipný. Scéna kdy Nick Fury vymyslel název programu Avengers mě vrátila do mého dětství a bylo to dobře vymyšlené a mile dané do filmu. To jak Fury přišel o oko mě překvapilo víc než jiné věci ve filmu. Jako výplň navíc je to celkem dobré. Mínusy filmu: Zápletka je tuctově Marvelovská. Některým vtipům jsem se smála nuceně. Také se mi nelíbí že se Captain Marvel objeví chvíli před Endgame. Nejspíš bude důležitý článek Endgame tak proč nepřišla o pár let dřív a neobjevila se osobně aspoň v podtitulkových scénách? Možná zachrání zpopelněnou polovinu vesmíru a to jí budeme teprve znát z jednoho filmu. Film mě moc nenutil abych byla pozorná a při některých částech filmu jsem se nudila. Skrullové jsou až moc podobní Temným elfům (kdyby nebyli zelení a neměli takové plachťáky (uši) tak bych si je možná pletla) ()

Anakinekcz

Abych pravdu řekl tak jsem toho moc o Captain Marvel nevěděl. Do kina jsem šel se smíšenými pocity, s kterými jsem bohužel i kino opouštěl. Flashbacky mi přišli takové chaotické a nepřehledné. Do kina jsem šel s jednou obavou a to aby tvůrci nedali Captain Marvel příliš velkou silu a nedostali se tak později do potíží v Marvel světě podobně jako tomu je v DC světě kde tomu šéfuje Superman a tak zbytek DC týmu tam spíš působí jako kompars. Až do závěru filmu jsem si říkal že nakonec tvůrci filmu použili mozek a silu Capt. Marvelu usměrnili ti mě vsak vyvedli z omylu poté co si tam začala létat sem a tam a ničit vesmírné lodě holýma rukama. Ve zbroji vypadá jako manželka Capitana Ameriky [ určitě jste si toho taky všimli].A v neposlední řadě pokud potřebujete vytvořit super hrdinu tak je na to zaručeny recept a to je: pošlete osobu k jakémukoliv výbuchu kde se vyskytuje radiace a hrdina je na světě – bože jak to je už ohrané. Ironii celého příběhu je i to že navzdory tomu že je člověk tak se rozhodne jít pomoci rase kterou právě objevila na místo toho aby pomohla Zemi, která byla několikrát na pokraji zničení. Sečteno potrženo, kdyby její zbroj byla růžova tak by cely tento nesmysl dával perfektní smysl. ()

Flopik

Origin aký tu doposiaľ ešte nebol. Začiatok mi prišiel hrozne chaotický a neprehľadný , poriadne ste nevedeli čo sa deje.No ako náhle sa film dostal na zem bolo to už o inom. Nick Fury výborný , scény s ním najlepšie. Humorná stránka bola tak isto skvelá , dosť som sa nasmial. Brie sa úlohy najmocnejšieho hrdinu ujala dobre a ukázala že sa vie tváriť aj inak, nie len ako v traileri. Pekný zvrat na konci. Celkový koniec sa mi však veľmi nepáčil, teda skôr neohúril a chýbal mi tu nejaký záporák poriadny.5* dám ,ale neviem či zrovna toto je ten hrdina ktorý mal zaujať Iron Manove miesto. Na konci prepojenie s Avengers krásne emotívne. ()

Eterninox

Marvelovka co se snaží být feministickou retro-epikou, a není ani feministická, ani epická, ani moc retro. Ženskost hlavní hrdinky se totiž nejvíc projevuje přehršlí okatě "holčičích" motivů a dialogů o tom, jakou má člověk sílu v sobě samém, jak je hrozné přijít o kamarádku, jak není třeba nikomu nic dokazovat, jak je důležitá rodina, atakdále... Devadesátkové zasazení přináší sice pár slušných vtípků, ale obecně zůstává dost nevyužité. Akce je navíc těžce tuctová, hudba generická, a samotná Carol i ostatní nové postavy rutinně zahrané a nepříliš zajímavé. *** Hlavní "detektivní" zápletka a její zvraty nepostrádají trochu originality, ale na druhé zhlédnutí už dost nudí. Pokud jste nicméně skalní fanoušek Marvelu, budete určitě blahem bez sebe ze špílcování úctyhodně omlazeného Furyho (a v menší míře Coulsona) a pohledem do historie SHIELDu. Pokud nejste, ženské superhrdinství najdete mnohem lépe zpracované u Wonder Woman. Subjektivně 60%, pokud nemáte rádi vesmírné monstrkočičky, uberte 5%, a pokud nemáte rádi Marvel svět, tak dalších 15. ()

Illy

Tušil jsem že to jednou přijde, že bych měl být připraven. Ale když ten strašný okamžik nastal, stejně mě to překvapilo... Moje dcera viděla novou marvelovku dřív jak já!! Těžko se s tím budou vyrovnávat. Jí se to moc líbilo ale naše názory se tady rozcházejí. Já viděl jenom průměrný, těžce předvídatelný příběh, který nezaujal. A co na tom že herečka je veliká sympoška, když jinak jsem zíval nudou. ()

M1k9

Myslím, že po tomhle musí být zklamaní i zarputilí fanoušci a čtenáři komiksů. Typická estetická načančanost a efekty tam byly, ale krom toho katastrofa. Ukázkový příklad jak málo "něčeho" dělí propadák (tohle) od povedeného filmu (Guardians of the Galaxy). Tvůrci neměli představu na čem chtějí stavět a ve výsledku to tak vypadá. Humor není, anebo vůbec nefunguje. Jako seriózní film (v uvozovkách) to taky nevypadá. Herecké výkony byly celkově hodně sterilní. Cítím nesoulad herců s rolemi i nesoulad mezi herci - nesoulad mezi vším. Čím déle bych to rozebíral, k tím horšímu závěru bych došel. Na druhé straně jsou diváci, kteří hodnotí pěti hvězdami za fajn účes Brie Larson..... Taková je realita a v Marvelu na tom rýžují. 1.5/10 ()

Muel

| Marvel Studios | Marvel šablona, ktorá silne nefunguje. Trápni záporáci v porovnaní s hlavnou postavou a kebyže niet Samuel L. Jacksona vo vedľajšej úlohe, ten film by bol úplne o ničom. | Hodnotenie: 4/10 | ()

Ahsoka

Aj keď si k tomu nalejem pohár vína, ja tomu viac hviezd dať nedokážem. V dejovej chronológii eštelen druhý film, a ja už len ťažko dokážem znášať tú prehnanosť asi úplne všetkého. Kliniec bol, keď hlavná hrdinka (Brie Larson) sa mihom oka zmenila na úplne neporaziteľnú perfektnú bytosť bez zjavnej slabiny. Samuel L. Jackson svojím humorom a jedinečnou osobnosťou - navyše už v úctihodnom veku - vyslovene zachraňoval celý film, aj keď jeho postava bola celú druhú polovicu filmu úplne zbytočná. Takže za 3* (to už ale aj s tým vínom ;) ()

Monisek

Stve me, ze je fakt hodne silna, nejspis jedna z nejsilnejsich v soucasnem MCU. Jsem zvedava na to, az nam reknou, kde jako celou tu dobu byla. Proc ji treba Fury nezavolal uz behem prvnich Avengers... Ale jinak stale dost nadprumer. ()

Chundys

Nebylo to jen zbytečné doplnění :-), pravda pomalejší rozjezd, ale vůbec jsem na druhou stranu nevěděl co čekat a Stan Lee moc potěšil :-) paráda ()

simon84

Uplne v pohode. Klasicka popcornovka na nedelni odpoledne, hezky to utika, dobry efekty, pribeh neni nejblbejsi. Nic, co by vas posadilo na prdel, ale taky nic, co by melo urazit. Brie i omlazenej Samuel v pohode. Za me cajk a lepsi 3, 6/10. ()

LordBeeDoO

Film je dobrý, ale když se postaví vedle některých jinýc kousků Marvelu (jako Winter Soldier), působí prostě slabě. Děj (první půlka) je spíš béčkový, pak se to sice rozjede, ale pořád tomu jakoby něco chybí. Za vidění to určitě stojí, hlavní hrdinka je sympatická, je to příjemná a víc oddychová zábava. ()

Pfff

Tato marvelovka bude časem zapomenuta. Měla by se přejmenovat na Agent Fury and The Cat, protože to jediné vám po filmu zůstane v paměti. Jako první čistě ženský film z Marvel universa boj s Wonder Woman jasně projel. Opakovaný vtip není vtipem a to, jak hudba fungovala v Guardians a v Ragnaroku zde působí až moc na sílu. Ukázkový případ, že méně je někdy více. Stejně tak všechny vtípky, pronášené (Dan)Versovou jsou ty nejméně vtipné obecně. Škoda toho, snad jen doufat, že se s pane Goosem setkáme i v dalších marvelovkách. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu