Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (Cinemart SK)

Slayaphine

Španielsky kartel vs. Britská rodinná mafia vs. Americký cukrársky konglomerát vo filme.  Kasting aj vizuál je skvelý, (špeciálne Florence Pugh a Ray Winstone) príbeh zaostáva, aj preto že Kocúr je podľa mňa dosť nezaujímavá postava a práve on má najviac priestoru. Práve postava Goldie bola zaujímavejšia lebo jej konflikt a túžby sú počas filmu nejasné, avšak akonáhle ich film rozvinie sú očividné a zároveň nenaplňujúce. Svet Shreka bol vždy úžasný v tom ako dokázal odprezentovať obyčajné problémy postáv veľmi efektívne, ale príbeh Goldie zostane iba smutnou výnimkou... Dodatok- tento film má tak otravných fanúšikov ktorý úplne nadhodnocujú všetky aspekty tohto filmu, hviezdička dole len kvôli nim. ()

Bossi123

Musím říci, že jsem z byl na začátku filmu tak trochu zklamaný. A to především z charakteru kocoura jakožto hlavní postavy. Vždy jsem ho vnímal jako kladného hrdinu, obdobu Zora mstitele, nyní se však z něj stal naprostý ignorant, který je opěvován pro každou maličkost a je mu vše promíjeno. Líbí se mi však, že má film i filozofický přesah a zabývá se konečností života, což je ostatně i hlavním tématem tohoto snímku. V podstatě vypráví o tom, jak se stárnoucí kocour pokouší získat zpět svou "nesmrtelnost" ve formě devíti kočičích životů a neustále se při tom musí potýkat se smrtí, která je zobrazena jako velký, strašidelný vlk. Celý snímek provází otázky, jak se vyrovnat s tím, že je smrt na blízku? Můžeme se s ní vyrovnat? Jak se vyrovnat s tím, že ztratíme svou minulost, což ztěžuje fakt, že jsme byli slavní? I když je to klasifikované jako pohádka (v podstatě to je i podle mě pohádka), myslím, že je to docela hlubokomyslné. Srovnal bych to například s Guillermo del Toro's Pinocchio (2022). I zde můžeme sledovat velmi dobře promyšlenou hlubokou dějovou linku. Nebo mě napadá například srovnání s filmem El laberinto del fauno (2006), kde také můžeme sledovat kromě pohádkového námětu i hodně hluboký příběh (malá holčička, dcera důstojníka proniká do tajemného světa v labyrintu). Celkem tento film hodnotím jako lehce nadprůměrný, čekal jsem od režisérů o něco více, na druhou stranu to má nějaké hlubší směřování, na které divák musí přijít sám, takže hodnotím asi 80%. ()

fiasko

Známka: B+; „What's the matter? Lives flashing before your eyes?“ Kocour v botách z roku 2011 byl podle mého názoru nezaslouženě negativně onálepkován, rozhodně se nejednalo o žádné veledílo, ale nešlo určitě o špatný film či o prostý dvourozměrný spin-off Shreka. Když jsem před 9 měsíci s nechutí shlédl první trailer k tomuto pokračování, vnitřně jsem se už tehdy smířil s tím, že se bude jednat o další soudobou šablonu mířenou hlavně na dětské obecenstvo… Ještě že jsem neměl pravdu. Po 11 letech je tu sequel, u kterého by pro tvůrce nebyl býval sebemenší problém z toho udělat čistý cash-grab. Při čtení prvních reakcí jsem byl tedy až v extázi, když jsem zjistil, že se nejen tento scénář neodehrál, ale také že nový Kocour v Botách je prý nečekaná bomba. Různé extatické recenze ve mně možná vyvolaly až moc ohromná očekávání, a proto jsem teď asi i lehce zklamán, ale pořád lze snadno konstatovat, že druhý Kocour v Botách s přehledem poráží valnou většinu animáků roku 2022 (Pinocchia jsem ještě neviděl). Není to pouze očekávaně film zábavný a napínavý, ale překvapivě i film existenciální (a dospělejší). Hlavní meritum a vlastně i poselství filmu může být sice pro někoho trochu cheesy, ale tyto aspekty jsou podány ve velice unikátní formě, která se mi strašně líbila. Celé to ještě podtrhává úžasná animace kombinující styl Spider-Verse a styl olejomalby. Ze začátku načrtnout kocoura jako namyšleného jedince, který bezstarostně zahodil svých osm životů, a nyní už má pouze jeden, je geniální set-up a ono počáteční ticho před bouří. Film se totiž zabývá samotnou otázkou smrtelnosti, což ještě více ztvrzuje titulní ARCIPADOUCH! I přesto, že tento zlovlk ve filmu vlastně moc není a působí spíše symbolicky jako podobenství nežli jako skutečně živoucí charakter, tak se dle mého jedná o jednoho z nejlepších animovaných záporáků, co jsem kdy viděl. On je skutečně tou nejlepší částí filmu a scény s ním mohou být pro malé děti opravdu děsivé. Musím říci, že mě ale zčásti z děje vytrhával někdy trochu silou vražený humor – tvůrci se tímto zřejmě snažili uklidnit rodinky v sále s tím, že se pořád dívají na rodinný film, aby dětem z hlavy mohla na nějakou dobu vymizet postava Vlka. Viděno v originále bez titulků. ()

Fin_429

Má to svůj marvelizující blesk, ale i tak to má něco do sebe. Smrt byla snad nejlépe stvárněná. A hlavně ta hlavní myšlenka byla dotažená do konce a byla extrémně podařená. Bohužel to hatí to, že je to film pro děti s extrémním tempem a občasnými vyloženě debilními záporáky (viz Horner). Podařené 7/10 ()

PTomA

Spider-verse ma konkurenci, ne tak hravou a šílenou, tvůrci dokázali namíchat pravý mix konzervativního příběhu s komiksovou stylizaci. Zvlášť v soubojích se předvádí nadmíru výborně. Hororová Smrt nahání strach. (útěk z zrcadlové místnosti před Smrti mi zpusobuje hnědý gate doteď). Dospělý animak, ktery vi, kdy zahrát na struny emoci, zvlast kdyz jsou ve hře temata jako rodina a obavy z ni, zivot a smrt. 9.5/10 ()

swinevenca

Vizuální jízda, na kterou stálo za to jít kina, ale na kterou nebylo rozumné brát děti do 6-ti let pro občas vtipný a často strašidelný příběh s přesahem pro dospělé a hloubající. Což s těma dětima moc nejde. ()

AndrewNewman

Kým prvý diel mal byť len cool a príjemne pobaviť fanúšikov Shreka, ten druhý je už podstatne vyspelejší. Kocúr konečne čelí strachu a to nielen zo smrti. Nečakal som, že v animáku sa dočkám niekoľkých záporákov, skvelých dialógov a dokonca tam pasovali aj všetky prkotinky, ktoré majú pobaviť detské publikum. Plný počet nedávam, pretože tá štipka k dokonalosti mi predsa len chýbala. Ale je to fakt skvelý film. ()

Lukyys11

Musím přiznat, že nejprve jsem měl malé obavy z tohohle nového typu animace, ale ve finále to byla moc pěkná podívaná a vizuální zpracování k tomuto animáku opravdu povedené. Také dávám plusy za úžasný příběh. Nejen náš hlavní hrdina Kocour v botách prochází důležitým vývojem, ale také i další postavy mají zajímavý příběh, kde například nahlédneme do jejich minulosti. Máme tu i spoustu humoru, ale zároveň i nějaké vážné scény a na to, že je toto animák, tak v některých momentech jde i mráz po zádech. Zkrátka dokonalý animák pro všechny věkové kategorie. ()

cernakus odpad!

Už toho bylo dost. Dneškem jsem se rozhodl, že každá woke sračka bude náležitě potrestána odpadem, nezávisle na reálných kvalitách. "Kocour v botách" zde byl jen poloneschopný komický kompars a vedoucí úlohy se zhostily ženské. Jediná zajímavá mužská postava tak byl zloun Jack, který se poměrně rychle stal internetovým memem. Pokud by vyškrtli woke sračky, bylo by to za 80%, takhle 0%. je třeba také začít nějak řešit tupce, co přehlížejí woke agitku a napálí tomu i více než si to zaslouží. Bohužel je jich tolik, že jediné řešení co mně napadá je genocidní 3 světová. ()

Sebule

Neuvěřitelná jízda, nikdy bych nečekal od animáku tak vyspělý příběh, který poukazuje na problémy jako např. úzkost, panika nebo strach ze smrti. Animace jsou boží, má to tempo, po celou dobu jsem se ani jednou nenudil. Postavy jsou skvělé, Kocour, Perrito, medvědí rodinka, Horner nebo samotná Smrt. Hudba naprosto úžasná, kombinace angličtiny, španělštiny, prostě bomba. Myslím, že za zmínku taky stojí slow motiony, které nebyly nucené a prostě to tam sedělo. Dabing je naprosto boží, Banderas dává postavě úplně jiný nádech, ale to platí u všech postav samozřejmě. Je to kreativní, vtipné, svižné, nemám, co bych vytknul.  Hodnocení: 10/10 ()

tsatsiki

Druhý díl Kocoura v botach je o třídu výš než první díl, je akčnější a zábavnější a je v něm láska, vše co prvnímu dílu chybělo.Nemám moc, co bych vytknul, určitě si to cestu k lidem najde.Přislo mi to vtipnější než poslední díly Shreka.Tohle se opravdu povedlo.Za mě 75% a 4*. ()

pafka

Jednicka byla z realneho prostredi a bylo to prirozene a uveritelne. Dal se pribeh prozit ve skutecnych realiich spolecne s kocourem. Ovsem v teto fantasii - ano, vizualne plne, fantasticke, barevne az prechazel zrak. Ale skutecne kocour patri do tohodle sveta. Podle me ne a cely film jsem se s tim nesmiril. ()

Kebabkony

Tak tohle bylo jednoduše boží. Naprosto úžasná vizuální stránka a záporák, který kdykoliv se objeví na scéně, tak máte nachcáno v nohavicích a užíváte si jeho perfektně zpracovaný charakter. Příběh je skvělý, postavy jsou v topu, kocour je opět sigma a já pořád nechápu jak se tohle povedlo. Doufám, že v tomhle směru, budou tvůrci nadále pokračovat. 10/10 ()

muti

veľmi sa mi páčil príbeh straty ôsmich životov a hľadanie jedného želania. Všetci hľadači šťastia chceli niečo iné a ako to už býva, mali to celý čas pri sebe. Smrťák Escobar bol top postavou, ktorá si to celé ukradla pre seba, ostal OP až do samotného konca. X-cross referencií na iné rozprávky sú obzvlášť skvelé v taške plnej kúziel. Hlavný antagonista v podobne hrozného veľkého decka bol riadne odpudivy, mal všetko ale chcel ešte viac. 22 mŕtvych a miestami krv, tie moderné rozprávky sa s tým nekašlú 😸 ()

Kinofil

|| PG || Dreamworks/Universal || Rozpočet: $90 mil. || USA: $185 520 770 - ČR: 84 734 573 Kč - Celkem: $479 987 305 || Jednoznačně největší animované překvapení roku po všech stránkách srovnatelné třeba s takovým Top Gunem. Teď ale vážně, jednička Kocoura byla sice neškodný, ale celkem zbytečný spin-off Sherka, na který diváci včetně malých prcků rychle zapomněli a připomínat jsem si ho musel jen pár týdnů před dvojkou. To ovšem neplatí o teamu z polozapomenutého studia Dreamworks, který se rozhodl zkusit štěstí nikoliv se Shrekem, ale právě s Kocourem. Celkově rok 22 přál letitým comebackům. A že z toho vyleze taková animovaná pecka nečekali ani oni sami. Poslední přání se totiž může z fleku zapsat do tabulky sequelu překonávající originál. Jasně, ono to nebyl tak těžký úkol, ale přece. Nejen, že se podařilo přijít s vhodnějším animovaným vizuálem ála Spider-Man (kterého sice dnes kopíruje kde kdo), ale také příběhem a novýma postavama, které doopravdy chytí za srdce. Kocour je sám o sobě už animovanou legendou po boku Shreka a oslíka, Čiči pacička pak byla už i v jedničce. Tím nejzábavnějším překvapení však je čivava Purrito, která snadno mohla zklouznout do řad příliš přiblblých postav ála mimoni, místo toho jde o tahouna celého příběhu, který se stará nejen o nejzábavnější scény, ale v závěru vykouzlí i nejemotivnější momenty. Nekecám! Dále je tu ještě trojice záporáků, kteří naštěstí stejně jako Purrito mají v příběhu smysl, projdou charakterovými vývoji, jsou ujetě zábavní a zajímaví, anebo naopak strašidelní jako ten vlk smrťák. Taková dokonalá shoda okolností se sequelům daří jen minimálně, animákům tuplem. Pochválit musím i český dabing, na který je u áčkových animáků vždy spoleh a nezklamal ani zde a opět největší pochvala směřuje k Purritovi. Už se nedivím, že si Kocour nejen v českých kinech vrní několikátý měsíc v řadě a překonává v návštěvnosti i takové "pecky" jako Ant-Man 3. Doufám proto, že tento kočičí Top Gun bude pokračovat i třetím dílem anebo avizovaným propojením zpět do Shrek Univers, protože si uvědomuju, že to chci vidět. A co teprv prckové. 80%. ()

papuchalk

Tohle mě fakt překvapilo nečekal jsem moc. Nasmál jsem se opravdu dost. Příběh má taky několik pěkných ponaučení, který asi pochopí spíš dospělí lidi než děti. Co mi trochu vadilo byly některý animace akčních soubojů. Bylo to laděné do komiksů, ale nepůsobilo to realisticky. Prostě nemám rád nízkofrekvenční video jakéhokoliv typu, trhací kalendáře na obrazovku v roce 2023 nepatří. Naštěstí tuto animaci nepoužívali často, ale škoda, jinak by to byla jasná za 5. ()

Scanerior

Tento film byl lepší, než by si kdo mohl přát. Legendární kocour v botách je zpět a v plné parádě! Skvělé dobrodružství s řadou perfektních postav, povedenými vtipy a odkazy na různé pohádky a brilantní animace. Nemám slov, tento snímek se vážně neskutečně povedl. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD