Súkromné očko Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného súkromného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja rozdielni muži zapletú do vyšetrovania prípadu nezvestného dievčaťa a zdanlivo nesúvisiaceho úmrtia istej pornohviezdy. Svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až do najvyšších kruhov. (TV JOJ)

Rooseman

Pohodička. Super film, který tak nějak udělal to, co slíbil. Prostě se vešel do očekávání. Užil jsem si ho, nepřemýšlel jsem nad tím a stálo to za to. Jako oddychovka, naprosto super. ()

Kimkong

Nebyl to špatný film. Občas vtipná scéna, příběh celkem zapletený, přesto né tak intenzivní. Dobové kulisy na výbornou. Místy až nečekaně brutální. Hodne se proplétá komedie ve stylu žhavých výstřelů a akce smrtonostné pasti. Russell hrál dobře a přehrál všechny ostatní. Něco filmu však chybělo. Takový ten film, který jednou shlédnete a není důvod se k němu vracet. ()

SAINTS

O nadupane hlašky,akciu a bizardne situacie v tomto fime nie je nudza.Pri sledovani tohto filmu sa divak bavi od začiatku do konca a to nejde o žiadnu lacnu zabavu. ()

Petule3

Musím dát čtyři, fakt jo. Váhala jsem, ale musím říct, že takhle vyšperkované a naprosto perfektně vymyšlené vtipné scénky vždy v momentě, kdy to nejmíň čekáte, jsem dlouho neviděla. Jasně, zápletka filmu je vlastně sra*ka, ale těch srandovních okamžiků a skvělých hlášek, no pecka. Skoro jsem spadla ze sedačky a nemohla se dočkat každé další takové scény a ona vždy přišla v ten správný okamžik. Ryan výborný, Russel (se skřípajícíma zubama uznávám) taky. Boží. Naprostý souhlas s komentářem od Malarkey. ()

PlayEasy

Hláškami nadupané buddy retro s perfektním ústředním duem (teď nevíme, kdo je z nich vlastně lepší) a vynikající detektivní zápletkou. K tomu dokonalá výprava (sedmdesátkové LA 4ever!), násilí, vulgarismy, krásné holky - myslíme, že si nemůžeme na nic stěžovat ;) 95% ()

mirkath1

Jen velká škoda, že náš gladiátor už vypadá jako tlustej kořala :( Stačilo 16let Zato Kim Basinger vypadá moc dobře na svůj věk, ať už s pomocí nebo bez. ()

mrclTV

Pár krát som sa celkom zasmial, ale nedá sa povedať, že by to bola komédia roka, a už vôbec nie storočia. Také veľmi priemerné dielko. Film sa snažil mat vtipnú, prepracovanú absurdnú zápletku, ale tragicky mu to nevyšlo, ostala len sila niekoľkých ojedinelých gagov, ktorých je na dĺžku dvoch hodín žalostne málo. Od polovice sa to vlieklo neskutočne pomalým tempom. ()

Pete

Klasický Blackův buddy movie, bohužel ve všem slabší předchozích, který jakoby se v dnešní době vyskytl omylem z 80.let minulého století. Přitom Gosling i notně obtloustlý Crowe jsou fakt správní chlapy na svém místě, a tahle výprava do hříšných nocí tenkrát v Hollywoodu mě místy docela rozesmála. ()

0verseer

"Look on the bright side. Nobody got hurt." "People got hurt." "I'm saying, I think they died quickly. So I don't think they got hurt." Snažil som sa, snažil, ale bezprostredne po si nespomeniem na jedinú vec, ktorú by film zvládal dobre. Ústredná dvojica Crowe & Gosling síce sympatická, ale slabučký scenár im až na pár hlášok žiadnu veľkú show neumožní. Ku koncu som sa už pri sledovaní otvorene premáhal, učebnicový príklad filmu, ktorý prestrelil svoju dĺžku a značná jeho časť je tak sledovanie toho ako sa Black snaží upliesť bič z exkrementu... ()

helrohir

Shane Black je známa firma a jeho schopnosť písať pamätné dialógy či hlášky je jednou z jeho najsilnejších zbraní čo sa týka statusu filmového tvorcu. V tomto smere sú "Nice Guys" vydareným počinom, hoci čo sa týka kadencie vydarených a naozaj vtipných hlášok a situácií, na také klasiky ako "Posledný skaut" sa určite nedoťahuje. Šťastnú ruku mal Shane pri výbere ústrednej hereckej dvojice. Russell je už trochu prestarnutý, ale charizmu a herecký talent stále má. Nuž a Gosling sa aspoň z môjho uhla pohľadu predviedol ešte efektnejšie. Dokázal totiž, že zahrá prakticky čokoľvek a v tunajšej polohe komika sa cíti ako ryba vo vode. Ako pomerne kuriózne hodnotím rozhodnutie miesto tradičnej "buddy dvojice" vytvoriť "buddy trojicu", pričom tretím členom je mladé dievča. Na jednej strane je Angourie Rice sympatická a pôsobí uvoľnene a prirodzene, a občas je jej prínos pre rozvoj deja či humorné scény vhodným doplnkom, avšak pomerne častejšie pôsobí vo filme skôr navyše. Čo však zráža tento film len do priemeru, je absolútne nezvládnutá krimi/detektívna línia, ktorá je v podstate odsunutá do úzadia a len občas sa k nej film vracia. To má za následok, že miesto očakávania rozvoja deja alebo nejakého zvratu, sa divák sústreďuje len na ďalšie možné vtipné situácie či slovné prestrelky. 60%. ()

Bublasaurus

Za mě je tohle nejlepší krimi komedie, která se odehrává před rokem 2000! Super hlášky, super herecká dvojice, skvělý nápad a hlavně je to mega komedie! Nechápu jak tohle nemůže mít žádné ocenění!?, a Tenkrát v Hollywoodu jo, a ještě nechápu, jak Tenkrát v Hollywoodu může mít více procent. Za mě je to prostě perfektní. ()

Tominni

Kombinace detektivky a komedie - jak to jen Shane Black umí. Asi se nestane kultem jako Poslední skaut, ale i tak film velmi baví. Russell Crowe i Ryan Gosling své role řešitele problémů a detektiva zvládají na jedničku, pátraní po ztraceném pornofilmu vs automobilový průmysl umí udržet trochu napětí, ale především humor drží film dost vysoko. ()

PlysovyMacko

Čierna komédia s prázdnou detektívnou zápletkou. Retro atmosféra sa mi nepáčila, humor priemerný. Jedine co ma bavilo bolo keď Russell mlátil ľudí. ()

psychohippo

Skvělá old school a retro podívaná. Připomínka drsných buddy movies 70-80th. Prostě fajn film na léto nebo neděli. Dělá přesně to, co má. Oba pánové jsou skvělí! Dcerka taky. ()

Cannonball

Slusny nastup typickeho Blackoho scenara, lenze ako sa to blizi ku konco zacne stracat dych. Rozmyslal som koho chyba to bude a zval to asi na reziu. Kedze od monentu ktoreho by uz bolo vhodne pomaly stavat napatie a pripravit divaka na vyvrcholenie celeho pribehu to vyrazne kulha a v urcitych scenach aj nudi. Odporucam ist do kina bez pozretia traileru. Zle to rozhodne nie ani take dobre ako predchadzajuce scenarakse pociny Blacka, mozno aj teraz to ma rezirovat radsej niekto iny, nemyslem som Tonyho Scotta. 70% ()

Kamy

Toto ma baví. Shane Black ako scenarista ma opäť nesklamal a vytvoril vtipný buddy-movie, ktorý sa dosť podobá na KIss Kiss Bang Bang, aj keď je trošku horší. Russell Crowe a Ryan Gosling spolu dokonalo fungujú a nebránil by som sa, keby niekto chcel o nich natočiť pokračovanie. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)