Astronaut Mark Watney (Matt Damon) počas misie na Mars takmer zahynie v prašnej búrke. Zvyšok posádky jeho lode opustí planétu vo viere, že zomrel. Watney však prežije a zostane na nepriateľskej planéte celkom osamotený. Má k dispozícii len skromné zásoby, a tak musí využiť všetok dôvtip, invenciu a technické znalosti, aby prežil a zároveň našiel spôsob, ako vyslať signál, že je nažive. V okamihu, keď sa mu to podarí, vo vesmíre nastane poplach. Milióny kilometrov vzdialená NASA a medzinárodný tím vedcov začnú neúnavne pracovať na tom, aby Marťana dostali späť na Zem. Súbežne s nimi sa posádka lode na ceste z Marsu pripravuje na odvážnu, vysoko riskantnú, ak nie nemožnú záchrannú misiu. Pri jej sledovaní v priamom prenose sa celý svet spojí a drží Watneymu palce, aby sa bezpečne vrátil domov. (TV JOJ)

Sidenius

Další utvrzení o tom že Interstelar byl fakt hajpovany shitt. Krásně zpracované, silný příběh. Málo nesmyslů. Tleskám pane R. Scotte ()

kmfilm

jediné co chybělo na "wellness" pobytu Matta ve vesmíru bylo vybudovat si svou vlastní atmosféru, najít si mars-manželku a založit malé marsáky...Matt je skvělý herec, ale v tomto snímku nepředvedl nic jiného než hloupou postavičku z ještě horšího amerického filmu, kde nic není problém a já jsem největší borec v celém vesmíru. Obrovské zklamání. ()

Monditrade

Scifi jak z fantazie profesora Englbůka. Důkaz, že Americká propaganda se dostane všude. I za cenu vědeckých nesmyslů, kterým se však dá uvěřit, pokud tomu věřit nebudete chtít, ale mít jen hezký zážitek z filmu. Pak je ten film moc pěkný. Stačí mít příručku "Dva roky prázdnin na Marsu" a člověk může přežít i tam. Pokecat si na dálku se zemí, pěstovat z hoven brambor a poslouchat hudbu každý den. No pohádka jak od pana Majera, ale hezká :-) ()

Fredolino

Mise na Mars a Rudá planeta - těmito filmy se dá skvěle nahradit žalostný pokus Ridley Scotta. Nemám pocit, že by mě ve filmu něco zaujalo, kromě obrovské proamerické propagandy, která je ochotna pro záchranu jednoho člověka obětovat cokoliv, krom životů jiných. Není to první zklamání z dílny Ridley Scotta. ()

BaseDallas

Po všetkých tých bombastických chválach, prišlo sklamanie. Film je úplný priemer. navyše s hnusnými holyvúdskymi klišé, závŕšený jasajúcim davom, mávajúcim americkými vlajočkami... (facepalm) Pekné boli akurát realistické scény sveta kozmonautiky, nereálne bolo správanie sa nášho Marťana. "I'm gonna have to sience the shit out of this!" Yeah, go, Martian, go! Hlavne aby ťa pochopili aj jednoduchší návštevníci kina... ()

tata22

Pohádka pro dospělé v sci-fi kabátku. Ale já uvěřil, hrdinům, scénáři, režisérovi. Dokonce jsem moc fandil a těšil se na happy end. Prostě mi to dostalo, dávám 5 hvězdiček ale sám se tomu divím. Dobře odvedené řemeslo, hodně emocí, kterémně zasáhly a já nestačil uhýbat. Rozhodně doporučuji ke shlédnutí, díky záběrům pouštní krajiny pak nejlépe ve 3D. ()

kaliakra

Optimistický a konštruktívny sci-fi thriller, z ktorého odchádzate dobre naladení? A od starého deštrukčného negativistu Ridleyho Scotta? Zamrzlo peklo? ()

bjehna

Není to bezduchý film typu Gravitace ale opravdu dává smysl a je pozitivní. Zůstat sám na Marsu? Proč ne... hlavně žádné vztahové milenecké lásky a jde se na věc...na jakou? Přežít!. Humor je použit chytře a nepřehnaně. Tohle je film na více shlédnutí. 85% (15% dolů za "Americkej konec" - ale bez toho by to asi nešlo) ()

pavelpetr

Naprosto skvělý film od kterého nebudete moci celou dobu odtrhnout oči. Příběh pozitivně naladěného muže, který nemá co ztratit. Příběh neutuchající lidské touhy přežít míchaný s trefnými vtípky samotného hlavního hrdiny po vzoru všech pouček o udržování morálky a hlavně dobré nálady. Dlouho jsem neviděl tak dobrý film - byl jen jeden moment, který bych změnil a pak by to bylo naprosto dokonalé dílo. Ale nebudu prozrazovat co, ať těm co to ještě neviděli neuberu na zábavě. ;) ()

jerabin

Naprosto pohodová, příjemná, vtipná sci-fi bez větších nervů i přesto, že v ní jde o záchranu života. V Marťanovi nikdo nefňuká, nestěžuje si, nefilozofuje, nedojímá se, prostě koná - opak většiny dnešní filmové produkce. Kombinace filmů Gravitace, Interstellaru, Promethea a Apolla 13. Pozitivním naladěním přípomíná Scottův Dobrý ročník. ()

Kamil111

Ridley se konečně vrátil na správnou cestu, ale že by byl úplně zpět, to ani náhodou. Občas to silně zavrže (třeba přehršel scén neodbytně připomínajících přehnaný patos Kontaktu), více méně komorní scénář je fajn, Damon hrá výborně, ale na majstrštyky z roku 1979, 1982 a 2005 to zdaleka nemá. ()

Aquaponik

Čekal jsem přece jenom něco lepšího. Po výborném Interstellar jsem čekal, že přijde něco podobného a nepřišlo. Marťan je trochu jiný film. Je to film o muži, kterého zapomenou na Marsu a on tam hází vtipy tipu: Mrznou mi koule atd. Na konci je to napínavý, má to zvraty a asi i logičnost. Matt Damon výborný, ale jak říkám, čekal jsem od toho více. ()

the_weaver

Typická hollywoodska rozprávka so svojimi kladmi i zápormi.↵  Klady: výborná vizuálna stránka, dobre využité 3D, triezvy no zaujímavý príbeh s dejovými zvratmi (využitie Pathfinderu) Zápory: prílišné dramatizovanie i tam, kde to nie je treba (zranenie Marka, alternatíva Richa Purnella); zbytočná namistrovanost (veda nakope zadok Marsu); úlety od reality (zranenie Marka by znamenalo výbušnú smrť, k explózii Habu by nemohlo dôjsť, rozbitá helma by nešla zalepiť zvonku, vesmírna loď by nešla rozumne hacknúť)↵  ↵  Ak však tento film prispeje k lepším americko-čínskym vzťahom či skoršiemu letu na Mars, tak nech sú všetky jeho chyby zabudnuté. ()

RoyBatty444

Knihu som ešte nečítal. Na film sa dá povedať, že je dojemný, veselý, napínavý a zaujímavo poučný. Hlavná postava síce prechádza ťažkým obdobím ale jediné na čo sa zmôže je sarkazmus a velikášstvo čo mi trochu vadilo. Prostredie na Marse pôsobí uveriteľné a herecky je film dobre obsadený. ()

fabregas1

Marťan je taková ta akce na jistotu. Film, který vás vtáhne do děje a už nepustí. Krásný film, ale bez výraznějšího napětí a závěrečných slziček. ()

SpeckMcBig

Technicky paradní,Ridley to ani jinak neumí...v celku fajn FeelGood rodinný film,Damona nemám zrovna dvakrát rád ale tady byl snesitelný..jediné co vytknu tak tu celkovou bezstarostnost s jakou se odehrávali mnohé věci a tím dokonalé ochuzení o nějaké to napětí ()

NSN

A vesmírná nálož se nekoná. Z těch jednoduchých kulis rudý planety, která je vybavená potřebnou a třeba i zahrabanou technikou k přežití, stává se jeden velkej trapas, kterej umocňujou další prvky zásadních nedodělků - především tu tedy postrádám stránku duševní; tu, která se postará o to, aby vyvolala strach, napětí, ale hlavně poukázala na přirozenou lidskou reakci na zoufalství a osamění. Nic takovýho se zde nekoná, Damon je chlapík, kterej zvládá všechno levou zadní, takže to pak vypadá, jako by ani na Marsu nebyl. Za ty měsíce tam vlastně nemám možnost se víc sžít s jeho charakterem, ani s panáčkama z NASA, ani s ničím dalším, co by mě přikovalo k židli a kde výraz odfláklost by bylo netřeba vyslovovat. Takto to byla jen nenáročná, rodinná a poučná parodie, kde jakýkoliv počin byl náležitě vysvětlen a ukázán, a kde místo katastrofický muziky rozezněly se tóny úplně jiný. Let's dance! ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Lord a Miller poletí do vesmíru

Lord a Miller poletí do vesmíru

18.05.2020

Režiséři Chris Miller a Phil Lord si konečně vybrali svůj příští režijní projekt. Bude jím sci-fi od autora Marťana Andyho Weira. Hlavní roli v dosud nepojmenovaném snímku pak ztvární herec Ryan… (viac)

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

18.11.2019

Originální. To je slovo, kterým se v Hollywoodu příliš neplýtvá, o to zajímavější jsou ale případy jeho užití. Proto nám dělá radost, že vás můžeme informovat o novém originálním projektu autora… (viac)