Astronaut Mark Watney (Matt Damon) počas misie na Mars takmer zahynie v prašnej búrke. Zvyšok posádky jeho lode opustí planétu vo viere, že zomrel. Watney však prežije a zostane na nepriateľskej planéte celkom osamotený. Má k dispozícii len skromné zásoby, a tak musí využiť všetok dôvtip, invenciu a technické znalosti, aby prežil a zároveň našiel spôsob, ako vyslať signál, že je nažive. V okamihu, keď sa mu to podarí, vo vesmíre nastane poplach. Milióny kilometrov vzdialená NASA a medzinárodný tím vedcov začnú neúnavne pracovať na tom, aby Marťana dostali späť na Zem. Súbežne s nimi sa posádka lode na ceste z Marsu pripravuje na odvážnu, vysoko riskantnú, ak nie nemožnú záchrannú misiu. Pri jej sledovaní v priamom prenose sa celý svet spojí a drží Watneymu palce, aby sa bezpečne vrátil domov. (TV JOJ)

herr_carter

Nebudu a ani nechci se zařazovat mezi všechny ty přítomné čtyřkaře a dokonce i !pětkaře!?!, tohle bylo od Godzilly největší filmové zklamání, na které jsem se do kina těšil opravdu moc. Co naplat, že exteriéry jsou uvěřitelné....já měl bohužel od začátku do konce ale problém, že koukám na nejnovější film zapřísáhlého mistra vlastenectví a vyhlášeného pohádkáře, pana Emmericha, což je u takového filmu zřejmě špatně. Tak například takový Jeff Daniels a jeho filmové role samotného šéfa NASA, to by jeden blil ! Herec,který má podle mě prostě doživotně přišitý punc komedianta a u kterého každou chvíli čekáte, že se začne debilně smát,nebo žvatlat kraviny. Chiwetela Ejiofora a jeho vědecké role ve filmech vůbec nekomentuju, jsou totiž uvěřitelné podobně jako ceny akademie pro Víťu Olmera. Velký problém zde taky vidím v obsazení hlavní role - byť mám Damona moc rád a jeho filmy patří k nejlepším vůbec, sem se mi nehodil a všechny jeho monology na Marsu jsou křečovité. Obecně mi ten film přišel trošku jako fraška - že vlastně přežít na Marsu není vůbec těžké, stačí Vám jenom pár plachet igelitu, kvalitní izolačka a přístup do septiku...vrchol všecho je zalepená díra na helmě skafandru izolepou a v závěru záchranné mise moment, kdy pro to, aby se Damon přiblížil záchrannému modulu, si udělá díru v rukavici a letí........kdyby, zdůrazňuji KDYBY to bylo od začátku prezentováno jako taškařice, tak prosím. Takhle mi vše přišlo jako jenom v rychlosti natočený studentský film, jehož tvůrci ví o kosmu leda hovno a kterým rychle dochází prachy......................moje hodnocení = 4 z 10. ()

Kaceris

Po dlhej dobe sa mi stalo, že som sa v kine nemusel pozerať na mobil a obzerať sa pri hluchých miestách vo filme. To ani nešlo. Ešte doteraz ma bolia oči, žmurkol som asi 5x za 2 hodiny a 18minut, proste som sa dostal do takej eufórie a slasti že to ani nebolo možné. To je ako keby som vstal ráno a čakali ma honosné raňajky a vychutnával by som si ich až tak že hneď na to by som chcel jesť obed. Tomu filmu sa dalo veriť, že to všetko čo sa stalo vo filme mohlo byť reálne. Tento film vtiahne do deja, a nepustí až do záverečných tituliek. A zhrnutie? Rozpočet využitý na jedničku, to prostredie bolo proste spracované geniálne a všetky efekty okolo toho. Matt Damon to zahral tak, že ste mu verili všetko čo spravil, urobil. Dokonca mu nechýbala ani tá vtipná stránka, teda Markovi Watneymu :). A na záver citujem môjho kamaráta "Po téhle roli začnete Matta Damona zbožňovat a Jeffa Danielse nenávidět (oprávněně)." 100% bez jediného vytknutia. ()

LexBarker

Povedený film,do páté hvězdy něco málo chybí.Kromě Matta ve mne ostatní postavy nevzbuzovaly téměř žádné emoce,scény z Marsu byly až moc happy a pár ne zrovna moc uvěřitelných scén tomu též nepřidalo.ALE i přesto Marťan vysoce převyšuje běžnou filmovou nabídku. ()

pavcas

Marťan v hlavní roli s Mattem Damonem, kterýmu to tady po dlouhý době zase sekne:-) pro mně byl daleko koukatelnější než třeba opěvovaná Gravitace. Matt to v pohodě utáhnul sám, bavily mně jeho hlášky a taky sympatická snaha se z toho co se mu stalo nepo...což by se určitě stalo zbytku lidský populace a místo toho aby brečel v koutku kosmický stanice, se snažil zapojit všechny mozkový závity a nějak přežít. Ale na druhou stranu mi tam asi chybělo trošku víc napětí, nedá se říct, že bych se o něj nějak extremně bála a to až do konce. Film má přes dvě hodiny,ale děj celkem odsejpá, takže na hodinky koukat nebudete, ale že by mně to vystřelilo na Mars, to se taky říct nedá. Viděno ve 3D, díky čemuž dávám 4*. ()

vitekpe

Cekal jsem to horsi... Jen nechapu k cemu potrebovali tvurci zaplnit 130 minut...jako ze cim delsi tim lepsi??? Za 90 minut se to dalo taky prevypravet. 3- ()

samuele

"Ide o to čo od toho filmu čakáš, ja som ho porovnával s Interstellarom ktorý ho prekonal asi vo všetkých smeroch, mal jednoznačne lepší príbeh, scenár, efekty, myšlienku, kameru a aj hercov. Takže nedalo sa dať 5*, pocit po filme bol úplne iný, výrazne slabší. Ale kvalitu to malo ... to sa nedá uprieť. Odporúčam do kina." ()

Firebug

Pokud od snímku the Martian očekáváte kvalitně natočený sci-fi popcorn, tak nebudete zklamáni, ale bohužel ani nijak extra uchvácení nebo překvapeni. Gravity byla vizuálně pompéznější, Interstellar v mnoha ohledech odvážnější a překvapivější, no a pokud hledáte propracovanější psychologii postavy sžíranou samotou a beznadějí, doporučuji fantastický Moon. The Martian totiž pod tím "feel-good" filtrem není schopný vzbudit žádný strach o osud postav a pro nějakou psychologii v něm není místo vůbec. Nejde se i pár vysloveně rušivých elementů. Mimo jiné například to, že lidi v NASA zřejmě rádi tleskají ve stoje při jakékoliv příležitosti, přímý přenos záchranné akce včetně přímé komunikace mezi kosmonauty - to je prostě ptákovina, zase se leze do zádele Číňanům, no a zakomponování disco songů (pochopil bych to tak 1-2x pro odlehčení) byl vskutku kravský nápad. 3,4*_____p.p.č.: A stejně si myslím, že by NASA ono přežití zatajila a Damona tam nechala chcípnout hlady... ()

Maynard.

Záměrně sem se před filmem nepodíval ani na jeden trailer, ani si nic nepřečetl a ani si nic nenechal vyprávět od Žáby, která by jistě měla co vyprávět :o). Takže o to víc jsem byl překvapen jak se film vlastně vyvíjí. Podlenázvu sem tak trošku usoudil, že tam budou pobíhat Marťani s dlouhejma protáhlejma ksichtama :o). Tak jako tak je tohle přesně ten žánr, kterýmu se měl Ridley Scot naplno věnovat. A né zkoušet historický filmy a vostatní brak, na kterej se nedá skoro ani podívat. Tohle je přesně jeho parketa. Nádherná ukázka precizní filmařiny okořeněná značnou dávkou vtípků, který sem parádně zapadají. 5* ale nedám kvůli zbytečně dlouhé stopáži a kvůli tomu, že to bylo až moc přehnaný (asi nejvíc igelitový pytel, kterej chránil MAtta před okolní atmosférou). Gravitace se Sandrou je pro mě zatím v tomto "reálném" sci-fi žánru nepřekonána. ()

kenkaku

Hele upřímně... dědulovi jsem už moc nevěřil. Po tom co poslední dekádu předvádí, se není co divit. Ano, čekal jsem vizuálně perfektně zpracovaný vesmír (zkušenosti jsou k nezaplacení), ale to ještě neznamená že na to půjde koukat. Na rovinu. Fakt se dá zbaštit, že někdo zaplatí miliardy a bude riskovat životy dalších x lidí, aby dostal z Marsu jednoho botanika? A to fakt nevykecávám žádné tajnosti o ději - si přečtěte Obsah o pár (ok - hodně) řádků výše. čekal jsem tedy laciné pozlátko za hodně peněz v rukou senilního staříka. A vyplatilo se to. Hovadin jsem tam našel max na prsty jedné ruky (viz ten přehmat s "propadnutím" provrtaného stropu Mars-roveru na Zemi a na Marsu... nebo... kolik že vážila ta špice návratového modulu? proč se návratový modul nepokácel (třeba během té bouře během které vzali na začátku roha)). Prostě jsou tam, ale nepřehání se to a fakt je moc příjemné, že se netlačí na pilu. Tedy... ano, finále je šroubované asi tak 6x (no votrava Ridley), přitom je jasné, že Matt domů prostě doletět POZOR SPOILER - musí - KONEC SPOILERU. Ne vážně. Čekal jsem tragedii a dostal slušnou sci-fi co se snaží udržet logicky pohromadě jak to jde. A to se cení. ()

Zemi11

Hudba to totálně rozseká :) Skvěle nazvučené, kvalitně natočené, rozhodně stojí za to vidět v kině ve 3D. Místy Amerika ve spreji, ale to není nic proti ničemu. Skvěle natočené scény z Marsu. Neskutečné záběry z vesmíru. Není to uplně akční drama. Spíše tak polehounku vykreslené, o to více působivé. ()

coscarelli

V podstate slusne odmakana cervena scifobruzniada,po ktorej sice nemam martansky piesok v ociach a atmosfera mala asi Acko. Usi ostali rovnako pokojne vo vsetkych smeroch. Nasnimane pekne,pod noznicami dosledne odlezane. Letel rychlym spadom (+) napriek nekonecnej vesmirnej stopazi az k zaverecnej spartakiade, povodcom mojho pyrenia. Martan zaujimavy, nie vsak nadchnutelny. Waterloo a bodka. Tri cervene hviezdy zabudnute na Marse, zasypane pieskom po martanskej burke. ()

sedm.1

Ridley Scott zde zcela jasně potvrdil svou neotřesitelnou pozici „krále komerční filmové nudy“!!! Po Gladiátorovi měl ukončit se ctí svou tvůrčí dráhu, a vše by bylo v pořádku, ale on pokračoval dál a snad až na vyjímku s Exodusem točí od té doby tak strašně nezáživné a mdlé podívané, že je to jedna velká pohroma. A Marťan je toho jasným důkazem. Téměř dvě a půl hodiny utahané, rozvleklé, nezábavné nudy, bez života, bez spádu, jen spousta přechytračelých keců a nic. Bohužel na své jméno neustále získává poměrně zajímavé a neotřelé scénáře, které se ovšem pod jeho tvůrčím neumem mění vždy jen v nemasné, neslané bláboly, do kterých se snaží narvat co nejvíce svých inovačních a uměleckých nápadů, já to ale prostě nedávám a strašně mě to štve. Navíc i tímto snímkem též potvrdil, jak obrovský nevkus má při obsazování svých filmů, tady za zmínku snad stojí jen Ejiofor s Peňou, ostatní na mě ale působili jen neskutečně nesympatickým a otravným dojmem, Damon, Chastain, Bean, atd., atd., prostě jedna velká protivná banda. Marťan tentokrát ale krom Scottova břídilství doplatil i na samotný scénář, který by podle mě do zábavnější formy nepřevedli snad ani mistři svého obou, celý mi přišel naprosto nefunkční, působilo to na mě jako nesmyslně přeplácaná jednoduchost, možná že by tedy pomohl daleko přímočařejší přístup, ale nevím. Každopádně mi tu na sci-fi chyběla i jakákoliv atmosféra, to považuji též za hodně velký prohřešek, krom toho ale Marťan nefungoval ani v jiných ohledech, chvilkové pokusy o humorné odlehčení vyznívaly vesměs trapně a dramatické pasáže pak zas naopak nechtěně vtipně, napětí pak žádné, já tu prostě nemám vůbec co pochválit. Takže závěrem jen opět na tebe Ridley apeluji, prosím, odejdi do důchodu, už jsi fakt úplně mimo. ()

Kejdlo

Marťan je biják co si s radostí pustíte v Neděli po obědě místo českých televizních pohádek, hezky si u něj odpočinete a necháte se jak bavit tak unášet svižným a relativně napínavým příběhem. Tady se mi Matt líbil skoro stejně jako v Bournově trilogii. Je to borec a tenhle film stojí zejména na něm a do formy se vracejícím Ridley Scottovi. 8/10 ()

Sdoom

Příjemné sci-fičko, které bez problémů utáhne sympatický Matt Damon. Ridley Scott strikes back, dalo by se říci po několika předchozích neúspěších. Knihu jsem sice nečetl, ale je vidět, že tvůrci filmu měli možnost čerpat z opravdu kvalitního materiálu a zrealizovat na plátně se jim to povedlo výborně. Pěkné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Circumscriptor

Vesmírna téma je pre pána Scotta témou veľmi vďačnou a jeho filmy si držia kvalitu a všeobecnú aktuálnosť nezávisle od doby vzniku. Prvýkrát sme sa o tom mohli presvedčiť vo filme Prometheus a veľké plus tohto filmu je, že podľa mnohých prekonal svoju knižnú predlohu. ()

Melios

Pre mňa je tento film najlepším filmom podľa knihy. Zaslúžil by si aj oscara keby si ho nezobral Dicaprio :/ Veľmy som sa bál ,čo s filmon spraví Scott pretože jeho filmy nemám moc v láske ,ale zvládol to bravúrne a super Herecký Výkon Matta Damona tomu len prespieva. 97% ()

JADIM

Mark Watney si zachová chladnú hlavu v každom prípade. Aj vtedy keď nastane na Marse katastrofa a všetci ho opustia s tým, že je pravdepodobne mŕtvy. Čakal som, že film bude o tom, ako Mark Watney vstúpi ako prvý človek na Mars a následne sa stane katastrofa, ale nakoniec to bolo tak, že NASA prevádzala na Marse bežný a ničím špeciálny výskum. Počas filmu bolo možné vidno Markove pokroky až do vtedy, kedy sa vrátil domov. 144 minút bolo využitých naozaj slušne. 8/10 ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Lord a Miller poletí do vesmíru

Lord a Miller poletí do vesmíru

18.05.2020

Režiséři Chris Miller a Phil Lord si konečně vybrali svůj příští režijní projekt. Bude jím sci-fi od autora Marťana Andyho Weira. Hlavní roli v dosud nepojmenovaném snímku pak ztvární herec Ryan… (viac)

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

18.11.2019

Originální. To je slovo, kterým se v Hollywoodu příliš neplýtvá, o to zajímavější jsou ale případy jeho užití. Proto nám dělá radost, že vás můžeme informovat o novém originálním projektu autora… (viac)