Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

PEZ

Tentokrát ma Shane Black fakt sklamal. Tak som sa kvôli nemu na nového Predátora tešil a takú zlátaninu sme nakoniec dostali! Je síce milé, že si Black vydupal R-kový rating, ale čo z toho keď okrem pár zabavných hlášok nemá príbeh hlavu ani pätu. Najsmutnejšie je, že mi boli všetky postavy totálne ukradnuté. A ešte horšie je, že občas tam závan toho nahláškovaného Blacka cítiť je a keď už má človek pocit, že sa dostaví očakávaná kvalita, bum ho späť do šedého b-čkového priemeru. Je mi jasné, že filmu muselo hodne uškodiť prerábanie celého tretieho aktu na popud screeningov a štúdia, ale čo z toho - výsledkom je ďaľšia predátorovská zlátanina. Pozerateľná, ale na režisérovo meno fakt slabunká. S prižmúrením oboch očí ledva 3*. [#43/2018] ()

AngelG

Absolutní zklamání. Predátor má rozhodně na víc, než na tenhle stupidní výplach. Postavy hláškují ostošest, ale nějak se zapomnělo na to, že to má být naháněčka o život a ne stand up hlavních postav. Atmosféra je tady téměř nulová, CGI predátor vypadá směšně, postavy a jejich vtipy nefungují a ta neustálá kopírka scén z prvního dílu začala být opravdu rychle úmorná. Finální zakončení hlavní postavy a predátora snad ani raději nebudu komentovat. Takhle teda ne Shane, někdo asi dostane na prdel! ()

papaguy

Když po filmu sedíte na hajzlu a než jste hotovi, přijdete na deset způsobů, jak by se to dalo napsat líp, něco je špatně. Překombinovaná slátanina, ve které si scénárista a režisér v jedné osobě staví figury podle toho, jak si právě promne oko. "Lov" odbyde snad z povinnosti během 15 min. BTW, přidejte si do žánrů uvedených v hlavičce ještě komedii. Z úplného škváru a pocitů trapna to zdvihá pár dobrých akčních momentů. Ale je to jako když krasobruslařka bez kouska uměleckého talentu bruslí od jednoho technicky zvládnutého skoku ke druhému. ()

Stíba

Takhle bezduše se dnes ty vykrádačky starých fláků bohužel točí tak nějak naschvál. Hlavně aby byla vyvážená rasová kultura a byly použity husté nigga hlášky, kterými je potřeba urážet i malé dítě. Jako velký fanoušek původního Predátora se tak snažím vyzobávat jinak zajímavé nápady (které by šly převést do mnohem poutavější formy) obalené do podivného hávu. Škoda. ()

geek.ondra

Uspokojivá Blackovská jednohubka které škodí fakt že jako Predátoří film je to vlastně strašně nevhodný. I tak ale průměrná blbina kterou Shaneovi odpustím. 6/10 ()

LyBerion

Asi nejhorší z predátorů, ale zkouknout a zasmát se u toho dál, bohužel konec nechává prostor pro pokračování což už nabadá k tomu, že by to byla přepálená ptákovina tak se to doufejme nestane. ()

mvukotic

Not bad at all. Prvá polovica viac ako uchádzajúca, potom to ide pod fialky šialenou rýchlosťou. Casting, na ktorý som tak nadával a bál sa ho, sa ukázal nakoniec ako silná devíza snímky. Budované napätie od polovice kolí neprehladná akcia, príliš veľa čťjb momentov a nevyužitie tajomnosti nového predátora. Stačilo málo a hovorili by sme, že je to skoro také dobré ako ten prvý. Takto je to podobne nedotiahnuté ako Antalov Predators. ()

Sala1

Séria sa stáva obeťou marketingových šablón hollywoodskych štúdii, ktoré nemilosrdne využívajú hravosť Shana Blacka, aby doznali značke patričnú pozornosť. Film kombinuje prvky ostatných snímok v sérii, mení prostredia z urbánneho na džungľu a predstavuje novú skupinu žoldnierov, ktorí by sa mali stať hlavným oporným pilierom filmu. Boyd Holbrook poctivo nesie film na svojich ramenách, vytvára si reputáciu akčného hrdinu a má podchytenú domyslenú a vysvetlenú postavu. V prípade ostatných členov tímu však prichádza problém. Sú nositeľmi humoru, ktorý je v sérii novinkou a od jeho prijatia sa odvíjajú aj vaše sympatie k postavám. Blackovi sa na úkor vtipu nedarí kombinácia akčného hororu a buddy komédie, strnulo prešľapuje na mieste. Navyše príbeh a motivácie postáv sa stávajú jednoduchými do takej miery, že technicky film vytvára napätie zbytočným rýchlym strihom, ktorý je na míle vzdialený poctivej filmárčine a hold svojmu predchodcovi zďaleka nevzdáva. Snímka zapadá medzi ostatné americké blockbustre tohto roka a pri jej prijatí divákmi by sa mala stať apelom na originalitu a individualitu jednotlivých značiek. Záverečná scéna môže byť dôvodom prečo aj v tomto prípade nastane rozdelenie fanúšikovských táborov, pretože zásadne mení "pravidlá hry" a opúšťa tak svoje korene. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=XFpjG9lbTwE ()

vikino1

Nepolíben trajlerem, s nenačtenou jedinou recenzí jsem si dnes zašel, na nejkultovnější filmovou postavu mého dětství, v dobré víře, že autor scénáře, který vymyslel takové skvosty jako Poslední skaut, Smrtonostná zbraň, který hrál v prvním dílu, chce oprášit již skoro zapomenutou filmovou legendu. Že to pojme jako poctu kultu vychytanou a vypiplanou do posledního detailu. Bohužel Shane Black není Tarantino. Půl hodiny po představení ve mě zůstává smutný - trpký pocit z opět promrhaného potenciálu. Čekal jsem kulervoucí aumosféru, nezapomenutelné scény, bojovou jednotku, které člověk uvěří, že to to jsou po dlouhé době ti největší motherfuckeralfasamci na této planetě, nebo brutálního lovce co bude lovit nebo bude loven. Místo toho si Black z predátora udělal něco mezi Predátorem a Ironmanem. Lehké gore uvidíme, ale to, ani zbytečně přidaný humor, film určitě nezachrání. Proč, chci vědět proč HOLLYWOODE przníš tyhle legendy. Stejně jak Covenant i Predátor má ve svých rolích absolutní amatery jak v roli, tak i necharizmatické herce, dokonce i podobně nepovedené scény. Proč v obou filmech musí hlavní hrdina(nka) běhat a držet se na vzlítající kosmické lodi ? Proč, když dojde konečně na lov, proč nechá šéf jednomu z posledních 12 svévolně useknout ruku a pak ho zastřelí ? Proč udělá z Predátora neprůstřelnýho bojovníka, když ho ve druhém dílu složil Glover s brokovnicí ? Proč do něj furt ti magoři střílí ze zbraní, o kterých ví, že mu nic nedělaj - aby to na plátně dělalo bum, bum ? Proč, když ho mají chycenýho pod sedativi nemají ochranku s těžkým kalibrem ? Hlalvně že mají dekontaminační komoru. Proč to kurva musí dělat pro náctileté retardy - copak je Hollywood jen žďímačka peněz ? Proč i z Predátora musí udělat posranej Marvel (copak nám Marvel neservíruje 5 stejných filmů ročně už 10 let)? Jak si si někdo po přečtení scénáře mohl myslet, že toto bude důstojné pokračování, které potěší fanoušky, zrestartuje sérii a umožní další pokračování ? A ten úplnej závěr to totálně zazdil. Tím Black naflusal Predátorovi pod masku. Jděte pěkně do hajzlu, Predátor u mě skončil druhým dílem. P.S. To už má daleko blíže k Predátorovi zapomenutý Zlomek sekundy - Split second než tahle Evoluce. P.S.2 Kam kurva zmizela scéna s černochem za těžkým kulometem z Trajleru ? To ji vystřihli nebo jsem v kině usnul ? P.S.3 druhá projekce - ty seš kokot Blacku! ()

Karp

Tak nám zabili Predátora... Člověku je až smutno, jak lze naložit s kultovním filmem a postavou. To se takhle jednou sešli Shane Black s Fredem Dekkerem a řekli si, ty Shane, ty Frede, my kdybychom dali hlavy dohromady... Kde se v těch lidech bere sebevědomí domnívat se, že právě oni dva jsou pověření vypointovat celou predátoří sérii a dát jí takový ten záblesk poznání, po kterém si každý řekne tak proto... To musí mít vše nějaký tzv. rozumný důvod? Skoro to připomíná soutěže krásy, kde si jednotlivé soutěžící přejí světový mír a spásu Země... To nebylo možné se prostě spokojit s tím, že existuje rasa, která se vyžívá v boji a lovu a létá si vesmírem a loví. To musí mít vše nějaký další přesah? Navíc ve filmu o vraždícím - lovícím monstru? Začátek filmu ještě dává naději, že to nebude takový průšvih (spoiler). Ocitáme se kdesi v Jižní Americe, pocítíme závan exotiky, pralesů a drogových kartelů, ale pak už to jede z kopce... Predátor ve školce (pardon ve škole), rodinná idyla, geniální dítě a sto a jeden nesmysl. Shane Black s Fredem Dekkerem vařili dort, do kterého důsledně namíchali všechny předchozí predátorské filmy (i ty špatné) a vytvořili tak zbytečný slepenec všech chutí, ze kterého se predátor úplně vytratil. A to bych ještě řekl, že při svém ničení predátora zkusili opsat schéma Terminátora 2. Jinak si totiž onu dětskou postavu, která do takového filmu vůbec nepatří, nedokáži vysvětlit. Stejně tak si kladu otázku, proč když vymysleli "geniální" hypotézu o odběru DNA prostřednictvím trhání páteře z těla, totéž nepotkalo onoho malého génia? Protože by ten film nebyl pro děti a maminky na mateřské dovolené...? Ano, je to místy vtipné a vtipné nekorektní hlášky do takového filmu patří, ale vše je nutné rozumně dávkovat a vtip má být koření, Predátor není komedie. Ostatně kam zmizelo napětí? A proč zmastili Predátora do oné godzillové příšery, která ztratila veškeré temné sympatie, které bylo možné k vesmírnému lovci cítit? Stejně tak jen těžce rozdýchávám skutečnost, že ve svém ničení skvělé postavy, nechali "tvůrci" nahlédnout predátorovi až kamsi do slipů. Právě tajemno a tajemství do dobrých filmů patří. Jakmile se snaží tvůrci vše vysvětlit, vše odhalit, vše pojmenovat, zajímavost klesá. A to se už vůbec nebavíme o tom, jak ono objasnění provedli. Smutné a ještě jednou smutné. Bojím se bojím, že tímto byl predátor zničen a odeslán do důchodu. A pan Shane Black může ještě hodně a hodně děkovat původním Silvestriovým hudebním motivům, které zachraňují, co se dá, a jako jediné vytváří atmosféru, která by takovému filmu slušela... Poslední poznámka, jak zmiňují i ostatní, po shlédnutí tohoto dílka nelze hodnotit předcházející Predátory z r. 2010 jinak než jako povedené a dobré. ()

Demonic189 odpad!

Po zhliadnutí sa mi presne vybavila tá známa scéna z Pulp Fiction, keď sekuriťak Zed krásne nakladá do čierneho anusu Marsella Wallaca. Presne to isté spravil Shame Black svojmu novému filmu The Predator. Žeby pomsta za skorú smrť v snímku z roku 1987? Skutočne totiž márne hľadám slová po tomto hrôzostrašnom zážitku, ktorý teda môžem asi smelo zrovnať so znásilnením. A hľa...tu je to slovo. Znásilnenie! Bohužial sa ho dočkal Termínator, Votrelec a teraz dokonca i Predátor. Vskutku ďakujem tvorcom za sprznenie ďalšej mojej obľúbenej klasiky! The Predator si tak zaslúži iba opovrhovanie či obrovské komerčné fiasko a ja len dúfam, že tento nepodarok, na ktorý som sa tak tešil, čo najskor vytesním z hlavy. Skutočne tu totiž nefunguje nič, otrasné postavy, dej, strih, CGI, "humor", "hlášky"....číre ZLO a UTRPENIE. Teda funguje = dávivý efekt! PS: tomuto filmu môže dať 4* a viac iba absolútny masochista! ()

joeko13

Prvá polovica super, ale potom to už začal byť taký presilený zmätok všetkých žánrov, od capture the flag až po team deatchmatch. Škoda, potenciál to malo. ()

Mitisko

Tak neskutečně dobrý koncept a udělají z toho rodinné drama a jako vrchol scenáristického umění je že všechno zachrání malý kluk s epilepsií ... och bože můj. Už mi tam chyběli jenom buzny, asiat a běloch v záporní úloze. Když takový nároční film na efekty někdo točí, tak neví tam někde z celého štábu jebnuť lopatou po hlavě toho scenáristu??? A já se tak těšil. Všechno co bylo v 90 letech dobrý se totálně zkurvilo. Od Aliena až po prométea. Přitom by mohl být z toho tak úžasní akční psychologický horor s poselstvím ... Jdu se vyblejt ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)