Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

Slasher

Ztráta času a vyložená slátanina, kde je vám velmi brzo úplně šumák, co se s kým stane a kam se ten "děj" dál ubere. Holbrooka už nechci vidět nikdy v ničem, natož v další roli rádoby drsňáka. Totál trapas - predátoří značka úplně v zadku po tomhle. ()

Asia_Power

Tak jo, dámy a pánové, máme tady dva tábory. Jeden tábor je nadšenej, jaká je to ftipná akční krvavá jízda kde se hustě hláškuje, pyčo a je tam voobrovskej Predátor a predo-psi a krev vole a výbuchy a je to prostě masakr vole kámo, kapíruješ? Mno a druhej tábor odkud slyšíme jaká to je píčovina, kokotina, zprznění klasiky a celkově film, kterej se může líbit maximálně dětem a dementům po lobotomii. Do kterýho tábora patřím já? Sprááávně, uhodli jste - Ani do jednoho, kurva páč jááá jsem jedna jediná a ty žabomyší války táborů A a B jsou mi kolosálně u píči. Takže jednoduše - Pokud čekáte něco, co Vám dá zavzpomínat na jedničku, budete nasraný až na půdu a pokud čekáte něco, co je prostě výplach vole, pyčo, tak budete spokojený. Já věděla, že když v hlavní roli je Boyd Holbrook, dětskej autista a komik Keegan, tak to rozhodně nebude mít nic společnýho s jedničkou a tak jsem jen doufala, že to bude lepší než Predátoři nebo AvP2. A to se stalo. Novej Predátor nesahá jedničce ani po paty, ale zároveň jebe do huby Predátory i AvP2, takže jsem dostala ten nejčistší možnej průjem jakej sem dostat mohla. Nejásala jsem nadšením , nebála jsem se a ani na to nadšeně nepůjdu znova, na druhou stranu jsem s brekem neutekla z kina a ani mě to nezabilo dokoukat. Každopádně pokud do budoucna někdo chce, aby si všichni z Predátora zase sedli na prdel, tak nepomůže dát tam 3,5 vysokýho predouše na steroidech, ale obsadit do hlavní role třebas The Rocka místo HulBrůka (ve vší úctě k němu), místo hlášek jak z první třídy zkusit sarkastický zmrďárny a digikrev nahradit třeba prasečí. Nebo se na to radši vymrdejte úplně. A nebo víte co? Třeba se v tom Hollywoodu poserte, já kráva stejně na další díl půjdu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Něco mi došlo. Myslím, že umřeme." Tak to pokropte a třeba to nebude opětovat palbu. No, spíš bude. Je to Predátor. Mě tedy ta potvora tentokrát neměla čím překvapit, ale komando pošuků z autobusu mě prostě bavilo. Zejména ten, co vypadl z matky, praštil se o zem a od té doby leze do hrobu. Ale i ostatní pošuci byli celkem slušní magoři a jejich nervozita i sázky před probírající se paní doktorkou mě hodně pobavila. A taky jsem se poučil, že na koledníky se nemá křičet, protože by mi mohli odpovědět palbou jako mladý McKenna a to fakt nehodlám riskovat. Radši pojďme střílet, krájet a bavit se, protože o to tu jde především. ()

xxmartinxx

Střih příšerný. Postav jak mravenců a člověka nezajímá ani jedna. Predátoří lore na jednu stranu ždímané, na druhou stranu totálně nevyužité (akce spočívá v tom, že Predátor je někde na očích a střílí na něj pět lidí ze samopalů, ale on je nezranitelný - to fakt není zrovna pochopení principu Predátora). Náznaky gore neefektivní. Nebylo to i při svých chybách protivné, ale pořád to je s výjimkou AvP2 asi nejslabší film s predátorem. ()

Dadel

Jako bláznivá buranská komedie by to docela šlo, jako film ze série o predátorech je to katastrofa, první dva díly jsou stylem úplně jinde. Asi nová doba. Děj nemá smysl popisovat, je to nesmyslný přestříhávaný zmatek, který slouží jen jako záminka pro honičky a přestřelky s the predátorem a drsňácké a sprosté vtipy party trestanců, kteří jsou hlavními postavami filmu. Jedinou sympatickou postavou je desetiletý aspík (syn hlavního hrdiny, hraje ho Jacob Tremblay, kterého jistě znáte z nejlepšího filmu roku 2015 - Room) a kdyby byl celý film jen o něm a nebyli tam the predátoři, hodnotil bych pozitivněji. Ostatní herci postrádají špetku charismatu. Druhým a posledním kladem je, že film je mládeži nepřístupný. ()

choze

Sice je to zábavnější než AVPéčka, ale stejně o takovéhle pokračování asi nikdo moc nestál. Shane Black sice rozvíjí a zároveň shazuje predátorovskou mytologii, cpe do filmu nápady, hlášky i krev a závěrečná vybíjená je fajn, ale příběh působí tuctově, to samé kulisy a všechna zbylá akce, postavy jsou divné a nemá to atmosféru. Na jedno zhlédnutí ok, ale pamatovat si z toho nebudu nic. ()

Gilmour93

Máš v hlavě vymeteno! Máš v hlavě vymeteno! A ty dobře víš, milý Shane, proč to slyšíš dvakrát.. Marně hledám nějaká pozitiva. Snad jen, že zpětně ocením i Hopkinsovu dvojku a že Boyd Holbrook, samozřejmě v lepším filmu, by mohl být nový Steve McQueen. Možná.. Zvolený „fresh“ koncept komediálních buddy hlášek a sci-fi ala Marvel/DC Comics (pravda, v erkovém obalu) snad ani nemohl dopadnout jinak a Blackovi, tvrdícímu, že Predátorovi vrátí důstojnost, bych doporučil udržet tu svou a zopakovat po samurajském stylu to, co vesmírný lovec udělal s jeho střevy v osmdesátém sedmém. Trapný, retardovaně sestřihaný výsměch kultovní značce. Budu dělat, že se tyhle necelé dvě hodinky v mém životě nestaly.. ()

Psema

Scenárista a režisér Shane Black se vrátil k sérii o vesmírném lovci a v kinech opět teče pořádný kotel krve. Bohužel je to ale jediné pozitivum, které lze na novém Predátorovi najít, neboť film zpětně dělá mistrovské dílo i z Antalových Predátorů, kteří alespoň působili jako ušlechtilá pocta originálu. Black se sice k Arnieho krvavé fašírce vrací skrze ústřední hudební motiv a značně pokleslou béčkovou atmosféru. Zápletka o spadlém predátorovi, kterého nahání větší predátor, přičemž se do všeho zamotá autistický chlapec a jeho táta voják s bandou totálních psychopatů, má nakročeno k titulu nejstupidnější zápletky roku a Black během filmu prokazatelně kašle na logiku a jakoukoli smysluplnou dějovou výstavbu. A nenechte se vysmát. Původní Predátor neměl vůbec špatný příběh. Novinka je oproti němu blackovsky cynická, má cool děcko, odehrává se o svátku (tentokrát Halloween) a dojde na oplzlý humor. Jenže dějově je to tragédie, která v závěru ani pořádně nevygraduje a je poznat, že se film několikrát přetáčel, když se řada motivů ani neuzavře. A závěr je už na hraně absurdní parodie se žhavou kandidaturou na Zlatou malinu. Mrzí mě to, těšil jsem se strašně moc. ()

TeeAge

| Rozpočet: 88 miliónov $ | Tržby: 160,5 miliónov $ | Vnímal som pozitívne tento nezvyčajný pokus o žánrovú zmenu u kultovného titulu. Komediálna linka funguje slušne, a ja som sa príjemne bavil. Nemôžem ale hodnotiť vyššie, pretože hlavné atribúty, ktorými sú atmosferickosť a nevypočítateľnosť, tu totálne chýbajú, a tým pádom to nie je "TEN Predátor", je to len "Predátorík" na jedny raňajky. ()

Eliott

Film je po akční i dějové části nedokonalý, ale je velice vtipný. Jen škoda, že tvůrci nezahrnuli do žánru i komedii. Takhle to totiž vypadá, že to byla komedie nechtěně. Dokonce jsem tak do poloviny zvažoval, že dám 4 hvězdičky, ale posledních 30 minut bylo tak hrozných, že jsem měl co dělat abych dal vůbec ty 3. Nakonec po zrekapitulovaní celého filmu jsem se rozhodl pro 3, jelikož jsem se dobře pobavil. Mimochodem výborně zvolená jednotka tkzv. bláznů 55% ()

3DD!3

Moje krevní skupina. Celkem lituju lidí co od toho čekali to co píšou. Nový Predátor svěžím způsobem nabourává očekávání konvenčních... lidí. Black servíruje ujetou týmovku, kde za nejdrsnějšího badass ubermasterkillera je děcko s Aspergerovým syndromem. Herecky skvěle obsazený tým v čele s McQueenovským drsňákem Holbrookem má skvělou dynamiku. Nejlepší scény nejsou ty akční, ale dialogové o jednorožci že staniolu. Smrti jsou cool (Tomas Jane vládne) a jediný problém je v tom, že to tvůrci občas přepálí a příběh nemá tak úplně logiku a dělá si z žánru až moc velkou srandu. Konec je nalepený vyloženě na sílu. Zábavnost je ale na plný počet. Kdyby se Forrest Gump podíval na zadní stranu, věděl by co ochutná. ()

Hitman_47

Pokud budete na nového Predatora pohlížet jako na přepálenou, nahláškovanou a (brutálně) Rkovou komiksárnu, tak budete spokojeni na 100%. Jedna hvězda dolů na přehršel Deus ex machina momentů, jinak jsem byl absolutně spoko. ()

Kaka

Kéž by pocta klasice, sveřepá, do sebe zahleděná žánrovka, nebo alespoň úsměvné guilty pleasure Predator geeka. Nic z toho. Rádoby vtipná nablblá akčňárna, kde je zábavná jedna situačka ze sta a příběh tvořil někdo, kdo je buď ze střední školy a zbožňuje predátoří universum a nebo profesionální scénárista který universum nesnáší, potažmo byl pod vlivem omamných látek. Solidní krvárnu navíc posílá do kopru zbytečný a ne moc podařený digifest. Pustit jen za předpokladu, že lovecké hračky, zabijácký instinkt padoucha a hudba z původního filmu byly pro vás něco nezapomenutelného. ()

Spiker01

Shane Black je můj oblíbený scénárista a když jsem před pár měsíci viděl znovu Posledního skauta, vyloženě jsem se tetelil blahem. K Nice Guys jsem si také postupně našel cestu a teď to zbožňuju, ovšem už od Kiss Kiss Bang Bang se snažím zjistit, jestli je i dobrý režisér nebo jen zručný řemeslník a to se nyní vyjasnilo. Nový Predátor je překvapivě tak zaměnitelné akční béčko, které ždíme sice erkový rating, dle mého tedy spíš peprným slovníkem a Blackovými přisprostlými vtipy než tou nastřádanou vyumělkovanou krví, ačkoliv se ke konci přitvrdí, ale jinak jsem vážně spíše zklamán, ačkoliv jsem si zakázal jakákoliv očekávání. Je to sice extrémně krátké až jsem tomu nevěřil, jelikož jsem si stopáž předem nezjišťoval, ovšem úvodní půlhodinu jsem si jen zvykal na podivnosti celého vyprávění a skupinku hlavních hrdinů, ze kterých je uvěřitelný voják snad jen Boyd Holbrook (kterého už od Narcos žeru), možná ještě OJ a zbytek je banda pitomců, které Black nějakým zázrakem propašoval před obvykle nevrlými hlavouny a producenty. K-M Key mě baví ve všech filmech, ale tady to je s vtipy tak pade na pade. Thomas Jane byl svého času vynikající Punisher (a to si nenechám vymluvit) a tady je to jen karikatura se vtipnou indispozicí. A Lochlyn Munro, který zažil vrchol kariéry ve Scary Movie [lehké ublinknutí] mě vyloženě položil, když se na 5s objevil. A ve výsledku mě nejvíc bavila akční stránka s Predátorem, což samozřejmě není žádné překvapení, ovšem mě nejvíc bavila scéna v laboratoři. Jakmile jsou venku, Predátor najednou začne být nesmrtelný a kulky jej zraňují, jak se to zrovna hodí. Obvykle mě to nechává chladným, ale tady mě to dost vytrhávalo z děje. PS : vidět před týdnem starou nesmrtelnou klasiku před tímhle rozhodně není dobrý nápad. PPS : Ani napodruhé to není dobré guilty pleasure, které bych si v budoucnu rád připomněl. 6/10, je to o trošku lepší než Predátoři. ()

Nevka

Shane odvedl v podstatě to, co se od něj čekalo. Akční jízdu v nepřístupném R-ku, kde se jako na běžícím páse hláškuje. Na jednu stranu je to fajn, protože Predátor člověka dost dobře zabaví, ale na druhou stranu se trochu ztrácí v tom, co chce doopravdy dělat. Boyd Holbrook v hlavní roli zaujme, ale vyjma jeho rodiny (syn je taky celkem v pohodě - v přirovnání k jiným dětským otrapům) jsou vám ostatní postavy celkem lhostejné. Umí sice vyprodukovat nějaké ty zábavné monology, ale většinou jde jen o rádoby silácké řeči. Predátor přijde na scénu celkem brzy a úvodní scéna v džungli nechává vzpomenout na Arnieho (mimo jiné je opravdu skvělá). Navíc s ratingem se tady opravdu nešetřilo, díky čemuž krev stříká všude kolem a brutalitě se meze nekladou). V důsledku toho jsem taky dostal jednu fantastickou scénu z Halloweenu, kde hlavní roli hraje predátoří maska (nechci ji vyzradit, protože je nečekaná, surová, ale přesto dost zábavná). Celkově je myšlenka s evolucí vlastně celkem fajn, ale nemůžu se zbavit pocitu, že hlavní tým začal být loven zbytečně moc pozdě. Ubrat hrátky ve městě, mohl být konec mnohem lepší. Navíc bych zůstal i na čtyřech hvězdičkách. Takhle jdu bohužel o jednu níž, protože závěr je už plný nelogičností a dalších zbytečných přešlapů (třeba lobotomie psa). Ve výsledku je pro mě nový Predátor lehkým zklamáním, ale doufám, že přes těch 60% ještě půjde. Takto špatný rozhodně není. ()

castor

V původním Predátorovi ho tohle monstrum jako prvního odkrouhlo, asi to chtěl nyní (dle mého v posledních letech velmi přeceňovaný) Shane Black zákeřnému lovci vrátit. Vymyslel zbytečně překombinovanou zápletku, která nutí spíš k zívání, digitální čoklové (negativně) vyděsily, u melodramatických scén jsem skřípal zuby. Na chemii Smrtonosných zbraní a na nestárnoucí hlášky z Posledního skauta Black rozhodně nenavázal. Zoufale mi chybělo napětí, herecky nic výjimečného. Akce není zlá, občas uletí hlava, ale vesměs na ni velmi brzy zapomeneme. Může za to i to, že se trestuhodně ve velkém odehrává v noci a není až tak přehledná. Disk si rozhodně kupovat nebudu. ()

ClintEastwood

Ve stejném roce, ve kterém vydává jedna slavná pop-rocková kapela album s názvem evoLucie, přichystal nám Shane Black jednu evoluci v rámci sci-fi žánru i jednoho konkrétního filmového universa. Ten Shane Black, který si zahrál v původním Predátorovi a mohl se už tehdy učit od mistra akčního žánru, Johna McTiernana. Bohužel nedával pozor (a navíc se zde ztrapnil nepochopením repliky z Forresta Gumpa o bonboniéře). Ještě před natáčením prohlásil, že hodlá vrátit dredatému monstru jeho důstojnost, ale evidentně si z nás vystřelil. Vůbec nevím, co se mi nelíbilo víc, protože film má tolik neduhů. Digitální (FUJ!!) hlavní postava, nezajímavé (až na Holbrooka) a nesympatické herecké obsazení, nulová atmosféra, absence napětí, spíše trapné pokusy o vtip, nepřehlednost scén, sklouznutí až k parodii... Parta, která má zachránit svět (nebo americké předměstí?), se střetává s něčím, co si dosud nedovedla představit ani v nejhorších snech, ale spíš to vypadá, že loví někoho, kdo utekl z protialkoholní léčebny a je ozbrojen maximálně nějakým nožem. Jak jinak si vysvětlit vtipkování těchto šílenců v situacích, ve kterých je to absolutně nevhodné? A ženská představitelka si to s velmi natvrdlou příšerou dokonce rozdá pěstmi! Prostě všechno špatně od začátku do konce, který mi připomněl Transformers. A to jsem na tuhle 3D Evoluci šel po zhlédnutí trailerů (do kterých jsou mimochodem nacpány všechny scény s kdysi vesmírným zabijákem), bez jakéhokoliv očekávání. Tuhle sestavu by Predátor z roku 1987 vyřídil za pět minut. Totální poškození značky, která se do letošního léta stále držela na slušné úrovni. Největším pozitivem byla opětně použitá Silvestriho hudba a to, že jsme při odchodu z kina potkali Ivo Viktora. Velmi špatný Terminator - Genisys, má bohužel další konkurenci a jak Schwarzenegger, tak Del Toro, moc dobře věděli, proč se z natáčení omluvit. P.S. Když film skončil, brácha se na mě podíval, nadechl se a prohlásil - to byla teda píčovina! Čímž vlastně vystihl celý můj dlouhý komentář v několika slovech. V Cinema City Flora na Žižkově, nás bylo okolo deseti. ()

*CARNIFEX*

Neviem, neviem, či som chcel, aby bol nový Predátor, poňatý zrovna takýmto, odľahčeným, neosobným spôsobom. Veškerá “vážnosť” sa vytratila, divák sa viac zasmeje, než bude ohúrený príbehom, až prepadá dojmom, že si z neho niekto celkom slušne vystrelil. Celá táto maškaráda, mi vďaka nádychu, prišla akási “priblblá”, a i keď musím úprimne priznať, že som sa miestami viac než solídne bavil, toto nie je Predátor, akého som chcel po rokoch vidieť. Každopádne, silné 3 sú fér a plne zaslúžené. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)