Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvorcovia:

Scott Buck

Predloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (viac)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

evilmind odpad!

Urážka všech dobrých marial arts filmů vyvrcholila pokusem o drunken kungfu. Fakt jsem se styděl se na to dívat, jak se asi museli cítit ti, kdo to natočili? :-( ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- I přes pomalý rozjezd mě Iron Fist chytnul. První Defenders seriál, který se nemáchá v temnotě kriminálního prostředí newyorských ghett, což je alespoň pro mě po lehce stereotypním Daredevilovi docela příjemné oživení. Zároveň ale Iron Fist působí o poznání levněji, což je poznat už na první pohled z viditelně lacinější postprodukce. Také je to plné neznámých herců (snad až na Faramira), kteří ale vykreslují velice zajímavé charaktery (Gao, Harold, Ward) a celkově odvádí svou práci parádně. Pár známých se ovšem i vrací, stejně tak potěší mírné propojení s předchozími sériemi Daredevila a Luka Cage. Rozumím ale i výtkám. Seriál je nekonzistentní a občas podivné skáče v jednotlivých scénách stejně jako sám Danny Rand ve svých názorech. Celkově je Iron Fist zajímavá postavička - jeho dětinská naivita je fascinující i otravná zároveň. Ale nakonec docela pochopitelná. Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Postavu Iron Fista jsem si fakt oblíbil a dvojku Danny/Colleen řadím hodně vysoko na žebříku defendeří oblíbenosti. A přesto mě tyhle dvě postavy ve finálních dílech fakt neskutečně sraly tím, jak dementně jsou napsané a co za patetické wannabe vznešené žblepty jim scénáristé vkládají do úst. Za to však hlavní představitelé nemůžou. Stejně jako neskutečně natahovaný scénář, kdy snad po 3 epizody sledujeme Dannyho poraženecké skuhrání nad tím, jak je bez své Pěsti nemožný. Seriál se točí v kruhu, aniž by se něco kloudného dělo a děj se někam posouval. Historie defendeřích sérii se neustále opakuje a tentokrát ta obsahová prázdnota je dost často za hranicí snesitelnosti, byť natočené je to opět velmi zručně a nemůžu zase říct, že bych se nudil. Minimálně prohnaná Joy a zlomený Ward to táhnou hodně nahoru, stejně jako ústřední záporák. Obsahově je toho děje ale na 10 hodinových epizod velmi málo. Hodnocení série: 3/5 ()

ConanVJ

Opět skvělý MARVELácký seriál, který ukazuje dalšího parádního hrdinu. Tentokrát je vše zaměřené na bojová umění. Příběh je pěkně vymyšlený a člověk si postupem času najde k hlavním hrdinům cestu. Akční scény jsou pěkně natočené a také se zde nešetří krví. První série pěkně graduje a doufám, že bude další. Za mě 85% :-) ()

Adasin

Poměrně rozporuplný seriál, podobně jako Jessica Jones a Luke Cage po dvou sériích (Daredevil je výjimka, kvalitativně je na tom skvěle ve všech sériích a dokázal si mě získat). -------------------- PRVNÍ série: Prvních pár epizod se táhne podobně jako celá první série Lukea Cage, ale v průběhu se to naštěstí zlepší. Postavy fajn, opět platí, že bez pár z nich by se seriál obešel, ale nikdo mi tam vyloženě nevadil. Co se týče záporáků, tak ti z Daredevila (všech sérií) a Jessicy Jones (pouze první série) zůstávají nepřekonáni. Bitky se opět téměř všechny odehrávaly ve tmě, ale na to jsem si od Daredevila už nějak zvykla, aspoň že je hrdinova Železná pěst občas osvítila :). Čtyři hvězdy s odřenýma ušima proto, že ta story není moc extra a chtěla jsem vidět víc z K'un Lunu. ------------------- DRUHÁ série: Díky za zkrácení počtu epizod a moc, moc díky za účast Simone Missick alias Misty Knight. Hlavně naprosto skvělá Misty je tím, co zachraňuje nejen druhou sérii (u všech epizod, ve kterých byla, zajistila hvězdičku navíc) ale i celý seriál od snížení hodnocení na 3 hvězdičky. Sice se zlepšily souboje (někdy byly i za světla, Good job!), ale ten příběh mi to zase kazil. Snad až na tři epizody docela nuda, Sacha Dhawan se mi už v první sérii nelíbil a udělat z něj hlavního záporáka podle mě nebyla ta nejšťastnější volba, a Alice Eve nakonec taky celkem zklamání. A kdy konečně uvidíme Shou Laa? A nakonec, co sakra byla ta poslední epizoda? Teď už se nedivím, že byla v modrých číslech, tři hvězdičky hlavně za poslední scénu s Dannym a Wardem a za teaser na třetí sérii Daredevila. A jo vlastně, Ward a Joy se aspoň zlepšili, to je tak vše. ---------- Byla bych pochválila znělku seriálu, kdyby tak výrazně nevykrádala soundrack z Tron: Legacy! (konkrétně skladbu The Game Has Changed - myslím, že kdo skladbu už někdy před tím slyšel, pozná to ve znělce na první poslech). V případě první série se to navíc netýká jenom znělky, asi ve čtyřech různých epizodách jsem zaslechla další různě upravené, přesto stále rozpoznatelné motivy ze soundtracku druhého Trona. P.S.: Tak třetí série překvapivě nakonec nebude, pokud v tom Disney nebude chtít na své streamovací službě pokračovat. Hodně zvláštní, čekala bych to spíš u Jessicy, Tak třeba budou Heroes for Hire. 7/10 ()

SonGokussj

Danny mě moc nepřesvědčil... Znám trochu Iron Fista z komixů a animovaných seriálů a zde je bohužel úplně jiná osoba. Začátek seděl, ale jak se seriál vyvíjel, bylo to horší a horší. Celá série by se dala shrnout jedním výkřikem: Proč spolu víc nemluví!!! Snad každý rozpor by se vyřešil jen tím, že by si lidi říkali, co se děje, z čeho mají obavy, v jakých kruzích se nacházejí, co plánují... Protože tam nikdo nikoho prakticky na začátku nechce ani podvést, prostě jen tím, že se tam neříkají fakt, přesvědčivé věty, tak se příběh vždy stočí do nějaké blbosti a Danny se třepe víc a víc, bohužel to ani nedotřepe do konce a série najednou skončí. Posledních 30 minut bylo urychlení a nacpání 2 dílů do pár finálních myšlenek, které nikomu nic neřekly... A tak parádně to začínalo. Danny byl opravdovým Iron Fistem. Do té doby, než se začal třepat, nikomu nevěřit, všechny podezřívat a klepat se. Pivo v konzervě bych mu na konci série rozhodně nesvěřil... Další poznatek: snad všichni ve městě (ať už je to barman nebo babička přecházející silnici) umí Kung Fu... VŠICHNI... Zklamání :-/ Ani ten bratr-sestra nebyli moc přesvědčiví. Samé příběhové díry, nesmyslná rozhodnutí. A ten bratr snad ještě horší jak Danny. @Sydonai to zhodnotil na 2 řádcích naprosto konkrétně. 40 % ()

Helo

Nechápu, jak to může mít stejný hodnocení jako Luke Cage a dokonce horší než Jessica Jones. Vždyť po těchhle dvou slabších kouscích se Iron Fist zase vytahuje dost nahoru. Příběhově je to daleko konzistentnější než Jessica (ačkoli někde za půlkou jsem měl na chvíli pocit, že se jim to rozpadá, ale nakonec to dokázali zase poslepovat zpátky). Choreografie soubojů je povětšinou dost dobrá, slizskej Faramir je skvělá postavička a vůbec je tam ta psychologie a vztahy mezi postavama zpracovaný dobře a v tomhle ohledu už nedává smysl asi vlastně jen závěrečná scéna s Joy a Davosem. Jinak skvělý. ()

scroochy

První série: Nuda, trapnost, šeď. // Druhá série: Značné zlepšení! Lepší akce, lepší dialogy + méně epizod, takže méně vaty. ()

Colby Sawyer

Musím říct, že nechápu špatná hodnocení. Iron Fist je určitě lepší než Luke Cage a i Jessica Jones, že by lidem stouply měřítka po druhé řadě Daredevila? Seriál není dokonalý občas tam trochu dostává na frak logika, ale i přesto se jedná o skvělý počin. Danny Rand je skvělý a ostatní postavy až na výjimky také, právě malý počet postav dává možnost lépe vyniknout příběhu. Děj je fajn a je správně kořeněný bojovými momenty, takže nenudí. Navíc je zde i nejvíce odkazů na ostatní seriály, takže to i ideálně vnadí na Defenders. Naprostá spokojenost! ()

OG_Swifty

Serial Iron Fist ma podle 'renomovanych' recenzi pomerne slabe skore - rajcata mezi 20-40%, americky random weby / recenzenti komiksu 1-2-3 hvezdy z 5 a pritom podle audience - tedy plebsu jako jsem napr. ja, je to na IMDB 6.5 a na Google review dokonce 8.5 z 10. Tak proc to je kritizovano profiky tak vehementne, zatimco divaky mirneji? Studoval jsem recenze a nazory na internetu a je kolem toho az prekvapive velka kritika - vubec jsem takovy 'ohlas' necekal. Zkracene lze napsat, ze kritikum vadi tradicni veci - umeni hlavniho herce (ne)hrat a (ne)bojovat pred kamerou, evidentne je tenhle clovek poleno a tudiz museli bojovy sceny silne editovat. Opravnena kritika? Ano. Druha cast kritiky se opira o pribeh a jeho vypraveni - zde bych rekl, ze je to ciste subjektivni a zalezi na kazdem cloveku, co se komu libi a jak to chce davkovat. Kritika opravnena? Samozrejme, i recenzenti jsou pouze lide a maji svoji subjektivni preferenci davkovani / vypraveni pribehu. Kolem ceho je ale zdaleka nejvetsi rozruch je skutecnost, ze Iron Fista hraje bily muz. Ano, bohuzel takovahle vec je dnes tema. Spousta lidi (rozumej profesionalnich recenzentu) chtela, aby Danny Rand aka Iron First byl zahran budto Asijskym (Asijsko-Americkym - pokud tenhle termin vubec existuje) hercem, pripadne ZENOU a nebo dokonce KYMKOLIV jinym nez BILYM MUZEM. Ve spojeni s timto jsem se pak dozvedel o terminu 'white savior' - tudiz belossky zachrance, ktery pomaha lidem jine rasy bud ze zalu nebo za ucelem vlastniho zisku z pozice nadrazene rasy. Tak a je to venku. Serial 2017-18 se jiz od roku 2014 potyka s tim, ze postavu hraje beloch. Postavu, ktera je adaptaci komiksove postavy z pulky sedmdesatych let minuleho stoleti. Ja myslim, ze pokrok nam dokazuje film ETERNALS od Marvelu, ktery se v dobe me 'recenze' stale nataci, ale jiz nyni je potvrzeno, ze spoustu postav z komiksu - postav bilych muzu, zahraji zeny (bile i barevne) a lide vsech ras / barev / sexualni orientace. Pokrok clovek evidentne nezastavi... aktualni nazor na Iron Fista napisu pod jednotlivou sezonu, tenhle komentar je ciste vseobecny k celemu tomuhle serialu. ()

M.i.k.e

ze solo Defenders nejlsepší hned za Daredevilem.Zatámco Luke Cage i Jessica Jones by potřebovali o pár dílů zkrátit a místy to byla celkem nuda,u Iron Fista ačkoliv i tady je pár hlušších míst jsem ten pocit neměl.Jelikož navíc nejsem znalý komisku,fakt jestli se seriál odchyluje a jak moc mě tentokrát netrápil.Teď jsem celkem zvědavý jak budou Defenders vypadat pohromadě...70% ()

joker.george

Poslední představený Defender se nejvíce přiblížil tomu prvnímu, ale kdyby se na něho a představenou mytologii nemohl spolehnout, tak by to tak slavné nebylo. Akce občas nešikovně ustřelí, znělka mi přišla natahovaná a nejméně mi sedl i hlavní hrdina. Kdyby se na jeho nedokonalosti lépe zapracovalo, tak by rázem sbíral plusové body. Kladem jsou naopak minimální výkyvy kvalit jednotlivých dílů, vedlejší postavy (staré i nové) a vzorně umetaná cestička k završení první netflixovské fáze. 3,5* (Netflix) ()

Pajky3

1. série Konečně přišla poslední součástka velkého Marvel/Netflix projektu Defenders. A byl jsem na ní zvědav, stejně jako na všechny části předtím. Nebylo to sice očekávání tak velké, že bych nemohl dospat dne, kdy se začne vysílat, ale věděl jsem, že tohle na mém watchlistu prostě místo mít bude. Takže jsem přišel večer z práce, naladil první díl a nechal se bavit. Když jsem ho dosledoval, tak mě zajímalo, co na to říkají ostatní a zvídavě se podíval na zahraniční recenze, které Iron Fist trhají na kusy... Až jsem se zarazil a zauvažoval, jestli jsme opravdu viděli ten samý seriál. Komiks neznám a origin nezní nijak zajímavě - bílej boháč se na pár let ztratí a pak se vrátí do svého města, aby pomocí nově nabitých sil bojoval na straně dobra. To už jsem párkrát slyšel, ale nevadí mi to. Danny Rand je pro mě úplně neznámá postava a v pilotu mám možnost se s ním setkat úplně poprvé. A musím říct, že na mě působí vcelku dobře až na to, že je často velmi naivní. Celkově považuji za velké plus obsazení. To je neokoukané, i když zároveň povědomé. Hlavně pro fanoušky Game of Thrones nebo Banshee. Osobně mě nejvíc bavila postava Colleen a pak Warda, u obou bych si přál větší prostor v další řadě. Navíc to podle mě má něco, co vás k obrazovce přilepí a naláká vás na sledování celé série. A to oceňuji, protože třeba Luke Cage to neměl. Pokud vás bavil libovolný (nebo všechny tři) předchozí kousek, který díky spolupráci Marvelu a Netflixu vznikl, tak doporučuji neváhat a pustit se i do tohohle... 2. série První série si odnesla velkou kritiku a tak se tvůrci zcela očividně snažili utlumit Dannyho a jeho naivitu. To se mi zamlouvalo, protože díky tomu dostala větší prostor Colleen, což jsem si přál. A mimochodem její linka (a hlavně bojové sekvence) jsou podle mě zajímavější než je tomu u Dannyho, alespoň v této sérii. Nejspíš neublížilo ani to, že se omezil počet epizod z 13 na 10. Navíc "nové postavy" Davos a Mary Walker jsou také příjemnou změnou oproti minulému záporákovi. Já se bavil a doufám, že podobně bude Marvel na Netflixu pokračovat. ()

epicek

Překvapivě to bylo lepší než jsem čekal. Smlsnul jsem to v podstatě na jeden zátah, což se mi třeba u Luka Cage nestalo. Za mě rozhodně druhá nejlepší netflix-marvelárna, která mě navíc chytila a pustila až v závěrečných titulkách. Danny Rand je dost zajímavý charakter a bavilo mě se dovídat, jak přišel ke své moci a jak měl zajímavou minulost v Kchun-Lunu. Rozhodně tu máme i adeptku na nejvíc sexy sidekicka ( Collen Wing <3) a celkově to bylo prostě skvělý, ačkoliv kaňky se určo najdou ( mrkám na vás některé bojové scény!). Těším se na Defenders, jelikož až se dá parta dohromady , to se teprve začnou dít věc ! I'am Danny Rand and Iron Fist at the same time! ()

NiWi

Jako poslední přichází na řadu Iron Fist, mistr bojových umění z K'un Lun. Bylo mi jasné, že po hutném a až příliš nezajímavém Luku Cageovi bude příběh Dannyho Randa trochu osvěžujícím. A nemýlil sem se. Hned od prvních minut mě seriál chytnul a byl pro mě jako jasné světlo z nebes (taky sem ho zvládnul i s prací za 3 dny). První díly o odhalování Dannyho identity světu byly zajímavé, nenatahované, měli spád. Pak už se do příběhu vložila Ruka, ze které nám vzešel hlavní záporák a věci se začaly točit jiným směrem. Prostředek seriálu začal působit lehce unaveně, další a další zvraty a věci se začali navalovat a příběh působil lehce zmateně. Naštěstí nás poslední epizody dovedly už k jasnému cíli, bez natahování, s rychlým koncem. Co se týče detailů, přišlo mi, že Claire Temple je do příběhu tak trochu vtažená nuceně. Tom Pelphrey moc dobrý casting, jako úlisný zmrd. Faramir charismatický a postupem času odpornější a odpornější postava. Colleen sexy. Jsem ovšem zvědavý, jak z tohoto bodu naváže na Defenders. Nicméně si tímto seriálem vylepšili Defenders pověst po nicneříkajícím Luku Cageovi a už se těším na boj proti ruce v podání všech čtyřech "hrdinů". ()

Larushka

Asi bych i dala za tři. Jenže to, co provedli s postavou Claire se neodpouští. Bylo fajn slyšet Enu z Dreamfall Chapters. Druhá sérka je lepší než první. Skoro mě mrzí, že seriál končí. Ale pravděpodobně ho budeme sledovat v trochu jiné formě. ()

stOKYi

Aktuálne najslabší Marvel v podaní Netflix (zatiaľ Daredevil 2 seasons, Jessica Jones, Luke Cage). V tomto ohľade jednoznačne vedie diabol z hell's kitchen. Slabý príbeh, málo tej pochmúrnej atmosféry a tajomna, katastrofické akčné scény, slabý záporák a hlavne, nevýrazný hlavný hrdina. Pripadalo mi to tak trochu teenage aj tými zvláštnymi nelogickými rozhodnutiami, situáciami a dierami v scenári. Jednoducho, chýbala tomu serióznosť. Dopozerané hlavne kvôli blížiacím sa The Defenders a pomerne dobre sa rozvíjajúcemu sa svetu Marvel. ()

okkac

Poslední hrdina do partičky Defenders a hned nejslabší článek. Přitom dle komiksu by to měl být už vyškolený mistr bojových umění, tady je ještě naivní floutek, který se do většiny situací vrhá bezhlavě. Finn Jones nebyl úplně podařený casting. Hlavně, když nemá vůbec žádné zkušenosti s martial arts a dle rozhovorů byl obsazen jen 3 týdny před začátkem natáčení, což je dost vidět. Ty souboje jsou dost špatné. Kde se provádí už komplikovanější chvat, tak je vidět stunt double. marvel chtěl mít týmovku Defenders brzo a Iron Fist dost dlouho dobu se potácel v předprodukci, že jeho realizace byla udělaná velmi narychlo a jde to vidět. Pokud chcete super souboje, podívejte se na Into the Badlands. Naštěstí mne tento hrdina moc nebere, ale jestli zmastí Punishera, tak to se teprve naštvu. V Defenders snad Iron Fist zapadne lépe. ()

Deyw

tohle byl zas pruser..to ze iron fist byl zlutak a tady ho hraje amik je mi u prdele..ale je to nudny..proste borec chodi bos vsichni ze je mrtvej a pak teda vsem dokaze ze je to fakt on a uz to lita, cernoska ho dava dohromady, neni na to sam..no sjel sem to cely ale ostatni serie vynecham, i ten negr ve tme se mi nelibil a tak to nebudu sledovat - jedinej punisher a jakstaks daredevil ujdou ale je to tak natahovany jak prase ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)