Iron Fist - Season 1

(séria)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

mm13

V prvom rade tu z obrazovky kričí obrovský otáznik - Prečo sa práve tento babrák stal Železnou päsťou? A ono sa to tu takmer vôbec nerieši, len v jednom či dvoch náznakoch, s ktorými sa ale ďalej nepracuje. Od diváka sa skrátka chce, aby ho ako takého prijal bez otázok a tým pádom to celé vôbec nefunguje. A Claire, ako jeden z hlavných spojovacích článkov tohto seriálového univerza, akonáhle dostane väčší, než len epizódny priestor, rovnako okamžite stráca na prirodzenosti a uveriteľnosti, čo je zvŕšené nezmyselne podaným výletom do Číny. Stále sa to síce snaží pokračovať v línii "hrdina vo svete, ktorému nerozumie a ktorý o neho vôbec nestojí", čo je fajn, má to tiež príťažlivé momenty, ako napríklad ambivalentného Harolda Meachuma (nenápadný, ale presný David Wenham), ale už to skrátka nie je ono... už je to až pričasto brak, nie pohrávanie sa s ním. ()

VanTom

Iron Fist se vůbec nerozebíhal špatně a do světa multimilionové korporace v područí Ruky nás (snad až prostoduše dobromyslný) Danny Rand uvedl patřičně. Roztáhlá zápletka však vybírala podivné zákruty a na povrch čím dál zřetelněji vyplouvaly dva největší nešvary: podfinancovanost (viz třeba idiotský výlet "do Číny", z níž jsme viděli zezadu jedno skladiště, nemluvě o nule záběrů z tajemného K'un Lunu) a především bídné přízemní fighty, definovatelné jen svou nemohoucností, dřevěností a nenápaditostí (ať už je snaživě simuloval Finn Jones, nebo jeho dublér v kapuci). ()

Shakers

1. séria - 50%. Myslel som, že Marvelovky s Netlfixu si budu držať podobný ton a pokiaľ možno aj kvalitu Daredevila, ale mýlil som sa. Jessica Jones ešte ušla, Luke Cage bol slabý a Iron Fist je ešte horší. Prvá polka ma fakt nebavila a konečne sa niečo začalo diať až pred koncom. Príbeh ma nezaujal, tak som čakal, že ma vtiahne samotná postava Iron Fista, ale je to proste nesympatický obsadený pako. Nič proti Finnovi Jonesovi, ale fakt mal mizerne napísanú postavu. Až posledné diely tento nekonečne dlhy, kravatový a politický seriál vytiahol na lepšie svetlo. Nemal som to v pláne pozerať, ale kvôli Defenders som si to pozrel. ()

gogos

Oproti silnému příběhu Jessicy a po všech stránkách výborného temného Daredevila tu máme zase něco jiného. Iron Fist je lehce naivní seriál s mystickým nádechem, slušnou akcí a skvělým zábavným tempem. První série mě neskutečně bavila. Několik málo dílů bych možná trochu zkrátil. Ale naopak skvěle je vybudovaný celý ten svět kolem Ruky, načatý už v Daredevilovi a dokončený v Defenders. Danny Rand je slušný hovado. A celkově je první serie nášlápnutá, i když i ona má své chyby. Slabších 5 hvězd. ()

Spiker01

Můj druhý nejvíce vyhlížený člen Defenders, Danny Rand, je konečně tady a já jsem byl nadšen. V době premiéry poslední týden facebook spamujou hateři s tím, že hlavní postava by měla být žluté pleti a že seriál je shit, jenže opak je pravdou. Navíc v kontrastu s trošku míň povedeným Lukem Cagem je kvalitativní posun hodně znát a já byl první čtyři díly naprosto vtažen do děje a naopak mě spíš otravovaly bitky (což se ke konci obrátilo). 28.4. : Protože Netflix nerozvážnost neodpouští a já jednoduše neměl čas, tak mi to trvalo již tradičně docela dlouho dokoukat, ale povedlo se a já jsem velice spokojen. Bylo to divoké, problémy s námětem se s Iron Fistem nesly dlouho, vážně jsem se jeden čas bál, že seriál vůbec nevznikne. Ovšem Marvel s Netflixem se s tím popasovali, obsadili dobrého Finna Jonese (jo herecky to neni elita, ale sedí tam) a hlavně silné dvě ženské hrdinky v podobě Coleen a Joy, které rozhodně chci vidět i nadále. Někde se to i nepovedlo (Davos, sensei), ale bavilo mě v příběhu pokračovat, jednotlivé zvraty taky semtam překvapily a velkých wtf tolik taky nebylo. Tak to i dál sypte do mě! A Big Stan samozřejmě dohlíží. Nejlepší momenty : 1) Danny Teaching Colleen, 2) : Prásk do země! 3) momentka s Gao...9/10 ()

• Ve scéně, kde Joy (Jessica Stroup) ukazuje svému bratrovi Wardovi (Tom Pelphrey) kompromitující fotografie členů rady společnosti Rand, se Joy mimo jiné zmíní i o tom, že si na členy rady najala soukromou detektivku, která když byla zrovna střízlivá, tak stála za každý cent. Z toho můžeme usoudit, že onou detektivkou byla Jessica Jones, která je hlavní hrdinkou stejnojmenného seriálu Jessica Jones (od r. 2015) taktéž od Netflixu. (Koldyn)
  • Když předává Claire Hoghartová (Carrie-Anne Moss) zprávu od Danyho (Finn Jones), je ve výloze vidět plakát, na kterém je fotka Stana Leeho. Jedná se tedy o jeho další malé cameo u Marvelu. Stan Lee ovšem není tvůrcem postavy Iron Fist. (Hovadin)
  • V epizodě řekne Claire (Rosario Dawson) větu: „Trust me, our criminal justice system sucks.(„Věř mi, náš trestní systém nestojí za nic.). Tato věta je narážkou na předcházející seriál od Netflixu, Luke Cage (od r. 2016), kde byl hlavní hrdina neprávem odsouzen a kde hrála Claire Temple (Rosario Dawson) opět jednu z důležitých postav. (Koldyn)