Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvorcovia:

Scott Buck

Predloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (viac)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

Ratemus

Seriál o mistru bojových umění bez mistra bojových umění, konečně tu máme posledního člena do party a opět se nezadařilo. Jessica byla táhlá a pomalá, Luke byl nudnej a tohle je tak nějak od každého něco. Jak je možné, že seriál o bojových umění o mistru a bijci na mě působí tak, že i Daredevil by mu netrhnul prdel a to je špatně. Jak je možné, že proti Daredevilovi Hand pošle desítky ninjů je tam tuna pořádnýho souboje, ale tady není nic, tady na pseudo mistra pošlou jen pár blbů. Jak je možný, že proti nim jde komando po zuby ozbrojené a vystrojené a bez výstřelu je přemůže i Claire bez výcviku? Jak je možný, že Danny chytne madam Gao, sváže jí a Claire prostě nezavolá Daredevila, který proti Handu bojuje? Těch chyb je tam prostě jak když nasereš, logických kolapsů nespočet, no prostě hrozný, vždy když má přijít akce, začne se něco tupě vysvětlovat, vyprávět a nakonec nic......naštěstí seriál zachraňují vedlejší postavy sourozenecké duo opravdu seriál žene kupředu, Harold je správně podlý a dábelský a madam Gao konečně dostává větší roli no a Coleen, na tu se pěkně kouká....bohužel seriál mě zklamal a nejspíš si ho nikdy znovu nepustím, stejně jako Luka a Jessiku, velká škoda......bohužel tvůrci nám lžou už v úvodních titulkách, kde je více kung fu, než v celém seriálu. ()

epicek

Překvapivě to bylo lepší než jsem čekal. Smlsnul jsem to v podstatě na jeden zátah, což se mi třeba u Luka Cage nestalo. Za mě rozhodně druhá nejlepší netflix-marvelárna, která mě navíc chytila a pustila až v závěrečných titulkách. Danny Rand je dost zajímavý charakter a bavilo mě se dovídat, jak přišel ke své moci a jak měl zajímavou minulost v Kchun-Lunu. Rozhodně tu máme i adeptku na nejvíc sexy sidekicka ( Collen Wing <3) a celkově to bylo prostě skvělý, ačkoliv kaňky se určo najdou ( mrkám na vás některé bojové scény!). Těším se na Defenders, jelikož až se dá parta dohromady , to se teprve začnou dít věc ! I'am Danny Rand and Iron Fist at the same time! ()

NiWi

Jako poslední přichází na řadu Iron Fist, mistr bojových umění z K'un Lun. Bylo mi jasné, že po hutném a až příliš nezajímavém Luku Cageovi bude příběh Dannyho Randa trochu osvěžujícím. A nemýlil sem se. Hned od prvních minut mě seriál chytnul a byl pro mě jako jasné světlo z nebes (taky sem ho zvládnul i s prací za 3 dny). První díly o odhalování Dannyho identity světu byly zajímavé, nenatahované, měli spád. Pak už se do příběhu vložila Ruka, ze které nám vzešel hlavní záporák a věci se začaly točit jiným směrem. Prostředek seriálu začal působit lehce unaveně, další a další zvraty a věci se začali navalovat a příběh působil lehce zmateně. Naštěstí nás poslední epizody dovedly už k jasnému cíli, bez natahování, s rychlým koncem. Co se týče detailů, přišlo mi, že Claire Temple je do příběhu tak trochu vtažená nuceně. Tom Pelphrey moc dobrý casting, jako úlisný zmrd. Faramir charismatický a postupem času odpornější a odpornější postava. Colleen sexy. Jsem ovšem zvědavý, jak z tohoto bodu naváže na Defenders. Nicméně si tímto seriálem vylepšili Defenders pověst po nicneříkajícím Luku Cageovi a už se těším na boj proti ruce v podání všech čtyřech "hrdinů". ()

liskam

Asi nejméně fungující seriál o členovy budoucích Defenders. Nekonzistenní, naprosto mizerný záporák, nebo spíše seriál kde záporák prostě není. Hlavní hrdina je sice docela sympatický, ale to je všechno. Pozitivní je, že docela dobře fungují vedlejší postavy. Asi největší zklamání je pro mě bojová choreografie! V úvodních titulcích je to paráda, ale během seriálu to to otřes a děs. Nechápu, jak mohlo studio, které má na svědomí Dardevila vytvořit takovouhle trapárnu.U Irona bych čekal bojové scény jako u filmu "Raid". Ale to se nekoná.:-( Takže za mě slabší 3 hvězdy. ()

hroubek

S01 - Promrhaná šance. Moje první věta naprosto výstižně popisuje celou první řadu. Irona Fista v komiksech mám dost rád, ale tady je za naivního blbečka a ne za toho mistra v kung-fu. A fakt to bolí. Zatím co u ostatních seriálů příběh alespoň trochu fungoval(u JJ už hůře a Luke Cage měl taky spoustu vyplňujích dílů, přesto tam byl osvěžující prvek prostředí Harlemu), tak tady se klopýtá ostošest. Problém s příběhem bych byl ochotný přejít, pokud by mě záleželo na hrdinovi, a to se tvůrcům nepovedlo. Další problém je v tom, že se v celém seriálu mluví o Iron Fistovi s velkým respektem, ale ve výsledku Iron Fist nic nepředvede a místo toho, aby vyčníval nad ostatními hrdiny, se krčí někde vzadu. Herci se sice snaží, ale některé věci prostě nelze zahrát, když na to nemáte. Akční scény jsou nudné a chybí jim, něco nezapomenutelného co bylo v jiných seriálech viz. Punisher vs. vězni, Cage a jeho získávání peněz nebo Daredevil a záchrana dítěte. Velmi mě mrzelo, že jsme se nepodívali na výcvik Iron Fista, jeho dospívání či na důležité postavy z K'un L'un. Iron Fist je zklamání a mrzí to o to více, když si uvědomíte potenciál jaký tento seriál mohl mít ve své první řadě. ()

• V epizodě řekne Claire (Rosario Dawson) větu: „Trust me, our criminal justice system sucks.(„Věř mi, náš trestní systém nestojí za nic.). Tato věta je narážkou na předcházející seriál od Netflixu, Luke Cage (od r. 2016), kde byl hlavní hrdina neprávem odsouzen a kde hrála Claire Temple (Rosario Dawson) opět jednu z důležitých postav. (Koldyn)
  • Všechny epizody první série nesou název podle názvů bojových sekvencí šaolinského kung-fu. (BaronMartin)
  • Poprvé se postava Iron Fista objevila v roce 1974 v komiksovém sešitu "Marvel Premiere #15". (Bube1)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)