Gotham

• Slovensko Gotham: Vojna gangov (viac)
USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (viac)

V Gotham City sa stane zločin, pri ktorom sú Martha a Thomas Wayneovci zavraždení pred očami ich malého syna Brucea. Do vyšetrovania sa púšťa detektív gothamskej policajnej jednotky James Gordon a jeho cynický partner, Harvey Bullock. Lenže vyšetrovanie je komplikované a neprináša očakávané výsledky. James Gordon, poháňaný Bruceovým traumatizujúcim zážitkom, sa púšťa do osamelého pátrania, počas ktorého sa bude musieť postaviť proti vlastným spolubojovníkom, korupcii a podsvetiu. V nadchádzajúcej vojne za spravodlivosť bude stratená nevinnosť, niektorí zločinci budú chytení a z niektorých sa stanú ešte ťažší súperi. Celú túto dobu pozoruje mladý Bruce s rastúcou posadnutosťou, ktorá ho jedného dňa privedie k vlastnej pomste ako Batmana. Okrem Brucea Wayna seriál rozpráva príbehy rôznych slávnych zločincov, napríklad Catwoman, Tučniaka alebo Riddlera. (TV Dajto)

Recenzie používateľa RoneXxXD k tomuto seriálu (16)

Gotham (2014)

Tudíž,nedávno jsem zkoukl všech 5.sérií tohoto díla. A musím říct.. jo,bylo to fajn,ale mohlo to být ještě lepší. K tomuto seriálu se váže jistý problém,a to kvalita scénáře a jednotlivých dílů. V tomto případě,je to jako na houpačce a někdy je to dobrý a někdy nikoliv. Člověk pak přemýšlí zda se na koukání nevykašlat protože někdy je to až neúnosné jak špatný to je + jeden z mých dalších,tentokrát osobních problémů je, jak někdy totálně překopou charakter..na jednu stranu to nenávidím,ale na druhou to někdy bývá originální. Ovšem je tu jistá linka,která vás drží od toho aby jste se na to přestali dívat,a to linka Penguina,která je dokonale vymyšlená. Navíc ten herec (Robin Lord Taylor) co ho hraje je v tý roli strašně dobrej,ale fakt hodně dobrej. A prakticky jedinej člověk,který to hrál tak dobře až do samotného konce spolu s hercem co hrál Alfréda (který btw je snad nejlepší Alfréd,kterýho jsem viděl) tihle dva si to ukradli pro sebe. Co se týče herce Bruce,tak to je otřesný dřevo. Za celých 5.řad měl stejnej výraz v obličeji a do teď mi hlava nebere že vyhrál konkurz,věřím že tam bylo daleko lepších lidí co to zahráli líp a nevypadali jako pako. Verdikt: Seriál Gotham sledujte pouze na vaše uvážení,je to kvalitní,ale i zároveň nekvalitní počin. Ovšem jedno vám zaručit mohu,linka s Penguinem vás bude nehorázně bavit. Jako celek hodnotím 80%. [ A nyní jdeme na jednotlivé hodnocení sérií,které mohou skrývat menší spoilery. ] |1.série| Ačkoliv tento seriál jsem dle všeho dosti rozporuplný všichni se shodneme na tom že kvality bezesporu má. První série má ze začátku opravdu slabý rozjezd a chvíli to vypadalo že neví kudy kam..pak se to rozjelo a já to přijal. Jistě,štve mě pár věcí co by znásilnění předlohy,které byly buďto blbě podány nebo absolutně zbytečné přesto se mi tato série vcelku líbila a sedla mi. Největším tahák co mě u tohoto držel byl Tučňák. Vůbec bych nečekal že bude tak dobře napsanej a opravdu mě bavilo koukat jak se z nic stává špička. Herec byl vybrán dokonale a dokonce ho i tak hraje..ještě být menší a je to role ušitá na míru. Bruce mě tady tolik netankoval,což se divím,ale tady bude spíše problém s hercem.. ovšem Alfréd,to je jiná. Ten se taky nesmírně povedl a dovolil bych si tvrdit že herec to hraje snad líp než Cane. Celkově první série je solidní rozjezd,chápu rozporuplné názory a jak jsem již zmínil taky pár věcí mě neskutečně iritovalo (hlavně předčasné usmrcení některých Batman zaporáků,což asi bude bohužel nadále pokračovat..),ale je to dobrá podívaná a dám tomu ještě šanci. Ostatně pokud přijde zlom, kdy mě už opravdu něco totálně naštve,asi to vynechám. 80% |2.série| Tohle byla slabota. První série měla sice svý mouchy,ale neměla v sobě tolik guláše,nelogiky a slaboty jako tato série. Strašně všehovšude překombinovali a je z toho ve finále patlanina kde to ani Tučňák nezachrání. (Nehledě na fakt,že po jistý události se zcela jistě skoro vytratila jeho linka!) Oživení jedný postavy úplně na konci taky nepotěšilo. Ve zkratce - byly zde vynikající díly a momenty,ovšem náhlé přetahování a překombinování udělalo z 2.série slabší odvar,jenž nestojí příliš za zmínku. Budu pokračovat dál ve sledování,ovšem už jen kvůli geniálnímu Tučňákovi,pokud se jeho linka ovšem nezlepší,nic mě už k seriálu extra nedrží. Dodatek: Freeze byl vcelku fajn. 60% |3.série| Ačkoliv začátek týhle série vypadal na totální propadák,tak naštěstí si stihli opravit reputaci a během následujících dílů a šaškárny s lovcem lidí,mutanty či novinářkou, rázem smetli ze stolu. Po těchto krocích,to byla vcelku solidní jízda a bavil jsem se. Řekl bych že tohle je zatím nejlepší série z těch tří,líbil se mi směr kudy se vydal tento seriál a dělal to dobře. A nyní jsem i zatvrzelý v názoru,že zdejší performance Alfréda je nejlepší co jsem zatím viděl a lepší než jak to podal M. Cane. Vrátit se ke kořenům první série je jinak vždycky fajn. Veskrze nemám co podotknout až na ty první díly co byly otřesné. Penguin je i zde asi nejsilnější stránka a doufám,že to nejlepší teprve příjde. 85% |4.série| Ačkoliv i zde platí kolísající kvalita dílů,musím uznat že tohle mělo bezesporu nejlepší linku. Je opravdu škoda že ty kvality kolísají od samého začátku seriálu,kdyby jich nebylo,měli by jsme tu opravdu mistrovské dílo. Celkově tahle série byla dost fajnová a jen bych vytkl dvě věci co to mírně sráží...první co bych vytkl je NEJHORŠÍ Liga Stínů co jsem v životě sledoval a s kapkou feminismu to už bylo totální zabiják mých nerdovských buňek. Ale Al Ghul byl fajn. Druhá,je tak na půl..jedná se o samostatného "Jokera",který vlastně nikdy nebyl Joker a ani se to na něho moc nepodobalo. Avšak..seriál v tomto udělal fakt geniální věc,udělal bratry Valeskovských,který (když se nadtím zamyslíte..) reprezentovali dvě důležité věci co Joker byl a je. Inteligence a šílenství. Je ovšem škoda že nikdy se nespojilo obojí a zůstala jen kostra co má vzdáleně připomínat pana J. Za mě 90% |5.série| Prakticky nejhorší série.. moc dobrých dílů tu nebylo,a to asi jen tři díly. První, další někde uprostřed a samotný konec. Nyssa byla těžký zklamání a finální vývoj Barbary bylo k smíchu a prakticky co z toho vyplývá je,že její veškerá dosavadní proměna byla k ničemu. Z tohohle jsem fakt zklamán. Celý děj byl pouhou vykrádačkou posledního Batmana od Nolana a fakt jedinej díl co za to stál,byl ten poslední. Jak jsem napsal k předchozí sérii,nebýt těchto střídavých kvalit seriálu,byl by to fakt peckovní seriál. 55% () (menej) (viac)

Season 1 (2014) (S01)

Ačkoliv tento seriál jsem dle všeho dosti rozporuplný všichni se shodneme na tom že kvality bezesporu má. První série má ze začátku opravdu slabý rozjezd a chvíli to vypadalo že neví kudy kam..pak se to rozjelo a já to přijal. Jistě,štve mě pár věcí co by znásilnění předlohy,které byly buďto blbě podány nebo absolutně zbytečné přesto se mi tato série vcelku líbila a sedla mi. Největším tahák co mě u tohoto držel byl Tučňák. Vůbec bych nečekal že bude tak dobře napsanej a opravdu mě bavilo koukat jak se z nic stává špička. Herec byl vybrán dokonale a dokonce ho i tak hraje..ještě být menší a je to role ušitá na míru. Bruce mě tady tolik netankoval,což se divím,ale tady bude spíše problém s hercem.. ovšem Alfréd,to je jiná. Ten se taky nesmírně povedl a dovolil bych si tvrdit že herec to hraje snad líp než Cane. Celkově první série je solidní rozjezd,chápu rozporuplné názory a jak jsem již zmínil taky pár věcí mě neskutečně iritovalo (hlavně předčasné usmrcení některých Batman zaporáků,což asi bude bohužel nadále pokračovat..),ale je to dobrá podívaná a dám tomu ještě šanci. Ostatně pokud přijde zlom, kdy mě už opravdu něco totálně naštve,asi to vynechám. 80% ()

Season 2 (2015) (S02)

Tohle byla slabota. První série měla sice svý mouchy,ale neměla v sobě tolik guláše,nelogiky a slaboty jako tato série. Strašně všehovšude překombinovali a je z toho ve finále patlanina kde to ani Tučňák nezachrání. (Nehledě na fakt,že po jistý události se zcela jistě skoro vytratila jeho linka!) Oživení jedný postavy úplně na konci taky nepotěšilo. Ve zkratce - byly zde vynikající díly a momenty,ovšem náhlé přetahování a překombinování udělalo z 2.série slabší odvar,jenž nestojí příliš za zmínku. Budu pokračovat dál ve sledování,ovšem už jen kvůli geniálnímu Tučňákovi,pokud se jeho linka ovšem nezlepší,nic mě už k seriálu extra nedrží. Dodatek: Freeze byl vcelku fajn. 60% ()

Do lesa (2016) (S02E17)

Popelka a la Penguin / 90% ()

Season 3 (2016) (S03)

Ačkoliv začátek týhle série vypadal na totální propadák,tak naštěstí si stihli opravit reputaci a během následujících dílů a šaškárny s lovcem lidí,mutanty či novinářkou, rázem smetli ze stolu. Po těchto krocích,to byla vcelku solidní jízda a bavil jsem se. Řekl bych že tohle je zatím nejlepší série z těch tří,líbil se mi směr kudy se vydal tento seriál a dělal to dobře. A nyní jsem i zatvrzelý v názoru,že zdejší performance Alfréda je nejlepší co jsem zatím viděl a lepší než jak to podal M. Cane. Vrátit se ke kořenům první série je jinak vždycky fajn. Veskrze nemám co podotknout až na ty první díly co byly otřesné. Penguin je i zde asi nejsilnější stránka a doufám,že to nejlepší teprve příjde. 85% ()

Lepší vládnout v pekle (2016) (S03E01) odpad!

A tohle je prosím co. To jako veškerý progres postav náhle zmizel ? Syčící "monstra" co vypadají jak z chabého Péčka na kvalitě nepřidávají. Lovec odměn..? Gordon? No to snad nemyslíte vážně,to se jako rozhodli udělat 80.seriál a la Odpadlík nebo co? Náhlý (možná gay) zápal Penguina do Riddlera je k smíchu. Opravdu by mě zajímalo,proč seriál mění charakteristiky a způsob kriminálky každou sérii a zase se neví kudy kam. Zlatá první série. A už se začínám bát tý reportérky,to vypadá taky jako budoucí hrozba otravnosti. Soví tribunál vypadá,ale nadějně. Prozatím nejhorší start,snad se to opraví jinak vidím solidní průser. Zatím je to poněkud smíchu. :) ()

Upalte čarodějnici (2016) (S03E02) odpad!

Alright,takže 80.vibes se skutečně potvrdili a dobří scénáristi se buďto přesunuli jinam nebo ten seriál chtějí fakt pohřbít stupiditou jako protest za malej honorář jinak nevím co se stalo. ()

Duchové (2017) (S03E12)

Zatím nejlepší díl série spolu s dílem "popravčí"...ta linka s Penguinem byla žůžo. ()

A Dark Knight (2017) (S04)

Ačkoliv i zde platí kolísající kvalita dílů,musím uznat že tohle mělo bezesporu nejlepší linku. Je opravdu škoda že ty kvality kolísají od samého začátku seriálu,kdyby jich nebylo,měli by jsme tu opravdu mistrovské dílo. Celkově tahle série byla dost fajnová a jen bych vytkl dvě věci co to mírně sráží...první co bych vytkl je NEJHORŠÍ Liga Stínů co jsem v životě sledoval a s kapkou feminismu to už bylo totální zabiják mých nerdovských buňek. Ale Al Ghul byl fajn. Druhá,je tak na půl..jedná se o samostatného "Jokera",který vlastně nikdy nebyl Joker a ani se to na něho moc nepodobalo. Avšak..seriál v tomto udělal fakt geniální věc,udělal bratry Valeskovských,který (když se nadtím zamyslíte..) reprezentovali dvě důležité věci co Joker byl a je. Inteligence a šílenství. Je ovšem škoda že nikdy se nespojilo obojí a zůstala jen kostra co má vzdáleně připomínat pana J. Za mě 90% ()

Pax Penguina (2017) (S04E01)

Solidní začátek. Ovšem dost scénáristických chyb. Musím říct že nápad s Penguin propustky je super,jsem zvědavej kam to dotáhne,ovšem aby už od prvního dílu Gordon a Bruce se to snažili zničit je mrhání nejen potenciálu (kdyby na to přistoupili a až po pár dílech zjistili že za tím je něco jiného,bylo by to 1000x lepší),ale celkově zase ukazuje stejný vzorec co předtím tedy - nejvíc správňácky co to jde,což mě mírně už nudí tím,jakým způsobem to stále dávají najevo. Chtělo by to více rozšířit a ne hned na začátku to zase započnout. Toť vše. 65% ()

Žnec děsu (2017) (S04E02)

Tohle byl docela fajn díl. Skvělej Strašák a skvěle udělaný začátky batse. Sice mi furt vadí jak je tolikrát Bruce a Gordon stupidní,ale co už. Taky mě začíná mírně iritovat jak každou sérii musí jít po Penguinovi..c'mon guys první série byla o jeho vzestupu,druhá o pádu a zase vzestupu a třetí prakticky o pádu a až na konci se dal dohromady...fakt by mu měli už dát svátek a nechat ho být páč už to začíná být ohraný. Návrat Barbary mě osobně dost naštval. Jedna z nejhorších charakterů.. ()

Ti s maskami (2017) (S04E03)

Opravdu horší variantu osvobození Riddlera nemohli vybrat. Celkově tenhle díl stál za nic,postavy se chovali totálně stupidně a herec Bruce Wayne když začal přehrávat "spratka" bylo to totálně cringe. Zjištění kdo oživil Barbru bylo taky k smíchu. Seriál by se bez ní obešel..každopádně oceňuji přidání Sofie. ()

Démonova hlava (2017) (S04E04)

Tohle bylo fajn. Penguin konečně zase zazářil a příběh si servítky nebral. Každopádně opravdu by neuškodilo pár postavám dodat víc IQ. ()

Jedna z mých tří polévek (2018) (S04E16)

Jeden ze slabších scénáristických kousků po velmi dobrých dílech. Znovu jednotvárný plán Kloboučníka,a tentokrát i přidaná vložka feministických keců do ligy stínů. 50% ()

Země nikoho (2018) (S04E22)

Rozhodně nejlepší finále ze všech sérií z pohledu Gothamského světa z komiksů..konečně se dostáváme tam,kde to známe. Ostatně celou tuto geniální atmosféru a díl prostě musel zničit s prominutím,jeden pos*anej feministickej monolg. Stačí jen pár vteřin k tomu,aby celej pocit z dílu šel do kopru. 85% ()

Legend of the Dark Knight (2019) (S05)

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (viac)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (viac)