Gotham

• Slovensko Gotham: Vojna gangov (viac)
USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (viac)

V Gotham City sa stane zločin, pri ktorom sú Martha a Thomas Wayneovci zavraždení pred očami ich malého syna Brucea. Do vyšetrovania sa púšťa detektív gothamskej policajnej jednotky James Gordon a jeho cynický partner, Harvey Bullock. Lenže vyšetrovanie je komplikované a neprináša očakávané výsledky. James Gordon, poháňaný Bruceovým traumatizujúcim zážitkom, sa púšťa do osamelého pátrania, počas ktorého sa bude musieť postaviť proti vlastným spolubojovníkom, korupcii a podsvetiu. V nadchádzajúcej vojne za spravodlivosť bude stratená nevinnosť, niektorí zločinci budú chytení a z niektorých sa stanú ešte ťažší súperi. Celú túto dobu pozoruje mladý Bruce s rastúcou posadnutosťou, ktorá ho jedného dňa privedie k vlastnej pomste ako Batmana. Okrem Brucea Wayna seriál rozpráva príbehy rôznych slávnych zločincov, napríklad Catwoman, Tučniaka alebo Riddlera. (TV Dajto)

Recenzie používateľa Ozzy2 k tomuto seriálu (16)

Pilotní díl (2014) (S01E01)

Nejsem fanouškem komiksů, ani Marvelovek, přece jen mám už svůj věk a nevyrůstal jsem na tom, naše generace měla Rychlé šípy.Tohle mi doporučil syn a mě se to moc líbí..Ovšem fanouškem tohoto žánru se přesto nikdy nestanu, jsou to většinou bezduché sračky pro americké děti.Tam to má tradici, u nás to nikdy nemělo a nikdy mít nebude. ()

Vítej zpět, Jime Gordone (2015) (S01E13)

Selina je strašná svině, hlavně ta herečka je strašně nesympatická, to je jediné, co mi tenhle skvělej seriál trochu kazí. ()

Hořká pilulka (2015) (S02E09)

Už to bohužel jde scénáristicky dolů.Jako Tabitha, která se chová jak Lara Croft, která je schopna ustřelit na 5 km kolibříkovi ptáka si jde na jednoho poldu najmout zabijáky, když má ostřelovací pušku??Nygma s Tučňákem ale slibují skvělou podívanou, takže zatím zůstávám a budu se snažit více vypnout mozek.. ()

Lepší vládnout v pekle (2016) (S03E01)

Průser všech těchto seriálů je zbytečná stopáž. těch dílů je strašně moc a jak jsem byl nadšenej, začíná mi ten stereotyp lézt na nervy.Bruce je zralej na rozkopání držky, frajírek namyšlenej, dávno mrtví se vrací jak bumerang,začínám se nudit.Když si představím, kolik je ještě dílů do konce, už se mi moc nechce ztrácet čas. ()

Časovaná bomba (2016) (S03E10)

Černobyl..to bylo horší, než nám tvrdí. Dimitrij asi dostal plný zásah..nechápu to, že scénáristicky je tenhle seriál naprostá sračka, tolik nesmyslů snad nikde není, snad kromě Papírového domu, to byl taky odpad, ale na tohle se tak skvěle dívá, že mi to ani nevadí ()

Tyhle choulostivé a temné obsese (2017) (S03E16)

Bohužel to jde pořád víc dolů, protože to je zbytečně dlouhé a natahované.Je to pořád dokola a už se na to ani netěším, dojíždím to ze setrvačnosti a netuší, zda rozjedu další řadu ()

Prvotní hádanka (2017) (S03E17)

Tak tenhle díl super, už jsem to chtěl pomalu zabalit.Ale není to málo?pět dílů k hovnu, aby byl jeden nadprůměrný? ()

Zapalte knot (2017) (S03E18)

Bruce a otravný filosofující dědek se ponoří do myslánky a jdou se mrknout do míst, kde zemřeli rodiče..kurva, nenapsal to Rowlingová? ()

Žnec děsu (2017) (S04E02)

Už je toho moc.Vždy někoho zabijí, já si říkám-konečně a on samozřejmě zase obživne.Je to naprostá slátanina, vůbec nechápu, co mě nutí pořád pokračovat. ()

Ti s maskami (2017) (S04E03)

Je mi líto to po tolika dílech ukončit, ale už se na to nedá dívat.Zkusím ještě dva díly a jestli budou v tomhle duchu, tak KONEC. ()

Přestaň se mlátit (2017) (S04E08)

Tak nám to jde krásně do prdele.Už to fakt sleduju jen ze setrvačnosti, je mi líto zahodit těch 70 dílů předtím, ale už se na to netěším jen trnu, co to bude zase za píčovinu ()

Do smrti a dál (2018) (S04E19)

Už je to fakt naprostá dementní sračka.Jen záplava neustálého násilí a mrtvol, pro úchyly skvělá podívaná, ale absolutně nechápu, kdo je cílová skupina.Zřejmě šikanovaní poserové a ubožáci, kteří jsou rádi, že někomu se vede daleko hůře a to jejich utrpení není až tak velké.Jedna, dvě řady by bohatě stačily, už je jen recyklováno dávno objevené a děj už nemlže nikoho překvapit.To neustálé oživování mrtvol je už opravdu velice trapné. ()

Rok nula (2019) (S05E01)

Tohle už by nemusel být takový průjem, jako předcházející úplně dementní řada. ()

Tučňák, náš hrdina (2019) (S05E03)

amalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a žbrluch. Ne, to je síla, jak to jde stále do větší prdele.Jak píšu jinde, ten počet dílů je přepálený, neustále se vše dokola opakuje a už je to opravdu strašná otrava.Už i ten Tučňák s Nygmou mi lezou na nervy.No, dokoukám to, když jsem došel až sem,ale je mi jasné, že se to do mého srdce nezapíše. ()

13 stehů (2019) (S05E06)

Přesto, že Jim Gordon nežere, nesere, nespí a neustále dostává do držky, tyčemi po hlavě, sch\taĺ nepočítaně kulek i řezných zranění, pořád se vrhá do boje s větrnými mlýny v perfektním obleku a bílé košili.A nejen Jim, vlastně všichni.Ale kdo by se v záplavě kravin zabýval takovými malichernostmi...Vždyť je nesmrtelný a jeho nepřátelé, což je drtivá většina Gothamyu střílí zásadně slepými ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (viac)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (viac)