Gotham

• Slovensko Gotham: Vojna gangov (viac)
USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (viac)

V Gotham City sa stane zločin, pri ktorom sú Martha a Thomas Wayneovci zavraždení pred očami ich malého syna Brucea. Do vyšetrovania sa púšťa detektív gothamskej policajnej jednotky James Gordon a jeho cynický partner, Harvey Bullock. Lenže vyšetrovanie je komplikované a neprináša očakávané výsledky. James Gordon, poháňaný Bruceovým traumatizujúcim zážitkom, sa púšťa do osamelého pátrania, počas ktorého sa bude musieť postaviť proti vlastným spolubojovníkom, korupcii a podsvetiu. V nadchádzajúcej vojne za spravodlivosť bude stratená nevinnosť, niektorí zločinci budú chytení a z niektorých sa stanú ešte ťažší súperi. Celú túto dobu pozoruje mladý Bruce s rastúcou posadnutosťou, ktorá ho jedného dňa privedie k vlastnej pomste ako Batmana. Okrem Brucea Wayna seriál rozpráva príbehy rôznych slávnych zločincov, napríklad Catwoman, Tučniaka alebo Riddlera. (TV Dajto)

Anorak

Svět, ve kterém jsou papírové krabice neprůstřelné, tělo prokláté půlmetrovou mačetou opět použitelné do dalšího dílu a naopak i připínáček neomylně projde srdcem. Svět, který znamená naději pro ty, kteří v blízké budoucnosti čekají na jednu dobře mířenou mezi oči. Smrt je vrtkavá a Gothamská statistika jasně říká, že dva ze tří takto postižených nejen že přežijí, ale jako bonus navíc získají nějakou tu nadpřirozenou schopnost. Poplakávání nad zemřelými po prvním z mrtvých vstání jaksi již postrádá dramatičnost, podobně jako kdyby jste nikdy nehráli Diablo II na hell. Lahvička s jedem je celá červená, protilátka modrá, aby jsme si děti rozumněli. Otázky zůstávají bez odpovědi sotva pět minut. Pokud nevíš Jime, vem si lupu, nebo se prostě zeptej toho pošuka z laborky, má to v kapse napsané na papírku. Ovšem pozor, nedá to zadarmo, nejdřív musíš Jime vyřešit rébus. Co to je? Čtyři rohy, žádné nohy, jenom břicho veliké?! James Gordon je takový americký Miroslav Krobot, při pohledu na něj jsem si občas vzpomněl na pořad Gumáci vysílaný na TV Nova. Ten chlap má očividně problém s obličejovým svalstvem. Ani pět sérií Gothamu i se všemi těmi nepovedenými scénami, i když si myslím, že se režie s druhými záběry příliš nezabývala, jeho ztuhlosti nepomohlo. „No a jakto, že jsi to milý Petře (ne, nejmenuji se Anorak) vydržel sledovat celých pět sérií?!“ Inu, to máte tak: A) Koronavirus. B) Nejsem velký myslitel. Při sledování seriálů jsem nicméně měl dobrý pocit, že bych jim dokázal poradit. C) Bavil mě tučňák. D) Bavil mě komorník. E) Bavil mě Bullock. F) Bavil mě vývoj postav a prostředí. G) Na rozdíl od Temného případu jsem nemusel čekat do konce posledního dílu, abych se dozvěděl, že vrah je zahradník. ()

bicekz

Seriál se poměrně povedl, ale nemůžu přehlédnout to, že je zbytečně nehorázně natahovaný. Hodně pasáží mi přijde téměř k ničemu. Jako jo, byly pasáže, které jsem si užil. Například proměna tučňáka, hádankáře apod. byla opravdu dokonale zpracována. Ale jinak pouze průměrný seriál, čekal jsem více. ()

Brvis

Jedním slovem FASCINUJÍCÍ. Seriál o 5ti sérií je vážně skvělí. Jakoze opravdu nemám slov. Hlavní postavy tu sou vlastně skoro všichni, ale nejhlavněji Jimm Gordon a Bruce Wayn a Alfréd. Seriál je o gothamské policii, která se naprosto zkažený Gotham snaží vyčistit. Každá postava je zde strašně sympatická, hlavně Harvey Bullock, nebo mnou velmi oblíbený Oswald Cobbelbot alias penguin. Všem seriál naprosto doporučuji, 10 z 10ti. Hlavně neskutečně objasní svět DC. ()

Miroslav.Zac

Seriál, který zradil sám sebe. Z nadprůměrné špinavé kriminálky s prvky fantasy (první dvě série) sklouzl přes průměrnou třetí sérii a lehce podprůměrnou čtvrtou sérii k páté, která byla naprosto zbytečná a oproti prvním dílům ubohá. Je vidět, že chtěli autoři tento nápad vyždímat totálně do sucha. Škoda. Bohatě by stačily správně zakončené. V rámci univerza se ale jedná o nadprůměrný kousek. ()

YDOMAK

Po dvoch dieloch som zatiaľ absolútne spokojný, Pre-batmanovské obdobie má svoje čaro, snáď to aspoň prvá séria ustojí natoľko aby nešli hviezdy dole. Zatiaľ 4* ()

dago79

Nejak ma to nebere. Druhy diel som uz musel preklikavat dalej lebo to bola nuda. Cakal som od toho pochmurnu atmosferu a zatial to ma atmosferu lacneho becka. ()

Danoo89

Slabučké, nepresné, detinské. Myslím si že tento seriál mal obrovský potenciál, zvlášť pre mňa, ako Batmanovského fanúšika, no bohužiaľ je strašne odfláknutý. Výsledný efekt po prvých pár častiach na mňa pôsobí veľmi rozpačito a amatérsky, hlavne keď ho porovnám z niektorými inými seriálmi, ktoré sú scénaristicky a herecky na úrovni celovečerných A-čkových filmov. Veľké sklamanie. ()

rklll

Po priemernom pilote sa nám Gotham slušne rozbehol, známe postavy dostali veľmi dobré herecké obsadenie. Penguin zatiaľ vládne, aj keď je pravda že ostatné postavy ešte čakajú na viac priestoru. Po 4.ep zatiaľ spokojnosť. ()

Akatsuki

Po šesti dílech: zatím velice solidní práce - stylizace, kamera. Jednotlivé případy takový televizní průměr, na druhou stranu např. Viper krásně dokázal, jak jde skloubit zdánlivě vedlejší dějovou linku s tou hlavní. "Bitva" bossů v Gothamu je čím dál tím lepší, netušil jsem, že postava Tučňáka v sobě ukrývá takový potenciál (super casting!), pro mě osobně asi největší tahoun seriálu....Těší mě i Bruceovo (ne)dětství, naopak Jim se mi ne a ne trefit do noty. Uvidíme, třeba časem...Zatím krásných 70% ()

Sllada

Serial má výborné obsazení, nicméně po příběhové lince mi to zas tak zajímavé nepřijde. Krom příběhu tučnáka, který mě baví tam nic zajímavého není. Gotham bez batmana je jako pivo bez alkoholu. ()

buryman

Co dodat fakt mně to baví díl od dílu víc a víc. Nejlepší ze všech je tučnák ten to hraje suprově a jako bonus jsou tam hezké herečky:) 1 serie 70% 2 serie 90% ()

tom173

chladné, nezajímavé, nudné... Zbytečně prodaná licence. Místy až komické, jaké dokázali tvůrci z ikonických charakterů (Penguin, Riddler) udělat kretény. ()

LUCCKE

Po 10. epizode: cisty priemer, neurazi ale ani moc nepobavi, ak mate rozpozeranych viacero serialov a ani z jedneho este nie je novy diel a chcete vyplnit chvilu nudy tak si zapnite Gotham, inak su chvalabohu na svete ovela lepsie serialy :) ()

AlexDry

Jedná se o skvělý začátek dobrého seriálu. Jsem velký fanda komiksů a Gotham je akorát pro lidi jako jsem já. Hudba je opravdu skvělá 9/10. Efekty taktéž 10/10. A příběh je ještě lepší 10/10. ()

kukillX

Skončil som nejak po 4och alebo 5tich častiach.. proste nuda .. ;) teda nekedy sa tam deje nečo zaujimave ale asi natom nečo bude že sa mi pri kazdom diely zatvarali oči a unavou to teda nebolo :D Možno sa raz odvážim pozerať to dalej a chytí ma tam niečo, kôli čomu by som názor zmenil ale zatial nič moc. ()

w0rm_cz

První série slušně jede. I když některé případy komisaře Gordona nejsou až tak zajímavé, batmanovská mytologie se všemi postavami tento nedostatek poměrně slušně kompenzuje. Naprosto luxusní je Tučňák, na jehož obsazení vybrali toho pravého a doufám že i Nygma alias Hádankář dostane brzy větší slovo. Zatím 4* ()

Gagin

Po 12ti dílech musím jednu hvězdu ubrat (původně 5*), protože mi připadá, že se to příliš neposouvá kupředu a po takové porci dílů bych očekával mnohem větší zvraty. Jlavně jsem se těšil na progres mladého Bruce, který v posledních dílech chybí úplně. Pokud to půjde takhle dál, budu nadále ubírat. ()

NeedfulThing

Filmovým tvůrcům konečně došlo, že pokud chtějí zfilmovat práci DC Comics, rozhodně jim k tomu nebude stačit jeden film. Nebo dva. Tři. Pět. Je třeba udělat seriál, který nás zavede k počátkům všech problémů, které ve filmových Batmanech město sužují. Jsem rozhodně nadšená, jak se tvůrci snaží zachovat původní zpracování komiksů. Poison Ivy, Cat Woman a Batman, jsou ještě děti, Riddler se rád hrabe v mrtvolách, Gordon je teprve v začátcích své policejní kariéry. A jestli se někomu líbil Danny DeVito jako Penguin, tak Gothamáckého Tučňáka budete milovat! ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (viac)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (viac)