V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

drackula

Absurdné, krvavé, v duchu prvého dielu, aj keď občas trošku za hranu, ale napriek tomu neskutočne zábavné a plné odkazov na staré horror kúsky ! 80% ()

haluska11

jak porazit armádu zombie nacistů, když vaše jediná pomoc je lidl verze Sheldona Coopera, a náhrada vaší amputované ruky hajlováním omylem probudí mentálně postiženou mrtvolu, kterou většinu času skládáte jak stůl z IKEI? přirozeně se vydáte na cestu hrdiny za vyvoláním nemrtvé rudé armády. ujetý humor, láskyplný vtípky na Norsko a originální take na zombie tematiku v sequelu, který je produkčně překvapivě na úrovni. je s podivem, že něco tak tématicky kontroverzního vůbec vzniklo. bezpochyby jeden z nejsilnějších konců ve světové kinematografii.  TLDR: zprava dobrý, zleva tanky ()

Hollohlaway

Zábavná ulítlá komedie z prostředí severu, s příjemným hereckým obsazením. Je to místy velmi vtipné a zombie já rád. Zápas dvou zombie mužstev byl prostě nejvíc. Ani to nevypadá příliš laciné. Jen mě velmi zklamal závěr a scéna s mrtvou milenkou, to si mohli odpustit. Ovšem bavil jsem se fakt dobře. ()

zolo23

Je jasné, že Tommy Wirkola sa vo vyťahovaní čriev priam vyžíva a aj v tomto pokračovaní je ich dostatok. Celkovo vtipných nápadov je tu viac a už dlho som sa takto nepobavil. Teraz rozmýšľam či si dať tento film do Topky hororov za rok 2014, pretože viac som sa smial ako bál :) Postavy sú parádne, hlavne teplý člen múzea je na "zožratie" a ZOMBIE TEAM??? Lepší team nenájdete, vtipné je i to, že sa tam museli trepať až z USA... Spokojnosť na mieste a mám pocit, že sa to "dvojkou" nekončí. ()

jefff

Dlouho jsem neviděl lepší hororovou komedii. Dead Snow má vtip, neustálou akci, slušné gore efekty, i cool příběh. Bitva nácků a rusů je nezapomenutelná, stejně jako mnoho dalších neskutečně povedených scén. Seveřani jsou přes kulturu bozi, stále umí překvapit. ()

giovanni3

První díl "Død Snø" byl originální a utkvěl mi dlouho v hlavě. Toto pokračování je vlastně totéž s trošičku jinou zápletkou, s rádoby super efekty protkaný děj. Jsou tu občas nové akce jako "zombie kamarád" či závěrečná scéna v dodávce. Každopádně jak jsem první díl nadhodnotil a dal 4*, tak zde ty 4* dát nemohu a dávám spíše slabší 3z5 ()

The Viper

Vizuálně lepší a výživnější než jednička, ale o fous horší ve výsledku. Nejhorší na tom celém byl ten trapný americký Zombie tým a ještě horší bylo to jejich trapné řvaní:,,USA, USA...'' za které si zasloužili dostat železným křížem mezi oči. Představitel hlavní role Martina si vedl více než dobře a Martin jako postava taková je opravdu úžasná. Drsný sympaťák co se s ničím nesere a scéna s oživováním kluka či zkoušení jeho nové ''přednosti'' byly k popukání. Film si drží solidní tempo vzhledem k jeho dlouhé délce (na (sub)žánr opravdu dlouhé) a ani na vteřinku nenudí. Do hry se nám tu dostávají i hoši od Rudé armády a závěrečná jatka ztratila na kráse právě díky Zombie týmu, jinak to byla stejně výživná mela jako v jedničce. Uvidíme zda se dočkáme trojky a já budu fandit Herzogovi ať se mu to dotřetice konečně povede. Opravdu si nepamatuji kdy naposledy jsem měl takové dilema komu fandit, v tomto případě jestli Martinovi nebo Herzogovi a jeho partě. Na stranu německého sympaťáka mě dotlačil už 2x zmiňovaný a zbytečný Zombie Tým. ()

netahlo

Nadherna zhovadilost! Tohle se fakt povedlo. Jednicka je proti dvojce blabol, tady se clovek fakt nenudi :-) U nekterych scen jsem fakt brecel smichy. Luxusni! Tommy Wirkola odvedl famozni praci. Vse podstatne perfektne vystihl ve svem komentari uzivatel EvilPhoEniX. ()

kenkaku

Chybu může udělat každý, nicméně jen idiot udělá tu samou chybu 2x. Tommy Wirkola je poloviční idiot. Ani napodruhé ho nenapadlo se zamyslet nad detaily (vážně bude mít tank u muzea nabito? má extra sílu jen jedna ruka nebo najednou obě? o co teda těm náckům šlo?). Co evidentně pochopil, je že udělat si jasno v žánru hned od začátku je jen dobře a čím udělal úplně nejlíp, je veřejné sebemrskačství. Prohlášení, že "takhle se ještě nikdy předtím žádné zombie nechovaly" je u mě známkou sebereflexe a u mě se tím zachránil krk. Znovuoživlé postavičky totiž lze oživovat opakovaně (nekecám), mluví, myslí, hlava pryč nic neznamená a umí si přimontovat ruku... přirostením?! Já nevím jak to jinak nazvat... To že vynalezl nový druh nekrofilie je už jen bonus na konec. Co film drží nad vodou je masakr od začátku do konce a sakra nekorektní přístup (nic mu není svaté). Jsem zvědav jak pojme třetí díl, na který si nechal evidentní otevřená vrata. Pokud uvidím víc humoru typu "masáž srdce", posměšků typu "USA! USA!" nebo "...máme pomoct těm v ruskejch nebo německejch uniformách?" zvednu i na nadprůměr. ()

sedm.1

Bohužel, ale ani druhý Mrtvý sníh, stejně jako první, mi neudělal takovou radost, jakou bych od pořádné splatter jízdy očekával. Pořád je tu sice od tvůrců znát neoddiskutovatelná láska k tomuto hororovému subžánru, a i dodrželi pravidlo druhých dílů, tedy všeho víc, ale toto pokračování mi už žánrově přišlo téměř až hraničící s parodií, kdy zrovna toto propojení dvakrát nevítám, nehledě pak i na to, že většina těch vtípků, a vlastně i jednotlivých scén, tu na mě působila už opravdu nesoudně a přestřeleně trapně. To samé by se dalo ale tvrdit i o zápletce, která je tedy určitě hodně, hodně originální, ale já se u ní prostě nedokázal vůbec bavit a odvázat, mě to vyznělo jako jeden obrovský guláš, kde se sice tedy odvázali alespoň tvůrci, ale zábavnost pro cílového diváka vzala jaksi za své. Co se efektů týče, těch bylo dost a jejich kvalita dosahuje vysoké úrovně, ale že by mě donutili alespoň kvůli nim se nějak mimořádně bavit, tak ani to se nezdařilo. Já zkrátka nevím, z obou dílů jsem dost rozpačitý, neboť filmů tohoto ražení je strašně málo a měl bych být jistě za každý takový krvavý cákanec upřímně rád, ale možná že mi nesedlo to komediální pojetí, možná že my nesedl Tommy Wirkola, každopádně, na jednu stranu mám radost, že se nebojí někdo natočit pořádný sekec, mazec, na druhou stranu, asi bych to celé mnohem raději viděl v daleko vážnějším pojetí, než jako tyto splatterové Babovřesky. ()

srbak

V mojom ponímaní sú hororové komédie niečo, čo má ozaj skvelý potenciál a uplatnenie na sobotňajší večer s kamarátmi pri nejakom tom pivku - a Dead Snow je na to vyslovene ako stvorené. Oproti prvému dielu je toto priam o úroveň, ak nie dve vyššie, ale aj inde. A to nie len po tej humornej stránke, ktorá tomu veľmi prospela, ale aj po kvalitatívnej. Wirkolovi sa tento počin proste podaril. Dobre som sa pobavil. ()

Wally

Masakr a totální úleťárna...ale zabavná..se spoustou skvělých scén a vtipných hlášek pro diváky s odolným žaludkem. Jediné co mi zážitek z filmu kazilo byla parta místních policistů, jejichž role byla vyloženě trapná a pro film zbytečná... ()

borec999

Tommy Wirkola si pripisuje druhý vydarený kúsok a po guilty pleasure Jankovi a Marienke: Lovci čarodejníc potvrdil, že podobné uletené hororové komédie mu idú. Tentoraz nám doručil výživný a poriadne krvavý zombie masaker. Akcie tu máme požehnane; tempo je zbesilé; gore, masky a krvavosť sú na vysokej úrovni a z hľadiska komediálnych momentov sa tiež nájde dosť originálnych a vtipných scénok(najlepšie: oživovanie chlapca, rozbiehanie auta, či koncept zombie ruky s nadprirodzenou silou robiacej si čo sa jej zrovna zachce- tu som si však istý inšpiráciou od staršieho kúsku Ruka zabijak).Cieľovka, ktorej nápady ako rozbiehanie auta zapadnutého v bahne, tým že kolesá podložíte zombíkom, ktorého pri rozbiehaní rozmasakrujete na kusy neprídu nechutné ale vtipné sa bude baviť. A ostatní citlivejší a menej otrlí budú nariekať čo za samoúčelnú a nechutnú blbosť si to zapli. U mňa sa Wirkola trafil a bavil som sa viac než dobre, tých 100 minút ubehlo ako voda. 80% ()

Corpsegrinder

Nejlepší splatterová komedie od dob Braindead. Co se týče hororový stránky, je tady krve tři prdele, lítá tu vše od končetin po střeva a hvězdy z Mercedesu, a samozřejmě zombíci jsou naprosto parádně namaskovaný. A komediální stránka se taky povedla, samozřejmě pár vtípků je až moc samoúčelnejch (celá ta skupinka zombie killerů neni vtipná ani trochu) ale jakmile došlo na oživování malýho kluka začal jsem brečet smíchy a vydrželo mi to až do konce. K dokonalosti už chybí jen Kvelertak. Jasnějších pět hvězd jsem dlouho nedal. Nic pro fanoušky lynchovek a podobný blbečky. ()

kery-

Dlouho jsem marně hledal film ze kterého bych padnul na prdel. Pro někoho totální píčovina, pro mě dokonalost kombinace žánrů horor/komedie. Narozdíl od ostatních žánrovek to nejede pouze jenom otřepaným klišé stylem, kdy se jede jen na vtip a na ostatní podstatné věci, které dělají film filmem, se kašle. Tady vše perfektně spolupracuje - kamera, soundtrack, létající vnitřnosti, scénky u kterých se člověk jen diví že to mohlo jít na Blu-Ray, hlášky a sympatické postavy u kterých si nebudete přát smrt (NIKDY se mi nestalo abych koukal na takový krvavý masakr a přál si, aby to nikdo z hlavních neodsral)... Na pokračování se čekalo dlouho, ale kdybych věděl, že to dopadne až takhle suprově, tak bych klidně řekl "jasně, nechvátejte". Za mě plnej, nenudil jsem se ani chvilku. Podle závěrečné scény to vypadá na trojku, takžeee..."jasně, nechvátejte".. :) ()

HArna

Je to blbost, ale dělá si to srandu samo ze sebe. Místy je to vtipný, ale místy tam umírají děti i ženy. No a ty ženy mají kočárky. Nesmíte to brát vážně, pak je to docela prdel. ()

Krabak

Dlouho jsem se tak nepobavil. Tenhle díl co se týče kvality a debility totálně překonal jedničku...ale hlavně, v dobrém slova smyslu! A ten konec s písničkou od Boonie Tyler byl opravdu KULERVOUCÍ! --->90% ()

kolemjdouc

dávám plný počet za zpracování, ale nedokoukala jsem to.Je to tak dobře udělaný horor,že to dá jen silná povaha.Což já nejsem.Tady to ani tak nebylo o režii a hercích,ale o maskérech,kostymérech a kameře.Kdyby to tahle skupina pokašlala tak ta druhá i kdyby se zbláznila ,tak jim to jako celek nevyjde.... ()