The Devil's Rock

Deň pred vylodením spojeneckých vojsk v Normandii dostanú dvaja muži tajnú úlohu, ktorou je zničenie nepriateľského dela na jednom z ostrovov. Misia sa však skomplikuje, keď muži započujú krik ženy a s cieľom zachrániť ju vstúpia do nacistického bunkra. (Slavigrom)

Fr

,,Z JAKÉ ŠÍLENÉ SPECIÁLNÍ JEDNOTKY TĚ VYTÁHLI? ŽIDI A CIKÁNI TI NESTAČÍ?“ ... ,,UŽ JSEM TI ŘÍKAL, ŽÁDNÝ Z TĚCHTO MUŽŮ NEZEMŘEL MOU RUKOU“..... /// To takhle v noci před dnem ,,D“ (..válka vole!) všichni dva výsadkáři přepadnou fašounskej bunkr. Zvracející Němec se jim sice snažil něco říct, ale chlapi nedbali děsivých zvratků a sejmuli ho. Správnej voják, totiž pičoviny neřeší! A to by jste neměli ani vy, pokud dostane chuť se ,,béčkově“ kochat vítězstvím člověka nad démonem (a určitě to nebyla náhoda, že ten člověk byl příslušníkem spojeneckých vojsk!). Jinak samotnej námět zní zajímavěji, než to pak celý vypadá. Moc tomu motání se kolem lstivý a hladový příšery (prostě ženská, no...)v jednom bunkru o 3 tvorech nevěřím. 2a½! To ten fašounskej magor v Berlíně byl vo kus zábavnější! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Místo češtiny si čtu v ,,Grimoires“. 2.) Zajímá mě, na čem makal Hitler, když už měl ,,Archu úmluvy“. 3.) Thx za titule ,,joseph“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

S.Quentin QUALE

Tak tady si z mé strany není na co stěžovat. Doba - pár dní před Dnem D, lokalita - ostrov v Normandii, resp. zde umístěná, fašounská dělostřelecká tvrz, hlavní hrdina - commandos, hlavní záporák - Belzebub, jakej se jen tak nevidí. Jakta, okultismus, minimum postav, atmosféra a nějaká ta pitomost tam samozřejmě nesmí chybět. Ale za mě teda spokojenost a překvápko. 75% ()

Gilmour93

War is a Bitch. Kopí osudu? Odfajfkováno. Archa úmluvy? Odfajfkováno. Pro tentokráte byl pan Jones při jejím dobývání liknavý. Zbývá už jen vyvolání jeho Nejtemnější temnosti, či některé z jeho děvek.. Zatímco si Adolf škrtá v seznamu „Tři kroky k totálnímu vítězství“, Novozélanďan Campion škrtl teze, že nelze natočit atmosférický horor na téma nacistických hrátek s okultismem.. Komorní a přitom napínavé (chození klaustrofobickými chodbami pevnosti má se správným zvukovým podkresem šmrnc), na žánrové poměry dobře zahrané (především Matthew Sunderland jako „Nazi-vyvolávač“, co na můj vkus moc rychle vydělává orgány z cizích těl), občas se otírající o skutečné historické souvislosti a nešetřící luxusně udělaným gore. Vida, stačí málo (peněz) a jeden nadšený kivi strčí americké hochy s třaslavou kamerou do kapsy.. Jestli to písmenko D v názvu spojenecké invaze v Normandii nakonec neznamenalo Devil.. ()

J*A*S*M

Nedávno se kdesi řešilo, co všechno dnes bývá neprávem označováno jako "hororové béčko" a zdali se vůbec ještě opravdová hororová béčka točí. The Devi´s Rock je podle mne příkladem takového filmu, který si tuto nálepku zaslouží. Vypadá poměrně lacině, není možné brát ho stoprocentně vážně, řemeslně není bezchybný, ale lze cítit fanouškovství tvůrců. A odehrává se to v potemnělé pevnosti a je tam ďábel, takže já jsem relativně spokojen. Ne víc než průměr, ale aspoň že tak... ()

Aluska88

The Devil's Rock je vskutku originálním příspěvkem do hororového žánru. Námět v sobě propojuje spoustu prvků, od Dne D, Archy úmluvy, Kopí osudu, Prastarých, Grimoárů, až po čarodějnictví a démony. Film má excelentní hudbu, výborné herecké výkony, temnou atmosféru a také vydařené masky. Lipstick Demon v ženském provedení je správně sexy děsivý. Jestli se jedná vyloženě o "béčko", jak zde někteří zmiňují, nevím. Možná. Pro mě je to něco jako Evil Dead. Něco mezi klasickým béčkem a kvalitní filmařinou podpořenou zajímavým námětem a zpracováním. ()