Outpost: Black Sun

Píše se rok 1945 a zvrhlý nacistický vědec Klausener pracuje na zhotovení strach a hrůzu nahánějící nové technologie, která dokáže vytvářet nezranitelné a nezničitelné jednotky nacistické třetí říše. Jenže taková myšlenka se ani trochu nezamlouvá současnému vedení NATO a do oblasti východní Evropy posílá speciální jednotky, aby postupující nacistickou invazi všemi dostupnými prostředky zastavili. Ta po sobě zanechává mrtvá těla místního obyvatelstva a chorobný zápach smrti. A právě po této stopě se vydává odhodlaná investigativní novinářka Helena (Catherine Steadman), hledající pomstu za smrt rodičů právě Klausnerovou rukou. K jejímu cíli, hluboko za nepřátelské linie až do jejich tajného podzemního bunkru, jí dopomáhá starý známý inženýr Wallace (Richard Coyle), který se v posledních letech snaží přijít i na ta nejposlednější nacistická tajemství. Speciální úderná jednotka má za úkol v příštích hodinách lokalizovat a zničit ono podivné zařízení, neboť v případě neúspěchu se vedení rozhodne pro vypuštění sedmikilotunové nukleární střely, která po sobě zanechá snad ještě větší spoušť než Klausnerova armáda chorobných nacistických zombies. (Conspi)

George Stobbart

Príjemný sequel k príjemnému Outpostu, ktorým režisér viac-menej pokračuje vo vykročenom smere a rozširuje príbehové univerzum, no podobne ako pri origináli tu chýba niečo viac, nejaký moment, ktorý by diváka (alebo aspoň mňa) trochu výraznejšie nadchol. Skupinku drsných vojačikov v tomto prípade vystriedala zvedavá, emancipovaná ženská, ktorá sa tu zamotá s vojakmi a následne samozrejme aj so zombie vojakmi. Bavilo ma to, aj keď miestami to bolo trochu zdĺhavé, no atmosféra bola dobrá, spracovanie tiež, potešila aj pekná, temná vizuálna stránka, sympatické vygradovanie a určite by som sa nebránil ani prípadnému tretiemu pokračovaniu. ()

Big Bear

Tak mám konečně celou trilogii - tedy končilo-li to Rise of Spetsnaz viděnou. Dvojka navazuje plynule na jedničku a chvilku - asi tak do dvou třetin jsem si myslel, že ji dokonale ukončuje. Třetí díl totiž pojednává o času války a vlastně se odehrává před jedničkou i dvojkou. Dokonce jsem si myslel, že je dobře, že jsem tato díla viděl ve sledu 1, 3, 2... a myslím si to doteď. Kromě toho, že jsem zjistil, kde se Kocáb inspiroval maskou Ropotáma byl film spíše podprůměrný... Do děje je zapojen ženský element, kterému postupně podléhají nejen vědci, ale i borci ze Special Forces... Jedině zombie náckové nezklamali a šli po všem živém hlava nehlava... A tak se zase podíváme do bunkru, kde tentokrát potkáme maminku... Závěr skončil dost otevřeně a velmi jsem se divil, že trojka nenavázala. No, tohle bych přitrovnal k jedničce. za mně je rozhodně nejlepší trojka Rise of Spetznaz... Dávám prsten s háknkrajcem. * ()

PKD

Jejda, jak by řekl můj 5letý synovec. Nebojte, on to neviděl.;-))) Chci říci, tedy asi takto...po shlédnutí nenápadného a správně komorního 1.dílu, jsem po napsání komentu, kdy jsem se rozmýšlel, zda jíti do 2 a 3 či nikoli, nakonec zvědavost zvítězila a já si již po úvodní 10min. uvědomil, že jsem udělal dobře. Z mého pohledu se jedná jednoznačně o třídu promakanější příběhově i v ostatních směrech pokr. Řekl bych, že i ambicióznější. Domníval jsem se ještě předtím, že to pův. film oslabí či zničí (stává se to často) leč opak jest pravdou. Prvních 30min. jsem měl dojem, že sleduji 28....poté s příchutí herní série S.T.A.L.K.E.R. což se ještě zvýraznilo, když se k mé velké radosti objevil pan Hunt (herec je zde sice uveden, ale někdy to zn., že jde jen o foto a samotný herec se neobjeví) který v 1 pův. tvrdil, že mu jde o šutry. Sice bych osobně nezvolil celkový nádech do zelena a nechal bar. filtr na úrovni 1 a 3, takže to občas vypadá, jako pod vodou jihočeského rybníku, ale za ten famózní trabant (což v britských aj. hororech moc nevídám:) jim to odpustím. Přesun k ženské hl. postavě mi neva (hl. když to není....) a tento prvek mi zase připoměl prequel k the Thing, takže ok. Návrat démonického (jak jinak) Klausenera jest samoz. třešničkou, zvláště, když zjistíte, jakou roli zde hraje. Lenin kámoš Wallace, který pátrá po Die Glocke (jo, je to to fascinující zařízení, kteréžto je hl. postavou celé trilogie) jehož ale nelze popsati bez spoilerů, tudíž vám o něm nic dalšího nenapíši.;) Samotný závěr, který mi zase připoměl Silence of the Lambs (jen naopak) byl hodně potěšující a tak mi jen vadí, že není 4 (časově 2.5) páč bych rozhodně apeloval na tvůrce, aby řádně ukončili linii v současnosti s jasným koncem. Takto jsme sice dostali mňamózní 3, ale jelikož jde o prequel 1, tudíž tzv. nultý film, tato nečíslovaná 2, který k mé potěše začíná doslova vteřina tam, kde skončila 1, nemá onen definitivní konec, kde už bude vše nadobro vyřešeno. Je to škoda. Ale ve výsledku mi to tento díl zase tak moc nekazí. Komu se líbila 1, zkuste to. Ale připravte se na to, že nepůjde o komorní bunkrfilm. Tady se totiž jede už na ostro (což ke konci zn. to, že začnou padati i bombičky, nikoli sifónové) a musím říci, že rež. se od předchozího filmu o dost zlepšil. Jen moc nechápu, co měla znamenati ta skřehotající bosorka. To byl asi největší úlet.;-) Takže...vzhůru do bývalé Jugošky. Nikdy nevíte, co tam ti kluci ušatí nacističtí po sobě zanechali. ()

Fiftis

Pokračovanie tejto série sa mi na začiatku úplne nepozdávalo. Opäť trvalo, kým sa dej dostal k tomu na čo všetci čakali. Aj tento film ma však prekvapil. Pripomínal v druhej časti hru Wolfenstein 2009, kto ju hral tak vie čo myslím. Film nebol veľmi predvídavý, postavy umierali rýchlo, či už boli hlavné alebo vedľajšie, to mám na filmoch rád, že si myslíte že ten, čo má najčastejšie dialóg prežije ako posledný, ale nakoniec tomu tak nieje. Opäť dávam dobrých 80% predovšetkým za postavu Klausenera, nečakané zvraty, nepredvídateľnosť situácií a samozrejme nášup nazi-zombíkov. ()

darkrobyk

Akční oddechovka o cestě plné překážek v podobě nemrtvých nácků ke stroji, který je drží při životě. Lena je lovkyně hlav, nacistických hlav, a vydává se neohroženě tam, kde vládne smrt. Tedy, občas dělá koniny, tudíž mé sympatie značně kolísaly. Místy příjemně napínavé, třeba při sestupu do nitra bunkru, rozkošná babizna s injekcí a stroj z něhož srší blesky jak z archy úmluvy. Líbily se mi žlutavé filtry, kamera byla obstojná, hudba fajn. O herecké výkony moc nešlo, jelikož v tomhle žánru nejsou podstatné. Důležité je, kdo a jak zařve. První film si už moc nepamatuji, ale tohle jako jednohubka šlo. Jsem zvědav na třetí část. ()

• Natáčení probíhalo ve Skotsku ve Velké Británii. (Terva)