Outpost: Rise of the Spetsnaz

• USA Outpost 3: Rise of the Spetsnaz

Roku 1945 zuří válka na východní frontě a sovětské „komando“ pod velením Dolokhova má za úkol zničit německý konvoj. Past je nalíčena, všechno šlape jako po drátkách, ale poté, co se zmocní tajných dokumentů, se karta obrací. Stává se z nich lovná zvěř. Jednotka se rozprchne po lese a nacističtí protivníci se pustí do pronásledování. Někteří sověti jsou zabiti, jiní zajati a odvlečeni do tajného podzemního bunkru, který je pod vedením fanatického velitele Strassera. Ten zde prování podivné pokusy, které mají dopomoci Němcům vyhrát válku. Z Dolokhova a jeho mužů se stávají pokusná morčata a brzy poznají, co znamená projekt Wolf Soldat. Kromě nacistických vojáků se v podzemí totiž skrývá i něco děsivého. Jde o oživlé mrtvoly, které se mají stát páteří nacistické armády… (SOLOM.)

darkrobyk

Řemeslně zdařilý třetí zářez do náckovskozombie řežby se vrací do konce druhé světové války. Tajemný les (mohlo ho být více), zuřivý zombie čokl běžící po stopách nepřátel, zákusy a střeva ven, bunkr, v němž se odehrávají vražedné experimenty, cela smrti, nemrtví a nevzdávající se polapené oběti. Z podřezaných hrdel stříká krev, zásah sekerou je šťavnatý a vystřelené kulky prolétají těly v doprovodu řetězců rudých perel. A pokud se dostanete do cely smrti, tak většinou vás to zkrátka roztrhá na kusy. Většinou. Jediný můj problém byl s postavami, respektive s kým se ztotožnit. Na jedné straně hrdlořezové Hitlera, na druhé Stalina. Nu a jediný Amík byl magor s poněkud kratší životností.... Jinak ale dobré. ()

Aluska88

Z celé "Outpost Trilogy" se mi nejvíce líbil druhý díl, Outpost: Black Sun. Tento další navazující díl se zase dějově přesouvá do roku 1945, kamsi do temných lesů. Nejprve mě překvapilo, že Rusáci mluví anglicky. Poté mě zarazilo, že Náckové mluví také anglicky. Ale vzhledem k tomu, že spolu po celý film obě válčící strany komunikují, jsem to pochopila jako záměr režiséra, protože jinak by se spolu vlastně vůbec nemohli domluvit, že:) Ale co, nějak jsem to překousla a film netrval zase tak dlouho, aby se to nedalo vydržet:) Rusáci jsou chlápci drsní jako skála, přesto to vypadá, že proti Zombie Nazi Experimentu nemají moc šancí. Podzemní bunkr a jeho továrnu na nezničitelné vojsko vede magor jménem Strasser v podání Michaela McKella. Ten chlap mi připomínal britské herecké ďábly, Malcolma McDowella a Marca Warrena. Outpost: Rise of the Spetsnaz je slušným přídavkem do této trilogie, i když na předchozí díl pro mě nemá:) "Jestli to jsou moji muži, které chcete použít jako návnadu, tak nejdřív nauč ty svoje, jak bojovat.", "Typy, jako ty, si můžou hrát na Boha, jak dlouho budou chtít, ale vždycky se najde sedlák, který vám vykope hrob." ()

Shakers

Slabšie ako jednotka, no o chlp lepšie ako dvojka. Síce to nieje také hororové ako jednotka, kedže nazi-zombie sa tu len vytvárajú, tak ich tu ani moc nie. Ako fanúšika vojnových filmov ma príbeh zasadení do roku 1945 celkom potešil, no samotný obsah moc nebavil, ale tie strielačky sa mi celkom lubili, Bryan Larkin ako rusky bouchač Dolokhov si tu náckov celkom dáva jedna radosť - s MPčkom, kudlov, granátmi, zlomené väzy tiež nechýbajú. A to potulovanie v tuneloch, kde nevieme čo bude v ďalšej miestnosti ma tiež bavilo. Finále trošku sklamanie, viac menej to ani žiadne nemalo. Chcelo by to lepšiu atmosféru a trošku lepší príbeh, lebo toto bola iba strielačka náckov v bunkri, kde nazi-zombíci tu hrajú tak cameo roličky. Ale bavil som sa aj tak. 65% - 3* ()

Terva

CITÁT - Nikdo, kdo kdy žil, nebude zapomenut.......... Nacistický experiment se zombíky pokračuje ve třetím filmu. Tentokrát to odnese spetsnaz - tedy Rusové. CITÁT - Kdo se bojí "vlků" nesmí do lesa........ Sice tu je spousta žraní, ale už je to jen odvárek. Žádné dobré gore scény ani napětí. Dlouhé dialogy bez akce. ()

George Stobbart

Niečo vyše roka trvalo, kým sa objavil tretí diel rozbehnutej "Outpost" trilógie (zatiaľ). V tomto prípade však dej nepokračuje v udalostiach po 2. časti, ale vracia sa až do 2. svetovej vojny a slúži teda skôr ako prequel, v ktorom ruskí vojaci objavia tajný nemecký výskum. Skôr než však stihnú niečo urobiť, sú zajatí a zisťujú, že si budú musieť prebojovať cestu von nielen cez fašistov, ale aj cez ich zombie experimenty. Štýlovo je film podobný svojim dvom predchodcom, ibaže sa už nadobro vytratila tá atmosféra a napätie prvého dielu, čo sa nahradilo zvýšením tempa, akcie a krvavých scén. Niekomu to sadne, niekomu nie, mne to prišlo už slabšie a stereotypnejšie. ()

• Hodnosti vojáků SS u límce nekorespondují s hodností na výložkách, některé jsou i smyšlené viz velitel vlčího komanda na konci filmu. (SsgtJira)