Le Lac des morts vivants

• Španielsko El lago de los muertos vivientes (viac)

Pri malej dedinke v horách je jazierko, z ktorého občas vylezú zombie v nacistických uniformách a robia neplechu. Do mestečka prichádza reportérka, ktorá chce o jazierku a jeho temnej legende napísať článok. Od miestneho starého pána, žijúceho v zámku na okraji jazierka, sa dozvedá strašnú historku, ktorá sa tu udiala za druhej svetovej vojny. (POMO)

Lima

Evropský trash v nejryzejší podobě. Na začátku na vás vyvalí neskrývanou nahotu, aby pak zombie náckové pravidelně vylézali z jezera, klátivým pohybem sondovali okolí a mordovali ženský tím, že jim sajou krev. Chvilku se Rollin flashbacky zpět do 2.světové pokouší o nějaké vážné rozvíjení mytologie, aby pak zas na vás vyvalil tři kýble nahoty a kopu zombíků, kteří si vřískající ženský unášej do jezera. Dokonce nechybí ani nějaké citečky, to když táta zombík pokaždé, když vyleze z vody, navštíví dcerku, hladí ji a dává jí dárečky. Té holčičky mi bylo normálně líto. Hrála totiž jako jediná strašně svědomitě, a vůbec do toho světa dospěláckých úchyláků nezapadala. V její postavě se Rollin pokoušel dokonce i o nějaký přesah a celkově mám dojem, že všechno kamerou bral na první dobrou a úplně rezignoval, co z toho vyleze. Na konci dojde i na slzičky, no sám jsem se neubránil dojetí, fňuk. ()

J*A*S*M odpad!

Nechce se mi věřit, že tohle někdo mohl myslet vážně. Několikrát jsem při sledování téměř vyprskl smíchy, neboť to, co se na obrazovce odehrávalo, připomínalo sebeparodii, avšak bohužel pouze nechtěnou. Kdyby to tak vypadalo úmyslně, zasluhoval by scenárista cenu za genialitu, neboť například zdejší "shledání po letech" by hned tak někdo nevymyslel. Také jsem si všiml, že rybník, v němž ti vodníci žili, záhadně mění svou hloubku. Lze to pozorovat ve scéně, kdy zombíci útočí na koupající se děvčata. Při pohledu ze břehu mají vodu stěží po pás, avšak když je kamera v ten samý okamžik zabírá pod vodou, tak dívky normálně plavou a zombíci se na ně sápou ještě z větší hloubky. Zajímavé. Zombie Lake je tak špatný film, až dokáže zcela jistě někoho uspokojit. Jen doufám, že chystaný Romerův Something of the Dead (v němž by měly také vystupovat vodní zombie) nedopadne podobně. ()

Superpero odpad!

Film o nacistických zombících? Tak to jsem musel vidět. Bohužel zombíci tu jsou zelení jak vodníci a vlastně i ve vodě žijí, akorát občas udělají nájezd na město plný teroru. Vždycky zabíjejí jenom ženský. Srabáci. A ty ženský se předtím většinou stihnou svléknout do naha. Nejhezčí je hned ta úvodní a potom ještě ujde jedna černovláska co se myje v kádi a zombík na ní Shyamalanovsky vyběhne z kukuřice, jenže ona místo aby utekla, tak radši zařve, spadne a nechá se zabít. Nejemotivnější scéna filmu shledání zombie nácka s jeho dcerou, které věnuje náhrdelník její matky. Jenže dcera je svině, dá zombie náckům vypít nějakou sračku a vesničani je upálej plamenometem. Konec zvonec. ()

Ruut

Vesničané povraždí po konci války nácky co okupovali jejich vesnici a nahází je do vody. Tenhle úvod zabírá zhruba třetinu filmu!!! No po par letech se ted už zombie náckové rozhodnou že vylezou z rybníka a vesničanum se pomstí. Vylézají několikrát. Vesměs když se v rybníce koupou nahé ženy a mstí se taky hlavně na nahých ženách. Tyhle rybníkářské souboje je nutno vidět. Zajímavá je dějová linka kdy jeden z vodníků záhrobáků potká po letech svoji malou dcerku. Následuje dojemné shledání a jdou spolu na prcházku! Potkají skupinu zombíe vodníků a taťka zombík se popere "na život a na smrt" s jedním ze záhrobáků co chtějí jeho dcerku ochutnat!!! Tomu se říká správný otec! Neměl jsem chut to ani dokoukat celé. V celém filmu absentuje jakékoliv napětí a masky jsou opravdu úděsně trapné. Ty představují zelený nátěr obličeje a někteří štastlivci vyfasovali i gumové pokrývky hlavy v zeleném odstínu. O hereckých výkonech, potažmo o hercích se nedá mluvit. Mám takový pocit že spousta záběrů vznikla tak že prostě zombíky co v tom hrají nasnímala brzy po ránu kamera ospalé jak se protahují po vstání z postele. Tak bych asi zhodnotil masky i herce. Herci tam snad ani nejsou. Spíše jen komparsisti. Celkově dávám čestnou hvězdičku za opravdu mimořádné zpracování zombie "hororu. ()

POMO odpad!

Jean Rollin "exceluje" na rovnakej báze ako Jesús Franco. Pomalé tempo, primitívne dialógy a herecké výkony, množstvo nahých tiel, gíčovitá romantická melódia (ktorú sme už počuli v inom, podobnom filme) a ukážkovo nefunkčné napätie a hrôza. Prvú polhodinu je film celkom zábavný, hlavne akčné vojnové scény akoby vypadli z ruky Ed Wooda, no tá posledná je vážnym utrpením. Stretáva sa v nej nuda s diváckym stavom halucinogénneho omámenia a otupenia. V rámci guilty pleasure potešenia musím pochváliť vedľajší motív vzťahu jedného zo zombíkov s dcérou, s ktorou sa stretne po dlhých rokoch (od doby, kedy bol ešte živý a videl ju v kolíske čoby batoľa). ()

• Jean Rollin byl z tohoto filmu natolik v rozpacích, že až po několika letech přiznal, že ho natočil pod jménem J. A. Lazer. (hladass)
  • Ve filmu se objevuje 12 nahých žen. (LION-MR.T)
  • Původně tento film plánoval natočit Jesus Franco, ale na poslední chvíli byl nahrazen Jeanem Rollinem. Rollin později řekl, že toho hluboce litoval, jakmile si přečetl scénář. (hladass)