Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

darthhokro

Tohle má mít tři díly? Opravdu 3. ? Jako fakt? Neskutečně nudná hovadina, s tupím scénářem. Slizké nesympatické obsazení (sry Kolíne a Honzo :) ). Ani hudba není nijak epická. Upřímně lituji hlupáky co za tohle platí lístky do kina. Ani se mi nechce věřit že tohle patří k HP univerzu a že scénář psala J.K:R...... ()

TaNya_

Na knížky Harryho Pottera nedám dopustit, ale co se mě týče, tak jako film u mě vede tohle. Velmi příjemně obsazené, tak akorát vyvážená kombinace zvířat a kouzel. Trochu jsem měla původně strach z Eddieho Redmayna, ale kupodivu celkem mile překvapil (ne že by nějak exceloval, jenom tam jeho přítomnost nerušila). Rozhodně su zvědavá, co nám Rowling předvede v dalších dílech. ()

Azrail

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem jen umělé propírání zavedené značky a dostal skvělou zábavu, plnou nejrůznějších fantasy potvůrek, na které se krásně dívá a k tomu fajn herecké výkony a slušný příběh. Jen tak dál :) ()

nick_sekac

Když si vybavím tuhle chujovinu: jo to je tohle, jak tam první hodinu skáčou z místa na místo a má to být hrozně asi vtipný, protože nic jinýho to není. To by nezachránil ani Henry Ploter. ()

JohnZ87

Zajímavé rozšíření Potterovského univerza, které se zatím snaží jen pozvolna pomrkávat na původní filmy s Harrym. Zasazení do New Yorku bylo fajn, ale trochu jsem postrádal nějaké to více "fantasy" porstředí alá Bradavice. Jako příjemné osvěžení působila chemie mezi Kowalskim a Queenie. Eddie Redmayne jako vždy excelentní a Colin Farrell si svou roli evidentně užil. 75% ()

Cooller

Eddie je fajn herec i když tu jeho křivou hubu občas už nemužu vystát je to takovej poameričtělej harry potter bez harryho pottera a v tom je kámen urazu... necítím tam to kouzlo bradavic to magično a mystično tajemného hradu a zrádných profesorů neskutečně mě ale pobavil garlack nebo jak se ta zruda jmenovala... okamžitě jsem poznal rona perlmana :D ... rovněž si myslím že sáhnout po deppovi jako po záporákovi nebyl dobrý tah ale uvidíme.. brzo soudit 2*... obstojné nejspíš by si to zasloužilo i ty 3* ale to bych nesměl znát harryho pottera... ()

Michal.Jezek

Vcelku pohodový film s novým motivem a příběhem, Redmayne je opravdu prvotřídní herec - podívíni mu holt jdou. Nicméně do dalších dvou dílů by to chtělo trošku zajímavější zápletku. ()

ANTYCHRYST

Začátek takovej.. že jsem nevěděl co od toho čekat..samozřejmě jsem hned koukal zdali to bude jako Harry.. Musím říct že zvířata se opravdu povedli.. nádherně zpracované, barevné.. jedním slovem kouzelné.. :) trošku jsem byl nesvůj z Colina..nějak mi tam neladil..ale nakonec ok... hlavní postava takovej ťunťa.. :) ale v poho...nejvíc je ten Jacob tlustej to je borec a sympaťák.. a samozřejmě krtek :) Hudba je uchvacujici a jen podtrhuje filmový zážitek. Už teď se těším na pokračování.. a jsem rád že alespoň takhle se můžu vrátit do kouzelného světa čarodějů a mudlů.. 85% ()

Knor

Je fajn nakouknout do Pottrovského světa skrze úplně jinej příběh s jinými postavami a na druhý straně světa. Hudba, postavy, herecký obsazení, efekty .. to všechno je úplně v pohodě a i celkovej výsledek velkolepý rodinný fantasy je určitě víc než dobrej, ale mám problém s příběhem, kterej mě nějak zvlášť neoslovil a bylo mi upřímně úplně jedno co se děje a jak to skončí. Což je podle mého měřítka prostě špatně. Určitě se budu chtít podívat na obě plánované pokračování, ale k tomuto úvodnímu filmu se vracet už nebudu. ()

tlesk

Fantastická zvířata jsou vyváženým mixem kouzelné zábavy a dospělejší podívané, na jakou jsme byli zvyklí z Yatesových adaptací Harryho Pottera. Přináší řadu svěžích nápadů, perfektní vizuální podívanou a zajímavý příběh s dobře napsanými postavami, s nimiž se snadno sžijete a budete se těšit na jejich další dobrodružství. Celkově se jedná o znamenitý příspěvek do světa J. K. Rowlingové, který směle nese odkaz starší série, ale zároveň i stojí pevně na vlastních nohou a buduje zázemí pro silný příběh, který bude následovat v dalších dílech. A vypadá to na velkolepou podívanou. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/11/recenze-fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-2016/ ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Zklamání! Což o to, zvířátka hezká, vizuál obstojný, ale nehorázně mě srala postava "VŠEZNÁLEK" Scamander-Redmayn. Děj je zmatený (nulový) a nezáživný. ()

nenet

Přiznávám, že tento film jsem považovala za takovou nástavbu, aby jako ještě něco následovalo po Harrym Potterovi. Ukázalo se, že to byla chybná úvaha. Film má velmi slušný příběh s hodně temnými i hodně laskavými prvky, oplývá spoustou fantazie a silným poselstvím, jak už to tak J. K. Rowling umí. Vše doplňují krásný soundtrack a skvělé vizuální efekty. Byla jsem taky hodně zvědavá na Eddieho Redmaynea, který mě prozatím míjel, a rozhodně mě velice mile překvapil. ()

Limous

No, Scamander byl trošku zvláštní týpek, ale zahranej byl teda fantsticky. Film celkem hezky baví, ale svět HP řekl bych byl více opečovávaný a více promyšlený. Docela mě štvalo, že Colin Farrell nedostal víc prostoru, jeho herectví je neuvěřitelné. Jo a mě kdyby nějaká čubka práskla, asi bych si na ní nejdřív vyzkoušel kruciátus. Nejoblíbenější postavou se stal samozřejmě Kowalski. Když pominu, že by se mi líbilo pokračování HP, určitě by se nechalo vymyslet dalších 7 filmů. Tak bych se opravdu rád dočkal několika filmů o Voldemortovi od dětství až po jeho skoro smrt, myslím, že to by mohlo být opravdu zajímavé a když by to bylo míň pro děti a víc pro dospělé, dostatečně temné, bylo by to super. J.K. Rowlingová má snad před sebou ještě hezkých pár let života, tak snad jí to trkne a jestli ne, pošlu jí sovu. ()

Scraffy

Celkom slušná zábavka, ktorá už BOHUŽIAĽ na Harryho Pottera mať nebude. Efekty a celkovo obsadenie je bezvadné, ale to pravé kúzlo je už preč. Teraz je to už len akýsi film, ktorý má s Harry Potterom pramálo. Ale aj tak som sa slušne bavil. ()

papadoce

A priznávam, že lavírujem niekde medzi štvorkou a päťkou. Ďaleko preďaleko lepšie ako Hery Potrat a to rozhodne po všetkých stránkach počnúc hercami (a to nemám Edího bohvie ako rád), pokračujúc príbehom a končiac trikmi. Kebyže tu boli nasadili ešte o kúštičok viac sexi babu a Edí by sa nebol tváril ako autista, tak tu napálim päťku jak hovado. Každopádne, očakávam dvojku a na ňu päťku, nech nežerem. ()

hazdrova

Fantastické zvery som pozerala na trikrát a aj tak som si nebola istá či tomu úplne rozumiem. Slabo vysvetlené pre dospeláka a milovníka Harryho Pottera. Každopádne musím povedať, že zápletka bola zaujímavá a páči sa mi ako to príjemne prepojili s už existujúcim čarodejníckym svetom, ale neprehnali to. 3,1* ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy