Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Withree

Jednoduchá premisa a jen maličké nakouknutí do kouzelnického světa mimo Bradavice a UK. Není zde nic, co byste jinde neviděli (např. Yatesův digibordel), ale také nic, co by vám mohlo chybět. Mlok Scamander je už tady takovou vedlejší hlavní postavou. Jeho zvířata zdrhnou a on je chytá, nic víc nic míň. Na pozadí jeho příběhu ale vystrkuje růžky nebezpečný bělovlasý terorista, který převezme otěže v dalších dílech. Jednohubka, sloužící jako návrat staronového světa, chutná sladce, ale znova ji ochutnat nemusím. Uvídíme, co Rowling splaší pro další díly, McAvoye jako Brumbála, plís. ()

Likan7

Jsem z toho upřímně rozpačitý. Ono to tam je a přitom není. Je zvláštní sledovat svět Harryho Pottera bez Harryho Pottera. Najednou mi tu chybělo to uvnitř. Ta duše toho světa. Film jako takový vypadá skvěle. Efekty jsou perfektní, hudební doprovod dokonce fantastický, jenže se nemůžu zbavit dojmu, že tu prostě něco chybí. A že je toho dost. Herci určitě špatný nejsou. Ten kluk, mudl, i Depp na konci (v duchu jsem si říkal, jestli to je fakt on) jsou přesvědčivý, ale jak řikám. Film je prázdný a pouze efektní. Jsem zvědavý, kam tato série půjde dále. ()

s1r1us

A je to tady. Fandové Jindry Hrnčíře, cituji, "máte právo držet si hůlku". A milci Eddieho Redmaynea bohužel také. To je, mimochodem, tak neuvěřitelně nesympatický člověk. Stejně jako má Kristen Stewart obličej postrádající mimiku či úsměv, tak jedinou filmovou grimasu, kterou má Redmayne, je slizký úlisný potutelný "úsměv" retardovaného úchyla. Toliko k objektivnímu hodnocení hereckého výkonu hlavní postavy. Ale zpět k věci. Je to tady. Volné pokračování od J.K. Rowlingové je tady. Je to tady! Více než dvě hodiny poskakování před zeleným klíčovacím pozadím ve studiu, které až CGI animace přemění v film. Je to tady. Doby, kdy k natočení filmu nestačilo se jen zamčít v zeleně vymalovaném záchodě se sálovým renderovacím počítačem jsou bohužel pryč. CGI efekty jsou to hezký, tedy vlastně parádní. Vo tym žádná, za to přihodím jednu hvězdičku. Na efektech bohužel celý film stojí i padá. Herecké výkony stojí spíše v pozadí. Další hvězdičku v mém ryze objektivním hodnocení musím přihodit za mé oblíbence, kvůli kterým jsem si vlastně film pustil. Sice moc nehrajou, jsou to všichni spíše mluvící hlavy a jejich přehlídka. Nu což. Colin Farrell, Johnny Depp, Ron Perlman a hezky cukrující Alison Sudol s Dan Fogler = +*. No a jsme ve finále. **. Děj jako dobrý, neusnul jsem, ale fakt spíše módní přehlídka. ()

lakart

Na plné hodnocení to rozhodně není. Na sérii s Harrym Potterem to taky nemá, ale i přesto jde o důstojné rozšíření kouzelnického univerza. Nové postavy a zasazení do nového prostředí dělají z filmu svébytný díl. První polovina filmu mě nechávala chvíli na rozpacích, jelikož jsem vůbec netušil, o čem ten film celkově je. V hlavní roli hrál zpočátku samozřejmě záhadný kufr plný skvěle navržených a originálních zvířat s velmi zajímavými vlastnostmi. Jejich chytání bylo místy zábavné, jindy zase příliš zdlouhavé a nudné. Na pozadí se ovšem rýsoval nějaký hlavní děj, který se plně rozvine až v poslední třetině filmu a tady se z filmu stává něco víc, než jen komerční přehlídka digitálních efektů. Jako další trilogie si myslím, že to všechno může fungovat. Postavy jsou sympatické a dobře napsané s dostatkem prostoru pro rozvoj. Celkově jsem mile překvapen a další film si určitě nenechám ujít. 80% ()

Listyx

Naprosto nudný a zbytečný film. Počítám, že HP universem potěší alespoň jeho skalní fandy. Já se nudil od začátku do.. no do konce ne, napoprvé jsem to nedokoukal.. ale napodruhé se zatnutými zuby už jo a prostě voser :*/ Vzhledem k tomu, že scénář psala ta samá osoba co knihu tak bych se rád rozloučil s "Velevážená J.K.R., nepiště scénáře a pokud možno už nepište vůbec. Díky." ()

Tamten

Někdo měl zajímavý nápad s kufříkem, ve kterém majitel přechovává nejrůznější fantastická zvířata. Ten nápad se mu tak zalíbil, že se rozhodl o tom natočit film s příběhem .... eeee .... to nevadí, že nemáme příběh, máme přeci zajímavý kufřík. Tak tam postavy něco budou dělat, nebo nebudou dělat nic, ale hlavně že máme kufřík. ()

RajAthen

Bravo Rowlingové za to, že při rozšiřování svého magického univerza stále dokazuje svou fantasii a originalitu, aniž by se musela obracet na berličku slavné ságy (že Hobite...). Magická stvoření jsou skvělé oživení, škoda, že film není moc o nich. Věci ani nepomůže poměrně nevýrazný ansámbl, kterému paradoxně kraluje vykulený mudla. Od třetiny filmu tak nastupuje lehká bezradnost, kudy se vydat. Ve výsledku nejde o špatný film, jen netuším, proč bych si jej měl někdy znovu pustit. Rowlingová by však mohla ještě něco vypilovat, má na to. ()

Demonic189

Priemer, ale v podstate som ani nič viac nečakal. Postavy ploché (konečne ma ale nesral Eddie) a vzťahy medzi nimi sa budujú lusknutím prstov, odhadnuteľná pointa, trocha hluchá a nudná prvá hodinka a nemastný/neslaný záver. Na dvorenie "nosorožcovi" však asi len tak ľahko nezabudnem...brrrrr. PS: potešilo pár odkazov na pôvodného HP. ()

netWoor

Jak když na vás někdo z pár metrů míří pistolí, vystřelí a ... mine ... takovej sem měl pocit ... nevěřícnej z toho, jak to šlo naprosto mimo mě ... ()

bearmeedek

Nesplnilo moje očekávání. Kromě spousty efektů a pohádkového retra už jen bezúčelový guláš. Všechna zvířata, jejich útěky a opětovné chytání zabírají největší prostor, ale přitom jde o něco jiného. Velká hrozba zabijáckého čaroděje a hledání dítěte se smrtelnou silou. Takže zbytečný mišmaš okolo. Celkově to působí jako horor pro děti. Aby se buďto budily v noci strachem, nebo byly připraveny na nástrahy života. ()

E lan

Vcelku dobré pokračování čarodějných příběhů. Velmi dobré triky, dobří herci a jen drobně delší délka než by byla ideální. Celkově lehký nadprůměr. ()

waska

Nu, trochu zklamání. Jako fanoušek HP a jeho světa jsem se těšil, ale s tímto filmem přišla trochu prázdnota. Vše je hezké, triky perfektní, postavy sympatické, ale příběh je trochu o ničem. Budu doufat, že je to pouze začátek další fantastické série a s Johny Deppem alias Grindelwaldem se to naplno rozjede. ()

Tipko odpad!

Natočené je to veľmi pôsobivo a pútavo, no vážne nebezpečenstvo hrozí z toho, že sa tu svet mágie a čarodejníctva prezentuje ako niečo humánne a dobré, čo je veľký satanský podvod! Film je ovocím známej okultistky J. K. Rowlingovej, ktorá je autorkou aj Harryho Pottera. Je to čistý nábor na okultizmus, ktorý vôbec nie je takí nevinní ako vo filme, pretože skrze toto temné duchovno pôsobí Lucifer a jeho padlí anjeli. ()

Klajondr

Další dílo ze světa Harryho Pottera, které se nijak nepojí s předchozími filmy, ale i přes to má něco do sebe. Na začátku jsem tomu sice vůbec nevěřil, ale nakonec jsem se odhodlal a na snímek se podíval. A nelituji. Celý film je tajemný a až na konci se dozvíte, co se to tam vlastně děje. Dobře, uznávám že je to občas přehnané a je jednoduché se v tom ztratit, ale má to jakési kouzlo. Samozřejmě i hlavní hrdina v podání Eddieho Redmayna je nezapomenutelný, ale začínám mít pocit, že ho ti filmaři používají jenom na hraní podivínu. No a pokud ještě k tomu máte rádi svět H.P., film vám může dovyprávět pár věcí, které jste předtím nevěděli. ()

pistik odpad!

Toto je priserny film. Harry Potter sa musi obracat v hrobe. Keby aspon zvolili nejake sympatickeho herca ktory hra hlavnu ulohu- niekoho kto ma aspon o nieco viac charizmi a sympatii ako plesnivy pomaranc. Pretoze tak prwsne Redmaye posobi- ako plesnivy pomaranc. Taky ten hnusny s bielo zelenou kozou. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy