Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Mr.Ward

Jak Dánská dívka potkala Harryho Pottera a zahráli si spolu Jumanji. Není to sice nikterak originální a úchvatné, ale je to příjemné zpestření pro odrostlé fandy HP. Pěkná pohádka pro dospělé s velkým twistem na konci, který jsem si díky zdrženlivosti ve čtení spoilerů s rázným wow opravdu užil!!! Za 4**** ()

B!rkof99

Kdo nemáte rád svět Harryho Pottera, tak na to ani nechoďte!!! Pro ty ostatní je tato nová sága jako dělaná. Fanoušci si zoufali, že po osmém dílu Harryho Pottera už není na co se těšit. Proto pro všechny, včetne mne, byla zpráva o Fantastic Beasts naprosto dokonalá. Prvotní nadšení však vystřídala nervozita z možného pokažení všeho, na čem byl kouzelnický svět Rowlingové vybudován. To se naštěstí vůbec nestalo. Fantastic Beasts si nezaslouží srovnání s HP už proto, že nemá knižní podobu (pokud nebudeme brát maličkou encyklopedii o mystických zvířátkách vážně), i tak se tomu ve svém komentáři nedokážu vyhnout. Největší pozitivum filmu je jednoznačně v jeho kouzelnosti. Je kouzelný podobně jako filmové adaptace HP od Columba. Nutno však podotknout, že rozhodně není tak pohádkový. Mystično a napětí se ve svižném tempu střídá s odlehčenými scénami, které krasně dokresluje skvělá hudba. Při závěrečných titulkách si sice uvědomíte, že se ve filmu v podstatě nic nestalo, ale rozhodně to není ztráta času. První návštěva kufru s "Nečarem" (strašné slovo), je krásná, milá a kouzelná. Možná je to dokonce ten nejkouzelnější moment ze všech, které se v příbězích o brýlatém chlapci a jeho světě objevily. Američtí kouzelníci jsou lehce zpátečničtí, což se hodně promítne v závěru filmu. Zvířata jsou úžasná, roztomilá, krásná a vtipná. Scamander je sympaťák, který je tou správnou hlavní postavou. Těším se na Johnyho Deppa v dalších dílech, to bude velkolepé. Tady k tomu, aby všem zavřel hubu, stačila jediná věta. Těším se, až se rozparádí! :) Výborně jsem se bavil, má přítelkyně také a to, že jsem byl po závěrečných titulkách možná trochu rozpačitý, je už můj problém. J. K. Rowling ani David Yates za to nemohou. ()

XZvire

Na Fantastická zvířata jsem se těšila především kvůli zvířatům, o které jsme byli v HP ochuzeni. Celkově jsem se ale obávala, aby to nebyl jen příběh o tom, aby byli potěšeni fanoušci.. Obavy byly zbytečné, s manželem jsme byli nadšení. Celé to bylo tak úžasně milé. Zvířata byla dokonalá, přesně takhle jsem si představovala hrabáka i kůroleza a ostatní zvířata mě taky nadchla. Chemie mezi hlavní čtveřicí fungovala skvěle. Eddie je úžasný herec, Alison roztomilá, nečar Dan správný ňouma... Jako velký fanoušek knižní série o HP, jsem téměř v každé scéně viděla propojení s tím světem, který Rowlingová stvořila. Nečtenáři se mají určitě na co těšit, hned jsem musela manželovi dovysvětlit pár věcí - obzvlášť příběh o dospívajícím Brumbálovi, který nebyl úplně v předchozích filmech dopodrobna a který bude mít předpokládám velký vliv na další pokračování. První polovina filmu musela být přizpůsobená klasickému vysvětlování, jako v každém prvním filmu. Vůbec mi to nevadilo. Líbil se mi rozdíl v chování kouzelníků v Americe oproti Anglii. Objevení "nové magie", která vysvětluje, jak to vlastně mohlo být s Arrianou Brumbálovou. Protože už před premiérou bylo odtajněno objevení Grindelwalda, od první scény mě napadlo, kde se "schovává". Fantastickým zvířatům bych nic nevytkla, bylo to prostě dokonalé. Jen se obávám, jestli je opravdu dobrý nápad natočit plánovaných dalších sedm dílů.. ()

george82

Kouzelnický svět v USA bez Heráka. Musím říct, že nejvíc ze všeho mě bavila komediální postava Kowalského a všechny scény se zvířaty v kufru a nebo s Hrabákem. To bylo super a ostatní by tam být ani nemuselo. Trochu mi to ukazuje náš opravdový svět, kde je ničíme a zabíjíme ty němé tváře ať už pro potěšení, peníze a nebo jen z vlastní hrabivosti. Pak tu musí být lidé, kteří naopak bojují za to, aby tato zvířata přežila a lidé je více pochopili. Moc pěkně natočené a 3D bylo impozantní. ()

MaxForValue

Potter-mánia sa mi vyhla a nečítal som žiadnu z Rowlingovej kníh. I tak sa mi však Fantastické zvery páčili. Je to hravé, nápadité, vtipné. Má to bližšie k čarodejným rozprávkam, než k temným neskoro-potterovským filmom. Dokonca aj postava Colina Farrella sa pohybuje na hranici medzi nechcenou komickosťou a zrejme chcenou vážnosťou. Chýba to mu ten šmrnc potterovských filmov i zaujímavejšia mytológia v pozadí (i pre to je scenár tak trochu "nasilu"), ale myslím, že to stále skončilo dobre. Yates sa dobre rehabilitoval po Tarzanovi a nadviazal na svoje lepšie výkony. Neveril som, že to napíšem, ale celkom rád si pozriem pokračovanie. ()

voldemorf

Příběh je sice děravý, ale vyobrazený svět je nádherný. Vůbec bych se nezlobila, kdyby film raději vypustil pokus o příběh úplně, a zaměřil se raději jen na zobrazení zvířat. Mrazivé momenty bych vypustila, neb ve výsledku film nijak hlubokomyslný nebyl, a mohl tedy klidně zůstat v rovině lehkosti. ()

Bazinga2563

Kouzelnici maj zustat v Evrope, v Murice je pro ne stejne mista, jak pro imigranty. Smrdi tak cely film, vse, co se kvuli Amikum podelat muze, se podela. Eddie nejede takovy bomby, jak jsem cekala. Jeho poloslecna si sice nekdy vezme pekny pyzamko, ale je dlouho jsem nevidela zadnou tak debilne chladnou postavu - ne po strance fyzicke, nutno dodat. Jeho druha mrtva kdovico poloslecna je na jedno fotce, stejne prinuti slecnu c.1 brecet. Romance v tomto zpracovani totalne shorela. Knihu bych si rada precetla, ale film mi jednou stacil. Sadomaso bicujici maminku totiz nezachranila ani kvalitni spolecnost v kine. ()

wirtr

Doporučuji všem chovatelům čehokoliv. Skvěle ztvárněná ochrana zvířat. Chvílemi jsem měl pocit že měli při natáčení konzultanta ze zootechnické branže. ()

darthvader77

Fantastická zvířata považuji za kvalitní a zábavný návrat do Potterovského univerza. Celá část, která ctí název a opravdu se týká Fantastických zvířat je naprosto úžasná, triky jsou vynikající a Yates prostě umí pracovat s triky a některé scénky jsou vážně vtipné. Eddie Redmayne je jednoznačně charismatičnější představitel hlavního hrdiny než, kdy byl Radcliffe a musím říct, že i zbytek hlavní čtveřice Waterston, Sudol, Fogler to také tahnou líp, než to kdy táhli Watsonová s Rupertem Grintem. Až pocuď je vše v pořádku. Bohužel občas film dívaka, dost citově vydírá, což ale možná přišlo jen starému cynikovi jako jsem já. Ale co je největší problém filmu je celá část s Grindelvaldem, která se měla ztratit někde ve střižně. Hlavní záporák si splete mocnou bytost s motákem, místo aby Mloka zlikvidoval jedním zeleným šlehem Avada Kevadra (a přitom film začal tak krásně vzpomínkou na takovou klasiku jako Alaho Móra nebo Petrifikus Totalus), tak ho smaží půl hodiny kolejmi, aby přesně bylo dostatek času pro Scamanderovu záchranu. A úplně korunu tomu všemu nasazuje blabolení v úplném závěru, kdy nejenom, že se přede všemi prozradí, ale ještě se nechá zcela imbecilním způsobem zajmout. A ano Depp vypadá příšerně (blond mi prostě k němu šíleně nesedí) nemluvě o tom, že využít charismatického Farrela jen jako falešný ksicht mi přijde jako hodně blbej vtip. Neříkám, že Voldy byl nějaký strategický génius a inteligent i v jeho mozkových pochodů bychom našli par erorů, ale jeho konfrontace v prvním díle Harryho Pottera budila respekt. Snad se skutečný Percival Graves ještě objeví. Tudíž místo tohohle bych raději viděl Bradavice, nebo nějakou část Mlokovy cesty po světě, popřípadě flashbacky o jeho vyloučení a místo neznámého Grindelvalda se už měli vytasit s mladým Albusem Brumbálem. Tudíž finální verdikt je takový, že Fantastická zvířata trpí stejným problémem jako svého času SW I: Skrytá hrozba, že to je jen taková dětinská příprava ně něco většího, co přijde. Snad dostane Depp v pokračování více prostoru a místo neustálého karikaturování se vrátí ke dnům své největší slávy. ()

BASKYI

Žádný zázrak, naštěstí jsem od toho ani moc nečekal. Příběh nebyl téměř žádný, i když nějaká zápletka tam přece jen byla. Budu hodně přemýšlet jestli půjdu i na další díly. ()

Džasman

Naprosto úžasna zvířátka, naprosto skvělý Eddie redmaine a úplně totálně nevedouci "mudla" :-) (já bych si to s ním klidně řada vyměnila a taky bych nechtěla vymazat paměť)... ()

DoNotCross

Jako zatrvzelému fanouškovy Hvězdných Válek mi zrovna tenhle spin-off byl letos dokonale u zadku. Karta se ale nakonec obrací a v mých očích vítězí Zvířata. Pravda, celé je to vlastně o ničem a jestli se ta série bude budovat opravdu takhle pomaloučku po lehoučku, tak těch filmů bude alespoň deset. Na druhou stranu potěší, že budování univerza hraje druhé housle a hlavní prostor mají sympatičtí gerojové. Jak jsem Redmayna nemusel, tak tady si mě omotal kolem prstu a musím před ním smeknout, protože je to zatraceně všestranný herec. Zbytek je taky super, Dan Fogler je vyloženě k sežrání a udržuje ty ujeté kouzelníky alespoň trochu při zemi. A ano, ačkoliv je ten film vskutku o ničem, tak mi to došlo až na konci a dřív jsem neměl proč potom pátrat, protože jsem se krásně bavil. Neumím si sice moc představit, kam se to vydá teď, ale tohle obstojí samo o sobě. P.S. James Newton Howard čaruje! ()

Fungore

Musím dát plné hodnocení. Možná proto, že jsem na to koukal pěkně zkouřenej a prostě mě to vtáhlo do děje a bavilo po celou dobu. Pěkné rozšíření světa Harryho Pottera se sympatických obsazením. Je dobré vědět, že i v dnešní době vznikají kvalitní filmy pro celou rodinu. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy