Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

luka4615

Na film Creed je třeba nahlížet jako na cibuli. Na povrchu se, zvláště pro jedince sérií nepolíbeného, jedná o tuctový boxerský film, nicméně pod povrchem se, zvláště pro jedince, kteří sérii o Rockym milují, jedná o výbornou nostalgickou cestu zpátky za "Italským Hřebcem", který si zde patřičně užívá roli mentora. Creed se nese v podobném duchu jako předchozí filmy, používá i stejně nalajnovaný příběh, avšak tuto "tuctovost" filmu záhy odpustíte, jelikož když se do záběru dostane Sylvester Stallone, máte dojem, jako by se přes ozvěnu času vracel starý Rocky - tak moc je mu vidět na očích, že právě Rocky je pro něj osudová role. A i když si povětšinu času stěžuje na bolavá záda, pořád cítíte ten výbušný náboj, který se stejnou vervou poháněl předchozí díly. Takže co dodat na závěr? Snad jen to, že pro mě, jakožto fanouška Rockyho, potažmo i Stallona samotného, se jednalo o nostalgickou a vybroušenou jízdu s minimem chybiček a hluchých míst. Tenhle film musí každý fanda Rockyho prostě milovat. PS: Přes to básnění o Slyovi jsem málem zapomněl na Michaela B. Jordana, který se od otravných rolí pomalu ale jistě přesunuje k seriózním hereckým pózám, přičemž zde hraje syna Apolla Creeda opravdu výborně. „One step at a time. One punch at a time. One round at a time.“ ()

Beastmaster4

To jako vážně?!!! To se jako cení kvůli tomu, že tam hraje děda Stallone nebo jak tomu mám rozumět. Ve filmu není nic, co bych už 100x neviděl jinde v lepším kabátku. Je to nuda, nuda a nuda. Celý se to tváří jako "já nebudu boxerská rubačka, budu spíš trošku art a trochu komedie", ale bohužel.....je to jen nastavená kaše k úspěšné sérii. Nezaujalo a rozhodně je to další kus, na kterej rychle zapomenu. Tyhle filmy nemají co předat, nemají ducha, nemají pointu, nemají atmosféru. Jediný, co v nich poslední dobou letí, aby to nebylo opět trapný, že hrdina v ringu nevyhrává, ale dostane kouř a vlastně vyhraje u lidí, takže novodobý americký styl "vítězství" :-D BOŽE!!!!!! ()

oLí

Dobra prace, sve misto v Rockyho serii si CREED zaslouzi. Trosku jsem se bal zbytecnosti a parazitovani "cizich" tvurcu na velke oblibenosti teto Slyovy postavy, ale ten feeling serie tam proste je, coz je skvely. ROCKY BALBOA pro me bylo dokonaly rozlouceni, tohle je "pouze" jeste takova mala tresinka navic. Jednoduchej napad/pribeh funguje dobre, Jordan jako mladej Creed vybornej a Stallone porad starej dobrej Rocky jak se patri. Je to za 3.5*, vejs zaokrouhlim za "becouse you're a Creed" a naslednou husinu s usmevem na tvari. 7.5/10. ()

Morholt

Creed má proti všem ostatním boxerským recyklátům jednu obrovskou výhodu a tou je rockyovská aura. Jakmile vleze do záběru Stallone v kloboučku, hází to celý film úplně někam jinam. Jo, technicky to bylo zvládnuté dobře, zápasy měly solidní úroveň a herci také ušli, ale bez Rockyho coby trenéra by to byl jen další z desítek zápasnických filmů, které jsou odsouzeny k zapomenutí. Předpokládám, že tímhle slavná boxerská sága končí, protože víc už z toho vytěžit nelze a jsem toho názoru, že konec je to důstojný.75% ()

Lucasion

"One step at a time. One punch at a time. One round at a time." Od první chvíle co jsem si přečetl, že vzniká spin-off k jedné z mých nejoblíbenějších filmových sérií jsem byl vážně na pochybách. Dokážu si užít nový film, protože Rocky byl vždycky můj vzor? Dokážu si film zamilovat, protože se jedná o sportovní drama z boxu? A po projekci je mi jasné, že právě proto, že jsem milovník Rockyho a milovník boxu, tak tenhle film prostě milovat nemůžu. Z jednoho prostého důvodu. Protože to nelze. Film sleduje příběh syna Apolla Creeda (Michael B. Jordan), který se snaží si udělat jméno, aniž by chtěl používat příjmení Creed. Vyhledá starou legendu a požádá ho o staré dobré trénování. Přičemž nechybí romantická dějová linka a "přemlouvání" Slye na scénu. Navíc doplněno o otravné stmívání mezi scénami a pozastavený obraz s informacemi o dalším protivníkovi v ringu. Zatímco letošní Hvězdné války vyznávají úctu a lásku ke starším dílům, tady stejně jako v případě letošního Terminátora se snaží Creed spíš ždímat ručník slavného jména. Tento zlatý ručník s názvem Balboa, ale už je bohužel zařazen do skříně slávy v roce 2006 a tak ani krátké scény, narážky, fotky a ani samotný Sly nedokážou vzít fanouška do dob slavné éry boxu. Film je z devadesáti procent Creed a z deseti procent Balboa. A ani těch deset procent mě nijak moc nepotěšilo. Samotný Jordan/Creed není ničím zajímavý. Herec není sympatický, hudba převzatá z Rockyho a příběh byl omílaný již desetkrát. Creed neslíbil cestu nostalgie jako Jurský svět nebo Star Wars 7, a ani se mu to vůbec nepovedlo. [Csfd projekce8] (40 %) ()

jerry12

40%. Dokáže-li si fanoušek Rockyho odmyslet přítomnost senilní a charakterově neucelené (v porovnání s původním originálem) legendy a emocionálně se od ní odvázat, stává se Creed jen zbytečnou a nevydařenou snahou o kasovní návrat k tradici. Původní kultovní sága není primárně o boxu, ale o Rockym, a Michael B. Jordan ani zdaleka nedosahuje charismatu Sylvestera Stallonea, takže osobitostí postav se Creed nemůže s Rockym vůbec srovnávat. Po kotníky mu nesahá ani v atmosféře, nenajdeme tu jedinou silnou scénu, která by byla zapamatováníhodná, i scénář výrazně zaostává za originálem, marně bychom tu hledali motivační prvky a monology, kterými byl Rocky narvaný až k prasknutí. Více než dalším napínavým boxerským dramatem je tak Creed předvídatelnou jednodílnou soap operou, kterou nezachraňuje ani skvělý výkon Sylvestera Stallonea. Nemluvě o tom, že narativně není jen neoriginální, ale dokonce poměrně věrně kopíruje strukturu Rockyho - nechybí tu pohnutá minulost hlavního hrdiny, náhle objevená životní láska, které se věnuje více prostoru, než je vhodné, objevuje se tu primitivní typicky "ghettovský" konflikt, melodramatická zápletka, hlavní postava má nerealistické ochranářské až spasitelské tendence, o hře na to, která scéna bude více americky patriotistická, vůbec nemluvě. Postava Creeda není ničím jiným, než dobře zahraným archetypem hrdiny podle učebnicového výkladu, a to nemusí být na škodu jedině v případě, kdy je hlavní postavě brilantním scénářem vtělen nějaký výrazný emocionální rozměr (jako v případě původního Rockyho); to se však u Creeda ani zdaleka neděje, k postavě Adonise si nestihnete vybudovat žádný vztah, její charakter je chladně primitivní a prázdný. A jestli si Coogler myslel, že plytký a nedotažený děj z prvních tří čtvrtin filmu dožene efektivním a napínavým zápasem v závěru, byla to silně naivní představa; rivalita mezi oběma boxery vypadá v kontextu Rockyho a Apolla až komicky. A k té už skoro rockyovsky tradiční zápasové nesmrtelnosti, kdy se hlavní postava i po jednoznačném krvavém knock-outu, s myšlenkami na to, komu všemu vítězství dluží, zvedne a nakonec ještě soupeře porazí, je skoro až škoda slov. Jestli tohle má být začátek další boxerské ságy navazující na Rockyho, tak můžu hrdě říct, že já toho jako divák součástí nebudu. Jen doufám, že bude filmová obec natolik soudná, aby Creeda nedávala do přímé souvislosti s Rockym. To bych z Rockyho pohledu považoval skoro až za urážku. Až na parádního Stallonea a pětivteřinovou původní znělku v závěru je pro mě Creed velké, obrovské zklamání. ()

Kamca_

Než jako drama mi film přišel spíš akční, ale to je jen můj názor. Neříkám, že se mi vůbec nelíbil, ale že bych byla unešená se taky říct nedá. Herecké obsazení bylo hodně dobrý. 55%. ()

Lacike

Tak ako je dnes v mode, tak Creed je zaroven remake jednotky a zaroven pokracovanim celej serie. Z jednotky si berie vsetky tie obohrate motivy o outsiderovi, ktory sa vlastnymi silami vysplha na vrchol. A zaroven sledujeme dalsie osudy nasho milovaneho Rockyho, ktory tu ma dost velky priestor. Nastastie sa vydaril aj vyber noveho hlavneho hrdinu, co je v sucasnosti, kedy je tazke narazit na nejakeho sympatickeho mladeho herca, prakticky zazrak. Vdaka tomu ma zaujimal pribeh jeho postavy a tesil som sa na finalny zapas. Velku pochvalu si zasluzia zapasy. Ja box nemam rad a nerozumiem mu, ale zapasy v Creedovi ma zaujali nielen tym ako su skvele netocene (zapas natoceny na jeden zaber je dychvyrazajuci), ale prvykrat ma bavili aj po choreografickej stranke. No a teraz k dvom minusom vdaka ktorym som zrazil 2* z celkoveho hodnotenia. Nebavilo ma dost pomale tempo filmu vdaka comu som sa miestami nudil. Film ma stedru stopaz ale dejovo to nabite nie je, takze sa to dost casto vlecie ako bolo zvykom v 70tych rokoch. Pozor spoiler: Druha vec ktora ma skoro az nastvala, bolo to ze Rocky stratil chut zit a bojovat s chorobou, ktora ho postihla. To mi k postave velkeho bojovnika Rockyho nesedi. Ved ma stale syna, kvôli ktoremu stoji za to zit a skusit napravit s nim vztah. A to nahle otocenie Rockyho mi pripadalo prilis skratkovite. Bud sa mali tvorcovia na liniu s nemocou vykaslat, alebo jej dat poriadny priestor. Sly je stale charizmaticky ako v minulych dieloch, ale nepredvadza tu nic lepsie, vdaka comu by si zasluzil nejake ocenenia. Vysledkom je film, ktory si zasluzi byt sucastou Rockyho serie. 6/10. ()

ScarPoul

Rocky Balboa patrí k mojim obľúbených postavičkám z dielne Sylvestra Stalloneho. Preto som sa na jeho finálnu rozlúčku tešil. Musím povedať, že odchod je to naozaj poctivý. Jeho charakter má toľko krásnych vrstiev, že ani po rokoch nenudí a z postavy z ktorou sa vieme stotožniť sa z neho stáva perfektný mentor. Jeho myšlienky nám prirastajú k srdcu o to viac, lebo sme jeho životnú cestu sledovali. Na druhú stranu je tam druhá línia mladého Creeda s tvárou Michaela B. Jordana a tá to celé skopáva. Neviem čím to je ale je mi strašne nesympatický. Kronika aj F4 bola v jeho prevedení slabučkým odvarom hereckých schopností a neviem si pomôcť celé mi to prišlo ako nad jeho sily. Na druhú stranu zostávajú niektoré výborné motívy a samotné vyvrcholenie je uspokojivé aj keď sa neustrážila miera sentimentu. Ale je to stále Rocky.. Dôkaz toho že Stallone mal filipa a cit pre skutočné emócie. 6 bude pre mňa vždy tou poslednou rozlúčkou, ale Creeda považujem za uspokojivú bodku. ()

GeusX

Pro fanoušky boxerské série a Sylvestra jistě povinnost. Film je to dobrý a Sly hraje také chvalitebně, ale působilo to na mne celkově poněkud unaveně, stejně jako Rocky Balboa na odpočinku. ()

Hwaelos

Co říct, Coogler ani Jordan svým filmem Rockymu ostudu neudělali. Vlastně naopak, je hrozně příjemné, že jak Creed, tak poslední Rocky se z testosteronových mlátiček vrátili k poctivému základu uvěřitelného lidského příběhu prvního dílu. ()

Dale

Boxerským filmom roka sa s prehľadom stáva... Southpaw! Či už ide o príbeh, hercov, ale aj scény z ringu a emócie, vo všetkom zdolal Southpaw Creeda K.O. ()

Hismael

Asi mi stále nějak unikají špatné filmy ze sportu. Creed je super. S Bojovníkem, který vznikl ve stejný rok, je to hodně vyrovnané. Scény v ringu vypadají opravdu velmi dobře. Zatim co Rocky byl v ringu boxovací panák, tady je vše nesrovnatelně lepší. Jenže Rocky má zase o něco silnější příběh. Syrovost a taková jako opravdovost, Creedovi moc sluší. Rozhodně se jedná o solidní navázání a nevaří se z vody. No a že bude další díl? Sem s ním! ()

Ouwen

SPOILERY! Naprosto rozumím, proč se Rocky chtěl vzdát proti té rakovině, zjevně si odnesl nepříjemné zážitky z dob, kdy jeho žena Adrian, měla rakovinu. Creed je absolutní, fyzická jízda, vymáchaná v potu a klišovitém, stereotypním kolotoči. Naštěstí vše funguje tak jak má, je to dospělé a celé to táhne fantastická režie a tvrdé souboje. Hlavní dvojka (Stallone/White) podávají skvělé výkony a mají mezi sebou vynikající chemii, hezky se doplňují. Asi bych spíš vytkl, že se zde vůbec nevyskytuje Rockyho syn a hlavně to je prostě moderní předělávka původního Rockyho. Sebevykrádání v moderní podobě. Ale né v tom špatným slova smyslu, i když zde ten emocionální impakt přiživuje Rocky a vzpomínky na veškeré lokace, postavy a události z celé série. Nicméně se furt jedná o kvalitní, sportovní a dramatickou žánrovku, která však bohužel příliš lpí na odkazu Rockyho. A však zápasy jsou co se týče režie a choreografie to nejlepší z celé série. Malej edit: po nějakém přemýšlení a čtení nějakých názorů na redditu, jsem si uvědomil, že přeci jen Creed i když staví na všech těch klišé - má vlastní charakter, takže to s tím sebevykrádáním jsem přehnal. ()

JohnCZ

Na jedné straně máme Rockyho, nostalgické odkazy a skvělou kameru s množstvím one-shot záběrů, na druhé straně máme několikrát ohraný příběh a ne moc záživného Michaela B. Jordana a jeho ještě méně záživnější a ve skutečnosti docela otravnou přítelkyni. Nebylo to špatné, ale o dekádu starší Rocky Balboa a jeho předchůdci se mě dotkli více. ()

corpsy

Tak máličko chýbalo do dokonalosti. Sú to ale len chybičky na kráse, smietka ktoré sú pravdepodobne len mojou osobnou záležitosťou, malé bezvýznamnosti, pri ktorých sa mi otvára nožík vo vrecku. Povedzme si úprimne, kto by sa o tento film zaujímal natoľko, aby sa na neho vypravil do kina, keby sa v ňom neobjavil sám Balboa. Stallone je absolútnym ťahúňom snímku, vyvoláva v divákovi nostalgiu a vlastne ani nevadí, že sa do ringu nepostaví v rukaviciach ( ono by to bolo už príliš pritiahnuté za vlasy ). A tak mu úloha mentora, pripadne viac ako skvele. Rockyho profesionálna dráha bola zakončená v roku 2006, jeho život ale nie. ()

Marek1991

Tá snaha o ten moralizmus v boji za lepší život, kde to končí dobre a tým nabáda ďalších obdivovať tento životný štýl, tak to je také americké, aj keď trocha mimo reality. Stallone ma ničím neohúril, pre mňa vo filme len tvárička. Pritom ako bol v predchádzajúcich dieloch vyzdvihovaný, tu z neho robia akoby nič. Tomu filmu toho veľa neverím a ubehol mi veľmi rýchlo u kamoša a aj tak som sa nudil a doma zvyšok som si radšej ešte zrýchlil, lebo by ma to unudilo, keby som to mal dopozerať ako u neho. Tuctový film, ktorý žmýka zo snáď už úplne vyžmýkaného. ()

Torision

Musím se přiznat, že když jsem poprvé četl o tom, že by měl Rocky předat rukavice pohrobkovi-levobočkoli Apolla, kterej se v předchozích dílech vůbec neobjevil, znělo to jako hodně zvláštní nápad na pokračování. Musím ovšem říct, že to dopadlo parádně a že není v tom příběhu žádnej zádrhel. Líbí se mi, že to navazuje na Rockyho čtyřicetiletou story, ale zároveň si to jede po svým. O tom vám napoví už intro, který začíná dost "nerockyovsky" bitkou malejch černochů v pasťáku. Dobře se tu ale pracuje jak s příběhem okolo Adonise s Rockyho, tak se mi líbila o romantická linka (Tessa Thompson je rozkošná), část o otci, dobrej byi i záporák nebo Apollova vdova. Filadelfskej feeling zůstal od jedničky v podstatě stejnej, v příběhu Adonise akorát do něj hraje častějš hiphop. A samotnej box moc dobrej - a to nejen finální mač, ale i zápas zhruba z prostředku filmu, kterej je natočenej na jedinej záběr. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)