Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

Ilicka

Kdo potřebuje novou Popelku, že? Nad tímto jsem uvažovala, když jsem viděla trailer, který hrál především na magickou notu příběhu. Kenneth Branagh ji však pojal trochu jinak, jako velkolepé kostýmní drama a poctu Disneymu i filmu z padesátých let, prohloubil motivace postav a přidal politický kontext. Dojem velkoleposti kazí jen nepřirozené digitální efekty. Přes tuto výtku známá látka, která na první pohled nemá čím překvapit a ohromit, baví. Především valčík z plesu je nádherný. ()

claudel

Kenneth Branagh převzal prastarou látku a stvořil vizuálně překrásnou pohádku, na níž jsem se s chutí podíval. A to je v mém případě co říct, protože já asi jako jeden z mála Čechů na Vánoce nemusím vidět Tři oříšky pro Popelku. Lily James je nádherná v šatech zářivých, zašlých i prachobyčejných. Princ mě od začátku iritoval a hned jsem si neuvědomil proč - iritoval mě totiž už ve Hře o trůny. Jinak je herecká sestava prvotřídní. Moc pěkný rodinný zážitek. ()

kajda.l

Jak má vypadat pohádka, kterou bych se někdy v budoucnu nestyděl pustit svým dětem? Přesně takhle! Půvabné, inteligentní, skvěle zrežírované a postavy mezi kterými funguje chemie. Madden sympaťák a Jamesové kostýmy vyloženě sednou. Tři oříšky jdu odhodit do kompostu. ()

Necrotongue

Z přemíry všech těch Popelek, které se na mě vyhrnou každé Vánoce, jsem už dost otrávený, ale přesto jsem se rozhodl zjistit, kde zase udělali soudruzi z USA a GB chybu, abych jim to v komentáři pěkně natřel. A co se nestalo?! Film sice není žádný zázrak, ale Cate Blanchett v roli macechy vrhala tak ledové pohledy, že bych jí okamžitě odevzdal peněženku a ještě jí poděkoval. Byl jsem upřímně překvapen tím, jak mě pohádka, od níž jsem nic nečekal, slušně bavila a chtěl jsem jí udělit tři hvězdičky, ale pak jsem si vzpomněl, čím mě loni obdarovala ČT a musel jsem přihodit jednu * navíc. ()

ARI50

Trailer mě tak navnadil a hlavně jeho výborný hudební doprovod, a pak dostanu slabou popelku což je škoda, je to pěkně udělané ale není to žádna bomba. ()

luka4615

Kouzelné, dojemné, nečekaně vtipné ale bohužel až příliš přeslazené. Mám dojem, že pokud bych se řízl do ruky, místo krve by začal vytékat cukrkandl. Ale to už se asi stává železným pravidlem u všech filmů s puncem Disneyho. Avšak i přes tento "nedostatek" se jedná o jednu z nejlepších adaptací Popelky, jakou jsem kdy viděl. Cate Blanchett je v roli macechy skvělá, přesně takovýto typ postavy k ní sedne nejlépe. Richarda Maddena mám pořád zafixovaného jako krále Robba Starka ze seriálu Game of Thrones, takže jsem pořád podvědomně očekával, že ho tady také někdo zabije. A Popelka Lily James? Ta je dokonalý prototyp křehké, ale přitom velice silné a srdečné princezny. „I can't drive, I'm a goose.“ ()

mm13

Mám jediný problém - ako vysvetliť, že ak kúzlo skončí, tak črievička ostane? Filmovej mágie to má ale našťastie požehnane, Branagh s Weitzom odviedli kus poctivej práce, Lily im to krásne zdobí, Richard neprekáža no a Cate... ešte len tá tomu dáva šťavu! ()

Morholt

Po Thorovi a Ryanovi jsem měl chuť Branagha odpískat, ale tady zase zaválel. Chopil se další klasické látky a zase mu to vyšlo. Popelku podal tak, jak jí každý zná, nic nepřidával, ani nic neubíral, ale i tak stvořil pravděpodobně nejkrásnější verzi asi nejzpracovávanějšího pohádkového příběhu. Promiňte, pane Vorlíček. Co se obsazení týče, tak zazářila Cate Blanchett, která si macechu užila se vším všudy a samozřejmě je třeba zmínit Helen Bonham Carter v roli trochu roztěkané víly kmotřičky. Škoda, že druhá jmenovaná nedostala víc prostoru. Kapánek horší to bylo s princem, ačkoliv Robbu Starkovi se přeci jen postupem času dařilo nebýt králem Severu, a hlavně s Popelkou. Lily James je sympatická holka, ale na zadek si z ní těžko někdo sedne, takže pánská část bude těžko chápat, že princ nedal přednost zaragozské princezně. Kor když vypadala jako Jana Perez. Ale to je tak jediný menší kaz na jinak dokonalém Popelčině zpracování, které bude těžko někdy někdo překonávat. 95% ()

Grran odpad!

Bože to byla hrozná sračka! Naprostá hovadina, která akorát pošpinila klasickou popelku. Fakt na co amerika sáhne, to zkurví! ()

Kamca_

Popelku jako pohádku mám ráda už od dětství, ale tady v tom případě mě to moc neoslovilo. Od začátku jsem se dost nudila a výběr herců taky nebyl zrovna nejlepší. 45%. ()

Lacike

Tradicne natoceny pribeh, ktory bol natoceny u milionkrat a aj u nas mame verziu, ktoru vsetci pozname naspamät. Problemom tohto filmu je, ze vela rozdielov oproti nasej verzii tam nie je. Takze aj ked je rovnako kvalitna, tak som mal pri nej pocit, ze sledujem bambilionprvu Vianocnu reprizu tej nasej a popravde uz aj ta nasa mi lezie na nervy, takze ma ftento film zacal trochu bavit az v samotnom zavere, ktory obsahuje najviac zmien. Za mna teda 6/10, ale kto tento tradicny pribeh nema este plne zuby, tak bude nadseny. ()

Khalesi

Zase jeden roztomilý pár blondýnok s hustým čiernym obočím a neobvykle obrovskými zubami. Navzdory všetkému však rozprávka bola úplne nádherná a určite si ju ešte niekedy doprajem. ()

malylada

Američané neumí točit klasické pohádky, ale tohle je milé překvápko. Výborný casting, vizuál a vyprávění. Já se prostě bavil. 7/10 ()

Tommassi3

"Jména mají moc !! Tak jako kouzla.." Kdo by neznal Popelku ?! A jméno Kennetha Branagha alespoň pro mě znamená záruku výtečného bijáku.. ()

MoiJe

Neprinasa nic nove. Nicim nevadi, ale ani nenadchne. Snad len tym ako pekne sa chova sukna siat pri tanci a ako sa leskne crievicka. ()

Dale

Lily je pôvabná a asi tá najkrajšia Popoluška, aká sa vo filme objavila (sorry Libuše), no samotný príbeh ma príliš nestrhol. Je to také obyčajné a dialógy mi prišli nejaké zvláštne, neprirodzené. Vizuálna stránka je pekná, no tie digitálne zvieratká sú otras. Za zmienku stojí ešte skvelá Cate Blanchett, ale ani ona to nevytiahne na lepšie ako 3. miesto medzi popoluškovskými rozprávkami. 70% ()

JohnCZ

Hřejivě tradiční, ale zároveň příjemné moderní a vizuálně krásná verze známé pohádky, která se nesnaží o nějaké větší inovace. Což může být klad i zápor zároveň. I přes jistou opulentnost barev a kostýmů na mě z téhle Popelky dýchnul ten klasický naivní a upřímný Disney. Lily James, resp. její postava je synonymem vnitřní a vnější krásy, chemie s princem funguje taktéž velice obstojně a hodně emocí dolují i líbivé a chytlavé Doylovy hudební motivy. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)