Kouzelná pohádka o Popelce pokračuje zcela novým celovečerním příběhem, ve kterém pochopitelně nemohou chybět krásné písničky, dokonalá animace a všechny postavy, které znáte z původního zpracování Disney Classics. Když se Popelka s princem vrátí po svatbě a líbánkách do paláce, musí se ujmout mladá princezna královských povinností. Tou první je uspořádání plesu. Zpočátku to nemá příliš jednoduché, ale s pomocí dobré víly Modrovlásky a rozverné tlupy veselých myšek se jí to přece podaří. Nakonec se přesvědčíte, že sny se opravdu mohou stát skutečností přesně, jak to napovídá název příběhu Popelka II - Splněný sen. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Vrátit se po více jak po 50 letech k postavě, která je kreslená, asi není takový problém jako v případě, kdyby se jednalo o postavu hranou, ale stejně jsem měl pocit, že ta Popelka z roku 1950 byla prostě hezčí. No, on i ten příběh stál za něco. Tohle jsou tři povídky, které se vztahují k Popelčině životě po svatbě a nutno říct, že nejsou nijak nápadité a ani nijak emotivní nebo prostě pěkné. ()

Lilith03

Nečekala jsem, že pokračování může být natolik nádherné a vskutku může. Možná i lepší než první díl. Opět krásné animované a každý ze třech příběhů naprosto kouzelný. Velmi se mi líbilo jak v prvním příběhu zůstala Popelka sama sebou, jen bych uvítala více jejího půvabu v podobě oblékání. V druhém oceňuji nahlédnutí k myškám a krásné ponaučení. A ve třetím a tom nejhezčím musím pochválit to, jak nám byla vykreslena Anastázie. Já ji měla vždycky z těch zlých sester radši, líbili se mi jako malé ty její krásné vlasy a byla pro mě vždy takovou neohrabanou napodobeninou Ariel. Což mi přijde moc hezké přirovnání, Disney princezny jsou přece vždy tak dokonalé a mít tak jednu pozitivní postavu, která není dokonalá je především pro děti fajn. Její láska s pekařem byla kouzelná, jejich zamilovanost jiskřila přes obrazovku. Co bych vytkla je to, že jsme neměli možnost vidět moc prince, i král tam byl častěji... A také mi vadí jak mění některé barvy, přesněji řečeno oblečení myší a druhé sestry popelky, moc lidí si toho nevšimne, ale puntičkář jako já si prostě všimne změny zelené na žlutou a opačně. ()

unclejack

Kafkov film nevsadil na komplexnosť a na rozvíjanie osudov Popolušky a princa, za čo im patrí vdaka. Sústredí sa skôr na akési epizódky, ktoré prezentujú myši v kombinácii s vílou Bibidi-Babidy Boom, a v ktorých síce hrá Popoluška, ale je vonkajšími okolnosťami odstavená na druhú koľaj. Fajn, ale spracovanie nielenže viditeľne! zaostáva za originálom, ale hlavne scenár prehráva na plnej čiare. To sa nedalo vymyslieť niečo zaujímavejšie? ()

Elder

Mam rád animáky a první popelka je moje srdcovka, ale tohle je nudné, s prvoplánovým dějem a bez jakékoliv skryté myšlenky. Jednu hvězdičku za stylizaci prvního dílu z roku 50 a druhou za to, že jsem viděl, že se to malým dětem skutečně líbilo. Radši bych se podíval 3x za sebou na jedničku než znovu na tohle. ()

Yeday

A opäť Poluška tak trocha inak, ale v tomto prípade mi to až tak nevadilo. Práve naopak. Nehovoriac o tom, že sa mi to zdalo málinko vtipnejšie ako jednička. Myslím, že zasadenie do príbehu menšie príbehy v podobe knihy ktorú vypisali zvieratka nebol taktiež zlý nápad. Celkovo to dosť obohatilo túto časť . Pre mňa rozhodne lepšie ako jednička a to hlavne pre svoju originalitu. = 75 % ()

• Rozpočet činil 5 milionů USD a navzdory negativním recenzím zaznamenal snímek v roce 2002 obrovský finanční úspěch a tržby za prodej VHS/DVD přesáhly 120 milionů dolarů. (fiLLthe3DD)