Popoluška

• Česko Popelka (viac)

Klasické zpracování pohádky o Popelce. Popelka (Yanina Zhejmo), dcera královského lesníka, žije se svým otcem (Vasili Merkuryev), zlou macechou (Faina Ranevskaya) a dvěma sestrami. Otec se ale své zlé ženy natolik bojí, že dělá přesně to, co ona poručí, a to i na úkor své milované dcery Popelky, která je tak pro svoji macechu a nevlastní sestry jen ušmudlanou služkou.
Jednoho dne se zastaví za otcem král (Erast Garin) a pozve svého lesníka i s rodinou na královský ples. Poté, co na něj macecha, sestry i otec odjedou, zůstane všemožnými pracemi zaúkolovaná Popelka sama doma. Objevuje se jí ale kouzelná víla, doprovázená svým pážetem, a vyplňuje jí její vroucné přání podívat se na ples. (KarKulA)

blondboss

Nie som nejaký rusofób alebo niečo podobné, ale takto sprzniť tradičnú rozprávku dokážu asi iba Rusi, v tom čase teda Sovieti. Škaredá Popoluška, otrasné kulisy a nesympatickí herci, a ešte do toho aj nezaujímavé pesničky. Celé zle a tú druhú hviezdu pridám jedine kvôli pár úsmevným momentom, ktoré ale nemajú šancu tento snímok nejako zachrániť. 30 % ()

clara.bow

Pohádka mého dětství, kterou jsem měla a mám skutečně moc ráda, i když se mi jako dítěti Popelka moc nelíbila proto, že měla tenké obočí :-) no, s odstupem času se mi nakonec zdála Janina Žejmo v roli Popelky roztomilá..... dostalo se i na jiná zpracování z USA ve formě muzikálů a pak se mi zalíbila verze s Drew Barrymore, to byla tak trochu netypická, ale správná Popelka, další mám Tři oříšky s naší Libuškou Šafaránkovou, a poslední z roku 2015. s Lily James a Richardem Maddenem. ()

Sobis87

Toto zpracování klasické pohádky o Popelce se kupodivu obešlo bez – pro sovětské pohádky tolik příznačných – pitvořivých hereckých projevů a místo groteskních výstupů je zde uplatňována spíše jemnější forma humoru. Vizuální stránku filmu bohužel nemohu zcela objektivně zhodnotit, neboť verze, kterou jsem zhlédl, nepochybně prošla renovací – původně černobílý film byl dodatečně dobarven do křiklavých a do obrazu byly naklíčovány nové, digitálně vyhlazené kulisy. Můj výsledný estetický dojem z filmu byl tedy značně rozpačitý a dodatečné úpravy vnímám spíše jakožto znehodnocující. UPDATE: Konečně jsem zhlédl i původní - černobílou - verzi, a bylo hned o několik úrovní lepší, krásná práce se světlem, atd. ()

pipapa

Než Popelka dorazí do zámku na ples, vypadá to na milou klasickou pohádku, ale od a včetně plesu to jde do brambor - pohádka se mění v dosti unylé, otravné fantazijní kino, navíc s podivně  vykonstruovaným/slátaným a zrychleným dějem. Škoda! Král je vizuálně klasická  pohádková figurka, ale jeho neustálý řev jde na nervy. Ruská "Giulietta Masina" v roli Popelky. ()

majo25

Neviem, či si táto rozprávková adaptácia zaslúži prívlastok najhoršia, ale jedna z najhorších zaiste áno. Nefunguje skoro nič. Sfušované kulisy, trápne dialógy, poslabšie efekty, zle obsadená postava Popolušky a hlavne odklon od pôvodneho námetu...pitoreskný kráľ, ktorý sa každú chvíľu chce vzdať svojho kraľovania nie je jediným bludom a dostáva až príliš veľa priestoru. Rusi mali ostať pri svojich pôvodnych rozprávkových námetoch a nemiešať sa do "západných" ikôn. Toto sa im vôbec nepodarilo. Jediné prísnejšie kritéria znesie iba správna macocha-harpia, ktorá má plány nielen dcéry vydať, ale rovno aj na poriadky v kráľovstve. ()

• Yanine Zhejmo, která hraje náctiletou Popelku, bylo v době natáčení 38 let. (KarKulA)
  • Fillm byl původně černobílý, nově byl však zkolorován. (Janek2002)
  • S návštevnosťou 7 749 486 divákov sa jedná o ôsmy najnavštevovanejší film v československých kinách vôbec. [Zdroj: Filmkult] (Raccoon.city)