Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

u_vox odpad!

A když nemáte Batmana, tak tam dejte Wonder Woman, když nemáte Luthora, vražte tam primitivně agresivní monstrum, když vám chybí Albert, angažujte Ironse, a když nemáte Martu, obsaďte Martu… Úžasné! Zack Snyder točí filmy, jako když Babica vaří. Nudné, dlouhé, blbé, drahé a hrubě afektované. V tom cítím takový drobný umělecký nesoulad... ()

robo_sykora

Ak mám byť úprimný tak dlho som rozmýšľal prečo tento film vznikol. Iný ako ekonomický záujem v tom nevidím (a ani ten údajne nie je podľa predstáv). Po efektnej stránke je spracovaný veľmi dobre, herecký výkon Ben Afflecka je skvelý, no je to veľmi málo na to, aby bol v mojich očiach tento film hodnotený na viac ako 2*. Počas celého filmu som balancoval nad myšlienkou dvihnúť riť zo sedadla a odísť z kina, čo by sa mi stalo asi prvýkrát v živote. Záver s búchajúcim srdcom len zaklincoval patetickosť celého filmu. Mám vo zvyku čakať až do záveru tituliek, čakal som nejaký dodatok ale ten neprichádzal. Pre mňa jasný signál, že toto bol posledný batman a posledný superman, ktorého som videl. ()

Anděl odpad!

Ne, tohle se nepovedlo. Přehnané, předimenzované, vážné dramatické scénky nefungují, nesympatické, nezajímavé. Kvantita nad kvalitou prostě nezvítězí. ()

Majo.evans

Čo sa týka všetkých filmov superhrdinov,teraz z DC comics.Nerobte z toho vedu,je to sfilmovaný komiks.Tak treba vypnúť mozog a užívať si.Skvele spracované,skvelí herci,bolo to niečo nové...Ale tiež po prvom nadšení to opadne... ()

Majkl_fuky

Je to temný! Je to děsně dospělý! Film pro velký kluky a holky o dvou nejslavnějších DC kucích v kostýmcích, bomba! Nicméně ani to všechno tenhle nesrozumitelnej bordel, po kterým jsem se cítil, jak po dvou hodinách čučení do zdi, s jednou nic moc soubojovou scénou, prostě nezachrání. Ty se zachraň kdo můžeš před touhle slátaninou celkem o ničem. Je to snad víc než odpad, ale jedna hvězdička za tu celkem temnou atmosféru. ()

drkaldj

Na to jak trailer vypadal jako že nás bude čekat správné poměřování svalů (v případě Batmana i vynalézavosti), tak film nám naservíroval bohužel něco jiného než ukázka slibovala. Jesse jako Lex nepůsobil jako nějaký manipulátor, spíše jako nezajímavá postavička. Ben se do role sice hodí, ale jeho Batman je v akci nezáživný. Totéž platí o celkovém souboji mezi Batmanem a Supermanem, když se mezi nimi vlastně nic moc neděje, když dojde konečně na jejich střet tak je dosti nudný a ukončení slovem Marta taky nemá taková účinek jaký si tvůrci představovali. Je tu celkově hromada dalších postav které ale nejsou pořádně využity ->Jeremy jako Alfréd, Ezra jako Flash, Ray jako Cyborg (Buď měli dostat víc prostoru nebo je prostě nechat být na další film/y, takhle je z mého pohledu zbytečné je tam cpát na sílu). Nebo tu máme postavu Gal jako Wonder Woman která alespoň využití našla. Film se toho snaží představit opravdu hodně věcí a tím si sám uškodil. Kdyby se postavy raději představily jinde a zkrátila se stopáž ruku v ruce s úpravou scénáře na klíčové scény (třeba konflikt který chtěl vyvolat Lex-> Batman vs. Superman) a film by se nesl v duchu traileru (svižná akce a napětí), byl by to střet podle mého gusta. ()

tXtX

Po piatich rokoch prišiel čas na druhé zhliadnutie a musím povedať, že tentoraz to bolo o 200% lepšie. Neviem, či som na to potreboval “dozrieť”, alebo sa počas tej doby jednoducho iba zmenili moje filmové chúťky/nároky. Affleck skvelý, zaklínač tiež a atmosféra a chémia celého projektu lietala až vo vesmíre. Mať tam na konci trošku prehladnejšie efekty a menej digi bordelu, bol by to masterpiece. Nie som fanúšik komixových filmov, Marvel a tie ich cukríkové sračky pre deti, ktorých ročne vychádza 10 mi podobne ladené filmy tak znechutili, že mám na tento žáner doslova averziu. Ale občas sa našťastie objaví niečo temnejšie a dospelšie zo stajne DC, čomu dokážem dobrovoľne venovať čas. Boh im žehnaj. Ou a ešte jedna vec, ktorá sa nestáva často (resp. sa nestáva nikdy) je fakt, že Zimmerov ost bol tentoraz naozaj úžasný. Neviem, či za to môže pomocná ruka talentovaného “Junkie XL”, ale soundtrack pre tento film je neskutočný.. 90%. ()

unitedfan

Musím říct, že po dalším shlédnutí po letech a teď čerstvě v návaznosti na Man of Steel musím zvednout hodnocení. Není to taková blbost, jak jsem si původně myslel a nebýt toho šíleně přepáleného cgi finále, tak by jsem byl ještě spokojenější. Snyderova vize je totiž přesně po vzoru komiksů a na rozdíl od Marvelu je temná a vážná. Navíc ve spojitosti s Man of  Steel to dává daleko větší smysl. Výborná hudba, drsný Affleck jako Batman, několik povedených akčních scén a k sličné Amy Adams přibyla kráska Gal Gadot. A veřím, že teď Justice League Zacka Snydera to pěkně uzavře. ()

AtemuLukas

Den versus noc. Konečně tu máme proti sobě   dva hrdiny a někde uprostřed   je Zack Snyder. Přemýšlel   jsem, jak tento film   zhodnotit. A asi takhle.   Snyderův Batman je více   komiksový a tamnější, než   ho známe z Nolanovi verze.   Což si myslím, že je   dobře, protože u Nolana mi   hodně vadil fakt, že se   občas vytracela z filmu   telmnota a to nezpůsobilo moc   dobře.Jinými slovy Snyder   dle mého názoru podchytil   komiksovou verzi lépe, i   když tu máme pár   odlišností. Ale žádný   spoiler!  Tak   ale teď, co se tu povedlo a   co ne. Affleck v roli Batmana.   No ať si každý říká co   chce, ale mě se Affleck v   roli Batmana líbí. ( i když   jsem kdysi před natočením   dával hate). Výhodou   Afflecka je, že má jako   herec rozptyl, takže v něm   najdete část Keatona a Bale.   Co se týká Cavilla, jako   Supermana, tak zde opět není   co vytknout. Cavill přesně   působí jako   “vyžehlená”   spravedlnost. A   nesmíme zapomenout ani na   Ironse, který je prostě v   roli Alfréda   nepřekonatelný. U Ironsovi   verze se mi líbí, že má na   Bruce i narážky a   nepůsobí tak jako loutka která   říká Ano pane nebo ne   pane. Co mi tu   ale trochu vadí jsou efekty.   Vadí mi, že z celého filmu   je moc cítit CGI. Jako ono to   funguje, ale pokud jste   viděli TDK, nebo Batman 1989   od Burtoná který měl   reálné kulisy a vše   natáčel v malém ateliéru,   tak vám místy BVS   připomíná Avengers akorát   temnější. V některých   místech prostě cítíte to   zelené plátno. Co se týká příběhu,   tak za mě je poutavý a dosti  zajímavý pro diváka. Když   tedy opomenu CGI, tak můžu   dát jednoznačně 9/10. ()

Aceboris

Filmy DC majú svoje čaro, ale s Marvel sa nedajú kvalitatívne porovnať až na niektoré výnimky. Snyder pokračuje v jalovom poňatí Supermana kde tentokrát zakomponoval aj Batmana. Fakt je ten, že tu musíte byť zarytý fanúšik DC, aby ste vstrebali to čo vám je ponúknuté. Žiaľ u mňa je dobrý film ten keď nemusíte riešiť DC sériu ako takú, hľadať ktorá časť je pred a po. Správne poradie. Ale si film pustite , pozriete a skonštatuje, waaw to bolo super. Za mňa jednoznačne slabšie ako Muž z ocele. 2/10 ()

Typek45

Na tento film jdou celkem solidní hejty a já upřímně nechápu proč. Jasně, není to film, který by mě zvedal ze sedačky, ale určitě to není špatný snímek. Má to fajn zápletku, emoce, dobrý herce, děj má spád a není to jenom bezduchá akce. Za mě solidní 4*. ()

Alterpsyche

Opravdu jsem se snažil si najít cestu k tomuto filmu, ale ani po druhém shlédnutí nemůžu dát víc jak 3*. A to ještě hodně slabé. To samé platí i pro pokračování. Tak trochu mi to připomíná Joeyho oblíbený dort: "Je to dobrý. Co v tom je? Puding? Dobrej. Džem? Dobrej. Maso? Dobrý." No, mně je z toho špatně. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce