Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

lobo87

Mám rád komiksových hrdinov a ich filmové spracovania, ale to, čo mi začína vadiť je, že sa čoraz častejšie objavujú tímovky (Avengers, Justice League v príprave), kde sa objavuje veľa zaujímavých hrdinov a pozornosť diváka je rozdrobená na množstvo postáv (ktoré si samozrejme pozornosť zaslúžia). Menej je niekedy viac, čo si začínam čoraz častejšie uvedomovať. Batman vs. Superman je pre fanúšikov určite splneným snom. Akcia a efekty boli bombastické, Affleck mi prekvapujúco nevadil, ale najviac ma zaujala Gal Gadot ako Wonder Woman. Jej nástup s výbornou zvučkou mal tie správne gule... 75% ()

pojta

Cože natočil ten režisér? No jasně Může z oceli. Tak proto je celý film postavený na tom Superman chudáček/hrdina a ostatní jsou buď naprosto nemyslící (Batman) nebo jim je to dost volné (Wonder Woman). Ben mě mile překvapil a doufám že v dalších filmech nebude mít tu roli hlupáka. ()

Johnny_SVK

Komentár bude (možno) chaotický ale čisto subjektívny. Asi začnem hudbou, bola perfektná ! Úplne lahodila vaším ušiam aj deju naraz, Wonder Woman dostala tie najlepšie časti z celého soundtracku.. Ona + jej hudba...oh eorgasm ! Nechápem všetkých uplakancov ktorí sa zamerali skôr na to čo by sa dalo inak spraviť, lepšie alebo čo tam nebolo a nevychutnali si potom film na ktorý prišli, that logic... Všetci tí, čo vraveli že prvá polka je nudná a až druhá polovica má grády majú pravdu ALE to nie je chyba pretože bez prvej "nudnej" polky by tá druhá nebola taká grandiózna. Vám to nedošlo ? Prvá polka robila pôdu tej druhej. Batman je kvalitná komixová postava a bola aj kvalitne zahraná tam nie je o čom. No ale Wonder Woman je tak okúzľujúca a krásna že vždy si zobrala scénu pre seba keď sa objavila na plátne. Taktiež výborná komixová postavička, kvalitne zahraná tiež nie je čo riešiť. Lex Luthor, veľmi chytrý záporak skrotil Supermana ako nič. Bavil ma veľmi, ani neviem či viac samotná postava alebo herec ktorý sa na tú úlohu perfektne hodil, tiež sa mi páčila jeho Doomsday hračka ktorú si vyrobil. Jednoducho veľmi kvalitný komixový film, veľmi ! P.S. Nemám žiadne P.S. ()

14krejca14

Hodně slabé 3* ... Spousta hluchých míst, nedobrý scénář a bohužel i režie. Akce strašně nepřehledná. Affleck jako Batman v pohodě, jen velká škoda, že se nevyužila snad ani tečka z Nolanovi trilogie. Prvotní příjemné překvapení z postavy Lexe postupně přechází do zklamání. Scénáristé se až moc okatě snažili z této postavy udělat dalšího mega ulítlého záporáka a snaha udělat z této ikonické postavy DC šílence, jakým byl například Nolanův Joker se prostě nepovedla. Postavy v komiksech mají určité vlastnosti, pro ně tolik typické a upravovat je dle svého se prostě nevyplácí. Filmy od DC to budou mít v konkurenci Marvelu hooodně těžké. Je zřejmé, že se DC muselo vydat jinou cestou. A vlastně tou pro komiksy typičtější. Temné, chladné až často depresivní obrázky vykreslují v DC věrohodněji. Pokud by však chtěli být tolik věrohodní, filmy by určitě nebyli pro tak široké publikum a to je ten hlavní problém. Marvel jde cestou příjemné zábavy, vtipu, přehledné akce a vždy milých a sympatických hlavních postav (což už i mě trochu leze na nervy) ale svoje filmy umí dobře prodat a jejich Universum je velice dobře propojené. DC je však na začátku. Jejich snímky sice již nebudu navštěvovat v kinosálech, ale jsem hodně zvědav, na jejich pokračování…Po třetím Kapitánovi a Suicide Squad snižuji na 2* ()

zdeci

Já teda snesu hodně; asi jako nadopovaná velikonoční Babišova slepica; ale tohle bylo nad moje kognitivní resp. percepční schopnosti. Proboha, kdo je hodnej a kdo zlej? A o čem to vůbec je? ()

Trsto

Musel som dat 5 ... aj ked na rovinu , je to priemer ... Snyder toto nezvladol ale vobec ... ale na druhu stranu nezasluzi si film ani hodnotenie odpad, ci za 1 hviezdu :) .... nuz , budem sa modlit aby Justice League bola podstatne lepsia pribehovo a hlavne aj strihovo ... ()

ruzmim

WTF? Rádoby očekávání roku..... Já ani nevím co k tomu napsat. Vůbec mě to nechytlo. Děj takový nějaký na kokot. Tak zkusím vypotit nějaký klady - Ben mi jako netopejr nevadil... Jinak: Kurevský zklamání 55% :-( ()

darkphoenix

Áno, nie je to precízna filmokomiksovčina od Nolana, nato je Snyder príliš priemerným režisérom, ale čo mám robiť, keď to je tak neuveriteľne našlapané a dieslom nasiaknuté, že každé moje preglgnutie vo mne vzbudzovalo obavu o to, či sa náhodou sála IMAXU nevznieti? Okrem toho to obsahuje dve komiksové legendy a jednu prudko jebavú a našlapanú dámu v brnení. A zabudnúť nesmiem ani na skvelého, prvý krát fakt Temno temného rytiera. Veľa sa o postavách ani líniách mimo hlavného bojového deja síce nedozvieme, nato nie je čas, ale koniec koncov, preto nikto z nás snáď ani nešiel na film nazvaný BATMAN V SUPERMAN do kina, nie? Nikto ma nepresvedčí, že Disneyho a Marvelov super team AVENGERS je v čomkoľvek lepším filmom než BVS. Už teraz sa teším na o pol hodinu dlhší Rkový cut. PS. IMAX must see (a ten zvuk a hudba!) -- jednoducho guilty pleasure každého fandu. ()

Carriette

Obsazení se mi nezdálo už od začátku, ale těch 2,5 hodiny v kině bylo opravdu celkem k ničemu. 3 hvězdičky za dobrý efekty, fajn hudbu a sexy Wonderwoman. SPOILER!! Tak že uvidim tlustého Batmana, to mě dostalo. Lex Luthor, co se choval jako Joker?? A Superman si chvilku zahrál na mrtvolku... Tomu jsem fakt ani na chvíli tu smrt nevěřila. Jo a taky jsem teda čekala, že Aquaman tam bude o něco déle než asi tak 10 sekund.... ()

eMeMko

Kdo nezná komiksové předlohy je v tomto filmu naprosto ztracen. Chápu, že Zack Snyder měl těžký úkol vtěsnat do jednoho snímku co nejvíce akce, úvést Batmana a ještě připravit půdu pro Justice League, ale po celkem kvalitním Man of Steel je tohle drobné zklamání. Ale vezměme to pěkně po pořádku. Ben Affleck v roli starého a unaveného Batmana je prostě skvělý, a opět se ukázalo, že prvotní nevole fanoušků většinou znamená úspěch (viz Heath Ledger a jeho Joker). To samé se bohužel nedá říci o Henry Cavilovi, kterému prostě Supermana nevěřím. Gal Gadot byla průměrná, ale s ohledem na čas, který na plátně ztvárnila, je předčasné její výkon hodnotit. Herec, ze kterého mám nejrozporuplnější pocity je Jesse Eisenberg a jeho Lex Luthor. Chvílemi mi přišel šíleně dokonalý, chvílemi zase že strašně přehrává. No, uvidíme v následujících filmech. Akce bylo opět dostatek, ale většina z ní je v naprosté režii počítačů. Pryč jsou doby Christophera Nolana, kdy se Batman proháněl v reálném Batmobilu, dnes je to maximálně pár detailních záběrů a pak hromada CGI. Výsledné hodnocení: Velmi průměrný snímek, s dosti zběsilým dějem a pro nefanoušky naprostým chaosem. ()

Petr59

Už když jsem viděl rozporuplné a ne vždy kladné recenze, tak jsem při návštěvě kina nečekal žádný extra filmový zážitek, takže jsem nebyl tolik zklamán. Podle mě to není až tak špatné, problém je především v tom, že Nolanova trilogie nastavila laťku příliš vysoko a pojala komiksového hrdinu tak, jako ještě nikdo. A řekl bych, že se to i povedlo. Nolanův Temný rytíř patří asi k nejlepším kouskům, co v dějinách kinematografie kdy vzniklo. Bohužel Muž z oceli už na tak vysokou laťku nedosáhl a stejně tak i tento film se drží tak nějak u lehkého nadprůměru, kdy ani neurazí, ale ani moc neoslní. Mám pocit, že Warneři mají prostě vždy takový ten svůj styl, který vždy každému nesedne (Souboj Titánů, Hněv Titánů, atd.). Je velká škoda, že film prakticky nenavazuje na Nolanovu trilogii a spíše se snaží postavit děj na novém příběhu s odkazem na film - Muž z oceli, který mě ovšem extra nezaujal. Připadá mi, že se tady zase tvoří nějaký zcela nový Batman, se zcela novým představitelem a zcela novým okolím (nová postava Alfreda, atd.). Ale proč, když ten Nolanův Batman nadmíru fungoval? Pokud jde o postavy a herce, tak Affleck není vyloženě špatný, řekl bych že roli zvládl a Cavilla citelně přehrává, ale i Cavill není špatný. Ale ostatní postavy byly víceméně o ničem a skoro mě nezaujaly, byly bez charismatu, strašně nudné a bez nějakého cíle... Záporák tentokrát taky nic moc, je to sice dost slušně praštěnej šílenec, ale chybí tomu takové to charisma, jak měl třeba Joker. Děj mi přijde jednoduchý a bez nějakých zajímavých zvratů a hlubších zápletek, což mi moc nevyhovuje, mám rád, když je děj komplikovaný a plný neočekávaných zvratů. A v poslední řadě, kromě pár výjimečných scén tomu chyběla atmosféra. Necítil jsem z toho atmosféru, pokud jde o Supermana tak totální propad, pokud jde o Gotham a Batmana, tak to snad trochu jo, ale už jsem viděl mnohem lepší komiksové filmy..... Sečteno a podtrženo - má to hodně negativ, které film degradovaly jen na lehký nadprůměr, ačkoli potenciál byl obrovský, mohlo jít o jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob. Propadák to sice není, ale hit také ne, i Marvel by tento film dokázal svými kousky sundat...... Akční scénky byly dobré, Batmana mám rád a souboj mezi ním a Supermanem byl nejlepší scénkou filmu, která se mi skutečně líbila. Takže čtyři hvězdičky. ()

Fanda.Boukal

No...Na film jsem šel, protože Batman je mojí srdeční záležitostí a byl jsem zvědavý jak moc mi ho A-flek zhnusí. Nakonec se ovšem ukázalo, že A-flek byl na filmu jednou z mála dobrých věcí. Ben hrál, pro mne, překvapivě dobře ale jeho postava byla velmi špatně napsána a i scény s ním staly za nic. V obleku sice vypadal jako by byl tlustší než John Bradley z Hry o trůny, ale jeho herecký výkon potěšil. Dále mě velmi mile překvapil Jesse v roli Lexe Luthora. Naprosto skvěle zahraný psychopatický padouch který mi velmi připomínal Ledgerova Jokera, což mě přivedlo k tomu, že bych jej spíše obsadil do role Jokera než do role Lexe. Zbytek filmu byl ale zbytečný........Děravý scénář, jehož stupidita vyvrcholila spřátelení Batmana a Supiho na základě jména jejich matek. Touto scénou pro mě Batman zemřel. Nedomyšlený scénář, vypadající jak kdyby jej psalo 12 mentálně zaostalých opic, nezachránila ani masa digitálních triků, která byla nevkusná a přehnaná.....No mohl bych tu ještě psát o tom jak Batmanovi noční můry byly naprosto nesmyslné ( obzvlášť ta s pánem, který přiběhl z budoucnosti ho upozornit na nosálovou Lois), ale do toho už se mi nechce pouštět bylo by to na dlouho. Na film jsem šel s očekáváním odpadu ale výkon Jesseho a A-fleka mě přinutil, i když to dělám velmi nerad, dát jednu hvězdičku. ()

moviefan4

Proste TOP. Niekto kto nevie ako to vo svete DC je tu akurát dosráva hodnotenie, lebo čakal viac... stále neviem čoho. Ten film mal všetko a absolutne nič mu nechýbalo. Príbeh bol perfektne zobrazený, od zabitia Waynovcov až po otázku kto je vlastne Boh. Akčné scény boli mega super a atmosferické. Herecké výkony boli dokonale a z Wonderwoman som až slintal. Ben ma tiež nezklamal. Aj keď som si myslel že sa na úlohu nehodí opak sa stal pravdou. Jedine čo sa mi osobne vo filme nepáčilo bol Batmanov kostím v kotrom bojoval so Supermanom. A ešte aj herec Lexa....😀nie len si robim srandu, aj on bol super a čo že mal vlasy? Mne to vôbec nevadilo. A aj pri BVS sa ukázalo aká je ČSFD komunita s prepačenim jebnutá. Dávať nizke hodnotenie niečomu v čom sa ani malinko nevyznajú? A ich trápbe výhovorky čakal som viac alebo bolo to nudné a nezáživne, malo akcie a podobne sračky. Proste expertom tlieskam 👏👏 a dávam mega velký LIKE 👍. STE PROSTE SUPER A VŠETCI TAKÝCHTO ZNALCOV MÁME RADI. P.S. Pochopte že toto je len odrazový mostík pre budúce DC filmy.😉😙 ()

ScarFace_V8

Před dlouhými třemi roky to byly pouze klepy, ale pak ty klepy režisér Zack Snyder přivedl k životu. Po tolika letech - tolik komiksů a animáků jsme se konečně dočkali! První velký střet Batmana se Supermanem v hraném filmu! Na něco na co čekal snad každý fanoušek těchto dvou nejslavnějších hrdinů DC Comics. Když byl film ohlášen a padlo jméno Ben Affleck do role Bruce Wayna tak znervóznělo nemálo fanoušků. Popravdě i já byl na pochybách a čekal jsem spíše zklamání. Má paranoia však kompletně přešla až co jsem se v kinosále zavrtal do sedačky, nasadil si 3D brýle a plně se ponořil do vší té akce, odkazů (větších i menších) a skvělých herecký výkonů v DCEU začínajícího Bena Afflecka nebo Jesseho Eisenberga. Na druhou stranu Gal Gadot tolik přesvědčivá nebyla. Své repliky, kterých nebylo mnoho si odbyla s kamenným výrazem a teprve k finálové bitce obléká kostým WW aby zachránila situaci… asi to bude chtít mnohem víc než jen kraťas ve filmu, který je názvem věnovaný speciálně temnému rytíři a muži z oceli. ()

x_ander

Jeden z nejočekávanějších komiksových filmů všech dob vyvolal jedny z nejdivočejších reakcí. Jedni ho velebí, druzí zatracují. Já jsem blíže spíše první skupině, ale výtky by se našly. Předně - tohle je film od fanouška pro fanoušky. Snyder je geek každým coulem a BvS si nejvíc užijí právě takoví geekové, které každá ikonická scéna a každé pomrknutí dostane na vrchol blaha. Řadový divák, který tak nějak zhruba ví jen to, kdo je Superman a kdo Batman, bude zcela ztracený a film pro něj bude nestravitelný. Jestli je to dobře nebo špatně, to těžko říct, každopádně Snyder nejde divákovi příliš naproti. S tím souvisí i evidentně více stříhání než by bylo záhodno. Ale tím u mě výtky končí. Já si v kině užil vrstevnaté těžkotonážní drama, které si je ale zcela vědomo svých komiksových kořenů. Affleck aspiruje na nejlepšího Batmana, Cavill mi jako Superman sedí už od Man of Steel, Luthor v podání Jesseho Eisenberga je vítaně originální pojetí a nástup Wonder Woman v závěrečné bitce je jedním z vrcholů filmu. Potřebuju to vidět znova, potřebuju vidět prodlouženou verzi a hlavně potřebuju vidět Jusitce League! ()

kiararaftl

Toto nizke hodnotenie absolutne nechapem. Jednalo sa o cistu pecku s vymakanou hudbou a perfektnym dejom. Nic netrvalo prilis dlho, nic ma nenudilo. Ben Affleck jednoznacna topka, vyborna surova atmosfera. Maximalna spokojnost! ()

jiri.vrba

Batman v Superman ukazuje přesně ten problém, který mám s filmy od DC. Jsou zbytečně dlouhé a v podstatě o ničem. Samotný název je úplně špatně, protože ve filmu vůbec nejde o samotný souboj hlavních dvou protagonistů. Superman je neuvěřitelně otravný a nezajímavý, jediné co zvládá jsou smutné obličeje nad vším co se kolem něj děje. Příběh se strašně táhne a to co by mělo trvat delší dobu, čímž je finální souboj, je pryč po 5-ti minutách. Snad ale nejhorší z celého filmu je Lois Laneová, která by ve filmu vůbec být neměla a přitom má pomalu víc času na plátně než Batman. Samotný Batman je úžasným, ukazuje nám Batmana tak jak má být a to ve stínech. Jen kdyby nevypadal jako slaboch oproti Supermanovi a Wonder Woman. Perfektně byl zahraný Lex Luthor (jesse Eisenberg), k tomu není co dodat. Skvělá byla i hudba a Wonder Woman (kdyby jí tam bylo víc). Nebýt Batmana byl by to propadák, celkem 70% - Skutečný název: Muž z oceli 2: Návrat Lois Laneové, občas Batman a na pět minut Wonder Woman: Úsvit dalších filmů od DC ()

Dangerman

Přijde mi, že Temný rytíř tak nějak odstartoval remakování snad všech populárních komixových postav. Jenže povedených je jich jako šafránu a Temný rytíř mezi ně rozhodně patří. Všechny tři díly, jeden lepší, jak druhý, jenže Temný Rytíř, to je Christian Bale a Michael Caine a už na vždycky to tak pro filmová plátna bude platit. Zatímco tady ho hraje sentimentální Ben Affleck po boku s Xenou budoucnosti a Muž z oceli, bojující proti zlobrovi z Pána prstenů... Ale divák není ochuzen ani o fantastickou bitvu Batmana se Supermanem, člověka s bohem a ta je jednoznačně tím nejlepším z celého filmu. Snímek se ani nepokouší o humor, což je určitě dobře, 4/5 dobrých hlášek bohatě stačí, bohužel se pokouší o sentiment a menší lovestory a to v nejvypjatější gradaci děje. Boží speciální efekty, brilatně zvládnuté akční scény a upgreadovaný kostým Batmana, to jsou jednoznačné klady. Každopádně jsem se 2.5 hodiny rozhodně nenudil a Úsvit spravedlnosti si pustím určitě ještě minimálně dvakrát - 75%. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce