Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

RAFT

Tak právě sem se vrátil z kina .A musím uznat že celkově film do jisté míry stál za to .Režisér film natočil docela dobře ,akční částí filmu byly docela dobře zvládnuté .Sice má film přes 2 hodiny a něco by mohlo se tu asi začít víc sestřihávat nějaké scény,které se do filmu nehodily a nebo nebyly k ničemu.A jestli jak vyjde film v hd ,který má být prý o 20 min. delší co v něm bude více.Různé malé cameo a flashbecky ve filmu dobré Aquamen,flash,Costner.Lex Luthor no celkově ušel ,spíš by se hodil na takového jokera ,ale budiž.Souboje mezi Batmanem a Supermanem docela dobré .Ale kdo mě nejvíce ve filmu překvapil více něž batman a superman byla Wonder Wooman ,ta svoji i když malou roli ve filmu zahrála skvěle .Soundtrack dobrý ,za film je to asi hodnocení 3z 5 ale za wonder wooman pro mě 4z5 a 70% víc ani noha.Zlatá Nolanova trilogie. ()

DogtownCZ

Musím říct, že je to tak půlnapůl. První polovina filmu byla spíše takový pomalý rozjezd a druhá polovina už byla vážně nářez. Samozřejmě z principu fandím Batmanovi a myslím, že Ben Affleck jako Batman nebyl vůbec špatný, jen se mi asi moc nelíbil tento charakter Batmana i když byl asi ještě lidštější, než ten Nolanův. Konec, musím říct, jsem nečekal a už se určitě těším víc na další díl Ligy spravedlnosti, než už na okoukané Avengery. ()

Milda003

Ben a Flek jako batman - suchar 25%, Muž z oceli jako nepochopeny mučedník 25%, Wonder Women a soundtrack při jejím nástupu 30%, odkaz na Aquamana - 10%, Doomsday -20%, bullet time skoro všude -10%.. = slabší trojka i s ohledem že se jedná o "trailer" k budoucím filmum.. ()

Knor

Měním názor a zvyšuji hodnocení po zhlédnutí ultimate edition. Nakonec mě tenhle film dostal na svojí stranu. Užil jsem si celý ty 3 hodiny prodloužený verze, velkolepou akci, temnej vizuál i propracovanej příběh. Jediná hluboká rýha na týhle pecce je okamžik kdy se hrdinové skamarádí :-) To musím přiznat, že je trochu tupý, no ale na to se dá rychle zapomenout a jede se dál. Lepší se nerejpat v detailech a užít si takhle našlapnou komiksovou zábavu. ()

BrianMorello

Film měl rozporuplnou propagační kampaň a ještě horší přijetí kritikou a diváky. Navíc Zacka Snydera nemám rád a jeho Muž z oceli mě, podobně jako další filmy od DC, zrovna moc nebere, neboť jejich rovnice Více temné = Více kvalitní na mě zkrátka neplatí.. Tak jak sem sakra zrovna já mohl vycházet z kina poměrně spokojen?? Film není vůbec tak špatný jak se nám ten „hate“ okolo snaží naznačit, a to říkám jako velký fanda konkurenčního Marvelu. Těším se na Wonder Woman a především na Suicide Squad a jsem zvědav jak vše vyvrcholí v Justice League. --- Avengers > Dawn of Justice > Age of Ultron ()

Cooller

nebylo to uplně zlé leč bohužel nemohu tomu dát víc než 3* důvodů pro to mám hned několik první z nich bude asi to že batman už není tak uplně "batman" jak ho známe... teď nemluvím o obsazení Affleck je herec kvalitního formátu a po daredevilovi snad ani nemůže mít problém kvalitně stvárnit temného hrdinu... jedná se tu čistě o batmanovu ulohu v ději která je naprosto nesmyslná vůbec v něm batmana nepoznáte ať už kvuli neskutečně c00l modernímu alfredovi nebo kvuli té jeho technozbroji pravděpodobně od tonyho starka nebo po Brucovu povahu.. zkrátka řečeno pokud jste shlédli kterýkoliv film s batmanem ať už ho hrál cloony nebo třeba poslední bale tak přesně tento pocit který jste ze snímku měli teď mít prostě nebudete.... superman si zachoval tvář takovou jakou měl v posledním snímku což je určitě pozitivní ale to jak neskutečně dostává na držku je až k smíchu... buď dává neskutečně na hubu on bat-ron-manovi nebo naopak vůbec tam není žádné napětí chvílema můžete batmana považovat za neskutečného záporáka za to co říká a aby mi bylo líto supermana tak toho sem taky nemyslel že se někdy dožiju ale vše je jednou poprvé.... pokud jde o skutečné záporáky pak zde stvárněný lex lutor se mi neskutečné líbí až na drobný detail... ta povaha/vystupování.. jednání... absolutně nesedí na chladný charakter lexe lutora z komixu kde imponuje neskutečnou inteligencí a čistou logikou... intriky... dnešní lex mi více sedl na postavu jokera... kdyby to byl joker officialně neměl bych s tím absolutně žádný problém a možná bych filmu dal i lepší hodnocení.... do teď se film pohyboval tak na 2*... na posledních 20 minut to ale začla konečně být zábava... napětí, pořádný záporák... nástup wonder woman a konečně boj na který jsme všichni čekali nakonec přišel... 3* víc ani o píď budu jen doufat že snyder si nechá poradit od původních režie batmana aby se posunul trochu dále a nestagnoval jen na supermanovi jelikož pokud timto způsobem bude vypadat i justice league bude to naprosto stejné hodnocení ne-li ještě nižší... ()

fruity

Za mě pecka. Nikdy jsem si nebyl pořádně jist, jestli mám radši DC, nebo Marvel, ale při sledování tohoto snímku jsem si několikrát říkal. "Budu po tomto schopen si ještě někdy užít ty omalovánky od Marvelu?" Nejsem o tom přesvědčen. Asi už to nikdy nebude ono. Affleck jednoznačně nejlepší Batman všech dob. Nechápu, že se ztrácelo tolik času s Balem. Gal Gadot je má nová múza. Jediným negativem filmu je tak zjištění, že Flashe bude hrát nějaký bisexuální hermafrodit, a pak klasicky průměrka Amy Adams. Ta může hrát max tak obtloustlou barmanku z ghetta, nebo nějakou trapku v muzeu. Na krásnou Lois Lane prostě nemá. ()

MAAUZ

Zacku, Zacku.. Ty v tom máš ale bordel. Ztrácení se mezi jednotlivými scénami, horší střih. Většina špatně. Neforemný, nevtipný, TUMPACHOVÝ. Velká škoda. Dejme tomu, že se DC Comics v novějším filmu teprve rozkoukává, ale fakt zlatej Marvel. Doufám, že Suicide Squad na moje narozky v srpnu situaci trochu rozveselí. Po čase by měla následovat Wonder Woman (2017), následně Aquaman a The Flash (2018). Všichni tihle supahrdinové se totiž v 'Úsvitu zmatenosti' zobrazili. /Srry za spoilerství./ Mezitím padne nějakej ten Batman a The Justice League. Uvidíme.. Předešlej díl Supermana na mě zkrátka zapůsobil lépe a neodcházel jsem z kina nasranej jako dneska. Příšera na konci byla ultranechutná. A taky jsem netušil, že dudy byly oblíbeným hudebním nástrojem Clarka Kenta.. Úvodní návaznost v pořádku. Eisenberg alá Lex Luthor prskal na kameru chvályhodně. Alfred mi byl sympatickej. Gal Gadot alá Xena byla hot už ve F&F, jó a Batsuit v2.0 u bitky Bat vs Sup byl MEGA. ()

dkas

To se takhle naštve Batman na Supermana, protože kvůli němu jeden z bývalých vrátných přišel o nohy. No, co už. Je tam taky jeden bohatej, vyšinutej blázen, co chce, aby se ty dva poprali. A tak se i stane! Jenže se při tom pošťuchování skamarádí. Mezitím tam ještě vyleze obr z Pána prstenů a na pomoc jim ještě přijde Xena! Hurá... Finále je natolik digitálně mimo, že často končí pouze bílým obrazem. Velká nuda. I když ty dva týpci vedle se lekali pořád něčeho :-) ()

Lofrod

Niekde v podzemi Warner Bros.a DC Comics. V tajných a temnych zakutiach kde slnko nikdy nesvieti, kde prestava existovat cas a priestor, tam. Kde sa urcuje kdo bude zit a kdo zomrie, tam sídlia Producenti. A ty si polozili otazku: Ako to neposrat a zaroven neskopirovat Marvel. Trocha som odbocil. Film bol super, isiel som nan z nizkym ocakavanim a bol som prekvapeny nelinearnostou akou sa uberal. Samozrejme vsetci sme vedeli ako to skonci, to bolo jasne hned z prveho traileru. Nizke hodnotenie prameni z toho, ze ludia cakali dalsich Avangers a ja som velmi rad, ze som ich zasa nedostal. Hviezda dole za digitalne kamenie, again. PS: Chlpatu hrud uz mam. Este tie cecky Henryho Cavilla. ()

lksvcr

Musím říct, že po zhodnocení kritiky jsem šel na film s poněkud skeptičtější náladou, ale ve finále jsem byl mile překvapen. Ano, není to, co jsme si všichni přály a co nám bylo slíbeno, ale jenom kvůli tomu, že to není velkoepická pecka, tak to nezavrhnu. Taky jsem před zhlédnutím, mnohokrát slyšel o Affleckovu skvělém výkonu a musím říct, že se k tomuto názoru přikláním, protože jeho Batman, byl asi to nejlepší z celého filmu. Zejména Batmanovi souboje se mi líbili, i když jsem čekal trochu více akce. Hudba to celé pěkně dokreslovala a samozřejmě jsem byl rád i za mnohé komiksové odkazy. Nelíbila se mi děravost příběhu a jeho překombinovanost. Začátek byl opravdu hutný na informace a Lex Luthor byl sice dobrý záporák, jenom bych ho nepojmenovávál Lex. DC si cením, že se snaží jet svůj styl a přeji jim, ať se jim to daří! ()

pneumotorax

Mé oko "znalce" už z traileru dokázalo přesně na datum premiéry předpovědět,že to bude hrozná slátanina a vůbec..Krom toho,že už na papíře muselo bejt všem jasný,že takhle to prostě fungovat nebude!(né že by to někoho zastavilo) jsem neúspěch připisoval na vrub Affleckově topornosti,průměrnosti jo a znuděnému xichtu.Ten je ale paradoxně asi jedinej důvod proč tomu nedat odpad! Batmana mu ušily na míru a padne mu skvěle! Bohužel ani on,ani hudba od Cimra nevybalancuje výplod toho sprostého komerčního "nápadu". No nic no..tak asi se nám to pokusí vynahradit dredatým Aqua-menem.Kdo se na něj těší?Nikdo?No nevadí,vždyť čím víc hrdinů v jednom filmu tím líp..to ví přece každý! ()

Lavinia

Obsahovvě slabé. Batman má dopal na Supermana, protože tak nějak zavinil spoustu mrtvých. Superman má totéž na Batmana, protože tak nějak na mrtvoly nehledí. A hle - oba chybují, ve skutečnosti je nějak proti sobě poštval zlý Lex Luthor, který se celou dobu chová jako retardovaný puberťák ve fázi nihilismu a lidi ho kupodivu berou vážně. Nato se oba superhrdinové pustí do sebe navzájem, do jakéhosi monstra a nakonec do Luthera, přičemž jim sekunduje Wonderwoman. Jen tak si přišla taky trochu zabojovat. Nu a okolní obyvatelstvo jako stádo ovcí hned demonstruje, hned zas jásá ... Prostě splácanina. Neuškodilo by ubrat záběrů na střílející hlavně a výbuchy všeho možného, asi jsem si poškodila zrak. Plusy: sarkastický sluha Alfred, uvěřitelná Wonderwoman, a novátorské oblečení hrdinů (trenky dospod). Ujde, jako pokračování Muže z oceli ovšem hnus. ()

Petike

Superman sa správa ako hajzlík s dlhým vedením, Batman sa až podozrivo ľahko zvrhne na krvilačného magora s brokádou v paprčiach a batmobilom zrážajúcim ľudí hlava-nehlava, Luthor je (vágne zábavný, prevažne protivný) šašo krížený s hyperaktívnym ratlíkom, Wonder Woman je tu prakticky len na parádu a pre marketing, a chúďa Lois v príbehu vlastne ani nemá poriadnu rolu. Udobrenie vzhľadom na matky-menovkyne pôsobí ako päsť na oko, a neuveriteľne sa bije so zvyškom tematického obsahu a správaním oboch vedúcich postáv. Mark Kermode to asi vyjadril najlepšie, keď poznamenal, že film sa snaží ísť 48 rôznymi smermi. Hviezda za príležitostne dobré herecké výkony a pár nápadov, ktoré nie sú na zahodenie. Inak za nič. Dúfam, že tento film konečne umlčí Snyderových apologétov. Ako môže celý tím a celé štúdio tak neuveriteľne spackať námet, ktorý sa dal spracovať najrôznejšími spôsobmi - a oveľa lepšie vo všetkých smeroch - je už skutočne nad môj pochop. A to mi na tomto filme ani v najmenšom nezáleží. On však odmieta byť aspoň zábavnou blbinou s troškou ľudského presahu. Načase zriadiť nové oscarové kategórie "Najhorší digibordel" a "Najhorší možný scenár"... //// Zaujímavé komentáre: Cervenak, Adrian, Cival, Tom Hardy, Morien, H34D, vladi3, DD, J*A*S*M ()

sWONDER

Prvotný dojem po skončení bol celkom pozitívny, ale to asi spôsobilo dbox sedadlo v kombinácii s tučním zvukom. Postupne sa mozog začal vynárať z toho opojenia a čím viac sa zamýšľam tým hlbšie do sračiek to ide. Hm, škoda. Nečakal som že to bude hlavne pre deti. Hudba dobrá, Eisenberg milo prekvapil (aj keď jeho postava akoby padla z neba) a Affleck to moc nekuvil. 60 % ()

elixir

Hnůj nebo lůj na Vaše hajterské komenty, toď myšlenka každého jedince.. Proč tu někdo na filmu hledá každičkou pi****nu, je to Zacková předloha, chyby má a mají je všecky filmy co kdy byly a budou natočeny. Na tenhle film, jsem a jiní jistě také, čekal velmi dlouho, zážitky ve 3D paráda, efekty +, trošku zamrzela příšera z hory osudu na konci, chudák zdechlina Zod, bylo to trošku touhle creaturou přepískle, nicméně, jak jinak ony dva hrdiny sjednotit než záchranou planety Země. Moc se mi páčila ona celková temná "batmanovská" atmosféra, Alfred aka J.Irons byl mnohem věrohodnější než Nolanův v podání M.Caine, začátek byl perfecto, Affleckovi temné kvádro sedlo, Cavill si zachoval super status a Eisenberg zhodil konečně vlasy + mě velmi potěšila camea třech dalších HEROES, které uvidíme v JL. Konečná na závěr, lepší jak Marvel - Avangers? Ano, dle mého názoru. Uvažujete utratit prachy a jít na film? Ano, jděte! vemte děcka, manželku vyhoďte u Baťi, dědka u hospody, babku nechte na zahradě a tchýni v Kaufu. Stále je Vám to málo a zvažujete dle hodnocení čsfd zda fakt jít? dáte na lidi, tak dejte i na mě a jděte ku**a. PS: Batman šmejdy cejchovat umí ()

speedy7929

Som fanúšikom Gothamského netopiera,Superman ma fascinoval veľmi dávno ešte keď každý deň na Markízy lietal v seriály a moja starká alebo mama nevedeli čo so mnou tak mi to pustili, ale sám som vekom prišiel na to, že keď nevieš lietať tak Superman budeš veľmi ťažko. Taktiež to je aj s týmto filmom, Bruce Wayne ma bavil - Clark Kent nebavil. Chýbalo mi v tu nejaké to čaro čo sa minulé roky hýbalo v Temnom rytierovi. Ďalším mínusom bolo asi spracovanie hudby. Až v poslednom súboji som si uvedomil, že hudbu robil Zimmer a to je dosť neskoro. Dúfam, že sa to celé polepší príchodom Justice League, ak nie budem len čakať na nového Batmana.... / 60% ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce