Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

vieriX

Shrnul bych to tady to několika bodů: 1, Je tu nový Batman a musím říct, že Ben Affleck je vážně skvělý bere ho trochu jinak a je vidět, že už je oprýskaný z boje 2, flashbacky a menší náznaky kdo bude součásti rodícího se universa hlavně Justice League viz.Aquaman,Flash a Cyborg 3, akce je skvělá hodně podobná jako v Man of Steel a na rozdíl od Marvelu je mnohem temnější, než jsem zvyklí.4, co by mohlo být lepší je scénář tady to nebylo stoprocentní prostě se hodně tlačilo na pilu, aby se stihlo dohnat Marvel a připravit si půdu pro Justice League. Celkově mě film hrozně bavil a kdo četl nějaký komiks tak bude více vědět narážku Lexe, že ďábel nepřichází z pekla ale z nebe. ()

ratpile

Nerdí orgie, která na mě naprosto zafungovala. Scénář je místy zkratkovitý, občas pitomý, ale v základních motivacích obou hrdinů funguje. Affleckova nasraná poloha je super, Cavill ala ztrápený Superman taktéž. Jejich svár je prostě nabitý napětím a byť celá jejich konfliktní linka vygraduje poněkud hloupě a divák si musí trochu domýšlet, měl jejich souboj neskutečné grády. Digitální šílenství v závěru byla čirá CGI mánie, ale od střetu Supermana, Batmana, Wonder Woman a Doomsdaye, přeci nikdo nemohl čekat nějaké old school řemeslo ala Nolan. Eisenberg mě v trailerech iritoval, byl ale naprosto skvělý. Guildy pleasure pro kino jak řemen. Tell me. Do you bleed? ()

anyonecek

Po dlouhé době jsem zase navštívil kino a byl jsem velice spokojený. Ze začátku jsem nedoufal že by to bylo až tak dobré zvláště s Benem Affleckem jako Batmanem, ale tady mi vůbec nevadil a naopak zahrál velice dobře. Hudba od Hanse Zimmera klasicky nezklamala u filmu tohoto žánru. Začátek byl sice trochu nudnější, ale nějak se k té závěrečně řežbě člověk musí dostat. Výborné efekty, slušný příběh a nemám co bych dodal, jen že pro fanoušky sci-fi žánru můžu určitě doporučit. ()

Mr.Ward

Opravdu naposled co jsem před filmem četl místní recenze. Na vytýkané chyby jsem vyloženě čekal, a když na ně došlo, mohl jsem jen souhlasit (i když nerad) s většinovými názory. Takže ano - rychlé střihy škodí, snové sekvence taky, hromada materiálu celkem špatně podaného (hlavně pro "normálního" diváka, komiks diváci maji výhodu orientace v přemrštěném ději). Na druhou stranu, camea mi zbytečná nepřišla a Supermana mi bylo dost líto. Wonder Woman BYLA úžasná a nepřišlo mi že je tam nějak zbytečně našroubovaná. ()

fanik15

V poslední době málo čemu dám 5 hvězd ale tohle si to prostě zaslouží. Vlastně mě nic od Kingsmana a Jurského světa tak nebavilo. Ten hejt se mi zdá dost přehnaný, některé recenze si stěžují na úplný hovadiny (stejně jako některý vychvalují taky hovadiny). Ano má to své chyby a ano je v tom pár nelogičností (Lois Laneová a kopí a to, že je chytrá neberu). Ale jinak je to fakt nářez. Scénář je napsaný doopravdy chytře, protože pokud nedáváte pozor tak to prostě nepochopíte. A argumenty že to pochopí jen čtenáři komiksů jsou fakt zcestné, protože já se o ně moc nezajímám ale chápu a stíhám vše chápat v pohodě. Někdo se stěžuje na střih ale ten je podle mě OK, ale je pravda že me přišel jen divokej v posledních 96 hodin. Akce na konci je přehledná a úplně monumentální. Batman je teprve teď pořádnej drsňák a to že odkrágluje par lidí nevadí, protože to působí svym způsobem reálněji, než nebudu zabíjet, nestanu se jedním z nich. Tady prostě platí zabij nebo budeš zabit. Cawill je ideální superman, který je v tomto filmu doopravdy psychicky v hajzlu. Wonder Womam je fajn a sexy. Ale nejlepší je stejně Lex který je snad nejlepší ze všech filmů, a tahá tady za všechny nitky. A pokud se to někomu nelíbí tak to beru, mě se taky nelíbí Avengers 2 a někomu jo. :) ()

imarvin

Jsem velký fanda marvelovek a zpráva o tom, že i DC Comics chystá svůj filmový svět, kde hrdinové přecházejí mezi filmy, mi přišla jako těžké kopírování. Proto jsem tomuto filmu původně vůbec nevěřil, a dokonce jsem na něj nechtěl jít ani do kina. A to by byla velká škoda. Všem komiksárnám velké plátno sluší a tady to myslim platí dvojnásob. Je to naprosto jiný pohled na superhrdiny, než jsem zvyklý. Je mi sice bližší ten od Marvela, ale to neznamená, že mě tenhle nebere. Je temnější, psychologicky propracovanější, méně akční a ne tolik hláškový. Pro mě to ale fungovalo jako celek a těším se na další… ()

Emjecko

Paráda, jsem nadšený, tenhle film se určitě bude líbit i ostatním, konečně nějaká pořádná komiksová adaptace... Tyto a další positivní emoce se mi honily hlavou po zhlédnutí Dawn of Justice v kině. Ostatně proč ne? Pochmurná atmosféra a celkově temné pojetí snímku jsou super. K tomu hudba od Zimmera, úžasné snové vstupy, nečekané twisty, záporák, který si to fakt dává (za mě osobně tady Eisenberg hraje ze všech nejlíp), souboj Batmana se Supermanem, nejistota, jak to celé skončí a zároveň odvaha naservírovat divákům zrovna takový "konec". Není to sice Dark Knight od Nolana, ale zároveň se od té doby jedná snad o prvního zástupce tohoto žánru, který se právě Dark Knightovi kvalitativně aspoň trochu přiblížil. Jestli chcete vidět dospělý příběh o superhrdinech a nad Marvely už jste zlomili hůl, dejte šanci DC, protože laťku průměrnosti nasadili o hvězdičku výš. ()

george82

Výborný Eisenberg a překvapivě slušný výkon Afllecka. Přišlo mi, že jeho pojetí Batmana je asi nejvíce temný ze všech. Za mě palec nahoru. ()

john.doe

Mam rad Snydera i Afflecka potazmo i Costnera, ale tohle proste nefunguje..jestli nekdo prijde s timto brakem po Nolanove Batmanovi tak je to hodne slabe! absolutne nudny scenar..hned pote jsem sel do dalsiho salu a zkouknul Zootropolis, to me sklidnilo a vice jsem se bavil u detskeho animaku..fakt sorry ()

Vykuk

Ha! Šel jsem do kina se značným despektem a i díky tomu se mi dostalo super zážitku!! :) Film celkově povedený, Affleck dobrý, ale Gal Gadot topka! Klidně bych to zkrátil o takových 20 minut nebo spíš nahradil některé scény jinýma, ROZHODNĚ bych vyměnil tu hereckou nanynku, co hrála Lois Leinovou, nechápu, kdo ji vybíral, ale jinak komiksová spokojenost. Cavill ideální suproš, kdo z dalších mě otravoval, byl Lex Luthor, asi to zahrál ten floutek dobře, ale já mám problém s tímto "záporákem" už odjakživa:). Naprosto bombastická byla hudba, musím sehnat soundtrack!!:) ()

Bobris

Bohužel očekávání byla tak veliká, že převažuje malinké zklamání, ale "all in all" jsem se bavil. Mám ale spoustu výtek. První výtkou je Lois Lane, na úkor jejího skotačení jsem mohl dostat víc Batmana, Wonder Woman, nebo Alfreda. Byla tam zbytečná a otravná a tuhle nálepku si podle mě přenese i do dalších filmů. Doomsday byl.. prostě špatnej. Nemluvím ani tak o jeho vizáži, ta byla fajn, pokud bychom se dívali na nějakej béčkovej film z roku 1990,.. nemá ale Doomsday být jedním z největších a nejstrašlivějších záporáků, kteří kdy čelili Supermanovi, popř. celé Justice League? Má a určitě by si zasloužil víc než jen tenhle plk,.. jo taky mi tam přišel zbytečný, ajaj. Samotný boj Batse a Supse byl vskutku skvělý, užíval sem si ho a když už sem si myslel, že to nemohlo být lepší, dostal jsem kudlu do zad. Když už to mělo skončit takhle, tak raději mlčky, protože tenhle důvod byl jak kdyby scénárista neměl nápad. Tímto jistojistě výčet těch horších věcí nekončí, ale hurá na něco pozitivnějšího. A tím je určitě Batman... Surovej, mrzutej, badass. Jen jedna výtka směřuje k tomu, že Batman nezabíjí a v tomhle filmu (chtě/nechtě) zabil tak 10 lidí. Já vím, že bych se měl odpoutat od Nolana, ale .. tohle budu překousávat asi ještě chvíl. JInak se ale povedl. Podobnou chválu můžu směřovat na Alfreda, Wonder Woman, která i s tak malým prostorem zaujala a Luthora, jehož až Jokerovský charakter taky zaslouží potlesk... Film měl uvést Justice League a ať už to udělal s chybami, nebo bez nich, prostě to udělal. Můžme ten film nenávidět, nebo milovat, účel splnil a těším se, až se zodpoví na některé otázky (zejména týkající se snových sekvencí). Já budu netrpělivě očekávat Sebevražedný oddíl a samostatnou Batmanovku. PS: Film si zaslouží být viděn v IMAXu, i ta hudba za to stojí. PPS: Tříhodinový sestřih tomu možná taky dá větší grády a třeba tam zalepí některé hlouposti. EDIT: Po delší verzi tomu tu jednu hvězdičku přidám,.. ne ani tak kvůli tomu, že by vymizelo zklamání, ale prostě to splňuje přesně to, co mělo. ()

Vanguard77

Asi mi Snyder nevadí jako (mnohým) jiným, už Man of Steel se mi celkem páčil, no a tady tomu nebylo jinak. Oproti Avengers se tu jakoby hraje na uměleckou stránku, Snyderův rukopis je znát, takže to bude hodně o vkusu, jestli spokojeně přikyvovat, nebo hlasitě hudrat. Já vzal na film přítelkyni komiksy nepoznamenanou, a prý se jí to líbilo víc než Osm Hrozných a Deadpool, no... tak si to přeberte :D Podle mě sice B versus S až jako třetí za skvělými Osmi Hroznými a kouzelně ulítlým Deadpoolem, ale pořád celkem silný kino zážitek. Jen tak dál, Zacku. PS: Až ta banda homobuzen dopíše petici o zákazu Tvé filmařské práce na komiksech, rozjedeme protikampaň, neboj, bude to v cajku. ()

LukeSharp

Těžký průměr a naprosto zasloužené tři * Tu jednu navíc dávám jenom a pouze, protože jsem fanda Batmana. Totálně promrhaný potenciál s nejtragičtějším ztvárněním Lexe Luthora jaké kdy mohlo vzniknout!! ()

MartinTerran

Sice se to jmenuje Batman vs Superman, ale ti dva jsou proti sobě tak max. 20 minut, Batman a Superman by byl vhodnější název. Nevím proč v tomto filmu opět omílají zrození Batmana, to každý viděl už stokrát, takže v tomto filmu naprostá zbytečnost. Herecké obsazení hlavní dvojice v pořádku, ale Alfréda vůbec nevychytali, ať už jde o vizáž herce, tak i jeho chování k Bruceovi. Jo a přesně jak jsem říkal největší katastrofa byl Lex. Nic proti Jessemu toho mám rád, ale když už pominu věk a vlasy, tak z Lexe udělat totálního magora to je fakt moc. Děj je zpočátku nudný a jak začne bitka, tak je to klasika, je třeba rozbít minimálně půlku města, aby stavaři měli co žrát. Jinak Batman tady není žádný génius ani super detektiv jak většinou bývá, tak mě to docela zaskočilo. No a že se z Kryptoňana stane potvora jak z Pána prstenů to jsem opravdu nečekal. Takže pro mě takový průměr a snad dobrý úvod na JL, i když jestli tam nebude Lantern, tak to JL pro mě není. Hodnocení: 57/100. ()

BardDeLune

Jsou tak 3/5 hvězdičky. Na tomto filmu mi nejvíce vadil fakt, že neexistuje žádná pořádná konzistence mezi jednotlivými scénami. Film rozjednal mnoho informací, které se snažil narvat za každou cenu do dlouhého a místy moc tmavého filmu a nakonec z toho bylo vlastně několik sestříhaných trailerů, které byly sice technicky i herecky příjemné, ale příběhem to zkrátka nefungovalo. Příjemné překvapení byl pro mne Affleck, ale i Gal Gadot. Jako milovník Wonder Woman jsem nebyla takto drobnou herečkou nadšená, nicméně bojovala velmi statečně. Obrovským plus byly komiksové souvislosti ve filmu, zejména v Batmanově kostýmu, na který jsem se moc těšila. 65% ()

Uberlord

Tenhle "mástrpís", má jednu velkou nevýhodu, oproti kolegům z marvelovského uni. Totiž... divák dostal, zatím, pouze jeden film Muže z oceli. Hned na to je mu ovšem naservírován duel, ve kterém se objeví batman a k tomu ještě wonder woman. Výsledek? Hop skok prezentace batmana, kterého všichni notoricky známe, přesto je však tak nějak nutností s ním diváka seznámit - takže blá blá blá... a než si stihnete vybudovat k Waynovi nějaký vztah, začne vás štvát jeho nelogické chování. Takže si vlastně celou dobu přejete, aby se vzpamatoval. A dost možná taky proto, protože Nolan vyobrazil batmana konečně tak, jak si zasloužil, kdežto pan Snyder mu dal novou image. Totiž image sebestředného hňupa. Wonder woman, alias vševědoucí, všudypřítomná a tajemná dáma, která chodí sem a tam... A zase sem... A nakonec japonec, se objeví, aby udělala trochu čurbes, protože batman je ve finálním fightu, tak nějak navíc... Holt DC to nemá tak vychytaný no. Nicméně to byla skvělá příležitost, jak představit další postavu z Justice League. Takže přihodit jednu postavu, která prakticky stojí úplně mimo, protože nemá žádný příběh (zatím), do takového patosu, už nic nezkazí. Její příběh se bude samozřejmě asi rozvíjet následně. To ale BvS, nepřidá. Závěrečnej CGI záporák, je kupodivu skvěle udělanej. Ale když uděláte realistický model hovna - pořád budete mít jen hovno a nic víc... Asi největší výtku mám však k příběhu, který je hloupý... a navíc děravý, jak ementál... Přidejte si k tomu ještě pár, již zmíněných, nelogických rozhodnutí a tadáááá... máte tu neskutečnej brak v hodnotě 410 mega. Závěrečná světelná šou, mi přišla jako nejvíc kýčovité finále, které mohlo přijít. Totiž, když už dáte filmu dospělý a lehce pochmurný nádech... (ne, jako to dělá marvel), tak není zrovna dvakrát vhodné udělat finále jako z pohádky od Walta Disneyho... Ale abych nebyl jen kritický, tak musím smeknout před Jesse Eisenbergem, který ztvárnil Lexe Luthora naprosto geniálně! Jinak, Hans Zimmer a Junkie XL - jasná sázka na jistotu, naprosto luxusního soundtracku... Na úplný závěr, bych pouze dodal, že takhle to dopadá, když chcete vytěžit z formátu, který praktikuje konkurence (Marvel), ale nechcete čekat, až bude mít každá postava svůj vlastní film. A tak vsadíte na to, že když přeplácáte jeden jediný, bude to mít stejný efekt, jako tři, samostatné filmy. No, finančně se film zřejmě vyplatil. Ale kritika mluví jasně. 1/5 ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce