Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

Naby

Cekal jsem od toho takovou tu 3* a horsi pokoukanou (coz je vzdycky vyhoda, nemit ocekavani ;-) ). A nakonec se mi to cele celkem libilo. Nebylo tam uplne to klasicke jenom bum, bum prask a mraky efektu s celkovym zachranenim minimalne cele zemekoule. I pres to ze se to castecne tuhle strukturu zachovalo (co by jsme taky cekali mensiho od takhle nabusenych hrdninu ;-) ). Bylo zde ale spoustu takovych mensich zapletek a nenapadneho politikareni a hlavne to bylo cele v takovem temnem kabatku a ne v takovem tom ozarenem nesmrtelnem duchu. Urcite jde o lehce nadprumerny film, ktery stoji za pokoukani. Celkem 3,7* ()

chosan

No popravdě... Čekal jsem od toho více je to spíše snímek ve kterém se hodně dějově ztrácím je to skok sem tam. A na Nolenovo Barmana to ani zdaleka nemá pro tyto důvody 65%. ()

DEADek

Dlouho jsem odkládal tohle filmový peklo. Nejdřív mne odrazoval Afffleck jako Batman. Teď vidím, že byl pouze klobásou na dortu od Čapkovo zvěře.. ()

ragtime

Affleck sa chopil role dôstojne a jeho starnúci netopier má gule. Henry Cavill je charizmatický až hrôza a aj keď je tu veľa naznačené a málo vysvetlené, má to čarovnú atmosféru a na spin-offy sa nedá netešiť. ()

Jarv

Upřímně, čtyři hvězdy dávám především za to, že chápu, jak těžké je natočit film, v němž se v jednu chvíli dva hrdinové snaží zabít a ve druhé se téměř kamarádí. Tady je už základ děje extrémně složitý, kdy jakýmkoliv způsobem musí dojít ke konfrontaci Batmana a Supermana, posléze se pro změnu musí najít dost dobrý důvod, aby toho nechali a spolupracovali. Takže není divu, že se to prostě moc nepovedlo. V případě Batmana zde máme zahořklost, silné obavy a nedůvěru, v případě Supermana donucení k onomu činu. Problém potom vrcholí stejným jménem matek obou hrdinů, což jednomu z nich zachrání život a v druhém to probudí citovou vazbu. Spor vyřešen, ač málo uvěřitelně, prakticky směšně, jenže co s tím dělat? Teď už nic. Musíme se to pokusit překousnout. Ovšem více, než konflikt těchto dvou stran přijde podivné jejich následná změna chování. Najednou jsou spojenci. I takový fakt však dokáži přejít, jelikož situace si žádá spojení Supermana i Batmana. Oběma tedy dojde, že zatímco se rvou kvůli možné špatné budoucnosti, na pozadí se rýsuje skutečná a přítomná hrozba. Finále nedosahuje působivých akčních sekvencí Muže z oceli, nicméně, díky sešlosti Superman, Batman, Wonder Woman (Gal Gadot) a Doomsday dostáváme částečnou seznamovací kapitolu s Justice League a jisté ultimátnosti se nevyhneme. Mírně zaráží titulní role. Zatímco Bruce Wayne v podání Bena Afflecka září po celou stopáž, Henrymu Cavillovi coby Clarku Kentovi se snímek věnuje spíše v rámci řešení toho, zda ho lidé vůbec potřebují, jinak však mnoho prostoru neuzme. Napraví to teprve jeho souboj s Temným rytířem a závěr, kde svým odvážným činem dokáže Batmanovi, nakolik se v něm mýlil, a přestože diváci dopředu vědí, kdy a kde se Muž z oceli vrátí, z pohledu postav ve filmu jde o tragickou záležitost. Co se týče vedlejších charakterů, Wonder Woman se slušně představuje a filmaři ji umí využít, Lex Luthor (Jesse Eisenberg), Alfred Pennyworth (Jeremy Irons), Diane Lane (Martha Kent) a Laurence Fishburne (Perry White) jsou tak akorát zasazeni do příběhu, aby neztráceli podstatu (Eisenberg si mimochodem úlohu poctivě užívá), a nepokulhává ani Lois Lane (Amy Adams), jejímž základním principem se již minule stala láska k Supermanovi. Jonathan Kent (Kevin Costner) si střihl cameo. Odpouštím většinu chyb, včetně těch závažných, a doufám, že příště (Wonder Woman a Justice League) přijdou od DC s něčím lépe promyšleným. Těsných 80%, čemuž napomáhá Supermanova nevídaná statečná oběť. PS: V potitulkové scéně se ukáže Superman v černém.................................. žertuji. Ale Alfred by byl určitě rád, kdyby ho navštívila nějaká Waynova předchozí milenka s pozitivním těhotenským testem. ()

Mesmeric

Musím říct, že světelná laserová show na závěr se mi hodně líbila. Jakmile jsem se probral z největšího epileptického záchvatu a utřel si poslintané triko, tak jsem musel docenit, jak Ben Flek na stará kolena nakopává prdele. Rozhodně lepší než předchozí díl. ()

Ondr4H

Já aspoň tuším proč není tento film oblíben, problém je že se u něj občas musí přemýšlet a zanechá jakousi myšlenku což u konkurence je nežádoucí účinek a jelikož je statisticky více blbců tak je tato konkurence v předstihu.Batman s wonder woman v justice league. dokáží že je rozhodující kvalita spolupracovníků a ne kvantita. ()

Gyl

Celkem dobrý. Konec trochu přeturbenej. Jinak příběh jako vůbec žádnej a je to hodně o efektech. Takové odpočinkové čtení před spaním. ()

MiroCup

Tak tohle je upřímně veliké zklamání. Muž z oceli se mi i přes hned několik nedostatků líbil, ale tohle se nepovedlo. Scénář špatný, Snyder se nechal až moc unést a efekty mají ve finále opačný efekt, než jaký asi pan režisér zamýšlel a člověk si kolikrát připadá, že sleduje spíš gameplay videohry než film. Ben Affleck v roli Batmana není špatný, ale bude muset ještě hodně zabrat, abychom si ho opravdu oblíbili a jestli bude pokračovat pod taktovkou Snydera, ale především scénářů jako byl tady, moc slavně to nedopadne. Tady se jedná o trestuhodně zahozený potenciál na jeden z největších komiksových filmů vůbec a důkazem, jak moc se to nepovedlo, jsou i tržby filmu, které se nakonec ani pořádně nepřiblížily té miliardě dolarů, kterou jsme původně čekali, že pokoří s přehledem. Tak snad příště. MOJE HODNOCENÍ: 55% ()

Sefko

Ako tu už bolo povedané, rozšírená verzia tomu neuveriteľne pomohla. Po tejto zmene pre mňa osobne jeden z najlepších filmov podla komiksu. Superman je ľudskejší v než ktorejkoľvek verzii pred tým a nemá ten toporný vyraz ako u Singera. A to je len dobre, veď bol vychovaný ľuďmi, čiže musel od nich pochytiť ako dobre vlastnosti tak aj zle. A Batman... po tých 20 rokov potlačovania kriminality sa to uňho pekne podpísalo. Škoda, že to viac ľudí nedokáže oceniť. ()

Stinger78

Vůbec nechápu mrmlaly, co ohrnují pysky nad tímto snímkem. Černý pláštík proti červenému pláštíku, do toho amazonka s výcvikem izraelské armády, Affleck docela snesitelný, Alfred ještě suše komentující, výtečný Lex a dobře digitální Doomsday. Gotham i Metropolis dostávají opět zabrat (hergot, kdo normální by tam po tolika morových ranách chtěl ještě bydlet, to jsou ještě horší místa, než je Midsomer) a celkově tento film výtečně odstartoval sérii snímků DC Universa. "Tvoje známá?" "Ne, já myslel, že tvoje!" Za mě pět. ()

Tranda

Nechci být nezdvořilí, ale Batman vs Superman je jeden z nejhorších počinů roku. Snyderův slo-mo, vizuální efekty byly prostě špatné. Film byl napsaný nejspíš 10-letým prckem. Jesse jako Lex byl osina v zadku, Superman jako maminčin mazánek a neschopný komunikace. Batfleck u mě zachraňoval film akčními scény. Málem bych zapomněl na Wonder Woman, ta ušla, její nástup na konečný battle byl epický, i tak je BvS podprůměrný comiksový film. Jestli při sledování nebudete brát tak vážně tak vám to bude připadat jako komedie. 3/10 ()

avalonek

První hodina filmu mi celkem nic nedala,byla to až nuda,ale vydržela jsem a nakonec si to i celkem užila.Pak se to rozjelo a zacalo se i neco dít a mit to nejakou cenu..Konec byl parádní a měl i něco do sebe.. ()

Hootik

Po shlédnutí normální verze to nedosahuje ani na 2 hvězdy, celý film působil chaoticky až trapně. Extended cut přinesl tolik odpovědí a scén, že tomu dam i 4* jakožto nejlepšímu DC filmu. Nechápu co si ve střižně mysleli, když vydávali normální verzi, jestli jim šlo jenom o stopáž, tohle nemohl nikdo soudný poslat do kin... Reakce Bena Afflecka v jednom v rozhovorů mluvila jasně... Jeho ztvárněni oživilo Batmana dost radikálně a uvěřitelně. Klasika ** Extended Cut **** ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce