Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

XdanteX

Tohle že je Snyder? DC vesmír mám mnohem radši než ten Marvelovský...Vždycky byl vážnější, temnější a Marvel zase takový vtipnější a akčnější. Marvelácké filmy tomu perfektně dostojí...ale na DC filmech je jediný temný ten všudypřítomný kreténský filtr. Millerův příběh Batmana který jde po krku Supermanovi je jeden z nejlepších střípků Batmanovského vesmíru.....tady to je ale pojato 3/4filmu tak..................nezáživně....všechno je tak plitké...nefunkční...a věřím že pro nefanouška i krapet zmatené... 3* za film...4* za snahu a vizuálek....Ale jen v dobré víře že se DC do budoucna vydá trochu jiným směrem. Takhle prostě Marvelákům nemůžou konkurovat.... (fan moment: ten kdy Batman uskočí z cesty Doomsdaye a v dáli se objeví blesk...mmm) ()

Ebon

Stupidnost tohoto filmu se s blížícím koncem nesnesitelně zvyšuje a poslední půl hodinu hodnotím jako znechucující zhovadilost. ()

xmatysekx

Celý film se jakože hrozně moc chystá na epickou bitvu. Která hrozně moc začne. A hned skončí. Jakoby už samotné přípravy zabraly až příliš mnoho času a na to nejlepší jako by už nezbyl, protože konec musel taky mít dostatečně dlouhé záběry na americkou vlaječku... Takže dojem z filmu trošku rozpačitý. Hlavní záporák mi neseděl, rádoby Joker asi. Ale o dost slabší. Spíš asi tak, že jak film plyne tak jeho osobnost nějak ztrácí charakter. Asi jsem od filmu očekával více. Jak jsem naznačil na začátku, velké finále není až tak velké. I ta zrůda, co vyleze z godzilýho vajce nebyla příliš strašidelná. Nedostala na to chudák ani tolik prostoru. Neměla žádný moment překvapení. Navíc byla vpodstatě od začátku jasná. Takže žádnej trhák. ()

AndrejBB

Po audiovizuálnej stránke je to pastva pre oči aj pre uši. Rovnako aj akcia a herecké výkony sú super. Od ohlásenia som sa tešil na Bena Afflecka a vôbec ma nesklamal. Bitky parádne. Keby som hodnotil len za toto, 5* je istých. Ale ten príbeh... Ako celok nebol zlý, lenže miestami bolo správanie postáv dosť nelogické a občas som sa aj trochu nudil. Našťastie nudu hneď zahnala nejaká skvelá časť soundtracku. V konečnom dôsledku som tak s filmom dosť spokojný a už sa nemôžem dočkať plnej zostavy. PS: Najviac ma "sklamala" časť s Lois pri vode, keď lovila kopiju. Čakal som so zatajeným dychom, kedy sa objaví Aquaman a nakoniec nič z toho... :( ()

Savel

K hodnocení filmů s Batmanem, mojí nejmilejší fantazijní ikonou, jsem velmi shovívavý, až se dá říct, že jim nadržuji...A není tomu jinak ani u hodnocení tohoto filmu. Řešení malování očí a soukání do kostýmu se posunulo na novou úroveň debility. ()

buzzwoody

Film určený převážně pro komiksové fanoušky. Protože neznalec komiksové předlohy či snad "tak jo, půjdu s tebou na toho Suprmena" přítelkyně, jíž na film dotáhl natěšený boyfnerd, jen proto, aby se koukla na to jeho vypracované tělo v tom bude většinou vidět přeplácanou slátaninu. Proč? Protože se pořád do někoho, nebo něčeho mlátí. Všechno vybuchuje. Všichni dostanou na držku. Všechno bouchne. A když zrovna nikdo nepříchází o zuby, tak se nudně kecá ohledně soudu a nebo ohledně ... něčeho tak nezajímavého, že už jsem to zapomněl. --- KLADY: Ben Affleck jako Batman. Přestože Bale nastavil laťku hodně vysoko, Affleck se minimálně vyrovnal. Většina Batmanových pasáží byla zajímavá a zábavná, narozdíl od jeho nepřítele. Dále Jesse Eisenberg. Poměrně oživoval film a jeho ztvárnění Lexe Luthora bylo dost otravné, což ale podle mně bylo dobře. Hans Zimmer + Junkie XL. Jejich hudební doprovod dodal filmu ty hlavní grády a akční scény vykopl ještě o něco výš, než by byly bez něj. Speciální zmínku věnuji tenkému zvuku houslí, jenž několikrát zazněl u Lexe Luthora, aby podtrhl jeho šílenost. Dále Jeremy Irons. Jako sarkastický, zatrpklý Alfred celkem potěšil. Zbytek Justice League. Gal Gadot byla jako Wonder Woman dobrá, těším se na její samostatný film. Camea ostatních byly celkem zajímavé, i když musím uznat, že mi trochu chyběla jednoduchá pětivteřinová potitulková scéna, kde by se mihl Joker, ale to si počkáme až na Justice League. Celý úvod byl výborný, vyzvedl bych skvělé provedení známé situace se smrtí Waynových a crossover s Mužem z Oceli byl taky proveden dobře. Kdybych pokračoval v drobných kladech, byl by ten komentář ještě delší, než stejně bude. Ještě souboj se Supermanem, z toho mám trochu smíšené pocity. Na to, jakou dobu si k němu stavěli skokánek, tak pak slabě doskočili. Několikaminutová řezačka, po chvíli už celkem jednotvárná. ---ZÁPORY: Superman, když nebyl v akci. Lois Lane celkově. Každá jejich pasáž film strašně zpomalovala a znudila. Superman mi vždycky přišel nudný, proto jsem si z donucení před BvS přehrál aspoň Muže z Oceli, aby mi neunikla žádná návaznost. Naprosto každá scéna s nejklišoidnější postavou ever seen, tedy s postavou Amy Adams, mě čím dál, tím víc vytáčela. Nemám nic proti závěru s Doomsdayem, ten souboj měl docela fajn choreografii a dal se sledovat, a ukončili ho minutu potom, co už se mi trochu začal zajídat, což je dobře. --VERDIKT: Film se mi celkově moc líbil, i když se mi ho Superman se svou partnerkou snažili co nejvíc znechutit. Příliš keců o soudu, které nikoho nezajímají přebila dost povedená akce a hlavně hudba dvou pánů skladatelů, kteří vytvořili perfektně ladící soundtrack k obrazu. Svůj účel jako předehru před Justice League a spinoffy jejich členů to splnilo na výbornou. Pro mě jedna z nejlepších komiksovek. ---ZAJÍMAVOST: Připadal jsem si trochu blbě, když jsem se na začátku při vraždě Bruceových rodičů celkem rozesmál. Jakožto fanouška TWD mě totiž zaujali jejich herci. Nejenže Marthu Wayne hrála Lauren Cohan, čili Maggie Greene. Ale jako Thomase Waynea tu máme Jeffreyho Deana Morgana. Čili Negana. () (menej) (viac)

jabba

No.. temný film u mě dostal nový rozměr. Jelikož film je tak temný, že na plátně není všechen ten digitální bordel skoro vidět. Spousta nelogičností a slepení příběhu z několika komiksů/anim. filmů (Superman: Doomsday, The Dark Knight Returns atd.) - to vše proto, aby se vyšlapala cestička k teamovce Justice League (rozumněj, víc digitálního bordelu). Škoda. Nicméně i tak film BEZ posledních 20 min sem tam pobaví a občas plesá i komiksové srdíčko. Affleck jako stárnoucí B-man příjemně překvapil a haterům solidně ukázal vztyčený prostředníček. Naopak Jesse Kovovej-Kopec (Lex Luthor) byl teda fatální castingovej omyl. A hlavně - zasranej Doomsday, proč tam proboha byl.. Kdyby jen Affleck za asistence Alfreda rozdával rány jako ve scéně ve skladišti, pořádně na večírku v serverovně prošťouchnul Wonder Woman a muže z oceli přetáhnul po hlavě robertkem z kryptonitu, cítil bych se líp. Max 3/5 (a to hlavně proto, že jsem komiksem a Batmanem obzvlášť od dětství tolik máklej). ()

FARGO

... aneb příběh o tom, jak utopit 250 milionů v neakčním patosu. Střihačské nůžky jsou vidět v každé druhé scéně a tlak studia je patrný s nelogičnosti scénáře. Cíl je jedíný, spojit B a S a otevřít universe pro Justic League, nelogičnosti a nesoudružnosti příběhu zdar! 3/10 ()

Dyas

Od BvS se čekal progres, ale po skončení filmu je cítit jen a pouze regrese. Nesmyslný děj plný chyb bez gradace scén, emocionálně prázdné a trapně si hrané na osudovost. To jest ten velký začátek epické Justice League? Sorry, ale tohle nemůže proti Marvelu uspět. Přebytečných scén je až příliš, což škodí tempu. Název filmu navíc dost zkresluje realitu, protože očekávaný střet dvou titánu je budován neskutečně slabě, přičemž do toho ještě serou náznaky budoucích filmů. Bitka superhrdinů je nudná, bez pořádného nápadu a nejhorší na tom je způsob ukončení, onoho vyvrcholení souboje, které působí přinejmenším směšně. (To má být kurva dospělejší způsob?????) Doomsday je jedno velké WTF a finální destrukce je oproti MoS nezáživná. Dost negativních dojmů. Lex Luthor je svým šíleným způsobem fajn, Ben Affleck jako Batman nezklame a theme WW je brutálně super. Takový zklamaní z tak ambiciozního snímku jsem vskutku nečekal. Vyměnit scénáristy a režiséra, především rychle. ()

Lefty86

Objednal jsem si jeden Kansaskej biftek , tak co ? Už jsme dosmažili? .... Já si přijdu usmažit tebe!!! Překvapení, možná že jsem jen nabitý dojmy z kina, ale bavil jsem se, půlka filmu je vyprávění příběhu pro navození atmosféry, někdo může říct nudný, ale je to potřeba. Jasnej klad je, pro mnohý překvapivě Affleck v roli Batmana a hlavně samotná postava Netopejra. Je drsná, temná nebezpečná, strašidelná. Affleck se pro roli hodí, možná narozdíl od Cavilla kterej vypadá v kostýmu jak Michellin a moc se mi tam nehodí. Tihle dva jsou moji TOP z dětství ze Suprhrdinů spolu s Pavoukem. za mě dobrý 80% ()

Tristaver

Tento snímek jasně potvrzuje fakt, proč je (podle mého názoru) DC Comics vždy o krok dál než Marvel. Zatímco Marvel i přes zhruba trojnásobné množství filmů (jenom MCU už vychází osm let a chrlí 3 filmy ročně) zůstává v zaběhaných šlépějích se stále stejnými herci, stejným konceptem všech superhrdinských filmů, stejným typem hlášek apod., DCC má koule zkoušet to jinak. Nebojí se jít do temné, místy až depresivní atmosféry, nestaví charaktery na hláškách, a nebojí se rebootovat. BvS je filmem, ve kterém DCC "obětovalo" dva své nejsilnější charaktery pro nemainstreamový film, aby položili základ pro vyšší cíl - Justice League, potažmo reboot Batmana. K samotnému filmu: přes počáteční slabší tempo v první půlhodině se následně rozjede komplexní příběh dvou (a dalších vedlejších) silných postav, které konečně na stříbrném plátně změří síly. Zatímco pro Cavilla šlo jen o navázání jeho solidního, byť ničím nevynikajícího výkonu z Man of Steel, Affleck musel vložit víc - mimo obecně větší oblíbenosti Batmana oproti Supermanovi a vysoké laťce nastavené Keatonem a Balem v minulosti, musel navíc přesvědčit širokou veřejnost, která mu jako herci nefandí, že byl správnou volbou. A povedlo se mu to dokonale. K tomu skvělý Eisenberg jako poctivý "Jokerův dědic" a zajímavý Irons v roli netradičně mladého Alfréda. Vizuálně je film perfektní, úžasně temný a se skvělými kostýmy. Trochu pokulhává jen scénář, ale to je u Goyera už tak nějak zvykem. Zajímavě se rozjela i geneze Justice League v podobě mini-scének. Co se záporných stránek týče, mimo scénáře mě příliš nenadchla hudba, Zimmer umí mnohem lépe. Kromě toho možná i zbytečně generický záporák Doomsday, kterého ale naštěstí doplňuje Luthor. Shrnuto, podtrženo: není to marvelovsky mainstreamové, je to od DCC pro opravdové fanoušky. ()

marnold

Nejlepi zfilmowany komix, coch widziol. Kupa informacji z TV zpraw, barwy, sceny, kompozycje, souboje... tak jak se to pamiyntom z ksionzek. Szkoda, ze dzisio my som zwykli na inaksze opowiadani przibiehu. Nie bylo to polopatiacki, nie bylo to piyrszoplanowe, nie bylo to marwelowe. Coz je super. Czakolzech wiyncyj Snyderowskich soubojow (byl ynym jedyn a eszcze ynym we snie). Ale bylo to ganc insze niz zech czakol a naisto mie to nie sklamalo. Cieszym se na dalsze dziwania ()

Sufferer

Čas skladania účtov príde až s predĺženou verziou, no súboj dvoch najväčších komiksových ikon už teraz vzbudzuje údiv nad uchovávaním referencii a významov do fragmentov filmu. Užitočnosť prístupu sa prejavuje pri využívaní neverbálnych prostriedkov rozprávania a dištancu od doslovného prežúvania diania na plátne a spoločne s kladeným akcentom na chladné farby len podčiarkuje dospelý, temný tón rozrastajúceho sa komiksového univerza. Napriek tomu sa iba ťažko ubrániť dojmu, že scenár bol šitý horúcou ihlou. Naprosto hluchý k postavám. V naratívnej rovine sa prejavujú značné problémy pri etablovaní nových, často vedľajších postáv, prenikaní do rozbúreného vnútra protagonistov a ich vzájomnej interakcii. Mašírujú digitálnymi kulisami bez toho, aby prinášali vierohodný a záujem budiaci vývoj situácii v rámci diela i naprieč predkladaným fikčným svetom. Vskutku neukočírovateľná, uponáhľaná skratka, ktorá môže štúdio ešte veľmi mrzieť. (Kino) ___ Edit: Výdatná porcia minút pozbieraná z podlahy strižne o poznanie lepšie vypĺňa medzery, kde pokrivkávala logika, nedodržiaval sa vzťah kauzality a kde sa motivácie postáv nedočkali uspokojivého vysvetlenia, lenže ani to film neoslobodzuje od emočného chladu, ktorý z neho sála. (Ultimate Edition) ()

Drirr

Ultimate Edition - Lepší, než jsem čekal. Roztříštěný s logickými lapsy, ale přesto pro mě tak nějak fungující a dávající mi skoro to, co jsem čekal. Hodně se mi líbila i Gal Gadot jako Wonder Woman. Body nakonec strhávám za jalovou Marthu a hlavně za digitální monstrum a ten nechutný vybuchující nepřehledný bordel kolem něj (mor dnešních blockbusterů). Ubrat na tomhle, celkově akci zjednodušit a zpřehlednit, ještě přidat ty silný dramatický scény (v ultimate edici jich je víc, ale stejně) a jsem i spokojenej. Jinak pokud se tu srovnává s Avengery a Marvelem obecně - Ono je dost snadný postavit film na scénářovém mustru, kterej se opakuje už asi v deseti filmech. Proto oceňuju, že to startující DC univerzum nedělá a riskuje. Ano, může z toho být trochu guláš jako tady, ale pořád mi to je sympatičtější. 65,5 % ()

Doomerator

The greatest gladiator match in the history of the world...my ass. Aneb méně je někdy více. WB/DC svojí snahou dohnat Disney/Marvel jedním filmem křečovitě až násilně uplácali něco, co konkurence v poklidu tvaruje už 8 let. A tak jsme místo původně plánovaného Man of Steel 2 dostali Batman v Superman. Fajn, Batmana máme rádi, protože je mnohem zajímavější postavou, než plochý skautík Superman. Jenže pak začala megalománie a najednou tu máme Wonder Woman, nucené představování členů Justice League, náznaky budoucích událostí a padouchů a náhle i při 2 a půl hodinách nezbyl čas na to nejdůležitější: pořádný příběh filmu. Tedy on tam je, ale při počtu postav a všech komponentách je tak kostrbatě a tak stroze odvyprávěný, že je první půlka prakticky reporelo po sobě jdoucích nijak nesouvisejících scén, které ukazují od každého trochu, ale prakticky nic. A když už dojde na (dobře natočený, efektivní leč 5 minut trvající) střet titánů, je ukončen tak velkou scénáristickou berličkou, že je to až k smíchu. A pak honem honem do míst, kde se Snyder cítí nejpohodlněji - do digitálního bordelu. Megalomanštějšího, avšak lépe natočeného, než v MoS. Suma sumarum jako souboj nejznámějších hrdinů katastrofa, jakožto Justice League: Pilot dostačující. Ale příště prosím více soustředění na daný příběh a postavy, vše ostatní odložit na vedlejší kolej. ()

Wishkah

Upřímně si myslím, že tahle komiksárna bude chvilku čeřit vody a rozdělovat fanoušky na dva tábory. Jedni ji budou nesnášet a druzí milovat. Já jsem někde tak mezi tímhle. Hodně věcí se mi v tomhle filmu líbilo, ale bylo jich i dost, u kterých sem si malem musel klepat na čelo. Začnu zápory. Ty jsou vesměs dva. Režie a scénář. Zacka Snydera mám jako režiséra rád, ale tady jakoby neuměl chytit tempo. Tempo vyprávění se mění brutálně. Pomalá sekvence, se najednou změní v akční a najednou se zase zpomalí. Je tam až přespříliš zpomalených monumentálních záběrů a Batmanovy snové sekvence mi taky přišly dost podivné. A scénář situaci nezachraňuje, ale spíš ještě podráží nohy. Logika chování postav je neuvěřitelná. Když pominu chování zachraňovaných postav, které v každém hrdinském filmu dělají spíš blbečky, tak chování hlavních postav by zasloužilo samostatnou kolonku. Lois Lane zničehonic pochopí co je potřeba pro zničení hlavnního záporáka, Superman bůhvíproč bojuje na smrt s Batmanem, i když potřebuje jeho pomoc a Wonder Woman si po shlédnutí televize v letadle, kde se ukáže jak Doomsday ničí Metropolis, vysedne rychle z letadla, jde do hotelu, tam se osprchuje, naloží se do županu, projde si maily, mrkne se na ukázky ostatních superhrdinů a pak se teprve pustí do akce. Ona vůbec i motivace potav je taková nijaká. Upřímně jsem doteď nepochopil co vlastně Luthor má proti Supermanovi, proč je Batman chvílema tak strašně natvrdlý a na konci sem potom nepochopil motivaci pro to aby vznikla Justice League. Prý aby bojovala...proč? Proti komu?... Jak říkám scénář je jeden obrovský průser a rozhodně největší zápor. Ale přejděme ke kladům. Těch je taky dost. Některé scény jsou doslova fantastické, akce, pokud není digitální, je výborná, příběh je zajímavý a herečtí představitelé jsou doslova úžasní. Že je Henry Cavill výborným Supermanem se už nějakou chvilku ví, ale ostatní byli otazníkem, ale nakonec byli jasnou výhrou. Jesse Eissenberg je jako Luthor dobrý. Není to ten uhlazený Hackmanův Lex, ale nervní a podivínský blázen, dost ve stylu Jokera. Ben Affleck je jako Batman dechberoucí. Je charismatický, brutální a musím přiznat, že je podle mě, se vší úctou k pánům Baleovi a Keatonovi, nejlepší představitel Batmana. Je mi právě kvůli němu líto, že film má nízká hodnocení, protože, narozdíl od Daredevila, v tomhle filmu on byl tou nejlepší a nejsilnější postavou. A rozhodně doufám, že na Batmana neznevře a vrátí se aspoň v jedné sólovce. A Gal Gadot je i přes malý prostor výrazná a díky ní se začínám opatrně těšit na její sólovku. Mimochodem díky asi sedmivteřinovému záběru na Ezru Millera se začínám těšit i na Flashe. Takže abych se domotal k závěru. Film je to dobrý. I přes absolutně zmrvený scénář, hodně tmavý vizuál a občas nefungující tempo mě film bavil. Nenudil sem se a rád se na něj podívám znovu. Snyder by se měl s prodlouženou verzí opravdu vynasnažit, protože tenhle film by si to opravdu zasloužil. ()

Jespi

Z nového filmu BvS jsem byl natěšený jak malé děcko, bohužel i přes (mé) vysoké hodnocení, jsem z něj zklamán. Muž z Oceli se mi hodně líbil a Batmana jsem hltal už od dob, kdy jsem jako malý viděl na Nově Keatona v netopýřím obleku. Spojení těchto dvou postav přináší obrovský potenciál. Potenciál v tomto případě promrhaný. DC resp. Warner Bros. se tak snažilo udělat kopii Avengers, tak se snažilo chytit se na vlně rozšířených univers, až se jim to opravdu povedlo. Povedlo se jim udělat přesnou, parádní kopii. Jenže bohužel, Marvel tu byl první, a pokud chcete páni z filmového vydělat prachy tím, že zaujmete díváka...budete muset na to jít jinou cestou. Z příběhu Batman v Superman se toho dalo vytřískat tak moc, tolik hodin děje, tolik verzí scénáře. Jenže tento film je vyprávěním; kterak jsme "ctrl+c, ctrl+v-ovali" Marvel. *DROBNÉ SPOILERY* Myslím, že by nikomu nevadilo, kdyby si celý film B+S ukradli pro sebe. Kdyby se neřešilo nic jiného, než tihle dva (a troufám si říct, že na to všichni čekali), jenže nééé, musíme film zakončit mega-giga Hulkem, který zas rozm**á celé město - protože to u Marvelu funguje. Navíc tam natlačíme úplně zbytečnou Wonder Woman, protože si potřebujeme připravit místečko pro Justice League. No a co, že o tom, o čem je pointa vytvoření filmu B+S věnujeme 1 minutu rozhovoru Bruce a Clarka, a že boj stříhneme na 30s + cca 3 minuty. Že trailery, které ukazují, jak skvěle je tato pointa využita, jsou z poloviny jen představy Bruce. Radši než rozebírat důvody postav a pořádně se vyřádit na jejich eskalaci problémů a usmíření, tomu všemu dohromady věnujeme cca 5 minut a zbytek jsou kecy o ničem a digitální destrukce města. A to mi na filmu vadí nejvíc, jak jsem řekl, vůbec by nevadilo, kdyby si B a S ukradli film pro sebe, více méně i bez záporáka a jen Luthora jakožto vody na jejich mlýn hněvu. Strašně nevyužitý a promrhaný potenciál. Abych jen nehanil, tak za mě velké + Batman / Affleck. Jako většina, i já se bál obsazení, ale svou pozici zestárlého komiksového (v kontrastu s Balem a Nolanovským realistickým pojetím) batmana zvládl úplně na jedničku. Bitka mezi B+S sice krátká, sice digitální, ale na vlně komiksového pojetí velmi brutální a dobře udělaná. Jen škoda, že toho nebylo víc, jen škoda, že se film nezabýval více hloubkou postav a k nim náležitě delší, hlubší eskalaci. Eisenberg mi do role Lexe nesedl. Luthor ,jakožto Marvel kopie Kingpina, absolutně vybočil z řady svého obvyklého zpracování, což by se dalo brát i jako plus, že film přivedl něco nového, ale v tomto případě se mi prostě Luthor nelíbil. Suma sumárum, škoda nevyužítého potenciálu vztahu, sporu a usmíření B+S, to o čem měl film být, bylo smrsknuto do 5-7 minut dvouhodinového filmu, a podle toho to taky vypadá. Nevíme proč se tak nenávidí, nevíme jaktože se za pět minut milujou. "Věř mi, zachráním ti matku" "Věřím ti, i když si mě rozjebal jako nikdo předtím a nebýt mojí pichny, už by si mě býval byl zabil." Film není úplně na 3*, ale nezaslouží si ani plnohodnotné 4, škoda že škála hodnocení není větší. Možná upravím hodnocení po druhém zhlédnutí. 75% // Při čtení komentářů se mi tu jeden líbil a myslím, že vystihuje to, co mi ve filmu chybělo a co měl film dát, "chtělo by to, aby někdo vzal tenhle film, vytáhl motivy Batmana, Supermana a postavil na nich dvou hodinové komorní drama." () (menej) (viac)

Hadriel

Obsahuje spoilery... Affleck dost povedený. Stejně tak Eisenberg mě poměrně bavil. I Irons jako Alfred, i když vypadá jak Tony Stark za 20 let. Cavill, Adams, tak nějak OK. Gal Gadot, hezká, ale zbytečná. Ve zkratce, asi tak do 3/4 (dokud nevyrobí téměř dokonalou repliku trolla z Pána prstenů) jsem si říkal, že to není tak hrozný, tak proč to nízké hodnocení? No pak už to bylo jasný. Příšerná, hlasitá, nesmyslná, scénáristická a CGI mazanice. Navíc ve velkém kontrastu se zajímavými makro záběry, slowmo, imax záběry a víceméně i zbytkem technického zpracovaní filmu, které je tak nějak na úrovní (haha, za 250! milionů dolarů by to mělo být ale lepší, chce se říci). Hudba recyklovaná a nevýrazná. Zimmer už je holej co se týká komiksáků, koneckonců o tom mluvil v BBC. A komiksáky by už měly pomalu vypadnout z kina, jsou jako kdysi westerny, už nastal čas. Děj sleduje několik hlavních postav, šíleně mezi nimi přeskakuje a je třeba nepříjemně často přemýšlet nad pohnutkami, motivací a iracionálním chováním hlavních aktérů. Tak nějak bylo jasné že Béčko a Sko se nezabijí navzájem, ale že to přestane takhle trapným způsobem jsem opravdu nečekal. Wonder Woman by tam vůbec nemusela být. Ta logika Lois když zahodí kopí do kaluže je fakt šílená. Rádoby dojemná chvilka kdy se Sko chce obětovat a sejmout trolla je asi nejvíc bez emoční scéna co jsem kdy viděl. A na konci ta předzvěst oživení Ska? Rly? I když, radší Sko než Wonder Woman.... Snyder je u Justice League, tudíž se dá čekat že to bude ještě horší než budeme doufat. Naopak u Batman reboot (Will you fuckin' ever stop fuckin' rebooting every fuckin' film you fuckin' greedy fuckin' fuckfaces?) je napsanej Affleck u scénáře a režie, což je rozhodně zajímavější. Jinak 3D zbytečné, spíš rušivé. IMAX pěkný. 2D jsem neviděl. A poslední rant, tentokrát pro Cinema City. Po několika nesmyslných reklamách - Katka při promítání komiksáku?, pustí ještě před samotným filmem rozhovor s nějakým neznámým dementem, kde divákům cpou ať se na tuhle přeplácanou mazanici podívají znova v IMAXu, respektive 4Dx?!! ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce